Sizce bebek için ideal zaman ne zamandır?

Kızlarr selam nasılsınız?
Ben iyi olmaya çalışıyorum elhamdülillah.
Hemen konuya geçmek istiyorum.
Biz eşimle 2012 yılından beri sevgiliydik, 2016nın eylül ayında evlendik. Tam 2 yıldır evliyiz. Çok sorunlar sıkıntılar yaşadık hem bekarken hem evliyken atlattık çoğunu, son 1 senedir herşey daha güzel çok şükür. Evlenmeden önce bebiş konusunu konuşmuştuk ve en az 2 yıl korunmamız gerektiğini, hem çocuğumuz hem kendimiz için hayat şartlarımızın daha iyi olması adına beklememiz, birikim yapmamız gerektiğini eşim uygun bir dille bana anlatmıştı. Bende tabiki bu kararının arkasında durmuş güzel tabir ile evliliğimizin tadını çıkartmayı tercih ettiğimi söylemiştim. Malum evlendikten sonra herkes(komşular bile) 4 5 aydan sonra bebek yok mu? Ilk sene korunmayın sonra olmaz vs. şeyler herkese olduğu gibi banada söylemişlerdi. Bizde henüz erken olduğunu söyledik, bazıları bu kararımıza saygı duydu(annelerimiz) bazıları hala diretiyor ama artık alıştım. Asıl konum şu; Afedersiniz biraz açık yazmak durumundayım. Eşim ilişki sonrasında bana 'iyice yıkadın mı? Güzel yıka, yıkadın dimi?' gibi kelimeler kullanıyor(emin olmak için) Evet bebiş düşünmüyoruz ama korunma yöntemimiz yıkamak ya da geri çekilme(biliyorum korunma yöntemi değil) Aslında eşimde kötü bir amaçla söylemiyor, sanırım hazır hissetmiyor kendini ya da kafasında başka şeyler var bilemiyorum. Seneye nisan gibi korunmayı bırakacağımızı söylüyor yani 6 7 ay sonra. Ama ben korkuyorum bu süre zarfında hamile kalırsam, vereceği tepki -ya beni kırarsa diye. Ya da aldırmak isterse diye. Ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Bir sorunumuz sıkıntımız yok Allah a şükürler olsun, herkesin evinde olan normal şeyler vardır ufak tefek. Ama içimde çok korku var özellikle bu ay. Acaba hamile miyim diye düşünüp duruyorum ve eşimin tepkisinden çok korkuyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor tecrübeli arkadaşlarımdan ablalarımdan yardım almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim eğer hamilelik varsa. Eşimle nasıl konuşabilirim, neler söylemeliyim. Kızlar gerçekten korkuyorum neden bu kadar içime dert oldu bilmiyorum, eşim korkulcak bir insan değil. Ama şu zaman yaparız bu zaman gibi plan olduğu için bi anda nerden çıktı bu gibi şaşkınlığa uğrayacak vereceği tepki beni üzecek diye korkuyorum. Bu arada ilk aylarda hamilelikten şüphelenmiştik eğer varsa aldıracağız demişti ama eğer olsaydı gerçekten böyle söyler miydi bilmiyorum. Ilk aylarla şu son zaman arasında çok büyük fark var bu arada. O zamanlar evliliğe alışamayıp ayrılmayı düşünüyorduk. Sonra Allah yardım etti bugünlere geldik çok şükür.
Sürekli Allah diyorsunuz en riskli yöntemlerle korunuyorsunuz sonrada dertleniyorsunuz tevekkül edin dertlenmeyin

Eşim normalde supriz yapar çiçek alır sevgililer gününü doğum gününü evlilik yıldönümü hicbir kutlamayı unutmaz durduk yere eve gelirim pasta mumlar supriz yapan biri. Hediye olarak araba alan biri

Esinizle kavgalarinizdan falan bahsetmistiniz yaz ayından hatirladim baktim..bu kadar iyi adam hediye araba alan adam neden cocuk yaptirmak istemiyor acaba.. hic dusundunuzmu. anlasamadiginiz icinmi..yaslarinizda cok kucuk 24 daha erkenmi diyor acaba esiniz cocuk icin :110:

Kocamdan korkuyorum ,eğer hamile kalırsam nasıl tepki vereceğini bilmiyorum diyor .Ne istediğini anlamadımki :-)
Şuraya yorum yazan kimse anlamadı emin ol :KK70: kocamdan korkuyorum diyor neden korkuyorsun denilince evimin içini sen mi bileceksin korkmuyorum iki satır yazıyla analiz yapmayın filanlar havada uçuşuyor ilginç cidden:))

Şuraya yorum yazan kimse anlamadı emin ol :KK70: kocamdan korkuyorum diyor neden korkuyorsun denilince evimin içini sen mi bileceksin korkmuyorum iki satır yazıyla analiz yapmayın filanlar havada uçuşuyor ilginç cidden:))
:-)
kocasına olan öfkesini bizden çıkarıp ,stres atmaya gelmiş :-)

Vajina yıkama korunma yontemi değildir. Sperm vajinanın içine giriyor yani iyice parmagını falan sokman lazım sanırsam :110:
Ayrıca kocandan korkma korkacaksan o işi yapma. Babalığa hazır değildir erkekler biz kadınlar gibi olmuyor.

Neyi yikiyorsunuz,nasil yikiyorsunuz anlamadim
Cocuk icin en uygun zaman kismina cevap vereyim ben. Anne baba adaylari psikolojik olarak ne zaman hazir olurlarsa,kenarda ihtiyac disi 10-15 bin paralari ne zaman olursa,anne adayinin altinda kendine ait arabasi ne zaman olursa,anne adayinin kendine yetecek kadar birikmis parasi ne zaman olursa o zaman uygundur. Anne adayinin cocuguna gereken durumlarda maddi manevi tek basina bakabilecek yeterlilikte olmasi gerekir,yok bu kosullari saglanmayan kimse cocuk mocuk yapip da su devirde rezil rusva olmasin nacizane tavsiyem
Ukalalıkta son nokta.nerenin prensesisiniz.arabalarr birikmiş paralaar lar lar lar. Uçuşta üye. Özel iyi bir hastanede doğum ve aylık sabit bi gelir yeterli

Neyi yikiyorsunuz,nasil yikiyorsunuz anlamadim
Cocuk icin en uygun zaman kismina cevap vereyim ben. Anne baba adaylari psikolojik olarak ne zaman hazir olurlarsa,kenarda ihtiyac disi 10-15 bin paralari ne zaman olursa,anne adayinin altinda kendine ait arabasi ne zaman olursa,anne adayinin kendine yetecek kadar birikmis parasi ne zaman olursa o zaman uygundur. Anne adayinin cocuguna gereken durumlarda maddi manevi tek basina bakabilecek yeterlilikte olmasi gerekir,yok bu kosullari saglanmayan kimse cocuk mocuk yapip da su devirde rezil rusva olmasin nacizane tavsiyem

Ahahah ne demek istediginizi anliyorum ama cok ucmussunuz yahu:-) bu kadar hesap kitaba kalsa bu is insanligin sonu gelir :-)

int.te basit bir araştırma yapınca çıkıyor, prezervatif varken neden bu tür yöntemler anlamış değilim.
hem düzgün korunmayıp hem çocuk olunca aldıralım diyen kocaya da iyi bir ayar çekmek lazım bence.
vajinal duş sizin sağlığınız için çok sakıncalı
------

Cinsel ilişki sonrası vajinal duş almak, kadınların çok sık kullandığı bir yöntemdir. Bu iki nedenle yapılmaktadır. Bunlardan birincisi, vajinayı yıkayarak spermleri uzaklaştırmak ve gebelikten korunmak düşüncesidir. İkinci neden ise, eğer partnerinden bir şey bulaşma ihtimali varsa, bunu engellemektir. Vajinal duş, bu iki işi de kesinlikle başaramaz. Çünkü spermler zaten çok hareketli oldukları için, bir kez boşalma gerçekleştikten sonra onlar içeriye doğru yolculuklarına çoktan başlamış olurlar. Vajinayı yıkayarak hamilelikten korunmak çok çok küçük bir ihtimaldir. Bu nedenle, vajinal duş kadını hamilelikten korumaz. Enfeksiyon kapma ihtimaline karşı vajinanın yıkanması durumunda da başarı sağlamak çok kolay değildir. Çünkü enfeksiyon yapacak bakteriler, virüsler ya da diğer mikroplar suyla yıkanarak giderilemez. Vajina içini yıkamanın temizlik açısından hiçbir yararı olmadığı gibi zarar bile verebilir. Bu nedenle vajinal duş denilen vajina içini yıkamak, hiçbir şekilde önerilmez. Eğer kadın enfeksiyon ya da gebelikten korunmak istiyorsa, prezervatif gibi çok daha çağdaş yöntemler vardır. Ve kadını her iki durumdan da korur.

X