Sizce bebek için ideal zaman ne zamandır?

vajinal duş çok tehlikeli bu yontemi kullanmayin
bebek olursada esinizin huyunu en iyi siz bilirsiniz nasil anlatip ifade edecegini ancak kurtaj isine girmeyin eger esiniz istemezse o minicik caninda her bebek gibi sevinilerek beklenmeye hakki var
Tabiki Allah korusun Allah bize nasip etmiş ben tek başıma büyütürüm yine de öyle birşey yapmam.

Hayır konuyu dağıtmak için tamamen :KK70: yoksa sen dalga geciyorsun bende ban yemek istemiyorum ki :KK39:
Yok neden dalga geçim Estağfurullah sadece sizin yazdıklarınızı size yönelttim farklı sorularla. . Neyse inşallah hamilesinizdir ve inşallah eşiniz umduğunuz tepkiyi vermez ve sizde bende utaniriz ( siz daha çok sevinirsiniz verdiği tepkiye)

Biz de evlendikten 2 sene sonra falan çocuk sahibi oluruz diye karar vermiştik eşimle.

1,5 senelik evli iken hamile kaldığımı öğrendim. Kendisi yurt dışı iş seyahatinde idi. Geldi, yemek yedik vs... Free shop'tan istediğim bazı şeyler vardı. "Ben eşlik edemeyeceğim sana zira minik bir süprizimiz var" diyerek konuya girmiştim ki. Hey ki heyy. "aldıralım, daha erken, daha sen çocuksun (yaş 25) , ben daha sana doyamadım ki (yalana gel 4 sene flört+1,5 sene evlilik)" vs vs vs 2-3 gün bıkbıkladı durdu.

Sonuç: Baba kız beni yok sayıyorlar şimdi. (16 olmak üzere kızımız)... Sanırsın o doğur dedi de ben itiraz ettim. :KK49:
Ayyy canım korkarak okudum sonunu görünce çok sevindim. ALLAH bağışlasın inşallah. Çok mutlu oldum:KK68:

• Beğen
Reactions: csi
Çünkü boşanacaktık evlilik ilk zamanlar çok zorlamıştı bizi. Dediğim gibi laf arasında söylemişti gerçekten öyle bişey olsaydı bunu dile getirmezdi. Üzerinden neredeyse 2 yıl geçti herşey çok değişti :KK25:
Bende aynı durumu yaşamış biri olarak sana olayı söyle anlatayım canım hatta açtığım konularda var. Ben 4 yıllık evliyim eşim hala çocuk istemiyor ve çok katı bu konuda seneler gecti hala her konusu acıldıgında istemem diyor. Neden diyeceksin şöyle ben haşimato hipotiroidi pko hastasıyım balık etli bi kadınım eşim fazla kilolarımdan şikayetçi boyum 155 kilom 65 70 arası gidip geliyor evlenmeden önce tabi daha zayıftım 55 60 gibi evlendikten sonra konuldu zaten teşhisler ve kilo vermek çok zor tek derdimiz bu yani şuan ben 50 kiloya düşersem yapacakmış bebek o yüzden bende artık konuşmaktan mücadele etmekten yoruldum ve herşeyi zamana bıraktım çocuk konusunuda açmıyorum soranlara da istemiyoruz daha diyip geçiyorum. Seninle aynı yöntemi kullanıyoruz 4 yıldır olmadı hiçbişey üstelik ben gidip yıkamıyorum bile eşim çok dikkatli çünkü. Eğer hamileysen korkma eşin mecbur kabul etcek sakında taviz verme aldır maldır derse sakın yapma canım.

Bu kadar kesin bir kararla çocuk istememek ve doğru şekilde korunmamak biraz tezat değil mi? Biz evleneli de 10 ay oldu ve tam 1 sene korunalim maddi manevi hazır olalım diye karar verdiğimiz için hap ile korunuyorum, belki 1 seneden de fazla olacak bu süre, bu yüzden telefonuma saat kurdum ve çoğu zaman 5 dakika bile geciktirmiyorum. kafa da rahat oluyor böylece tavsiye ederim.
Bu kadar dikkatli korunmama rağmen hamile kalırsam da Allah'ın takdiri der mutlu olurum ama sizin gibi "korunup" hamile kalsam kendimi suçlarım sanirim.

Çünkü boşanacaktık evlilik ilk zamanlar çok zorlamıştı bizi. Dediğim gibi laf arasında söylemişti gerçekten öyle bişey olsaydı bunu dile getirmezdi. Üzerinden neredeyse 2 yıl geçti herşey çok değişti :KK25:
Değişen birşey olmamış gibi hala korkuyorsunuz ama tepki göstermesinden :KK25:

Amin:21:
Canım senin şekerin insülin direncin var mı?
Ben hamilelik için değilde kilo için kontrol demiştim
Sekerim falan yok canım. Hatta bu kg için troid falan ne varsa hepsine baktirdim. Karnım ağrısa doktora koşan bir yapım var herşeyi araştırırım. Sonuçların hepsi temiz çıkmıştı. Kilo içinde diyet yapmaya çalışıyorum işte 13. Takımdayım

Değişen birşey olmamış gibi hala korkuyorsunuz ama tepki göstermesinden :KK25:
Ben yaşıyorum ya hayatımı biliyorum birşeylerin değiştiğini işte :KK31: sorum zaten çok farklı bu konular neden karışır bir türlü anlayamam bu forumda:KK70:

Yok neden dalga geçim Estağfurullah sadece sizin yazdıklarınızı size yönelttim farklı sorularla. . Neyse inşallah hamilesinizdir ve inşallah eşiniz umduğunuz tepkiyi vermez ve sizde bende utaniriz ( siz daha çok sevinirsiniz verdiği tepkiye)
Teşekkür ederim canım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Sekerim falan yok canım. Hatta bu kg için troid falan ne varsa hepsine baktirdim. Karnım ağrısa doktora koşan bir yapım var herşeyi araştırırım. Sonuçların hepsi temiz çıkmıştı. Kilo içinde diyet yapmaya çalışıyorum işte 13. Takımdayım
Yaşını genç düşündüm 20lerde gibi buyaşlarda üç haneler yemeyle olcak iş değil altta sorun yatıyo gibi geldi
Canım sen yine git doktora kızamık toksoplazma vitaminlerin tiroidin vs yine bakılsın başla yavaştan folik aside bebek nisanda yapalım demişti porselen değil ki bu hop nisanda olsun

Bebeği istemiyorsaniz korunarak amaciniza ulaşırsiz.
Ama bebek isteyince bu boyle olmayabilir.
Yani hemen hamile kalmayabilirsiniz.
Sizin simdiye kadar hamile kalmayisiniz da ilginç.
Bence doktora gidip ikiniz de muayene olun .Sorun yoksa yine planladığıniz şekilde devam edersiniz .

Yikadin mi, bak iyi yika falan diyerek korunma isini hallettigini, halletmis olacagini mi dusunuyo esiniz? Gercekten hic cocuk istemeyen biri icin cok etkili yontem :)
Ayrica size yorum yazanlara karsi da bi degisik cvplar veriyosunuz farkinda misiniz?
Ya hamile kalirsam bu sure zarfinda diye yazmissiniz kendiniz, biri "madem korkuyosun" vs..) diye baslayan bi oneride bulunuyo korktugumu nerden cikardiniz diyosunuz.
Esiniz Nisan ayina kadar asla ve kat'a cocuk istemiyorsa oyle yunma, yikanmayla degil prezervatifle korunsun ki olursa cok da sevinecek gibi degil anlatiminizdan yola cikarak soyluyorum.
Valla bugun da BDVde sasirdik cok sukur.

X