Sizce bebek için ideal zaman ne zamandır?

Cevaplariniz gerçekten cok prensesce geldi.
Her söylenene bu kdr kolay alinmayin yahu
Ayrıca vajinal dus dediginiz sey bir korunma yöntemi degil ve cok zararli vajina icin.
Bu kadr hamile kalmaktan korkuyorsan arkadasim niye tam korunma yöntemlerinden biriyle korunmuyorsun?
Birde esiniz de bu yaptiginiz şeyin tam koruma saglamadigini biliyordur kizmaya hakki var mi sizce?

İyi de hamile kalsan zaten burada konu acmazsin ki eşinin tepkisini bilirsin :) sağlık sorununu evet Allah bilir ama uyguladığıniz yöntem korunma yöntemi olmadığı için eğer hiç hamile kalmadiysan istediğin ay direkt kalamayabilirsin demek istedim. Tabi daha önce hamile kaldiysan bu dediğimi dikkate almayabilirsin. Hayırlısı olsun diyorum tekrar. İyi forumlar.
Ama canım bundan 2 3 sene öncesi farklı şuan ki durumuz farklı hamilelik için o yüzden bazı şeyleri her yere yazamıyoruz ki malum :KK75: teşekkür ederim yorumların için :cool: Allah nasip eder de hamile kalırsam sağlık sorunum yokmus diye form açarım :KK31:

Vajinal duş diye tabir ediliyor doktorlar tarafından :KK49:
Bu vajinal dus enfeksyon sebebi. Bi baslarsa enfeksyon arkasi gelmiyo uyarayim. Ayrica bi yerde okumustum sanirim bu yikama isi pek birseye yaramiyomus:) hamile kalacagin varsa vajinal dus etkiler mi sence?

Erken bebek istemeyebilirsiniz ama herhlde simdi hamileysende su 7 ay icin aldurmazsiniz.

Ama canım bundan 2 3 sene öncesi farklı şuan ki durumuz farklı hamilelik için o yüzden bazı şeyleri her yere yazamıyoruz ki malum :KK75: teşekkür ederim yorumların için :cool: Allah nasip eder de hamile kalırsam sağlık sorunum yokmus diye form açarım :KK31:

Tamam ben de yeğenime bı çeyrek takarım :KK70:

Cevaplariniz gerçekten cok prensesce geldi.
Her söylenene bu kdr kolay alinmayin yahu
Ayrıca vajinal dus dediginiz sey bir korunma yöntemi degil ve cok zararli vajina icin.
Bu kadr hamile kalmaktan korkuyorsan arkadasim niye tam korunma yöntemlerinden biriyle korunmuyorsun?
Birde esiniz de bu yaptiginiz şeyin tam koruma saglamadigini biliyordur kizmaya hakki var mi sizce?
Evet canım koruma yöntemi olmadığını bildiğimi yazmıştım konuya zaten. Hamile kalmaktan korkmuyorum konuyu yanlış anladınız sanırım. Çok isterim bebeğim olsun. Sadece eşim erken beklemediğimiz zaman da oldu diye tepki verir mi diye sordum. Yaşayan arkadaşlar var mı diye. Yoksa hamile kalmaktan korkmuyorum:KK37:

Evet canım koruma yöntemi olmadığını bildiğimi yazmıştım konuya zaten. Hamile kalmaktan korkmuyorum konuyu yanlış anladınız sanırım. Çok isterim bebeğim olsun. Sadece eşim erken beklemediğimiz zaman da oldu diye tepki verir mi diye sordum. Yaşayan arkadaşlar var mı diye. Yoksa hamile kalmaktan korkmuyorum:KK37:

Siz korkmuyorsunuz ama esiniz istemiyor.
Öyle değil mi

Öncelikle başlıktaki soruna cevap vereyim,
Allah ne zaman isterse.
Yani senin ya da esinin istedigi anda olacak diye birsey yok.
Gelelim diger meseleye,evlendiginiz ilk zamanlar olursa aldırırız diyormus,esiniz bence de korkulcak bir insan degilmis,vicdan,merhamet,mantık biraz az miktarda. Sahsen ben boyle erkekten korkarım. Hele cocuk planlamasi yapamaz bir erkek. Onun haddine degil Allah'ım varken,zaten bakacak olan da erkek degil yuzde 90 kadin,cok cok markete gidip bez falan alir erkekler. Genelleme yapiyorum herkes böyle demiyorum bu arada.

Bu vajinal dus enfeksyon sebebi. Bi baslarsa enfeksyon arkasi gelmiyo uyarayim. Ayrica bi yerde okumustum sanirim bu yikama isi pek birseye yaramiyomus:) hamile kalacagin varsa vajinal dus etkiler mi sence?

Erken bebek istemeyebilirsiniz ama herhlde simdi hamileysende su 7 ay icin aldurmazsiniz.
Evet çok sağlıklı değil çoğu kişiden duydum bu forumda bunu:KK64: Ben sadece şöyle düşünenlerdenim; Vakti vardır ne erken olur, ne geç. Bazen beklediğin zaman da olmaz, beklemediğin vakitte olur. Ama Allah ne zaman yazdıysa o zaman olur gibi. :KK36:

Öncelikle vajinal duşu bir anonca bırakın baya zararlı bir yöntem sonra pişman olursunuz. Benimde 2 sene oldu yeni düşünmeye başladik Milletin ağzı torba değil maalesef buzulmuyor her türlü soru soruluyor. Ve eşinizin vercegi tepkiyi ona sorsanız eğer hamile kalırsam naparsin deseniz aldırış dersede kondomsuz ilişkiye girmeseniz ??

madem eşin bu kadar tepki göstercek doğru düzgün korunun. hem şu an istemeyip hemde biz böyle korunmayı tercih ediyoruz demek çok abes. adam hala olursa aldırırz kafasındaysa, korunmayı niye ciddiye almıyo anlmadım

Ben derdinizi gerçekten anlayamadım.
Eşiniz ne güzel; Nisan gibi düşünürüz demiş.
Sizde hemfikirsiniz. Neyin kaygısını yaşıyorsunuz ki?
Hamile kalmayın sizde bi 6-7 ay daha. prezervatif kullanın.
Bu ay biraz şüphe yaşıyorum da o yüzden biraz heyecanla karışık değişik duygular yaşıyorum :KK31:

Rica etsem daha uygun korunma yontemi secseniz, bakin korunma yontemlerinin bile yuzde yuz korumasi yoktur, burada da okuyoruz, korunuyorduk ama hamile kaldim diye. Esiniz belli ki daha hazir degil, hamile kalsaniz hepiniz uzuleceksiniz. Benim fikrim cocuk madden ve manen hazir olundugunda dusunulmeli. Kendi adima bu bizim 3 yillik evli oldugumuz zamanlardi, tabi ancak 5. yilimizda cocugumuz oldu cunku megerse sebepsiz infertelitemiz varmis. Simdi mesela yine korunuyoruz 2. cocugu henuz dusunmedigimiz icin, aman nasil olsa bizim olmuyor diye bos birakmiyoruz, ya olursa, hic hazir degiliz.

Öncelikle başlıktaki soruna cevap vereyim,
Allah ne zaman isterse.
Yani senin ya da esinin istedigi anda olacak diye birsey yok.
Gelelim diger meseleye,evlendiginiz ilk zamanlar olursa aldırırız diyormus,esiniz bence de korkulcak bir insan degilmis,vicdan,merhamet,mantık biraz az miktarda. Sahsen ben boyle erkekten korkarım. Hele cocuk planlamasi yapamaz bir erkek. Onun haddine degil Allah'ım varken,zaten bakacak olan da erkek degil yuzde 90 kadin,cok cok markete gidip bez falan alir erkekler. Genelleme yapiyorum herkes böyle demiyorum bu arada.
Aslında konuda yazmıştım ama satır atlayarak okumuş olabilirsiniz

X