Siz olsaydınız ne yaparsınız yardım

Aaa olur mu ölene kadar bebek bakmalı kadın, tek görevi bu çünkü...

Çok yazık gerçekten, 'adam' yerine konmayan o kız çocuğun yerinde olmak istemezdim. O kapı gibi!!, dağ gibi!! erkek kardeşleri de okuyoruz burda, ortaklı iş yapıp kardeşleriniz kazıklıyorlar, karıları anlaşamadı diye kardeşlerini siliyorlar, kızkardeşlerin payına düşen mirası gasp ediyorlar ... Bizim toplumda gerçekten erkekler berbat yetiştiriliyor, işlerine gelince canavar kesilip karşıdakinin hakkını çiğniyorlar gelmeyince de 5 yaşındaki çocuk gibi ananın/eşin ağzına bakıyorlar , birey olamıyorlar. Böyle erkekleri yetiştirenler de aynen böyle babalar maalesef.

Dünya ne garip kimileri çocuğu olsun ister çocuğu olmaz, kimilerinin de çocuğu olur ama olmaması için çaba sarfeder.

Eşinize gelince çocuk meselesi çift taraflı alınabilecek bir karar. Tek kişinin ben istiyorum olsun demesiyle olmaz. Anladığım kadarıyla kardeşlerinin çok çocuğu olduğu için sayıca onlardan geri kalmak istemiyor.

Yapmazdım. 2 çocuğunuz varmış zaten. Kendi hayatınızı ne zaman yaşayacaksınız ?

Siz de bir alemsiniz, spiral ultrasonda görünüyor diye vazgeçtim ne demek? Kocanız elinde ultrason cihazıyla mı geziyor ya da haftada bir kocanızla doktora mı gidiyorsunuz? Hiç anlayamadım. Ya spiral taktırın ya tüplerinizi bağlatın ya hapa devam edin, siz istemeden çocuk yapamayacağına göre bu bir dert değil ki kocam çocuk istiyor napacağım diye sormak bile abes korunmaya devam edeceksiniz tabii ki onu ikna etmek zorunda değilsiniz, kendi vücudunuz üzerinde söz hakkınız ve kontrolünüz yok mu?

Söz hkkım var ben sadece olmasın diye bir çare aradım burdan kadın doğum domtoruma sonuçta birlilte gidiyoruz kordon bağlarmayada eşin imzası lazım dediğiniz gibi hapa devam . Zaten normal anlayışlı bir ailede büyümüş olsaydı şuan bunları konuşuyor olmazdık

Maddi ve manevi yetebilir durumda olup, 2 çocuktan sonra aslaaa diyerek, tüp ligasyonla hamile kalan benim, 3. Çocuk haberi ile meczupa bağladığım günler geldi aklıma

Allah aşkına sürekli doğurmak nedir? Kendileri 10 kardeş diye, kendiside mi 10 çocuk yapacak? Bu devirde yürek yemek lazım.

Yersiz yorum demek hakaret değildir.aman neyse öyle üzerinde konuşulacak bir yorum değil.
Hakaret demedim ki. Kadın öyle yılmış ki kocasından seks deyince tüyleri ürperiyor işte. Bu kadar basit. İstemiyor kadın is-te-mi-yor. Herkes siz değil,veya herkes ben değl. Herkes kendine özgü bir hayat yaşıyor.

Erkenden hastalık sahibi olmamı istiyorsan doğururum sorun yok derim sanırım ben olsam

Bakamayacağınız istemediğiniz çocuğu dünyaya getirmeyin. Gizli bir şekilde korunabilirsiniz. Aile hekimine gidebilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…