Siz olsaydınız ne yapardınız

zehra2023

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
89
-28
34
Merhaba hanımlar Benim ıki kizim var Esimle üçüncü çocuk düşünüyoruz çok istiyor bende ikna etti gibi kız olursa sen koy diyor bana erkek olursa ben babamın adını koycam diye tutturuyor bende istemiyorum babasının ismi çok eski isim iki kızımın adını ben koydum ikinci kızımda annesi küstü herkes anasının babasının adını koyuyorda senn koyamıyon diye iki isim koyduk okulda etrafta benim koyduğum isimle sesleniliyo sadece esim annesi babası gorumcelerim iki ismini söylüyor esimi iki isim konusunda ikna edemiyorum bak diyo Bi iki isim koyduk heryerde senin dediğin şekil geçiyor bunuda bana bırak ben koydum diyor sinir oluyorum ne yapmalıyım siz olsanız ne yapardınız

Merhaba hanımlar Benim ıki kizim var Esimle üçüncü çocuk düşünüyoruz çok istiyor bende ikna etti gibi kız olursa sen koy diyor bana erkek olursa ben babamın adını koycam diye tutturuyor bende istemiyorum babasının ismi çok eski isim iki kızımın adını ben koydum ikinci kızımda annesi küstü herkes anasının babasının adını koyuyorda senn koyamıyon diye iki isim koyduk okulda etrafta benim koyduğum isimle sesleniliyo sadece esim annesi babası gorumcelerim iki ismini söylüyor esimi iki isim konusunda ikna edemiyorum bak diyo Bi iki isim koyduk heryerde senin dediğin şekil geçiyor bunuda bana bırak ben koydum diyor sinir oluyorum ne yapmalıyım siz olsanız ne yapardınız

Bir tanıdığım bu şekilde oğluna eski bir isim verdi. Şuan mahkemeye başvurdular değştirmek için, çocuk istemiyor diye. 🤷🏼‍♀️

Çok garip insanlar maalesef yani benim çocuğum yok ama arada isim muhabbeti açılınca yok kayınbabanın ismi yok benim ismin diye saçmalıyor kaynanam ben de çok takmıyorum çünkü eşim aklı selim bir insan. Keşke sizin eşinizde daha anlayışlı davransa. Beki siz daha ılımlı olup ikinci isim için ikna edebilirsiniz. Tartışarak değil de daha çok birbirinizin isteklerinizi dinleyerek bence çözebilirsiniz.

Ben olsam üçüncüyü doğurmam. Çocuk doğmadan isim kavgasının fitili ateşlenmiş, doğunca kaynanayla çok sorun yaşarsınız ya da istemediğiniz ismi koyup ömür boyu sinir olursunuz.

Ortada çocuk yokken cinsiyeti belli değilken neden boşa gerildiniz ikinizde isim önerisinde bulunun erkek olursa , sonra siz vazgeçtiğinizi ortak bir isimde karar vermeniz gerektiğini söyleyin , eşiniz sanırım bu konuda fazla özveride bulunduğunu zannediyor siz de seçtiğiniz isimden vazgeçerek fedakarlık yapmış gibi durun 😝 başka bir isim seçin ortak karar alarak🤔

Ortada çocuk yokken cinsiyeti belli değilken neden boşa gerildiniz ikinizde isim önerisinde bulunun erkek olursa , sonra siz vazgeçtiğinizi ortak bir isimde karar vermeniz gerektiğini söyleyin , eşiniz sanırım bu konuda fazla özveride bulunduğunu zannediyor siz de seçtiğiniz isimden vazgeçerek fedakarlık yapmış gibi durun 😝 başka bir isim seçin ortak karar alarak🤔
Isim seçelim dedim kabul etmiyo sadece babasının ismini vermek istiyo

Şu ana baba ismi koyulması bana o kadar saçma geliyor ki yani büyükler bunu neden istiyor anlamıyorum özellikle erkeklerin anne babası yapıyor bunu anne babaya sormak yok kendi isimleri koyulsun istiyorlar ya da isimleri kendileri seçsin istiyorlar senin ismini koyunca noluyo aynı isim soyisim bi tane var zaten

Bence şöyle diyin, yaşayan kişinin adını koyunca ömrü kısalıyormuş. Babasının adını babası ölmeden koymamak daha iyi derler hep

X