Siz olsanız ne yaparsınız?

Siz olsanız ne yaparsınız?

• Beklemeden biyopsi yaptırırım.

OY: 19 28,4%
  • Randevuyu bekleyip kararı doktora bırakırım.

OY: 21 31,3%
  • Randevuyu beklerken farklı doktorlara göstermeye devam ederim.

OY: 27 40,3%

• Ankete Katılan
    67

Demir eksikliği anemisi olan bebeklerde ciltte yaraların görülmesi olası, çünkü oksijen taşınmıyor hücrelere. Bak çapa dan online görüşme yapabilirsin doktorlarla bir bak istersen. Ramdevusu en son 500 tl idi

Kan değerleri için demir tedavisi başladılar
Hematolojiye yönlendirdiler lösantenin kurucularından çok iyi bir hekime götürdüm o demir tedavisi başladı
İlk gıdısında eylülde çıktı. Birkaç gün sonra kaşında çıktı. Epey süre başka çıkmamışken son 1 aydır çıkmaya başladı
Kıyafetlerini ütülemiyorum 60 derecede temiz içerikli deterjanla yıkıyorum faydası olur derseniz sabaha kadar bile ütülerim…

Böyle belli zaman aralıklarıyla benzer yaraların çıkması olabilir mi dersiniz demir eksikliğinden. Bu ihtimali çok çok isterdim

Alerjik çocuklar da kıyafeti yıkandıktan sonra çift durulama yaptır. Hiç bir deterjan yumuşatıcı kalmasın. Yüksek ısı da ütüleme yap lütfen. Belki çok hassas sabun tozu bile alerji yapıyordur. Kedi kuş kıl tüy uzaklaştır bakalım. Benim kızım da alerjik astım var böyle önermişti doktorumuz.

Bebeğimizin kronik ve genetik akciğer hastalığı nedeniyle biz hacettepeden kontrol altındayız.

Senede 3 _4 kere gidiyoruz hacettepeye.

Guvenirlik konusunda cidden çok güvenilirler. Hızlı ve çözüm odaklı iş yapıyorlar.

Siz dışarda test biyopsi yaptirsaniz bile kendileri tekrar yapmak istiyorlar.

Sonuçlar da sandığınız kadar geç çıkmıyor.

Hacettepeden memnun kalırsınız. Gerçekten çok değerli hekimler var.

Korkmayın. Ciddi bir şey olsa genel halinde de sorunlar olurdu.

Allah yardımcınız olsun. Büyük geçmiş olsun.

Biyopsi ile ilgili hızlı sonuç almak istiyorsanız şöyle bir yöntem uygulanabilir. Biz bazen hastalardan biyopsi materyallerini oluştukları laboratuvardan getirmelerini istiyoruz. Belli bir süre bu materyaller arşivleniyor değerlendirildikten sonra imha edilmiyor.farklı bir yerde patolog değerlendirip raporu yazdıktan sonra o laboratuvardan materyalleri alabilirsiniz.
Hacettepedeki doktor eğer farklı bir patolog tarafından yeniden değerlendirme isterse yanınızda olur Hacettepenin laboratuarına teslim edebilirsiniz

Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin miniğe benim tavsiyem 25ine kadar bekleyeceğine bir şansını dene o doktora rica edersen kırmaz dinler belki muayene olmasa bile nasıl bir yol izlenir bilgisini verir en azından en sonuncu randevu saatindeki hastadan sonra giderseniz iyi niyetli insansa dinliyor hiç değilse derdinizi bilgilendirmiş yada yönlendirmiş olur

Ard arda çıkması sanki alerjik gibi duruyor çocuk alerji bölümüne sevk etmesini isteyin iyi bir çocuk doktorundan kan değerleriyle de çok alakalı duruyor

Demir eksikliği için piyasadaki ilaçlar işe yaramaz. Direk Ferrum şurup tarzı ilaçlara geçmeniz lazım. Ama onu da 8 aydan sonra veriyorlar. Ben olsam özelde çare aramak yerine GATA, Hacettepe tarzı yerleri denerim. Biyopsi olması da bana göre daha iyi çünkü öbür türlü o ilacı sür bu ilacı sür, uğraşıp durursunuz. Biyopsi ile net tanı alırsa daha iyi olur diye düşünüyorum

Geçmiş olsun hacettepe deki hocaya güvenirdim bir anne ve bir doktor olarak hacettepenin çocuk bölümleri kürsüleri çok başarılıdır tartışılmaz benim gözümde Türkiye sınırları içerisinde başka gidilecek yer yok eğitimleri çok disiplinlidir

Özelde yaptırırsak materyali istediğimi kesin olarak belirteceğim, çok teşekkür ederim

Ferro sanol şurup içiyor şu anda, ben de kapsülü içiyorum
Hacettepeyi bekleyeceğim muhtemelen

Yardımcı olan, yanımda olan değerli arkadaşlarım, az önce radyoloğa götürdüm. İç organları tertemiz. Tüm batın ultrason yaptırdım. Bir arkadaşım Langerhans hücreli histiositoz dediğini söyledi bir dermatolog yakınının. Bugün baktırdığımız radyolog da inceleyip ona benzemiyor dedi. O epey zor bir hastalık. Kanser türü. O olmaması için dua edin ne olur.
Ayrıca radyolog ben olsam biyopsi için biraz daha beklerdim dedi. Bugüne randevu almıştım iptal ettim. Kafam hala karışık

Keşke hacettepedeki randevuyu erkene alabilsem

Bence özel hastanedense bu gibi durumlarda araştırma hastanesi daha guvenilir . Öncelikle doktorlar gerçekten yapılması gerekse sana bırakmaz yaparlardı Louder. Seni o kadar iyi anlıyorum ki bir şeyi eksik yapma korkun var çok haklısın ne olduğunu bilmediğin bir durum var ortada. Doktorların teşhisi neydi ne dediler ? Bence bu doktoru beklemelisin arada kontrol edebilirsin belki daha erkende randevu iptal eden olur .

Kalp sızısı…

Teşekkür ederim canım. Hocanın kendisine de mail attım. İptal eden olursa sizi ararız dedi. Mailleşiyoruz arada. Öğretim üyesi randevusu olduğu için sistemden randevu alınmıyor telefonla alınıyor. Randevu alınan numarayı düşürmem bile günler sürmüştü düşün…
Direkt olarak bu hastalık şu diyemedi hiçbir doktor. İhtimaller şunlar dediler. Biyopsi olmadan kesinleşmez dediler. Çocuk doktorumuz da ben olsam biyopsi yaptırırdım dedi.
İhtimaller şöyle;
Molluscum
Kutanöz mastositoz
Langerhans hücreli histiositoz (sıkıntılı bir hastalık, kanser kategorisinde)
Jüvenil ksantogranuloma
Guttat psoraiss
Enfekte dermatit

Hangisi ya da bunlardan birisi mi bilmiyor kimse…

Aynen öyle oldu. Doktoruna düşemedik. Hepsi birbirini eleştiriyor…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…