Siz olsanız ne yaparsınız?

Siz olsanız ne yaparsınız?

• Beklemeden biyopsi yaptırırım.

OY: 19 28,4%
  • Randevuyu bekleyip kararı doktora bırakırım.

OY: 21 31,3%
  • Randevuyu beklerken farklı doktorlara göstermeye devam ederim.

OY: 27 40,3%

• Ankete Katılan
    67
Parçanın inceleneceği laboratuvar, hekimin biyopsideki başarısı nasıl olacak vs. şüphe etmeyin mi diyorsunuz

Çok fazla detaylara takılıyorsunuz. Bu doğru gibi görünse de aslında hiç iyi bir şey değil. Böyle hem bebeğiniz için doğru karar veremezsiniz hemde siz çok huzursuz olursunuz.
Sizin şuan yapmanız gereken doktra gidip endişelendiginiz ne varsa söylemek. Zaten Doktorlar ne yapacaklarını biliyor.
Belki de biyopsi yebile gerek kalmayacak.

Maalesef muayenehanesi yok, çok uğraştım ama yok... Başınız sağolsun

Çocuk konusunda ben pimpirikliyimdir. Ben olsam 25 Ocak tarihine kadar başka doktor görüşleri alır ve biyopsi yaptırırdım. Zaten Hacettepe deki doktorda biyopsi isteyecektir. Üst üste yaparak işimi sağlama alırdım ama dediğim gibi ben pimpirikliyim bazen de iyi olmuyor kafa karışıklığı iç huzursuzluk yaratıyor. Umarım kuzucuğun hiçbir şeyi yoktur. Geçmiş olsun.

Öncelikle çok geçmiş olsun, hacettepe ye takipli bir yeğenim var, doktorları iyi hoş ancak kuvvetle muhtemel sizin istediğiniz cevabı vermeyecek size. Biz özelinden, değiline, hacettepe de olup kliniği olanına, ünlüsüne ünsüzüne çok gezdik. Daha çok yol gösterme şekilleri ne yazık ki sizin abarttığınızı, daha normal ve geçici şeyler olduğunu belirtir türden. Elbette gelin gösterin ama hacettepe ve ünlü diye kesin olarak çözüm gibi görüp hayal kırıklığına uğramayın diye söylüyorum en genel manada. Burada belirtmek yasak mıdır bilmeksizin, Ankara da derman eczanesi diye tanınmış, uzun yıllardır çok üst sınıftan insanların bile dermatoloji anlamında çok güvendiği ve şifa dağıttığı biri var. Araştırırsanız haberlerine de ulaşırsınız, şehir dışından da yardımcı oluyor diye biliyorum yüzyüze görüşmek daha iyi olsa da. Öyle ki bizim gül hastalığı, topuk dikeni, adını bile bilmediğimiz birçok dermatolojik sorun manasında destek almışlığımız var. Dipnot olarak bitkisel olduğunu da belirtmiş olayım..

“Ben bunu gördüm, şuna benziyor” diyecek olursa lezyonlardan biri bu… kabukluydu az önce yıkadım oğlumu, dökülmüş kabuk.

Popodaki lezyonlar gecici olabilir. Bebegime kortizonlu krem kullanıp bez markasini degistirince duzelmisti. Popodan baslayip tum genital bolgeye yayılmıştı. O bolgede normal tek bi yer bile yoktu. Sivilce gibi duruyodu ve cocugu yaktigi belliydi. Pisik de degildi. Ismini unuttum su an teshisin.

Bebeginin gıdısıni daha once atmistin hatirliyorum. Ben olsam her iki doktorada giderdim. Ün yapmis doktor da biyopsi talep edebilir. En azindan yaptirmis olursunuz

Öncelikle acil şifalar diliyorum. Bebeğinizin bağışıklık değerlerine bakıldı mı?

Parçanın inceleneceği laboratuvar, hekimin biyopsideki başarısı nasıl olacak vs. şüphe etmeyin mi diyorsunuz
Evlat, hep bir kalp sızısıdır. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki..

Lütfen kendinizi üzmeyin.

Eviniz bebeğinize göre sıcak olabilir. Sıcaktan pişik olmuş olabilir belki onlar da enfeksiyon kapmış olabilir.

O bölgeyi kuru ve temiz tutarak kantaron yağı sýrebilirsiniz.

Kantaron yağı bir mucize gibi denemenizi tavsiye ederim. Tabi bebek olduğu için. ince bir tabaka sürün ben bebeğime kullanmıştım çok faydasını görmüştüm.

Öncelikle çok geçmiş olsun..Ben yerinizde olsam özel doktorlardan birine biyopsi yaptırırdım..Çünkü daha bir ay var uzun bir süre..Biyopsi yapan hastaneler doktorlar farklı bile olsa en azından sonucun iyi huylu bir şey olup olmadığı hakkında bilgi verir..Bir de biyopsi hakkında bilgi aldınız mı özel doktorlardan belki öyle yan etkili bir şey değildir?

Evimiz hep 20-22 aralığında nem 45-50 arası, bunlara çok dikkat ederim, oğluma temiz bakıyorum 2 saatte bir bez değişimi, hepsi temiz içerikli ürünler vs… bunlar vücuduna dağınık şekilde çıkıyor böyle, anlamıyorum nedir. Biyopsiye doğru gidiyor aklımda. Koltuk altında da çıkmış az önce fark ettim

“Ben bunu gördüm, şuna benziyor” diyecek olursa lezyonlardan biri bu… kabukluydu az önce yıkadım oğlumu, dökülmüş kabuk.

Eki Görüntüle 3356969
Vildan gür binlerce hasta görmüştür resimler çekmiştir çok ünlü hastanelerde çalışabilecekken halka daha yakın olabilmek insanlara yardımcı olabilmek için küçük özel hastanelerde makul ücretlere görev yapar cildiyede çok farklı bir yaklaşımı var Almanyadan günü birlik hastaları gelirdi kapıda kuyruklar olurdu ben yanında iki ay çalıştım ve tedavi edemediği teşhis koyamadığı hasta yoktu inanın onu bir araştırıp gidin ben sizin derdinize çare bulacağını düşünüyorum

Bir dikiş atılıyor muhtemelen ama çocuk çok yıpranacak. Anestezi iğnesi, sonradan çekeceği ağrı… o anların psikolojik etkisi. İşlem tam olarak şu;

Çok geçmiş olsun Louderciğim,
Umarım yavrunun ciddi bir sorunu yoktur, şifa diliyorum. Konu hakkında bir bilgim ve doktor tavsiyem ne yazık ki yok, ne yapardıma gelirsek ben de içimin rahat etmesi için doktor randevusunu beklemeden sanırım güvenilir bir doktor bulur görüş alır biyopsi yaptırırdım. İçin içini yemesinden iyidir.

Çoook teşekkür ederim hemen bakacağım

Bağışıklık değerleri hangi testler oluyor acaba, çok fazla test baktırdık
#Neu yani beyaz kanı ne durumda?

Benim de oğlumun 6 aylıkken yanaklarının tam ortasında içi sıvı dolu sivilceden büyük lezyonlar olmuştu ve uzun süre geçememişti arkasından kasığında beze fark ettim. Doktora gidince kan tahlillerinde beyaz kanın düşük olduğunu farkettik.

Sonra takip amacıyla 4 hafta üst üste kan tahlillerine bakıldı her hafta değerler düşüyordu. Sonra çok araştırdım o sivilcelerin beyaz kanla ilgili olduğunu öğrendim. Beyaz kanı hala düşüktür. Hemotolojiden takipliyiz.

Bebeğiniz kaç aylık?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…