Siz olsanız ne yaparsınız?

Siz olsanız ne yaparsınız?

• Beklemeden biyopsi yaptırırım.

OY: 19 28,4%
  • Randevuyu bekleyip kararı doktora bırakırım.

OY: 21 31,3%
  • Randevuyu beklerken farklı doktorlara göstermeye devam ederim.

OY: 27 40,3%

• Ankete Katılan
    67
Canım birde ben doktor konusundan bağımsız olarak ıslak mendilinizi değiştirmenizi tavsiye ederim popo gidi çevresi ıslak mendilin en fazla değdiği yerler ben isim vermeyim ama bir markanın ıslak mendili ile oğlumu sildiğim de vücudunda kırmızı noktalar çıkıp dagilmisti anlayana kadar sonra hem şampuanı hem de ıslak mendili değiştirdim bir küçük tavsiye olarak aklınızda bulunsun

Tüm sayfaları takip edemedim.

Belki de gitmişsinizdir.

Rahmetli Kolsuz Agop’un öğrencisi Serkis Barış’ı tavsiye etmişlerdi bana,bir sorun için.

Allahım acil şifalar versin inşallah arkadaşım.

Çok geçmiş olsun. Ben ünlü bir diyetisyenin yanında asistanlık yapıyorum. Bağırsaklarında ya da gıdayla alakalı bir alerjisi olabilir mi ? Detaylı kan testi yapıldı mı herhangi bir hemogramda vitaminde sorun var mıdır ? Bu arada biyopsi önemli sonucu görmeden hüküm veremezler.

Merhabalar, belki çok faydalı bir yorum olmayacaktır ama benzer şeyler çok yaşadım özellikle cilt hastalıklarıyla ilgili, belki sizi bir nebze olsun rahatlatır diye yazmak istiyorum.

Ben de geçtiğimiz senelerde farklı lezyonlardan dolayı birçok dermatoloğa göründüm. En sinir bozucu durum hepsinin ortak bir sonuca ulaşamaması. Bu süreçte öğrendim ki özellikle deri lezyonları çok çeşitli sebeplerden olabiliyor, görüntü olarak da çok farklı olabiliyorlar ve doktorlar bazen kesin bir sebep bulamıyor. Bu kötü bir durum olduğunu göstermiyor çoğunlukla, aksine kötü olabilecek durumlar konusunda fazlaca bilgililer, endişe edilecek bir şey olursa zaten gerekli yönlendirmeleri yapıyorlar.

Nacizane, Hacettepedeki doktoru beklerdim deneyimlerim ışığında. Kendisine güvenip yönlendirmesine göre hareket etmek mantıklı olabilir gibi görünüyor.

Eklentiler

• IMG_9951.jpeg
    IMG_9951.jpeg
    59,9 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_9947.jpeg
    IMG_9947.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 98
Teşekkür ederim canım. Hocanın kendisine de mail attım. İptal eden olursa sizi ararız dedi. Mailleşiyoruz arada. Öğretim üyesi randevusu olduğu için sistemden randevu alınmıyor telefonla alınıyor. Randevu alınan numarayı düşürmem bile günler sürmüştü düşün…
Direkt olarak bu hastalık şu diyemedi hiçbir doktor. İhtimaller şunlar dediler. Biyopsi olmadan kesinleşmez dediler. Çocuk doktorumuz da ben olsam biyopsi yaptırırdım dedi.
İhtimaller şöyle;
Molluscum
Kutanöz mastositoz
Langerhans hücreli histiositoz (sıkıntılı bir hastalık, kanser kategorisinde)
Jüvenil ksantogranuloma
Guttat psoraiss
Enfekte dermatit

Hangisi ya da bunlardan birisi mi bilmiyor kimse…
Anladığım kadarıyla biri Allah korusun kanser tehlikesi var . Peki maillestiginiz sırada bu doktora tekrardan mail atsan hocam sizce ben biyopsisini yaptırayim mi size gelmeden diye sorsan bir cevap vermez mi ?

Merhaba arkadaşlar,

Belki en önemli konum bu olabilir. Fikirlerinize çok önem veriyorum. Derdim bu kararı verememek, lütfen lütfen taşınmasın konum.

Dört ay önce bebeğimin gıdısında bir minik sivilce gibi bir şey çıktı. Sonra büyüdü ve içi sıvı dolu kocaman bir lezyon halini aldı. Çok doktor gezdik, çok yöntem denedik onlarla sizi bunaltmayacağım.

Bir süre önce vücudunda ikisi büyükçe ve sert kabuklu, diğerleri minik kırmızı nokta olmak üzere, bu büyüyen gıdıdakinin başlangıç haline benzer lezyonlar çıkmaya başladı. Önemli bir nokta şu ki, boynundaki sıvı dolu lezyonla vücudundakiler pek benzer değil. Bunlar farklı şeyler olabilirler.

Lezyonlar her geçen gün biraz daha artıyor, mesela poposunda 1 taneydi bugün baktığımda epey artmıştı 4-5 kadar.

Çok fazla doktora gittik ama çocuk dermatolojisinde ünlü bir doktor var Hacettepe'de. Ona zar zor 25 Ocak'a randevu bulabildik. Takip eden birçok özel dermatolog var. Bunlardan bazılarını, diğerleri çok eleştirdi, "bu krem bu hastaya olur mu, çok yanlış" gibi şeyler duyduk. Kafamız karmakarışık işin özü.

Şimdi, sizce bebeğime bu özel dermatologlardan birinde biyopsi yaptırmalı mı? Sıçradığı için endişelenip hemen baktırmalı mı? Baktırılacaksa biyopsi gıdıdan mı vücuttakilerden mi alınmalı?

Yoksa 25 Ocak'ta görüşeceğimiz ün yapmış olan doktorla muayeneyi mi beklemeli?

Şimdiden biyopsi yaptırırsam inceleyecek laboratuvar ne kadar iyi bilmiyorum, biyopsi işlemi ne kadar etkiler bebeğimi bilmiyorum.
Randevuyu beklersek ve doktor biyopsi isterse Hacettepe'de yapılmış olacak. Olumlu yanı güvenilirliği. Olumsuz yanı muhtemelen sonuç çoook geç çıkacak.
Belki doktor hiç biyopsi istemeyecek, o da bir ihtimal. Tanı koyamıyor kimse. Ne olduğunu anlamak için pediatric dermatology kitapları inceliyorum. İçlerindeki her resimle bebeğimin lezyonlarını karşılaştırıyorum.

Çaresizliğin dibindeyim, bir yandan da çocuğuma dua okuyacak birini arıyorum. Böyle bir noktadayım.

Bir anne olarak yerimde olsanız ne yapardınız?

Beklesem tehlikeli bir durum var ve ilerliyor mu bilemiyorum, yaptırsam sonuçları kötü olursa diye korkuyorum.

Şehir, ülke, fiyat, hiçbir şey önemli değil. "Bu hekim bu işi çözer" dediğiniz birileri varsa önermekten çekinmeyin...

Çok teşekkür ederim vaktiniz için.
osman gönülal diye bir doktor var. sivas’ta yaşıyor sanırım ama online de çalışıyor danışmanlık veriyor diye biliyorum. online bir danışmadık yapıp gerekli görürseniz götürebilirsiniz. çok iyi bir doktora benziyor. 2 çocuğum için de rehberim diyebilirim

osman gönülal diye bir doktor var. sivas’ta yaşıyor sanırım ama online de çalışıyor danışmanlık veriyor diye biliyorum. online bir danışmadık yapıp gerekli görürseniz götürebilirsiniz. çok iyi bir doktora benziyor. 2 çocuğum için de rehberim diyebilirim
Osman Hoca çok iyi ama büyük ihtimalle cildiyeye sevk edecektir.

Ben hemen biyopsi yaptırırdım Louder Louder . Yarın kuzenime (Ankara üniversitesinde doktor) ve kendi doktorunumuza sizin için iyi bir doktor soracağım. Çok geçmiş olsun, tüm kalbimle şifa diliyorum

Osman Hoca çok iyi ama büyük ihtimalle cildiyeye sevk edecektir.

Ben hemen biyopsi yaptırırdım Louder Louder . Yarın kuzenime (Ankara üniversitesinde doktor) ve kendi doktorunumuza sizin için iyi bir doktor soracağım. Çok geçmiş olsun, tüm kalbimle şifa diliyorum
en azından dişe dokunur bir şey söyler diye düşündüm

Çok geçmiş olsun. Benim takip ettiğim ve güvendiğim dr.osman gönülal var. Arkadaşımın sıkıntılı bir oğlu var mesela online olarak görüşüyor. Doktor sivasta sanırım. Ona bir danışabilirsiniz.

Louder Louder bir de şu doktor baya olumlu yorum almış. Görüştünüz mü?
Genelde Ankara odaklı baktığım için görmemiştim canım. Ben uzaktaki hekimlere mail atıyorum, getiririm ilgilenirseniz diye. Durumu anlatıyorum. Daha dönen olmadı.
Sanırım pazartesi biyopsi yaptıracağım. Kalbim nasıl dayanacak bilmiyorum :KK43:

gönlünüzü ferah tutmaya çalışın, eğer kötü türde bir şey olsaydı farklı ayırıcı tanılardan muhtemelen daha iyi tanıyor olabilirlerdi, en azından daha nete yakın cevaplar alırdınız. cilt sorunları çok uğraştırıcı oluyor ve belirsizlik içeriyor. umarım en kısa zamanda iyi haberlerle gelirsiniz. Bizi de haberdar edin mutlaka miniğin durumundan.

X