Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız..

konunuzu Bir Derdim Var bölümüne taşıyorum..
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler..

Evli erkeklerle birlikte olan kadınlara çok kızarım ve asla bu durumu kabul edemem fakat yazınızda sürekli eşinizi savunmuşsunuz.Eşiniz de o kızlarla zorla konuşmuyor.Bence olay eşinizde biter.

Eşinizin daha önceden vukuatı varmı yokmu bilemiyorum, yada sizin gıcık olduğunuz (anladığım kadarıyla eşinizin işyerindeki tüm bekar kadınlara gıcıksınız) kadınlarla ilişkileri yada konuşmalarının içeriği nedir onuda bilemiyorum.
Ama açıkcası yanyana çekilmiş bir resim yüzünden (ki çalışan bir bayan olarak işyerindeki erkek arkadaşlarımla yanyana çekilmiş bir çok resmim vardır) eşinizi uykusundan uyandırıp olay çıkarmanızı anlayamadım. Ben eşime böyle bir şey yapsam sanırım eşim büyük bir kıyamet koparırdı.
Ancak yukarıdada söylediğim gibi eşinizin bu bayanlarla olan sohbetlerinin içeriğini bilemiyorum, yalnız sizin anlattıklarınıza karşılık olayı abarttığınızı söyleyebilirim. Unutmayınki içinde aldatmak gibi bir istek bulunan insan bunu her yerde yapar.
Haa bu arada bir arkadaş (ismini hatırlamıyorum) işyerine gidip o kızları benzet demiş size, bence sakın bu öğüde uymayın. Bu sadece sizin seviyenizi düşürür. Eşinizide işyerinde küçük düşürmekten başka bir işe yaramaz.
Siz kendinizi parçalasanız bile olacak varsa olur. Biraz daha sakin olup, eşinizi sıkmayın, inanın eşinize yaptıklarınızı okurken ben bile daraldım adamcağız gene sabırlı davranıp açıklama yapmış size.

canım maalesef şırnaşık kızlar heryerde var. bu kadar kafanı takma. önmeli olan eşinin onlara nasıl davrandığı. sakın olaki eşinin iş yerine gidip onlara haddini bildireyim diye kendini küçültme. sadece güzelce giyinir makyajını saçını yaptırır eşini iş çıkışına yakın ziyarete gidersin. kimseye bir şey söylemene gerek yok. bazı kızlar çok rahat davranıyor.
benim eşim de sıcaktır. bir de bayan kuaförü. senin ki sadece resmi durup resim çekilmiş. benim eşime aşkım hayatım canım diye şapur şupur öpüyorlarmış. ben de kızdım ama eşin napim dedi. tersleyemem onlar benim müşterim dedi. zaten herkese beni anlatyormuş. arada yanına gittiğimde beni tanıştırır. sizden çok bahsediyor derler. artık alıştım ben. nasıl olsa benimle. ve hep bana olan biteni anlatır. yalan söylemez. güven çok önemli.
kafana takma o senin eşin kimse elinden alamaz. ama adamı sıkma bence. kendini boş yere yıpratma. eşinle tadını kaçırma. :1hug:

katılıyorummmm a.s.

Yooo paranoya falan değil aslında canım aolağan normal bişi bence...zaman zaman her kadının vereceği belli beaşlı tepkiler vermişsin ama boşanmak mı haır ve asla bu kadar bedeli ağır olmamalı bu kıskançlığının...
Her kadına denk geliyor canım maalesef benimde başımda var ama napalım boşayalım mı sevdiğimiz insandan ayrılalım mı 3 kuruşluk aşifteleri mutlu mu edelim yooo hayır demi yuvamıza sahip çıkalım ve eşimizi evde çok fazla bunalıma itmeyelim ,onu hoşsözlerve sevgiyle karşaılayıp,ağırlayalım moralimiz ne kadar bozukl yada ne kadar kan kusacak kadar olsakta böyle yapalım ...yani kızılcık suyu içip şerbet içtim diyelim ....
Mutlululğumuz neden başkasının ellerinde hakim olsun ki !
Mutluluğumuz bizim elimiz ve bizim dilimizde...
..

eşin o kızlara karşı mesafeli olsa kızlar da bir süre sonra anlar kime sırnaşıp kime sırnaşılmayacağını.Eşinin sıcakkanlı olması bir mazeret olamaz,fotoğraf çekilmeye hayır diyemiyor,msn de konuşmaya hayır diyemiyor,boynuna sarılsalar buna da hayır diyemeyecek anlaşılan.Evli olan ve müdür olan o,mesafeyi ayarlaması gereken de kendisi bu durumda.Hele öyle iş saatleri dışında onlarla konuşmalar yapmasını anlayamadım,hadi iş yerindeyken mecbur konuşmaya ama eve gelince en azından onlarla görüşmemeli.Yanlış anlama,eşinin niyetini bilemem,istisnai bir durum olabilir onunki ama ben geneldeki gözlemlerime dayanarak söylüyorum ki erkekler bundan pek hoşlanıyorlar,yani etraflarındaki kızların kendisine fingirdemesinden,sırnaşmasından,bir flört hali oluşmasından.seni belki hiçbi zaman o kızlarla aldatmayacak ve bunu aklından bile geçirmeyecek belki,fakat böyle sırnaşık bir ortamda iş yapmak egosunu tatmin ediyor olabilir.
eşi kuaför olan arkadaşın durumu ise çok farklı,bayanlar kuaförünü çok yakın arkadaşı gibi görür esasen ve bayan kuaförü öyle algılanır,ama senin eşin bir ofiste çalışıyor,kimse tarafından yakın arkadaş olarak algılanacak bir durumu yok.

Arkadaşım malesef geçici süreyle önceden çalıştığım bir firmada işte kalıcı olmak isteyen bayan arkadaşlar müdürümüzde gençti ayni zamanda istanbuldaki merkezden geliyordu bir çok bayan abartmıyorum evlilerde dahil adam içeri girdiği annn yanına uçuyolardı ...S.bey diye kulaklarımla duydum bir bayandan gidip iğrenç bir tabir özür dileyerek yazıyorum gidip yalaklanayım şu salak herife şeklindeydii....yanında yakasından paçasından inmiyorlardı.artık yüzsüzlükleri aştıkları için izin konusunda adama hayır deme fırsatı bırakmıyolardı..vay efendim saç boyatcakmıs iş çıkışı geç saat oluyomuş,terziyede gitmesi lazımmış terzi iş çıkışı kapalı olurmuş,izin vermezse yarın takım elbise ile değil eşortmanıyla gelirmiş..hepsi birden üzerine çullanınca adam bakakalıyordu ..yani ben eşine suç bulmadım ama sen sürekli bunu gündeme getirirsen aklına iş sokarsın....mazallah bir gün yine bi tartışırsınız acaba gerçekten bu kızlardan biri bana pas veriyormu diye erkeklik egosu ile düşünür ozaman işte durum kötüye gider....bence bir gün çaktırmadan ziyaret et alışverişteydim vs bahane ile.ben eşimle evlenmeden gitmiştim işyerine böyle bir bayandan dolayı...bayan benden oldukça yaş olarak büyüktü ozaman ben 18 sem o 27 felandı.daha ben üniversiteye hazırlanıyorum habire bana işte polis olamazsan vay efendim üniversiteyi kazanamazsan ,ev hanımı ay amaçsız insan olucaksın diyip durdu ses etmedim takmadım bile onu....sonra yine ay sigara içme küçük yaşın muhabbeti yaptı takmadı...ay siz evlenmeyin sen daha küçüksün senden polis olmaz ya dedi ben döndüm hadi ya sen kaç yaşında polis olmuştun 25 mi dedim sustu terbiyesiz.....aradan zaman geçti baktım biz evlendik aramış aptal salak muhabbet yapıyor eşime bayana öle bir mesaj yazdım ki bu ne terbiyesizliktir ya aradığın insan evli bu bir her ne kadar işyerinden arkadaşında olsa arar tebrik edersin olay biter cıvık muhabbet yapılmayacağını şu yaşa gelmiş polis olmuşssun ama öğrenememişsin çok yazıık bir daha görmiyim dedim ......aradı aradı aradı açmadım eşim lütfen arama bir daha rahatsız oluyoruz dedi...ve öcümü aldım...sabret kısacası eşini sıkma ,bir bahaneyle en güzel halinel işyerine git...bu bir iki devam etti sakince sinirlenip bağırmadan
gerekn cümleyi söyle ....anlarr analamamış gibi yapsada bal gibi anlar onlar

cnm ya kıyamam ben sana nasıl kızmışsın.eşini hiçbir şekilde sırnaşıklarla paylaşmak istememeni anlıyorum.ama ofis ortamlarında çok düzgün insanlar olduğu kadar malesef gerçekten adamların ağzına düşen tiplerde var.burda iş eşinize düşüyor.mesafeli olup,mesafeli davranacak o zaman.uzaklaşıyorlar.ben onlara artıkçı diyorum.dışarda bekar erkeklerden aradıklarını bulamıyorlar ve evli erkeklere sulanmak pek bir işlerine geliyor.eşine biraz daha sakin uyarılarda bulun.yoksa ters teper.onlar olsa olsa eğlencelik olur ama sen bu eğlenceyede izin vermemekle iyi ediyorsun.ama sakin ol biraz.yıpratma kendini artıkçı sulular için değmez

ablacım ne ayrılması ya benımde en nefret ettıgım ıs ortamındakı bazı kızların cıvık olması ınan senın kocanda suc yok gercekten yapsa resım cekınıp oraya koymaz ınan ablacım sen sadece gıt ıs yerıne kendını goster ıkısını ucunu azarla boyle kızlar cok gercekten degmez onlar ıcın sınırını bozmaya

paranoya derecesinde kıskançlık var sizde anladığım kadarıyla...
bu gerçekten tehlikeli...
bence eşine karşı böyle davranmaktan vazgeç..
adamın aklında yoksa bile zorla sokarsın..
işte o zaman daha çok canım yanar...

ya canım sen biraz abartıyorsun galiba
kusura bakma ama öyle
herkesin davranışları başka oluyor insanlara karşı
kimisi ciddi,kimisi şımarık,kimisi laubali vs vs
bazıları da hemen samimi oluveriyor
önemli olan kocanın mesafesini koyması
üniversitede bir erkek arkadaşımız vardı ( normal arkadaş)
bir arkadaşımıza el hareketleri çok yapardı ama bana ciddi idi...saçımı tutup çekiştirmezdi mesela :)) ama öteki arkadaşa yapardı
eşinde mesafe koyarsa sanırım sorun çözülür ama bu tabii ki o kişilerin davranışlarını biraz sınırlar tamamiyle değil

canım çok üstüne gidiyorsun adamcagızın kendi azınla söluyosun fotografta kocam ciddi elleri arkaasında die yapma allah askına bide ayrılayım mı yazmışsın.. ne yalan söyliyim bana böyle bi vaka gelse boşanıcam şu sebebten diye milyarlarda verse kabul etmem aile çok özel bir kurumdur böyle abuk sabuk işlerden dolayı yıkılamaz aklınızı basınıza toplayın çocugunuz da warmış bak ne güzel..
umarım kırıcı olmamışımdır

Hepinize teşekkürler,

Arkadaşlar bana vakit ayırıp, yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Hepinizin fikirlerini aklımın bir köşesine yazdım. Şu anda da eşimle aram gayet iyi. Açık açık anlattım son kez. Böyel samimiyetlerden ve ortamlardan ne kadar nefret ettiğimi ona.

Gerisini artık zaman gösterecek, hakkımızda hayırlısı.

Bu arada paranoyak olduğumu düşünen arkadşlarıma burdan şunu söylemek isterim ki, böyle bir durumda kızacak olan bir tek ben değilmişim. Çoğu arkadaş bana katılıyor. Ben nerden mi biliyorum paranoyak olmadığımı, depresyon tedavisi görüyorum ve şu anda bitmek üzere.
Eğer paranoyak olsaydım psikiyatrist herhalde bu teşhisi koyabilir di ? DEĞİL Mİ?
:)))

Bence biraz fazla abartı olmuş verdiğiniz tepkiler
Ama dahasını bilemem varmı başka hataları
Çok bunaltmayın derim
Zira sizden soğumasına sebeb olursunuz sonrası daha kötü olur

ben paranoyak olduguna inanmıyorum şahsen eşime ne kadar güvensemde yanında bekar sırnaşık kızların olmasından rahatsızlık duyardım..ama size tavsiyem çok üstüne gitmemeniz bu bi çözüm değil aksine sorun yaratır.en iyisi asker eşi olmak oh be etrafında hiç kız kadın yok ne rahatmışım meğer..

aşırı tepki vermişsin bence
sadece foto çektirmiş iş arkadaşıyla ne var ki bunda
hemde eşim resmi elleri arkada falan demişsin.
niye bu kadar taktın.adamın aklına olmadık şeyler sokma.
benimde eşimin iş arkadaşlarıyla fotoları var.
hatta ayrı vayrı bile çekmiş.çok normal
kendini üzme derim.kocana güvenmelisin
birazda aşırı kıskançsın sanırım.:)))))))

Canım senin yaşadığını okuyunca kendime benzettim seni, bizde eşimle bazen böyle şeyler yaşıyoruz. Ve bende bu tarz tepkiler veriyordum. Ama zamanla çok yanlış davrandığımı anladım. Adamın aklında yoksada aklına koyuyoruz böyle davranarak. Şimdi sen bu kızla bişey mi var falan diyorsun yok diyor, ama bunun üstünde durdukça, adam ister istemez acaba bu kızın bana ilgisi mi var diye bi soru işareti oluşturuyorsun aklında. Gerçekten bazen böyle aşırılıklarla adamları biz o yola yönlendiriyoruz. Önce kendine sonra eşine güven, erkekler fazla boğulmayada gelmiyo bilirsin. Burada ne senin ne eşinin suçu var. Tek suçlu bu tarz bayanlar. Bundan zevk mi alıyorlar napıyorlar ben çözemedim. Sanki evdeki kadına Bak akşama kadar kocan bizle neler yapıyo oh oh diye hava atıyorlar, nalet olsunki kadının düşmanı kadın. Onlarda evliliğe yuvaya saygı kalmamış.

*********************************************************************************************

Yanlış olduğuna katılıyorum. Ama inanki belli bir zamandan sonra patlıyorum. Görüyorum görmemezlikten geliyorum, duyuyorum duymamazlıktan geliyorum. Ama dediğim gibi belli bir yerden sonra sabır taşı çatlıyor.
Ben ona güvenmek istiyorum .Ama hep içimden bir ses güvenme diyor. Ben mutlu huzurlu olmak istiyorum. Ben onların kocama yakın olmalarını, yanlış anlaşılmasın böyle cıvıklık yapmalarını istemiyorum. Yoksa tabii ki iş arkadaşlarıyla konuşacak v.s.
Ama zaten bunlar öyle insanlar ki, sanki evli adamları yoldan çıkarmaktan zevk alan, onları tahrik etmekten zevk alıyorlar.
Ben bunları anlamıyorummmm...
ALLAH ISLAH ETSİN, VE HİÇ KİMSENİN KOCASINI KARISINI DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN.

BEN BU YUVA YIKACILARIN HEPSİNİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM...

Canım aynı senin gibi düşünüyorum. Tepkinde normal aslında. Dedim ya bende senin gibiyim ufacık şeylerden olay çıkarıyorum bazen ama sonra evdeki huzurda kaçıyor. Bu sefer evde huzuru olmayan adama dışardakiler daha tatlı gelir. Onun için sakin mantıklı hareket etmek lazım. Bende kaç kere tatlı uykusundan uyandırdım eşimi böyle şeyler için, çöktüm tepesine sabaha kadar başının etini yedim. İnsan kendine hakim olamıyor bazen. En çok da neye kızıyorum biliyormusun biz bayanken kendimizi bu kadar koruyabiliyoruz da eşlerimiz niye öyle yapmıyor. İnan ben kırk yıllık tanıdığıma rastlasam merhabamı der geçerim hiç sevmem fazla diyaloğu, ne gerek var ayrıca. İş arkadaşlığınında bi seviyesi olmalı bence, mesafesini koyan insana kimse bişey yapamaz biz niye erkeklerle fotoğraf çektirmiyoruz geçelim bu işleri yaa, erkeklerimiz pasif kalıyo böyle şeylerde, ağırlığını koruyamıyo. Kızların canına sefa zaten bunu iş edinmişler. Ben eşimin bi iş yemeğine katılmıştım inan o kızları görünce şok oldum o kadar lavbalilerdiki içip içip sapıttılar, bazıları için evli bekar farketmiyor. Heleki evli daha tatlı geliyo galiba kızlara, rekabet olunca tabii...Allah onları bildiği gibi yapsın.
Ben seni çok iyi anlıyorum tek tavsiyem eşinin üstüne gidip bunaltma. Ona güzellikle izah et, ben böyle böyle yapsam sen rahatsız olmazmısın, lütfen kendini benim yerime koy, nasıl ben senin namusunsam sende benim için öylesin kendine sahip ol, böyle oyunlara gelme falan şeklinde konuş ben artık öyle yapıyorum. Biz yıllarımızı boşa mı veriyoruz arkadaşım, sen yıllarca emek ver gelsin hop elinden kapsın öyle kolay değil canını sıkma lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…