Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız..

kızların ilgisi hoşuna gidiyor bence..

ya ben inanın yazınızı okuyunca kendim yaşamışım gibi sinirlndim. bende paronayak ve hasssasımdır bu konuda...ve kızınca gözümde birşey görmez eser gürlerim.

bence iş yerine gidin. hepsine azıcık gözdağı verin.. ikinci kadın olmk nasıl bişiy diyin...
eşimle resim çekinmek sizi çok mutlu etti mi bari diye sorun.

eşinize de sorun bakalım kızların ilgisini çekmek hoşuna mı gidiyormuş... senin için ben yeterli değilim herkez seninle olmlı dimi diye çıkışın..

oda olayın ne boyuta vadığını görsün ve biraz daha dikkat etsin.

arkadaşım senin yerinde olsam bukadar tepki vermez,onu izlemeye alırdım ve hakikaten beni aldattığını anlarsamda 1 değil 11 çoçuğum olsun bi saniye düşünmem boşarım,

artık kanunlar kadının haklarını koruyor,ekonomik özgürlüğün yoksada yeni türk medeni kanunları bu konuda oldukça düzeltildi,hiç düşünmem doğrusu,ben evde saçımı süpürge edicem o beni aldatacak,o öle dava,

iş yerine gidip kendi saygınızı düşürmeyin,onlar hanım olamaz,olsalardı zaten evli bir erkeğe o şekilde davranmazlar,zaten siz öle davranırsanız inanın kocanızın gözünde düşersiniz,sakin olmaya çalışın biliyorum bu kolay değil,ama zorlayın biraz kendinizi,bir ömür böle içinizi kemirerekmi yaşayacaksınız,gerçekten sizi aldattığını öğreninceye kadar rol yapın canım.

iş yerine gidip kendi saygınızı düşürmeyin,onlar hanım olamaz,olsalardı zaten evli bir erkeğe o şekilde davranmazlar,zaten siz öle davranırsanız inanın kocanızın gözünde düşersiniz,sakin olmaya çalışın biliyorum bu kolay değil,ama zorlayın biraz kendinizi,bir ömür böle içinizi kemirerekmi yaşayacaksınız,gerçekten sizi aldattığını öğreninceye kadar rol yapın canım.

arkadaşa katılıyorum ama öğrendikten sonrası offf bu erkekeler ne kadar aptal heleli varken haramla neden uğraşırlar erkek dediğin yabancı kadınlarla mesafeli olmalı sadece erkek değil bayan için de öyle ama her şey moderenlik adına okadar değişmişki artık normalmiş böyle şeyelr sanki abi dediğimiz insanlarla bile mesafeli olmalı kızlar için söylüyorum bunu cıvıklar için ne gerek var resim çekilmeye offf ya sinir oldum sabret arkadaşım ALLAH yardımcın olsun.::enbuyukkk:

Sevgili Betican,

Yazını önce ki konunlan beraber, tamamen okudum, ve inan benzerlerini bende yaşadığım için çok çok öfkelendim..
Biz erkek arkdasımla, 3 sene aynı iş yerinde çalıştık, ona göre bir resim cekilmek veya kızların omuzlarına ellerini atmasını, benim görmeme rağmen o kızların yılışması ve iş ortamı olduğu için sesimi çıkartamam inan senin durumundan cok daha zordu...Hatta tıpkı senin durumuna buna benzer bir konu açmıştım;
http://www.kadinlarkulubu.com/bir-d...er-zaman-nicin-boyle-yapiyor.html#post4499520

Ben bu süre zarfında şunu öğrendim...
Suç her iki taraftada... Ancak;

Bir erkek istediği zaman bu tip durumların önüne inan çok kolay geçebilir.....
Çok mu zor, resim çekilelim denildiği zaman "hayır" dememeyi bilmek, ya da çok mu zor yılışık bir espiri yapıldığında veya sırnaşıldıgında "bana bu şekilde davranma hoşlanmıyorum demek"... Karşısındaki edepsiz 1 yapar bakar gıkı cıkmıyor 2 yapar gıkı çıkmıyor hep devam eder...

Asla, o yılışık edepsiz kızlarda hata yok demiyorum,
Bu kızların davranışı hep neyden kaynaklanıyor biliyor musun ?
Kendilerini beğendirme, üstün olma, kendilerini birşey sanma, çabasından..
Onlar için bir erkeğin evli olması yada nişanlı olması yada kız arkdasının olması birşey ifade etmiyor, maksat kendilerini, o erkeğin hayatında olan kişiyi tanımadan görmeden, kıyaslama ve beğendirme çabası...

Bunları çok zor zamanlarında tecrübe edindim.. Ne zaman iş, evlenme seviyesine geldiğinde 1500.üncü konuşmamı yaptım, ben durumlardan hoşlanmıyorum diye.. Ve o bana ne dese beğenirsiniz "canım evlenince daha dikkat ederim" demek ki istenildiği takdirde dikkat edilebilirmiş....

Eşinizle tekrar konuştuğuna, ve durumu anlamaya çalıştığına sevindim. Eşiniz ya gerçekten çok iyi niyetli bir insan tepkisini koyup insanları kırmak istemiyor, ya da ilgiden hoşlanıyor olabilir... İnş. buna benzer tekrarlar yaşanmaz....

Ara sayfaları okumadım bunu belirteyim de baştan..

Abartmışsın da abartmışsın yanii..

Eşinin başka hal ve hareketlerini bilemem de yani iş yerinde fotoğraf çekilmenin, nerdeyse aldatma ile eşdeğer olacağını söyleyeceksin arkadaşım. Bu kadar kıskançlığa pes diyorum..
İş yerinde zaman zaman gün içerinsinde şakalaşmalar, sohbetler vs. olur, hemen kocanız elden gidiyor gibi algılamayın lütfen..

Sen kocanı çok sevdiğin için kocan sana çok yakışıklı ve karizmatik geliyor olabilir...Bu, çevresindeki her kızın ya da kadının kocana asıldığı anlamına gelmez..

Bu kadar şüphe, bu kadar kıskançlık, erkeklerde ters tepki de yapabilir haberin olsun..

Bazı arkadaşlar git iş yerine o kızı benzet demiş..Ya siz iyi misiniz ne oldu da benzetecek, kocası ile yatakta mı yakaladı da benzetsin, foto çektirmişler ya..

Sizin gibi kadınları duyunca valla iş yerindeki erkek mesai arkadaşlarımla ilişkilerim gözümün önüne geliyor da, yeri gelir şakalaşıırız, yeri gelir öğle yemeklerine çıkarız, yeri gelir sohbet ederiz, foto da çektiririz, onların karıları da mı acaba sizin gibi düşünüyorlar? Sanmıyorum..

Ara sayfaları okumadım, olay çok farklı bir boyutta ise yorumum da farklı olabilir doğal olarak..Olayın bu kadar ile sınırlı olduğunu düşünerek bunları yazdım şimdilik..

senin yerinde olsam hiç takmam tınmam bile sen böyle taktıkça yapası yoksa bile yapar erkek sonuçta
hani yok öyle bişey diyip senden başkası olmaz diye sana sarılıyor ya can-ı gönülden sende ıslarla kıskançlık krizlerine giriyorsun ya çok sevdiğinden gün gelecek amannn yaaaaaa nasıl olsa inanmıyor yapmadığım halde yaptı sayıyor bari yapayımda hakedeyim der yapar.Onu suça teşvik etme.Vay sen şöylesin yok niye resim çekindin de aman şölede bölede diyip olayı didikleme.Her ne olursa olsun ona ne çok güvendiğinden bahset kıskançlığını aşırı belli etme.Sonra bişeyim sanar sana daha çok malzeme sunar.
Çalıştığım işyerinde tek bayan benim.Zamanın behrinde benden hariç üç bayan daha vardı.Onlar kaba bi tabirle baya bi hobbalardı.Bütün erkekler yüzlerine gülerdi yılış yılış hareketler sergilerlerdi yemeğe davet etmeler sigaralarını almalar ne bileyim işte vıcık vıcıklardı işte ama yüzlerine karşı arkalarından küfrü basarlardı.ne oldu sonunda kovuldular.Kimse falanca kız iyi aman şöyle biri demezdi hepsi küfrederdi anlayacağın canımcığım öylesi kızların erkeklerin gözünde zerre değeri yoktur olamazda.O türlü insanlar sayesinde senin eşinin gözündeki değerin gün geçtikçe değil bir kat, bin kat arttığından emil ol.Bu tür kıskançlıklarla yuvanı huzursuz etme

Bence biraz sakin olun, adami uykudan uyandiracak kadar sinirlenmisseniz önceki vukatleri bir baskasiyla el ele dudak dudaga yakalanmis olmasini getiriyor benim aklima..

Eger böyle bir sey yoksa cok büyütüyorsunuz, bakis gülüs aldatma sayilir demissiniz, bence öyle degil, kötü niyet sezmisseniz zaten ugrasmaniz bosuna, ama öylesine is arkadaslariyla muhabettse bu bakislar gülüsler ne var bunda?

siz evlendiniz diye herkese sinirli veya yere bakarakmi konusuyorsunuz anlamadim?

Bence baska seylere odaklanin biraz dünya esinizin etrafinda dönmüyor, Deniz_Günes`in dedigi gibi, siz esinize asiksiniz size cok yakisikli geliyor diye herkese öyle geliyor degil ya.. bukadar pesinde pervane olursaniz ya hosuna gider devam ettirir hatta abartir aldatmaya kadar gider.. yada bunalir ve evde huzur namina bisey kalmaz

Allah yardimciniz olsun

adam çocuğunun üstüne yemin etmiş neden inanmıyorsun ki....

erkek kısmına kadınlarla ilgili çok vıdı vıdı yapmıycaksın, resmen kafasına sokmuş oluyorsun çünkü

işyerleri maalesef böyle kadınlarla dolu...

senin ki gene iyi, içinde ben olmama rağmen bindiğimiz asansöre eşime daha önceleri "senle evlencem ben, senden daha iyi koca bulamam ki, omuzların çok geniş" benle nişanlanıktan sonra " ellerin yari oldun sen, konuşmucam artık senle" diyen bir bayan iş arkadaşımız da bindi.

Ama nasıl bir duruş asansörde yüzü eşime dönük, nefesleri resmen birbirlerine karışıyor, neredeyse öpecek eşimi yapıştı düşünün yani..eşimin hiç hareket alanı yok kıpırdayamıyor, kafasını tavana kaldırdı utancından, öyle terbiyesiz ki kadın...

Napayım şimdi ben kocamı asayım mı, aynı işyerindeyiz hani kocam prim veriyor desem yok öyle birşey kadının zaten namı yürümüş,hadi herşeyi geçtim ben varım yaniii...

maalesef işyerlerinde dediğim gibi böyle asalakk ve yılışıklar o kadar çoookk kiii....eşinize güveniyorsanız sırf bu yüzden tartışmayın, silin geçin resimleri.

canım,aynı seyler bnm basıma da geldi.eşimin iş arkadası kızlar cok sırnasık.3 defa sahit oldum buna ve 3.de kıyameti kopardım..eşimle ben beraberken elini omza atmalar felan....önce elbette kocama kızdım sen cesaret vermesen bunlar böle yapamaz dedim.çünkü kadın olarak öle bi durumda yerin dibine geciyorsunuz.su an bile aklıma geldikçe sinirleniyorum.her zaman savunması ortam böle,erkek gibi kız herkese öle felan da filan.ama ben üzülmeyi hakediyor muyum haketmiyorum..tokat atıp yüzügü de kafasına carptıgımda bunu o da anladı:1closedeyes: sonra bana söz verdi bi daha böle seylerin olmasına imkan vermemek adına.görücez bakalım.tabi ben o sinirle en son olaydaki kızı arayıp bi güzel sinirimi attım.kız tek kelime diyemedi.ya zaten paso düşüncesiz oldukları için normal-tatlicadiarzu-

walla cnm seni cok ii anlıyorum bu nedenle..ben de istemem öle bi bayanla basbasa fotoğraflar felan.gereksiz yani..eşim hoşlanmıo bu tarz seylerden desin kestirip atsın.sen mi öenmlisin onlar mı.madem evleniyoruz , basımızın tacı ediyoruz ve oluyoruz.elbette fedakarlıklar yapılacak.bunu herzaman kadın yapcak die bişi yok!o da dikkat etmek zorunda.tatlım sana tavsiyem(ben de bu olayları yasadığım için nacizane öğüdüm)kendini hiç düşürme.sakın o kadınlarla muhattab bile olma.belki sinirlennce zor tutuo insan kendini ama sakın muhattab olma.bir ikincisi kocanı kıskandıgını belli etme.ki bu cok önemli.hayat akarken en önemli seyi unutuyoruz.hatun kişi asıl korunması,kıskanılması,gözden sakınılması gereken kişidir.çünkü o dişi.o güzel.bırak da kocan senin için düşünsün bunları.o kıskansın seni.sen onun evlendiği kadınsın.o begendiğine göre bi sürü hemcinsi de begenebilir.bundan korksun.....kaydirigubbakcemile2

Sadece resimden değil dedim ben. İnternetten konuşmalarından da kızın asıldığını anlıyorum. Ayrıca tamam dünyanın en yakışılklı erkeği değil ,ama o zaman onlarda gitsin bekar adamlarla ne yapmak istiyorsa yapsın.
Bi kere onlar düşünmeli, ya ben böyle davranıyorum ama adam yanlış anlar mı diye? Ama o kadar rahatlar ki bazı kızlar benim ağzım açık kalıyor.

Kocam çapkın değil ama çok cana yakındır. Bu da karşısındaki insanın niyeti kötüyse yanlış anlaşılıyor. Ve böyle karşıklar alıyor.
Zaten dediğin gibi hayatta gidip konuşmam, kendimi komik duruma düşürmem. Benim ancak kocama söyleyeceklerim olur şu anda.
Dediğin gibi zaten için de varsa yapar.

HEEE O ZAMAN NE OLUR, BİR DAHA BENİM SAÇIMIN TELİNİ BİLE GÖREMEZ...

kusura bakmayın ama kocam çapkın değil canayakındır demek ne demek onun anlamadım?demekki eşiniz gayet samimi davranıyorki iddia ettiğiniz gibi kızlar yüz alıyor.neden kızlara veryansın ediyorsunuz sadece?ayrıca hala ofiste çekilmiş fotoğrafın fırtınalar koparmak için yetersiz kanıt olduğunu düşünüyorum...
siz ne eşinize nede kendinize güveniyorsunuz bence...acısınıda etraftaki dişilerden çıkarıyorsunuz.
altı üstü bir fotoğraf ya...
ne kadar büyüttünüz.
eşinizin sizi aldattığından bu kadar ciddi ciddi şüphelenip hala onun yanındaysanız durumda bir gariplik var demektir..
Yooo paranoya falan değil aslında canım aolağan normal bişi bence...zaman zaman her kadının vereceği belli beaşlı tepkiler vermişsin ama boşanmak mı haır ve asla bu kadar bedeli ağır olmamalı bu kıskançlığının...
Her kadına denk geliyor canım maalesef benimde başımda var ama napalım boşayalım mı sevdiğimiz insandan ayrılalım mı 3 kuruşluk aşifteleri mutlu mu edelim yooo hayır demi yuvamıza sahip çıkalım ve eşimizi evde çok fazla bunalıma itmeyelim ,onu hoşsözlerve sevgiyle karşaılayıp,ağırlayalım moralimiz ne kadar bozukl yada ne kadar kan kusacak kadar olsakta böyle yapalım ...yani kızılcık suyu içip şerbet içtim diyelim ....
Mutlululğumuz neden başkasının ellerinde hakim olsun ki !
Mutluluğumuz bizim elimiz ve bizim dilimizde...
..

valla sihirsensin benim başımda böyle dert yok çok şükür.
böyle bir olaydan yani aldatıldığımdan emin olsam yuvamı senin tabirinle 3 kuruşluk aşiftelere bırakır gider,dönüp arkama bakmam bile.
aldatıldıysam bitmiştir.
kankusup kızılcık şerbeti içtim diye yapamam hiç...
ne ala memleket.
ben adamı evde bunaltmayacağım.neden?aman beni aldatmasın diye...
çok arabesk bi yöntem bana göre bu...
Hepinize teşekkürler,

Arkadaşlar bana vakit ayırıp, yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Hepinizin fikirlerini aklımın bir köşesine yazdım. Şu anda da eşimle aram gayet iyi. Açık açık anlattım son kez. Böyel samimiyetlerden ve ortamlardan ne kadar nefret ettiğimi ona.

Gerisini artık zaman gösterecek, hakkımızda hayırlısı.

Bu arada paranoyak olduğumu düşünen arkadşlarıma burdan şunu söylemek isterim ki, böyle bir durumda kızacak olan bir tek ben değilmişim. Çoğu arkadaş bana katılıyor. Ben nerden mi biliyorum paranoyak olmadığımı, depresyon tedavisi görüyorum ve şu anda bitmek üzere.
Eğer paranoyak olsaydım psikiyatrist herhalde bu teşhisi koyabilir di ? DEĞİL Mİ?
:)))
paranoyak olmayabilirsin.ama depresyon tedavisi görüyor olman benim için yeterli.
demekki içinde olduğun bunalım olaylara abartı tepkiler vermene sebep oluyor...

ya ben inanın yazınızı okuyunca kendim yaşamışım gibi sinirlndim. bende paronayak ve hasssasımdır bu konuda...ve kızınca gözümde birşey görmez eser gürlerim.

bence iş yerine gidin. hepsine azıcık gözdağı verin.. ikinci kadın olmk nasıl bişiy diyin...

eşinize de sorun bakalım kızların ilgisini çekmek hoşuna mı gidiyormuş... senin için ben yeterli değilim herkez seninle olmlı dimi diye çıkışın..

şaka yapıyor olmalısınız:1shok:
ne ikinci kadını ne diyorsunuz siz..yahu yataktamı yakalamış adam.altı üstü bir fotoğraf.
benim işyerimde fotoğraf çekildiğim arkadaşımın eşi gelip bana ikinci kadın olmak nasıl bir duygu dese yeminle yolarım saçlarını.bu kadar basitmi ya..kimin haddine bu...fotoğraf çekildi diye işyerindeki kızın niyetinden nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
bir fotoğraftan huylanıp kıza veryansın ediyorsunuz ama hala aynı adamla gece aynı yatağa giriyorsunuz...
bu nasıl bir çelişkidir:1shok:

kişi karşısındakini kendisi gibi bilir.
bu kadar basit şeylerden beni aldattı manası çıkaran,demekki her gördüğü yada bir vesileyle yanyana geldiği erkeğe yan gözle bakıyor ki,diğer kadınlarıda öyle görüyor...
ben böyle düşünüyorum ...

Pesss......pess...pess..delikafadulden Kusurabakmayın ama gülüyorumdelikafadulden Tavsiyeye bak...

Hatalısınız..Tamam bazı uç örnekler olabilir gerçekten çevremizde, gerçekten hareketlerine dikkat etmeyen hoppa bayanlar olabilir , duyuyoruz, mesela bir arkadaş örnek vermiş; yok ben evlencektim de başkasına yar oldun da, sırnaşmalar filan, tamam hoş değil bu tarz örneklere amenna ama topic sahibi arkadaşın örneğini konuşuyoruz burda.. Kendi hayatınızdaki örneklerle arkadaşın bahsettiği çok farklı bence.

Adam elleri arkada foto çektirmiş, valla aynen KRonickin dediği gibi bana gelicek iş arkadaşlarımdan birisinin karısı böyle birşey dicek, hayatında yemediği dayağı yer benden..şakkıdı
Hanımefendilik de bir yere kadar..

Yanlış anlamazsanız Beti can, tedavi gördüğünüzü söylemişsiniz..Allah yardımcınız olsun en kısa zamanda atlatırsınız nasıl olsa..
Dediğim gibi somut başka yanlış hareketleri yoksa eşinizin ve bahsi geçen kızın, kesinlikle rahatsızlığınızn sonucu kıskançlığınız tavan yapmış durumda.

Sakinleşin ve eşinize güvenin arkadaşım.

Son düzenleme:
verdiğiniz öğüte bakın bir... sonrada bu arkadaş rezil olsun.... ya kızın bir günahı yoksa. ne diyecek. bir fotoğraf var. . eee nerede.... işyerinde . peki nasıl. son derece resmi... sadece kız gülmüş... kızda diyecek ki. genelde resim çekilirken surat asmam,gülerim. ne yapacak peki bu arkadaşımız. rezil edeceğim derken hem kocasını,hemde kendini rezil edecek. zaten abartmış. olayları büyütüyor.... yangına körükle gitmenin anlamı yok....

lutfen yazdıgım mesajı yenıden okurmusunuz, ben sadece once ısyerıne gıdıp kıbarca konusması gerektıgını soyledım. bu benım fıkrım. hem sız hıc ıs ortamında bulunmadınız mı. ben lısedeyken sadece 17 yasımdayken. staj yapıyordum, ıyı bır fırmada. oradakı kızların ve hatta evlı bayanların erkeklerle olan munasebetlerını gorseydınız boyle konusmazdınız emınım..bu ortamda bulunmaktan emın olun utanıyordum. malesef sımdı cok genc kız var evlı ve kendınden yasca buyuk erkeklerden hoslanan... ben dırek gıt onları essek sudan gelınceye kadar dov demedım.. lutfen daha dıkkatlı okuyunuz. arkadasımın canı sıkılmıs hem onu bıraz guldurebılırmıyım dıye. yazdım ardından gelen cumlelerı...

eşin yüz vermese bu kadar sırnaşamazlar..zaten vukuatları da varmış...

bazı erkekler flörtiz olurlar.seni aldatmazlar ama bu tip şeyler yaşayarak egolarınıtatmin ederler ve kendilerini mutlu hissederler.bu olayları yaşaması seni sevmediğini göstermez.hatta,yapılan araştırmalara göre,eşler arasındaki bağı daha da artırıyormuş.başka kızlarla samimi olup bu yönünü tatmin etmesi karakterindeki sivri yönleri törpülüyormuş...

ama ne olursa olsun bir eş için zor bir durum.ama bir erkek için de öyle.

her gün 8-5 güzel kızların onun etrafında pervane olduğunu bilmek senin için zor,direnmesi de onun için zor....

umarım seni elinden kaçırmadan aklını başına alır....

:1hug::1hug:
kusura bakmayın ama kocam çapkın değil canayakındır demek ne demek onun anlamadım?demekki eşiniz gayet samimi davranıyorki iddia ettiğiniz gibi kızlar yüz alıyor.neden kızlara veryansın ediyorsunuz sadece?ayrıca hala ofiste çekilmiş fotoğrafın fırtınalar koparmak için yetersiz kanıt olduğunu düşünüyorum...
siz ne eşinize nede kendinize güveniyorsunuz bence...acısınıda etraftaki dişilerden çıkarıyorsunuz.
altı üstü bir fotoğraf ya...
ne kadar büyüttünüz.
eşinizin sizi aldattığından bu kadar ciddi ciddi şüphelenip hala onun yanındaysanız durumda bir gariplik var demektir..
kusura bakmadım ama açıklık getireyim. çapkın değil cana yakın derken, sadece kızlara değil erkek arkadaşlarına, aileme, kısacası herkese karşı sıcak kanlıdır demek istedim. ama ben öyle değilimdir mesela.
o öyle davranınca karşısındaki kötü niyetli insanlar yanlış anlayıp yanlış tepkiler verebiliyolar. Ayrıca şunu daha önce belirtmiştim, beni aldattığını düşünmüyorum, sadece bu tarz hareketlerden nefret ediyorum.
Ben kendime Allah'a şükür güveniyorum,eşime de güvenmeye çalışıyorum.
Ama şunu da biliyorum ki hiçbir erkeğe güven olmaz. Ve bence sizde bu kadar güvenmemelisiniz. Sonra böyle bir durumla karşılaşırsanız yıkım çok ağır olabilir.

********************************************************************************************

paranoyak olmayabilirsin.ama depresyon tedavisi görüyor olman benim için yeterli.
demekki içinde olduğun bunalım olaylara abartı tepkiler vermene sebep oluyor...

******************************************************************************************

Paranoyak olmak:genellikle bir şahsın, çevresindekiler hakkında aşırı şüpheciliğini tanımlamak için kullanılır. Böyle bir kişiye yapılan tavsiyeler, iyi niyetli bile olsa, o kişi tarafından kötü niyetle yapılmış olarak algılanır. Başkalarının kendisi hakkında komplo yaptığı kuruntusuna kapılabilir, kendilerine veya mülklerine karşı bir tehdit olduğu endişesi içine düşer. Bu düşünceler, o şahısa büyük rahatsızlık verir. Çevresindekiler de, bu durumdan rahatsız olur.

Depreyon ise: Başta ruhsal çökkünlük (moral bozukluğu, sıkıntı vb.) ve/veya istek ve ilgi kaybı olmak üzere bir dizi ruhsal ve bedensel belirti ile kendini gösteren bir yaygın bir hastalıktır. Depresyon kişinin yaşam kalitesini, kişilerarası ilişkilerini ve mesleki işlevselliğini olumsuz etkiler; hastalar çoğu kere yoğun bir ruhsal ızdırap halinden söz eder.

İkisinin arasında ki farkı anlatmak için size bu açıklamayı yazdım, umarım yeterli olmuştur.

*****************************************************************************************************

kişi karşısındakini kendisi gibi bilir.
bu kadar basit şeylerden beni aldattı manası çıkaran,demekki her gördüğü yada bir vesileyle yanyana geldiği erkeğe yan gözle bakıyor ki,diğer kadınlarıda öyle görüyor...
ben böyle düşünüyorum ...[/QUOTE]

***************************************************************************************************

doğru söylüyosunuz kişi karşısındakini kendisi gibi bilir. Ve bende ne bekarken ne de evliyken iş arkadaşlarımla o türden şakalaşmalar, resim çektirmeler falan yapmadım. Çünkü benim namus ve aile anlayışıma ters davranışlar bunlar. Yani hiç bu kadar rahat olamadım ve olmam da.

Ayrıca ben o kızın yerinde olsam, derim ki siz evlisiniz , benim sizinle böyle bir fotoğraf çektirmem hoş değil. Eğer çekileceksek tüm arkadaşlar beraber çekilelim derim. Ayrıca sadece bir resimden yola çıkmadım. İş yerinde kullandıkları yazışma programından, eşimle ve diğer erkek çalışanlarla cıvıkca konuşmalarından sonra bu resmi gördüm.

Ve ayrıca eşimde söyledi. O kızların erkeklerle beraber, dizlerinde kucaklarında pozları var diye.

BEN YİNE SÖYLÜYORUM, ALLAH BUNLAR GİBİLERİNİ ISLAH ETSİN.

VE HİÇKİMSEYİ HELAL YOLDAN AYIRMASIN...

Öncelikle teşekkürler açıklamaların için. Demek ki benim kocamda flörtizmiş sonunda buldum. Ama ne olursa olsun dediğiniz gibi katlanılması çok zor bir durum benim için.
Beni sevdiğine eminim zaten ama neden böyle davrandığını bir türlü anlayamamıştım. Belki dediğin gibi erkeği evine ve karısına daha çok bağlıyodur. Onları gördükçe elindekinin kıymetini anlıyodur.
Ama bu durum benim sabrımı zorluyor. Ve inanın birgün benim sabrım da tükenecek.
O zaman neler olur hiç bilmiyorum, ama benden korksun onu biliyorum....

Öncelikle teşekkürler açıklamaların için. Demek ki benim kocamda flörtizmiş sonunda buldum. Ama ne olursa olsun dediğiniz gibi katlanılması çok zor bir durum benim için.
Beni sevdiğine eminim zaten ama neden böyle davrandığını bir türlü anlayamamıştım. Belki dediğin gibi erkeği evine ve karısına daha çok bağlıyodur. Onları gördükçe elindekinin kıymetini anlıyodur.
Ama bu durum benim sabrımı zorluyor. Ve inanın birgün benim sabrım da tükenecek.
O zaman neler olur hiç bilmiyorum, ama benden korksun onu biliyorum....
ben inanın sizi çok iyi anlıyorum bende ufacık birşey bile olsun kıskanmak yada karşımdaki kişinin saygısız gereksiz yere partnerime olan yaklaşımı beni çook ama çok sinir eder..

resim çekinmek şartmıymış kii ki eğer şartsa niye toplu resim değil o kişi niye eşini zor durumda bırakıyor ki..

bence eşiniz fazla konuşmamak içinde çekiniyim gitsin bşımdan diyede düşünmüş olabilir. bence eşinize yinede güvendiğinizi belli edin.. sorunun eşinizl değil o 3. şahıslarla olduğunu belirtin.. daha iyi sonuç alacaksınızdır.

kndinizi fazla üzüp yıpratmayın sonuçta eşiniz sizi ikna etmek için elinden geleni yapmış tepkisiz kalsaydı eğer o zaman düşünürdünüz:)

. lutfen daha dıkkatlı okuyunuz. arkadasımın canı sıkılmıs hem onu bıraz guldurebılırmıyım dıye. yazdım ardından gelen cumlelerı...
cümleler doğru olamayacak kadar saçmaydı...
şaka olduğuna sevindim:)
kusura bakmadım ama açıklık getireyim. çapkın değil cana yakın derken, sadece kızlara değil erkek arkadaşlarına, aileme, kısacası herkese karşı sıcak kanlıdır demek istedim. ama ben öyle değilimdir mesela.
o öyle davranınca karşısındaki kötü niyetli insanlar yanlış anlayıp yanlış tepkiler verebiliyolar. Ayrıca şunu daha önce belirtmiştim, beni aldattığını düşünmüyorum, sadece bu tarz hareketlerden nefret ediyorum.
Ben kendime Allah'a şükür güveniyorum,eşime de güvenmeye çalışıyorum.
Ama şunu da biliyorum ki hiçbir erkeğe güven olmaz. Ve bence sizde bu kadar güvenmemelisiniz. Sonra böyle bir durumla karşılaşırsanız yıkım çok ağır olabilir.

Paranoyak olmak:genellikle bir şahsın, çevresindekiler hakkında aşırı şüpheciliğini tanımlamak için kullanılır. Böyle bir kişiye yapılan tavsiyeler, iyi niyetli bile olsa, o kişi tarafından kötü niyetle yapılmış olarak algılanır. Başkalarının kendisi hakkında komplo yaptığı kuruntusuna kapılabilir, kendilerine veya mülklerine karşı bir tehdit olduğu endişesi içine düşer. Bu düşünceler, o şahısa büyük rahatsızlık verir. Çevresindekiler de, bu durumdan rahatsız olur.

Depreyon ise: Başta ruhsal çökkünlük (moral bozukluğu, sıkıntı vb.) ve/veya istek ve ilgi kaybı olmak üzere bir dizi ruhsal ve bedensel belirti ile kendini gösteren bir yaygın bir hastalıktır. Depresyon kişinin yaşam kalitesini, kişilerarası ilişkilerini ve mesleki işlevselliğini olumsuz etkiler; hastalar çoğu kere yoğun bir ruhsal ızdırap halinden söz eder.

İkisinin arasında ki farkı anlatmak için size bu açıklamayı yazdım, umarım yeterli olmuştur.

doğru söylüyosunuz kişi karşısındakini kendisi gibi bilir. Ve bende ne bekarken ne de evliyken iş arkadaşlarımla o türden şakalaşmalar, resim çektirmeler falan yapmadım. Çünkü benim namus ve aile anlayışıma ters davranışlar bunlar. Yani hiç bu kadar rahat olamadım ve olmam da.

Ayrıca ben o kızın yerinde olsam, derim ki siz evlisiniz , benim sizinle böyle bir fotoğraf çektirmem hoş değil. Eğer çekileceksek tüm arkadaşlar beraber çekilelim derim. Ayrıca sadece bir resimden yola çıkmadım. İş yerinde kullandıkları yazışma programından, eşimle ve diğer erkek çalışanlarla cıvıkca konuşmalarından sonra bu resmi gördüm.

Ve ayrıca eşimde söyledi. O kızların erkeklerle beraber, dizlerinde kucaklarında pozları var diye.

BEN YİNE SÖYLÜYORUM, ALLAH BUNLAR GİBİLERİNİ ISLAH ETSİN.

VE HİÇKİMSEYİ HELAL YOLDAN AYIRMASIN...

bskın kendi pencerenizden bakmaya çalışıyorsunuz.eşiniz sizin deyiminizle cana yakın ama halk dilinde resmen flörtöz o zaman.eşinizi değiştiremeyeceğinizi bildiğiniz için etrafında kızların olmasını engellemeye çalışıyorsunuz.ama çözüm bu değil.
ofis ortamında çalışan her bayanın yakışıklı ve mevki sahibi yöneticilerine asıldığı gibi bir fikre nasıl kapıldınız anlamadım ama herkes öyle değil.iki kişi çekilen bir fotoğraf(kucak kucağa olmadıktan sonra) aldatma yada fotoğraftaki kadının hafif olduğu manasınada gelmez.
o kızların diğer erkeklerle olan pozlarınıdan eşinize ne.besbelli "evet yaptım ama sor bakalım niye yaptım?bu kızlar zaten hafif kızlar.ben masumum" demeye çalışmış o zaman.
ayrıca derin tıbbi konulara girmene gerek yoktu.
zira fikrim değişmedi.
içinde olduğun buhran herkese ve herşeye şüpheyle bakmana sebep oluyor.(bence tabi)

O zaman sen de eşinin net bağlantılarından o kızların adreslerini sil gitsin.
Bir de o kızın kafasının olduğu yere eşek kafası resmi montajla..
Bu yüzden evde hırgür çıkmaz sanırımkaydirigubbakcemile3

X