Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Eski haline dönmez , benim tedavim biteli 4 sene old malesef cildim çok kuru nemlendiricilerle idare ediyorum. Keşke saçlarım kuru olsaydı onun yerine benim saçlarım cok yaglıdır hala öyle

Kupkuru olmasından iyidir ya ne yaglar suruyorum yumusamıyo yine kazık gibi böyle degildi benim saclarım
ilacı kullanmadan önce nasıldı ki cildin?

Canım doktor söylemişti her gün evden cıkmasan dahi süreceksin sonucta ev de güneş alıyor diye.Aslıdna bende evde kaldıgımda sürmek istemiyorum ama mecbur.Bilgisayar ışıgının bile etkilediğini de nette okudum.

Selam kızlar. 1 ay 5 gündür roaccutane kullanıyorum (30 mg).

Benim sorum şu olacaktı. Evin içindeyken güneş kremini kullanmaya gerek var mı?

tabiki hayır güneşe çıkmadığın durumlarda gerek yok ama sen içini rahat tutmak istiyorsan sürebilirsin... bence güneşe çıktığın zamanlar da sür yeter..

ben ayrıca bıoderma temızleme jelı ve nemlendiricisi aldım

drum önermıştı

yuzum artık kurumuyor...

bıde makatta kanamam olmuştu oda gectı

şuan 1 ay 10 gunden berı kullanıyorum

sanırım 3 aya gecer Allahın ıznıylee

kızlar benım kontrolume 6 gün kaldı ilacım bitıor doktor yazmadan alsammı nasıl yapsam bilemedim yada doktoru arayıp sorayımmı 6 gün aramı vermem gerek acaba

kan testı yaptırman lazım bence yaptırmadan alma derım

yaa makatta kanama yok demiştim ama

bugün yne geldı

benım gibi olan varmı acaba?

4 ay kullandım.. ve keşke daha önce kullansaymışım diye kendime kızıyorum. Boşuna çekmişim o ağrılı sivilceleri, o psikolojiyi.. Arkadaslar geçen ocak ayında basladım ben mayıs ayına kadar kullandım ama o ara cok kaşıntım oluyordu. bıktım artık kullanmıcam nasıl olsa artık cıkmıyor diye bıraktım. Ama yine cıksa hiç gocunmadan koşa koşa giderim doktora. yine kullanırım. sivilce çıkmıyor artık yaa ben daha ne isterim.. ilacı kullandığım zamanlarda saçlarım cok kuruyordu normalde yağlıdır. ben memnundum bu durumdan. Ama şuan öyle değil daha cabuk yağlanıyor buda havaların sıcak olmasından terden kaynaklanıyor. Tabii bünyeden bünyeye ilacın etkileri değişir fakat ben diyorum ki, hiiiiiiiç çekmeyin su sivilce illetini arkadaslar. gidin ve o ilacı alın.

arkadaşlar bir sorum olacak size 2. ayımın 4. haftasındayım ilk ay 30 mgla başlattı doktorum sonra 2. ay tekrar doktora gittim ama doktorum izne ayrılmıştı bu ilacı devam ettirmeliydim yanındaki diğer doktora dannıştım anlattım durumu ilk ay kan tahlili yapmıştım ama bu doktor 2. ay tahlil yapmana gerek yok diyerek tekrar 30 mg verdi sizce doğrmu tahlil yaplması gerekir miydi yoksaa ????

kan testı yaptırman lazım bence yaptırmadan alma derım

yaa makatta kanama yok demiştim ama

bugün yne geldı

benım gibi olan varmı acaba?

bende olmuştu hatta bir ara hemoroide döndü şimdi hala ara ara oluyor. doktorlar kabuş etmiyor ama ilaçtan oluyor bunlar

İlk ay yaptırdıgın tahlillerde bsey cıkmadıysa sorun olmaz 2 ayda bi tahil verebilirsin bende öyle yapmıstım..
ama icim rahat etsin diyosan bilemem

Kızlar 1 aya yakın süredir zoretanin kullanıyorum bitmesine 1 hafta kaldı ne zmn gdip ilacı yazdrımam gerekiyor??? birde doktorumu değiştirmek istiyorum yeni gideceğim doktora kan testiyle birlikte mi gidiyim? ne dicem kan verirken?? poff kafam karışık yardmmmmmm

mrb arkadaşlar.Son 6 aydır sivilce problemim var antibiotkler kremler falan kullandım ama pek sonuç alamadım.Son gittiğim doktor krem falan vermşti bu işe yaramazsa zoretanin kullanmaya başlıcaz demişti ilac hakkında bilgi sahibi olmak için ktapçık vermişti. Annemle birlikte okuduk ve oldukça yan etkisi olduğunu gördük ve gözümüz korktu verdiği ilaçlar inş. geçirirde buna ihtiyaç duymayız demiştik ama öyle olmadı kremler olumlu sonuç vermedi ve şimdi ne olursa olsun bu ilacı kullanmak istiyorum ama annem izin vermiyor. Sayfaya yeni üye oldum ve güzel şeyler okudum açıkçası ümitlndm ve yan etkilerinden eskisi kadar korkmamaya başladım. Bu ilacı kullanıp asla ama asla kullanmayın diye söyleyen herhangi bi kişi görmedm sitede. bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar sizce orkmadan başlayabilir miyim son sınıf kpss öğrencisiyim sınava hazrlanırken herhangi bi sıkıntı yaratırmı bu ilaç şimdiden tşk. edrm. Rabbim tez zamanda şifa versin hepimize inş.

canım gerceten abartıldıgı kadar yan etkisi yok bende cok korkmustum baslarken 1.5 ay oluyor nerdeyse ve hafif dudak kurulugu onu da bepantenle çözüyorsun ve bol su içerek.Bel agrısı da yaptı bende ,eklem agrıları yapabiliyormus ama öyle abartılacak derceede değil.Bende kpss dönemlerinden geçtim atandım çok şükür bu dönemde kullanmasan daha iyi olur sanki.Çünkü zaman zaman stresli olabilirsin bunu ilaca baglarsın falan daha kötü olur sınav bitiminde kullan çok asırı bir problemin yoksa cildinde..

ayrıca canım bende senin gibi senelerce bir sürü krem kullandım,en son fucidin antibiyotik 500mg verdi onu da 1.5 ay kullandım çözüm olmayınca buna basladık.Başlarda baya sivilceler cogaldı ama şu an 1 tane aktif sivilcem var 1 haftadır cıkmamıstı ,lekeler var tabi ama 1.5 ayda bence bu bile cok iyi uzun zamandr bu kadar iyi değildi yüzüm.

duyarlılığın için tşk. ederm. tatlım. Doktor 3 ay önce başlayalım demişti ama korktum başlamadım başlasaydım yarılamış olacaktım belki sınav evresinde de problem olmayacaktı ama allah başka dert vermesn belki sıkıntımız bir çok hastaya göre çok çok hafif ama hem görünüş hemde psikolojik açıdan insanı zedeliyor bende sınav evresi kullanma taraftarı hiç değilim ama gittikçe sivilceler artıyor iz kalmasından korkuyorum. Yarın farklı bi doktora gideceğim oda bunu tavsiye ederse 3 cildiyecide tavsye ettiği için kullanacağım galiba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…