Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
tekrar doktorla irtibata geçim cnm ya bu doktorları da anlamıyorum ki o kdar riskli bi ilaç hala dikkatsiz davranıyorlar.

Doktorluk dünyanın hakikaten en kıymetli ve en değerli, en saygın en özel, en hayırlı ve en faydalı mesleği aslında.

Çünkü hepimiz Allah tan sonra, canlarımızı bile onlara emanet ediyor, hayatımızı kurtarmaları veya problemlerimizi çözebilmeleri için en yakınlarımıza değil onlara müracaat ediyoruz.

Ama ben size katılıyor olmama rağmen, sizin gibi "onları anlamıyorum" diyemiyorum artık, Neden mi?

Çünkü insanların her bilgiye bu kadar çabuk ve rahat ulaşabildiği bir zaman diliminde, neredeyse kullanan herkeste bir takım sorunlar sıkıntılar ve yan etkiler meydana getiren, bunun yanında orta ve uzun vadede ortaya çıkabilecek bir sürü daha yan etkileri olabileceğine değinilen, aynen sizin de ifadenizde belirttiğiniz gibi "o kadar riskli bir ilaç" olmasına rağmen, (ben içeriğini kutusunu kendini falan bilmiyorum bu ilacın adını bu forumda ve bir başka platformda görüp duyup öğrendim hepsi o kadar) gördüğüm ve takip edebildiğim kadarıyla artık neredeyse peynir ekmek veya şeker ciklet gibi kullanılır hale gelmiş olduğunu büyük bir hayretle ve büyük şaşkınlıkla gözlemlediğim bu ilacın olumsuz etki ve sonuçlarını, doktor da olsa bir başkasının, ilacı kullananlardan veya kullanacak olanlardan daha fazla düşünmesini ne kadar bekleyebilirsiniz ki?

Tabi ki neredeyse tüm ilaçların yan etkileri mevcut. Ben bir tıp insanı değilim. Ancak, eğer insan sağlığına katkısı olacaksa faydasından yararlanmak adına zararlarına göğüs germek mecburen yapılacak en doğru davranış ve hepimiz bile bile böyle yaparız.

İnsanların problemlerinin büyüklüğü veya önemi sadece o kişinin ölçülerine göre olabilir, yani göreceli bir kavramdır ve asla bunun boyutunu ve değerlendirmesini bir başkası yapamaz, zaten kimsenin böyle bir hakkı da olamaz.

Yine de, benim okuduklarımdan gözlemleyebildiğim kadarıyla, bu denli yan etkileri terazinin bir kefesine, kullanmayı gerektirecek problemi de diğer kefesine koyup, hangisini seçmek gerektiği konusunda ölçüp biçme ve tartma işinin çok daha düşünülerek ve çok daha iyi yapılması gerektiği kanaatindeyim.

Çünkü anladığım kadarıyla zaten bu ilaç akne veya sivilcelerin çıkmasını önlüyor ve olanları da yok ediyor galiba, en azından üç yıl beş yıl veya bir dönem bunlardan kurtuluyor insanlar burada kullananlardan okuduklarımdan vardığım sonuca göre yazıyorum tabi ki bunları.

Ancak, tedavi sonrasında, (benim yine yabancı olduğum ve adlarını bilemediğim lazer veya lifting tarzında farklı bir takım işlem veya işlemlere de) başvurmak gerektiren bir cilt bozukluğunun hala mevcut olduğu gözönüne alınacak olursa, bence naçisane bu veya başka hiç farketmez, bir ilacın kullanılıp kullanılmaması kararını verirken her yönüyle ve herşeyiyle en çok düşünmesi gereken ve dikkat etmesi gereken kişi, yine o ilacı kullanacak kişinin kendisi olmalıdır diye düşünüyorum.

Çünkü, hiçbirimizin sıkıntılarına veya ilaçlardan meydana gelebilecek yan etkilerin bizlere verdiği sıkıntı ve problemlerimize, çok isteseler bile bizi en çok düşünen ve seven insanların dahi ortak olması ya da bir kısmını kendileri yaşayarak paylaşabilmeleri veya hafifletebilmeleri ne yazık ki mümkün bir şey değildir.

İnşallah hayırlısıyla, bunca zararlarını göze alarak bunca dikkatli bir şekilde kullandığınız bu ilacı kullanma nedenleriniz, bir an evvel ve bir daha asla ortaya çıkmayacak şekilde sonlanmış olur ve hepiniz hiç olmazsa buna değecek en iyi ve dilediğiniz sonuçlara gönlünüzce ve en az sıkıntıyla ulaşmış olun diyor, bütün kalbimle bunu diliyor ve bir yandan da dua ediyorum.

Daima sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Muhtemelen belki daha önce bu başlıkta yine bu ilacın yan etkilerinden ötürü canımın çok sıkıldığı bir anda dayanamayıp yazmış olduğumu hatırlıyorum ancak bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Propolis. Adı gibi propolis. Yani dünyanın en iyi koruması. Sivilce ve akne dahil bir çok hususta oldukça iyi bir destek, yan etkisiz iyi sonuç alınabilecek ve eğer arı kovan ürünlerine yani bal alerjiniz gibi bir durumunuz yoksa, bırakın küçücük bir zararı olmasını aksine bir çok faydaları da olan dünyanın en özel maddesi.

Sayfalarca sürecek özelliklerini ise dileyen herkes istediği an her yerden araştırıp okuyabilir ve öğreneilir zaten.

Bir de sadece adı mı öyle yoksa kendi de mi gerçekten öyle, eğer kullanacaksanız mutlaka bu konuyu iyi tetkik edin derim. Ben kendim hem tabletini hem de kremini çok uzun zamandır pek çok bölgesel uygulamada kullanıyorum.

Tekrar hepinize, her şey her daim gönlünüzce olsun diyorum. Sevgimle

roaccutane kullanırken mi propolis i kullandınız? tam olarak ne gibi sorunlar için kullandınız biraz daha açıklar mısınız?

taktir edrsiniz ki bunca riski olan bir ilacı kullanmaya karar vermek hiç ama hiç kolay değil ben son çare olarak başvurdum ama okuduğum kadarıyla bir kaç arkadaş önemli bir sivilce problemleri olmamalarına rağmen ve doktorları gerek görmediği halde ısrarcı bir şekilde bu ilacı doktorlarına yazdırmışlar ben onların adına üzüldüm gerçekten beni yıpratacak sivilce sorunum olmasa yan etkilerini göz önünde bulundurarak almazdım alamazdım ama kullanmak zorunda kaldım keşke böyle bi zorunluluk olmasaydı. doktorların anlamadığım yönlerine gelince bu ilacı 4 ay önce farklı bir doktor bana tavsiye etti ve elime bir dosta verdi bunlara rağmen kullanmak istiyormusun diye o dosyada ölüm riski dahi yazıyordu gerisini siz düşünün. gördüğüm ilk anda asla dedim kullanamam gözüm çok korktu çünkü neyse. 4 ay sonra farklı doktor yine aynı ilacı tavsiye etti yine almadım ve bir kaç gün önce farklı doktor yine aynı ilacı tavsiye etti tesadüf eseri bu ve buna benzer formlarda bu ilacı kullanan hastalara rastladım araştırdım olumlu şeyler okudum ümitlendim ve kendimi zorladım almaya karar verdi. doktoruma birçok yan etkisi olduğunu ve korktuğumu söyledim bunlarla kafanı karıştırma sen dedi oysa ki ilk doktorum onca riskini söylemişti 2 side doktor ve 2sine de inanmak zorundasınız bu hayat çünkü ve ümit bağlıyorsunuz ağızlarından çıkan herşeye yine araştırmalarımn sonucu ilaç güneşe karşı inanılmaz hassas ama doktorum bundan bahsetmedi üzerinde dahi durmadı işte onları anlamadığım nokta burası bir tanesi onca riskini gösterirken diğeri tam tersini söyledi oysa 2side doktor biz hangisine inanıp bel bağlayacağız ki. sonuç olarak kallanmaya başladım ilacı bugün 2. günüm allah herkese şifa versin derdini veren allah dermanını da verir umarım herkes güzel sonuç alır kimse pişman olmaz tek duam bu.

Kızlar ben bu ilaç yüünden 3 kilo verdim aranızda var mı ilaç yüzünden kilo veren.

benim 2. günüm tatlım henüz kilolarla alakalı bir değişklik olmadı ama bir arkadaş da kilo aldım bu ilaç yüzünden diye yazmıştı.

sen kacıncı ayındasın pekı?

6 ayıma başladım 2. ayımda falan oldu bu durum hala devam ediyor kremle falan ilerlemesini engellemeye çabalıyorum:/ ilaç bitince duracağını umuyorum çünkü kabızlık yaptı ilaç bende

kızlar yüzü soyulan var mı ?? benim alnım yanaklarım falan acayip soyuluyor normal değil yani aşırı derecede :26: yüzümde deri kalmıcak

ben 1 sene önce 6 aylık tedavi gördüm. sivilcelerimin hepsi geçmişti fakat yüzümde izler duruyordu. Üstüne üstlük sivilcelerim tekrar çıktı eskisi gibi büyük olmasalarda yine de insanın canını sıkıyor. tekrar kullanmayı düşünüyorum.

Tedavisi sonlananlar kaç kutu bitirdiniz acaba? 8. kutudayım, 7 kutu daha var ama mg'ı azaldı 20 yerine günde 10 mg alıcam.

Tedavisi sonlananlar kaç kutu bitirdiniz acaba? 8. kutudayım, 7 kutu daha var ama mg'ı azaldı 20 yerine günde 10 mg alıcam.

canım benim tedavim bitti 12 kutu kullandım ben ilk beş ay zoretanin son ay da roaccutane kullandım.sivilcelerinin şiddeti ne durumda o yüzden dozu düşürmüş olabilir doktorun bence. ben toplamda 6600 mg kullandım 54 kiloyum

Son düzenleme:
5 ay kullandıktan sonra bazı saglık prblemlerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım 1ay oldu ilacı bırakalı yani...arada kücük sivilceler cıkıyor korkuyorum sivilce cıkıcak diye..özellikllede sırtımda..ne güzel yagsız bir ciltle geziyordum..buarada makta sorun yaşayan arkadaşlar varsa şöle diim ilacı bıraktından sonra düzeliyor rahatlıkla tuvalete gidebiliyorsunuz ben hemeroid sanmıştım ilk doktor çatlak dedi hatta kücük bir operasyon yapalım diyordu alahtan yaptırmamışım düzeldi.. herkese gecmiş olsun

benim de sırtımda çok fazla var. son 2 yıldır çekiyorum. roaccutane kullanmaktan korktum. kullanan arkadaşlara sorum, çocuk yapma meselesi. 2 yıl çocuk yapmamak gerekiyormuş diyorlar doğrumudur?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…