Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

bende muadilini zeroteni içiyorum hematen bepanten birde nadixa mıydı neydi öyle bir krem verdi. bepanteni önceden kullanıyrdum. simdi hematen kullanıyrum sadece.
dışarı çıkarken de mutlaka güneş kremi kullanıyrum.

kızlar sizde de oldu mu? ben ilk aralık ayında başlamıştım.(düzenli kullandım. ama bir ay sonra sağlık güvencem bittiği için ilacımı alamadım.
daha sonra martta gene başladım. kan tahlillerim normaldi ve ilacı yazdı. bir ay daha kullandım.
diğer ay tekrar verdi ilaç. ben bir hafta geç başladım (eğer bir problem olsaydı zaten bir veya iki hafta ilaç kullanma diyecekti diye )
mayısın son haftasında gene içmeye başladım. fakat kan tahlili yapmadı bu kez. neyse bir hafta sonra böbrek ağrım başladı (eskiden de ara ara sızlardı)
neyse bende günde tek içmeye başladım. sonunda korktum ve 1 buçuk haftalık ara verdim.

ilacı kullanırken sivilcelerimdenbir tanesi hariç hepsinden kurtulmuştum. o birinin de önceden içi sanki ur olmuş gibi semsertti ve kabarıktı. ilaç içerken söndü ama içi hala sert sertti.
bu ilacı bıraktığım dönemde sivilcem gene oluşmaya başlamış
sizinde böyle oluyor mu? ne zaman kurtulucam yanağımdaki o sivilceden

Kızlar,merhaba!
roccutane bitireli 6 ay olcak,ilk zamanlardaki hallerimi hatırlıyorum,deli gibi araştırıyordum forumda nasıl olcak?,düzelecek mi? diye bir sürü soru vardı kafamda o yüzden bende size elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
Biraz bahsedeyim roaccutane maceramdan;öncelikle 6 ay kullandığımı belirteyim.İlk ay 30 kullanıyordum,tedavim daha hızlı ilerlesin diye doktorumdan rica edip 2.ay 40'a yükselttim.Roaccutane yan etkilerinin çoğunu gördüm herhalde,dudak çatlaması 6 ay boyunca sürekli vardı,yüzün pullanması 2 ay aşırı vardı sonra baya azalmıştı,bunlar herkesde olanlar ekstra bende sürekli kollarımda ve ellerimde kırmızı lekeler oluşuyordu ve lekeler acı veriyordu bana yanma yapıyordu bunun için doktorum nemlendirici verdi belli bir süre azaltıyordu ama sürekli tekrarladı ilaç bitene kadar.Gözümde kuruluk oldu ilacın sonlarına doğru onun içinde göz yaşartıcı damla kullandım,onu da hallettim.Dudak içinde kan toplaması,sürekli olan bir kızarıklık(bunun en büyük nedeni beyaz tenli olmam çok),sinirlilik,duygusallık aklıma şu an gelen bunlar.
Ama roaccutane kullandığım için çok çok mutluyumm,onca uğraştan sonra istediğm sonucu aldım ve şu 6 aydır,muayen günlerim de dahil tek sivilce çıkmadı

Sorularınız varsa bekliyorum

canım beraber kullanman için yanında baska ilaç verdimi bana nerox12 ve folbiol verdi

canım beraber kullanman için yanında baska ilaç verdimi bana nerox12 ve folbiol verdi

hayır tatlım sadece kuruluk için bepanten verdi.O ilaçlar krem mi,hap mı?.Bence roaccutanele başka bir ilaç kullanılmamalı çünkü bünyeyi çok etkileyen bir ilaç ekstra bir hapla daha zorlamamak gerek.Ayrıca şunuda belirteyim kızlar ilaç kullanırken en önemli şeylerden biri de MAKYAJ,bırakın yapmayın zaten yapsanızda cildiniz makyajı kabul etmiyor.Hava alması cildin çok önemli bu süreçte unutmayın !

Kızlar birazdan öncesi ve sonrası halimi atcam,bunuda çok beklerdim forumda pek paylaşan olmazdı

birde şunuda belirteyim,benim sivilcem sadece çene bölgemdeydi ve aşırı vardı o yüzden çene bölgesini atıcam

yok cnm birisi asit için mideyle alakalı biride b12 vitamini bence ilacın zararlarını azaltmak için verdi birde sadece rimel kullanıyorum

yok cnm birisi asit için mideyle alakalı biride b12 vitamini bence ilacın zararlarını azaltmak için verdi birde sadece rimel kullanıyorum

anladım canım,aynen o ilaçlar yararlı,ben cildin için ekstradan bir tedavi verdi sandım bende sadece rimel kullanıyordum en iyisini yapıyorsun

valla canım dudaklarıma hematen verdi bepanthenı yüzüme sürüyorum ben:26:

mm bende de tam tersi..hametan yuzume verdi..ben oyle her gun surmuyorum yani rast gele suruyorum..iki tane daha krem var cunku..bi de bepanten merhem cok yaglı ya onu yuzune mı suruyorsun cok agır o

mm bende de tam tersi..hametan yuzume verdi..ben oyle her gun surmuyorum yani rast gele suruyorum..iki tane daha krem var cunku..bi de bepanten merhem cok yaglı ya onu yuzune mı suruyorsun cok agır o

hayı cnm tam tersi bepanthen hemen emiyo bişi kalmıyo suratımda benim dudaklarıma bepanthen işe yaramıyo ama hametan yumusacık yapıyoo asenaa bu arada maaşlalahh

bir de arkadaslar benim yıllardır kalmıs olan sivilce lekelerim var kahverengi ve kırmızı. roaccutane onları da gecirecek mi yani sadece aktif sivilceleri mi geciriyor bunu merak ediyorum.sonra bir de leke için mi tedavi görecegim (

merhaba kızlar.. tüm forumu baştan sona okudum..
3 gündür kullanıyorum hiçbir belirti yok ve dr bana bunu 1 ay süresince günde 1 defa 20 mg. olarak verdi.
çok aşırı bişey yok yüzümde 3 5 tane çıkıyor ama acı verici.. ve ağustos sonunda düğünüm var o nedenle pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorum..

dediğim gibi çok değiller ama büyük ve acı verici oluyor.

bu sebeple hiçbir belirti göstermemiş olabailir mi yoksa 1 hafta sonra mı başlar etkisi?

dudak kuruması bile olmadı o kadar diyeyim size..

ilk haftada ki sürecinizden biraz bahseder misiniz?
umarım her şey istediğimiz gibi olur

şimdiden teşekkürler..

kuzenim kullandı. onunkileri geçirdi amaaa bazılarında leke kaldı. deriden biraz daha açık tonda leke kaldı. o da sivilcenin derinliğine bağlıydı sanırım.

asenaa
Eklenti 454144

işte 6 aylık serüvenim :))
sen ne değişmişsin öyleeeee Allahım bana da göstersin o günleri.
bir tanesi varki hala geçmedi :S

canım tüm konuyu okudum demişsin, herkesin aynı tepki verdiğini anlamışsındır.
öyle iki günde üç günde etki göstermeye başlamıyor.
hatta bazılarında sivilce artışı oluyor ama sonradan geçiyor/muşş.
ben ilk ayımı doldurduktan sonra sivilce çıkmadı. azaldı. renkleri söndü. acıları dindi. hattta ucu olmayıp aşırı sert olanların içleri yumuşamıştı (bende hemen sıktım ve irinleri çıkarttım, rahatladım )
dudak kuruması da sana bağlı. bende de sadece bir ay oldu. o ayda su içmedim. bile bile içmedim çünkü ayağım kırıktı alçılı halimle wc ye gitmek zor oluyordu sadece o dönemde kuruluk oldu. başka hiç kuruma olmuyor çünkü zaten suyu seven biriyim. içtikçe içtim. sana tavsiyem sürekli su iç bir de sabırlı ol. evlendikten sonra sivilceden kurtulmak daha zor oluyor çünkü hamile kalma olasılığın olacak. çok iyi korunma şartın ortaya çıkacak...

benım de aynen senın gibi,20 mg alıyorum ve cıldımde tek tuk ama devamlı aynı yerde cıkan buyuk sıvılceler var..2.ayıma girdim..butun yan etkılerı 4.haftada görmeye basladım..dudak catlaması olayı 2.haftada basladı..sımdıden cok bi sey olmaz ve 20 mg rahat kullanılıyor fazla sıkıntı yapmıyor

teşekkürler emel_86 sence 1 ay çözüm olur mu?

sanırım dr. testlere ve gidişata göre süreyi uzatabilir, ya da buna göre karar verecek sanıyorum..

sorun şu ki ağustos sonu evleniyorum.. ve berbat bi yüzle düğüne katılamıycam :)

o süreye kadar sence ne kadar yol katederim..

sevgiler...

teşekkürler emel_86 sence 1 ay çözüm olur mu?

sanırım dr. testlere ve gidişata göre süreyi uzatabilir, ya da buna göre karar verecek sanıyorum..

sorun şu ki ağustos sonu evleniyorum.. ve berbat bi yüzle düğüne katılamıycam :)

o süreye kadar sence ne kadar yol katederim..

sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…