Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Bak mesela şu saatte yemek yicem deli gibi hemdeo birzamanlar 2008 yılında kullanırken olmuştu canım.Çatlama yaptı yazması ayıp.Ama sonra iyileşti.Şuanda o yan etkisini görmüyorum şükürler olsun.

inşallahta görmezsinn bende bunu sorucaktım konu açıp doktorum bana reglde bi etki etmez hormonlara bi etksi yok demişti ama hep regl gecikmesi yaşayanlar varmış bendede gariplikler oldu szdede oldumu hiç garip şeyler genital bölgyle ilgili akıntı şişme falan bazı haplar yapabiliyormuşta

canım henüz yeni üye olduğundan 100 mesajım yok sana buradan cevap yazıyorum umarım okursun.

selam canım :)
ben de üniversite zamanında kullandım bel ağrısı yapmadı bel ağrısı genelde yüksek miligram yazarsa yapıyo sadece cildin kuruyup döküntülerin olacak tabi buna da çare yok değil bol bol bepanten sürüyorsun rahat yani o kadar zorlu bi ilaç değil. normalde yediğine içtiğine de dikkat etmen gerekir ama eğer zaten sağlıklı besleniyorsan bu sorun da ortadan kalkar. ben her ilacı deneyip de sonuç alamamış biri olarak kesinlikle kullanmanı tavsiye ediyorum, hem bana hem doktoruna dua ediceksin :)

yazınız beni rahatlattı cidden bende 5 gündür içiyorum ilacı başladım 20 mg kullanıyorum bütün sivilcelerim dışarı çıktı ve kuruluk başladı ama yola devam tabi:) bende yıllardır yok o krem yok bu krem derken hiçbirinden sonuç alamadım gözümü kararttım ve kullanıyorum ama çevremdeki herkes bana karşı çıktı çok tehlikeli ne gerek var niye kullanıyorsun tepkilerini çok alsamda ben kullanacağım :)

ayy böyle yorumlar okuyunca çok mutlu oluyorum ben yaaa =)) okuyunca daha çok içesim geliyor benim valla :)))))şu anda yüzü berabet bütün svilcelrm dışarı çıkmış durumda o mükemmel sonucun darısı başıma inş :) sizede geçmiş olsun

Canım regl dönemini etkiliyor malesef gecikme yapıyor.Arada hafif kaşıntı oluyor ama hapla mı ilgili bilmiyorum.Hani antibiyotik uzun süre kullanınca nasıl etkiliyorsa bu ilaçtada sanırım oluyor :/

benim hiç gecikmem olmadı adet döneminde. burdan okudukça merak ediyorum doktor neden bana 30 mg vermiş die :) sivilcelerim geçti sadece izleri ve lekeleri var şimdi inş onlarda geçicek :)

merhaba kızlarr!! ne zamandır yazmıyorum. özledim burayı :) 3 ayı doldurmama çok az kalmasına rağmen hala yüzümde tek bir iyileşme belirtisi bile olmasa da, üstüne kocaman sivilcelerim çıksa da hala; en azından geçen ayki gibi ağlamıyorum devamlı...sivilcelerim "bana mısın?" demiyolar. bu arada yeni arkadaşlar da gelmiş. onlara da mutlu bir tedavi dönemi diliyorum :) tedavisinin sonuna yaklaşan arkadaşlarımızın güzel haberlerini okuyup, çok mutlu oldum... darısı bizim başımıza diyorum. bu tedavi bize nasıl sabır taşı olunduğunu uygulamalı olarak öğretti, öğretiyo... ama ne de olsa sabrın sonu selamettir :)))...hepimize pürüzsüz bir cilt dileğiyle....

hemen bi değişim bekleme canım :) sen bütün sivilcelerini 3 ayda mı çıkarttık ki 3 ayda geçmesini bekliyorsun? önce kusacak hepsini bütün cildinin altında kalan ne kadar sivilce oluşumu varsa hepsini kökünden hallediyor. ilaç aslında A vitaminini size yüksek dozda veriyor bu yüzden cildinizde kuruluk hissetmeniz doğal. regl için bende de zaman zaman gecikmeler olmuştu ama normal. ilacı düzgün kullanıp da yan etkisini hissediyorsanız ve bu sizde ciddi ölçüde bi rahatsızlığa sebebiyet veriyorsa ne yapıyoruz? hemen doktorumuza telefon açıyoruz :)ayrıca hangi ilacın yan etkisi yok ki...

arkadaşlar hamile kalmadan önca kullancaktım ama hamilelik sonrasına kaldı ve benim merak ettiğim izlere kesin çözüm sağlıyormu yani benim cildimde şuan hiç sivilce çıkmıyor tek derdim izlerim çukurluklar olması patronumun kızı kullanmış ve şuan bebek gibi yüzü onunda izleri varmış ama şuan çok güzel acaba gerçekten izleri gideriyormu çok merak ettim yardım edebilirmisiniz

maalesef izler için tek çözüm peeling...

Ben 6. Ayima basladim 2 nisanda mayis sonuna kadar yapariz tedaviyibdedi doktor 1,5 -2 ay gibi bir sure kaldi. Bende yine sivilce cikior 3 tane birden falan. Galiba bu roaccutane bende ise yarammicak en kotu ihtimal 2. Bir kur yaparim..

geçsindee şu sivilcelerr tüm acılara değer diordumdaa yook öle olmuormuş yaw

Epeydir yazmıyordum buraya. Bi bakayım dedim.

Son düzenleme:
biide bende maktta kanama oluyor başka öle olan varmı wc benm için kabus gibi ayaklarım geri geri gdiyoor

Aynıydı benim. Yan etkisi bu hatta galiba en kötüsü bu. İlaç bittikten 15-16 gün sonra tamamen geçti. Şu an biteli bir ay oldu hiç bir problem kalmadı. Ama kullandığım 5 ay boyunca çektim maalesef bunu. Benimkinin dozu da yüksekti. Düşük olsaydı belki yaşamazdım ama bir an önce bitmesini istedim ilacın. Şimdi çok rahatım, yan etkileri pek kalmadı ama bir kaç gündür elimin üstünde kızarıklık ve pütürlük var.Kaşıntı yapıyor. İlaç bitmiş olsa da kuruluk devam ediyor ya ona bağlı egzamavari bir şey galiba diye düşündüm. Bir süre geçmezse doktora gideceğim.

bir de bu ilaç ilk aylarda yüz kızarıklığı yapıyor mu? doktor hemen başlamamı önerdi ama okula öyle gitmek istemiyorum, yazın başında başlamayı düşündüm. ayrıca depresyona eğilimi de arttırıyormuş, zaten sınavlar yüzünden depresif biriyim, en iyisi finallerin bitmesini beklemek

Ben 6. Ayima basladim 2 nisanda mayis sonuna kadar yapariz tedaviyibdedi doktor 1,5 -2 ay gibi bir sure kaldi. Bende yine sivilce cikior 3 tane birden falan. Galiba bu roaccutane bende ise yarammicak en kotu ihtimal 2. Bir kur yaparim..

canım sen umudunu yitirme. bide 5 ay bitti hala niye geçmedi diye stres yapma ki, stres kökenli sivilcelerin de çımasın. belki o yüzden çıkıyodur. ya da kendine başka bişeyleri stres yaptıysan. cilt sivilceye eğilimli olunca stres, üzüntü gibi her durumda sivilce çıkma ihtimalimiz yüksek malesef. hemen yüzümüze vuruyo. sen güzel düşün sonuna kadar. tedavi bitsin orasını sonra düşünürsün. iyi düşün ki iyi olsun :)

bende bu ilacı 3 yıl önce kulladım sivilce derdimden kurtuldum sayılır arada bir yine çıkıyor ama.. kullanırken hiç bir sıkıntı yaşamadım ne depresyon ne de sağlık açısından. fakat bende yüz bölgesinde tüylenme yaptı malesef çok ihtiyacı olmayanlar kullanmasın derim. sonra benim gibi epilasyonla uğraşırsınız
inşallah hepiniz kurtulursunuz kızlar kafanıza takmayın sakın eninde sonunda geçiyorlar hepinize sivilcesiz günler

yüz kızarması malesef bende yaptı. özellikle sabah kalkıyorum kızarıklık falan yok. sonra saat 3-4 gibi okulda aynaya bi bakıyorum göz çevrem hariç her tarafım kızarmış. ama 3. ayımdayım. şu an aşırı derece kızarıklık yok. belkide kullandığım kapatıcılı güneş kremi sayesinde bilemicem. bu arada bence hiç vakit kaybetmeden başla. yazın güneşin altında çok daha zor olur. benim de yaza denk geliyo tedavinin diğer yarısı ama en azından bi kısmını tamamlamış oldum.şimdi bol bol güneş kremi sürüp çıkıcam artık havalar ısındı baya. yoksa domatese döneriz yaz güneşinin altında. ilaçtan deri hassas malum....
depresyon konusunda da şunları söyliyim. sivilceler böyle tam kusma dönemindeyken herkes laf söylüyo. bu yüzden ağlıyodum. belki ilaç tetiklemiş olabilir ama ilaçtan öncede ağlıyodum zaten, sivilceli insan psikolojisi klişelerinin tümünü yaşamış biri olarak. ama şimdi geçme umudu beni ayakta tutuyo. ilaçtan önce geçme ihtimali de yoktu. bence bu çok daha kötü bi durum...

kızarıklık ilaç bitince bitiyor mu çünkü bendede aynısı var bir anda utanmış gibi kızarıyorum yüzüm ateş gibi oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…