Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
insanlar moral bozmayı gerçekten çok seviyolar. hayır, bi çıkarları olsa anlıcam, kendini düşünüyo tabi dicem. ama bana laf söylemenin hiçbi amacı yok. sadece beni üzer ve bunu düşünemiyolar gerçekten. " sivilcelerin çok artmış. noldu yüzüne böyle?".hadi canım ciddi misin, sen söylemeseydin hiç fark etmicektim, çok saol uyardığın için. yüz benim zaten, ne halde olduğumu gayet iyi biliyorum. niye bidaha hatırlatıyosun? aman efendim neymiş? ne gerek varmış ilaç kullanmama. ne hale gelmişim, dudaklarım yara içinde kalmış. kendiliğinden geçermiş sivilceler. yok bu ilacın hayati tehlikesi varmış, ben manyak mıymışım? bide bizim insanımız doktorculuk oynamayı çok sever ya." kullanma o ilaçları kızım, her akşam gül suyu sür hepsi geçer." falan. ben gül suyunun geçireceğini biliyorum ama öyle adrenalin olsun diye ilaç kullanıyorum zaten. mecbur olmasam kullanır mıyım hiç? biraz mantık yani. biraz da anlayış. bi tane sivilcesi çıkan arkadaşım yanıma gelip nerdeyse ağladı, " ayy çok kötü duruyo dimiii? nası dolaşıcam bugün böyle.." sanki boğazımda böyle bişey düğümlendi. ne diyeceğimi bilemedim. " kötü görünmüyo, bozma moralini." diyebildim. başka da bişey diyemedim.başka bişey daha söylemeye kalksam, ağzımı açtığım an ağlıcaktım çünkü.

ne çektiysem o insanlardan çektim karşı komşumuzda geçenlerde ay burnunun üstü leke leke olmuş diyo o bende daha öncede vardı sivilcelerden farkedilmiyodu diyorum yok çok kötü diyo sivilcelerim geçmeden öncede ay yüzün ne kadar kötü olmuş fazlalaşmış ay çok kötü sanane sanane SANANE bilmiyomuyum sanki ben suratımın nasıl olduğunu aynaya bakmaya korkuyorum çekiniyorum zaten hatırlatmayıver kardeşim

benimde yuzumde oo bir suru vardi roa..kullandim o sene ne izdirapti benim icin tam yaz tatiline yazlikta denk geldi 1 sene kimsenin yuzune bakarak konusmadim..neyse tabi hicte dert etmedim zor bir donemdi gececekti arkadasimda kullanmisti o yuzden rahattim...iri iri sivilceler yuzum sanki mayin tarlasi gibiydi..birde tum sivilceleri yerinden soktugu icin patlatiyordum ama iki parmagimla..asla tirnak vesaire seyler kullanmadim bide onlarin izi ile ugrasamazdim..bir tanesi hele o kadar cok iltihap ciktiki bir gun sonra yuzumde kocaman bir cokuntu olustu dedim bittim ben bune..sevgilim allahtan beni bu halde gormuyordu benden uzakta oturuyordu..2 sene gibi bariz yuzumde o cokuntu durdu ama gecti cok sukur..neyse cok uzatmayim o donem gecti 1 sene cildimde sivilce kizarik izleri kaldi hala bile var acikcasi ama eskisi gibi degil..simdide sudocream kullaniyorum daha iyi duruma geldi...he bana 2 sene cocuk yapma dediler..ben 3 sene bekledim arkadasim 1 sene beklemis..cocuk dogdugunda bobrekle idrar desesi kanallari dar dogmus..kendisi soyledi ondan kaynaklaniyor diye onun yalancisiyim..benimkinde masallah bir sikinti yok ya zaten uzun sure gecti ustunden..sonra gida muh olan birarkadasimda kullanmisti oda bana A vitanini iceren seylerde uzak dur kullandigin ilac a vitanini yuklu ve karacigerde depolandigi icin agir tahribat verirsin..genelde yiyip icme bende ona dikkat ettim bir sene rejim gibi gitti cok sukur..sukuta erdim..

roaccutane kullaanmadan oncemi boyle sivilceler çikiyordu yuzunde yoksa roaccutane kullanimi esnasindami ?

ya sivilce kusması olursa ne yapabiliriz hani böyle şişliği indiren yada kızarıklığı geçiren birşeyler mesela, kusma olmadı bende 3. ayım 20 mg kullandım hep çok şükür kuruma dışında birşey yok herkez iyiye gidiyo diyo hatta doktor bile öyle söyledi bide kusma olursa ne kadar sürüyo

Benim hep sivilcelerim vardı...ilaç sonrası kusma oldu tabiki ama biraz sabrederseniz geçici bir donem kurtarırsınız..ama bazı arkaslarımın yanaklarında delikler oluştu bendede oldu gibi oldu hergun resmen kremleyip ovdum yüzümü ondan deliklerin yok cok sükur...dediğim gibi kremde pisik kremi kullandım iste..çünkü kirmizi lekeler yanık lekesi gibi olduğu icin lazer tedavi yada krem kullanmanız gerekir...lazer tedavisini tavsiye etmem yada cildi söndürmeyi ama tercih meselesi tabi...

Ben yine soyulmaya basladim. Hele dustan sonra konustugum anda catlayacagimgibi gergin oluyor
Surekli nemlendirici suruyorum ama halaayni.
Var mi cozumu olan ya? Soyulmasam bu kadar belli olamasa? :-D

Evet tuylenme yapiyor yuzde maalesef :-(

arkdslar bence o yüzümüzdeki tüylenme değil yüzümüz soyuldugu ıcın mınık mınık kabukları tüy zannediyoruz.cunku bneımde yüzümde soyulmalar oluyor baktıgımda soyulmaları tüy gibi gördüğümü fark ettim.

bir de arkdslar saçlarınız ne durumda?benım saclarım cok kururoy.artık tararken çıtır çıtır seslerını duyuyorum.onca saç kremı boşa.saç dök
lmesıne karşı kullandıgım hap dokulmesını bıraz olsun durduruyor ama taramaya gelınce felaket dolasıyor ve kuru.sızın saclarını ne durumda?elımı sacıma attıgımda dolaşmıs buluyorum ve 1 hafta yıkamasam sac bana mısın demıcek yağlanma falan yok.ve çok sönükleşti cansızlastı saclarım

Ben yine soyulmaya basladim. Hele dustan sonra konustugum anda catlayacagimgibi gergin oluyor
Surekli nemlendirici suruyorum ama halaayni.
Var mi cozumu olan ya? Soyulmasam bu kadar belli olamasa? :-D

Evet tuylenme yapiyor yuzde maalesef :-(

tatlım ben bi yağ karışımı kullanıyorum içinde pirinç kepeği yağı argan yağı shea yağı macadamia yağı var marka adını merak edersen özelden söylerim pirinç kepeği sayesinde lekelerede iyi geliyomuş 3-4 gündür kullanıyorum şuan için memnunum

watsonsın saç cilasını dene nemlendiriyo

kızlar bişey sorucam. eskiden bende hiç olmazdı. ilaç kullandığım zamana denk geldiği için sormak istedim. gün içinde yüzüm anide kızarıyo, ateş gibi yanıyo, ama genel kızarıklıktan bahsetmiyorum. 1-2 dakika boyunca ve cayır cayır yanıyo .. sonra kulaklarıma da vuruyo. kulaklarım falan da kızarıyo. bide yanıyo. çok rahatsız ediyo. hayır, geçmiyo da. her gün hergün sıkıldım yani. yazıyımmı yazmıyımmı derken sorıyım size de dedim. lütfen cevaplarınızı bekliyorum. ilaç kaynaklı olabilir mi bu şekilde ani kızarmalar? eskiden hiç olmazdı çünkü. kendimi tanıyamıyorum her şeye acayip tepkiler veriyo vücudum. bu kızarmalar da neyin nesi şimdi?

mayıs ayında bende doktora gidip roaccutane başlamayı düşünüyormm
görümcem ve kuzeni kullandı ikisinin cildide çok güzel oldu yan etki olarak hiç bişe olmadı
sadece yüz ve dudakda aşırı kuruma oldu oda normal bişe
sonuçda ilaç vücutdaki yağı azaltıyor
bu ay gitmeyi planlıyordum fakat görümcemin düğünü var ilk ayda olabilecek bütün sivilceler çıkıyormuş
düğünde sivilceli bir suratla gezmek istemem ondan dolayı mayıs ayında gideceğim

bende de dönem dönem oluyo tatlım.özlelıkle regl dönemı oncesı yanaklarım kızarıyo sankı hastalanacakmısım gıbı bi de üşüme oluyor.yanaklarımda sıvılcem olmadıgı halde yanıo senın demek ıstedıgını anladım cıldın soyulmasındakı gıbı kızarma degıl guneste cok kalmsıta basına gunes gecmıs gıbı bı yanma hastalık baslangıcı gıbı.daha 2 gun once oldu allah allah soyulma da yok dedım yanakalrım kıpkırmızıydı ateste var 1 gun sonra gecıyo ve zaten regl dönemı oncesı oluyo benım nedense

ya kızlar bir şey sormak istiyorum bu ilacı devlet karşılamıyor anladığım kadarıyla. peki eczaneye kaç para verip alıyorsunuz. bir de eğer bu ilaca başlarsam yazın kullanmış olcam. çok büyük bi sorun olmaz sanırım, olur mu yoksa?

cok ıyı bı gunes koruyucu ıle korunman gerek.ayrıca yan etkılerı oldugu ıcın yazın senı daha da bunaltabılır.yuzde soyulma terleme kızarıklık dudak kurulugu ve ben de en fazla sırt eklem agrızı topuklarım sankı satlerce yürümüş gıbı agrıyor.yazın sıcagında bunlara katlanırım dıosan hıc durma basla canım.eczanede 20 mg olanı 25-26 tlydı

anladım canım çok teşekkür ederim
ekime kadar bekleyemeyeceğim. yarın gidip alacağım artık. peki bir şey daha sormak istiyorum. malum bu ilaç cildi kurutan bir ilaç ve benim de cildim gerek oynadığımdan gereksen cildimin zaten yağlı olmasından dolayı gözenekli. acaba bu gözeneklerin de küçülmesini sağlar mı ?

tatlım şimdi yanlıs bılgı vermek ıstemem o konuda tam bı bılgım yok malesef.kımısı gözeneklerımı ıyıce actı dıyor kımısı sıvılcelerım gıttı ızlerı kaldı dıyor ama gözeneklerım kapandı duymadım fakat cıldın esneklıgıne baglı sıvılceler gıdınce belkı sıkılasabılır daha guzel olabılır.tedavı sonrası kımısı ızler ıcın gözenekler ıcın krem falan kullanıyor.sen dr.a sor tatlım en ıyısı.

peki bakalım tatlım artık zamanla görcez :)

yorum yaptığın için çok teşekkür ederim. ama benim malesef dönem dönem değil. nerdeyse her gün. bi başlıyo 1-2 saat falan sürüyo gün içinde. yani öyle komik görünüyo ki bide. kıpkırmızı. yoksa umrumda değil ama. artık sivilceyi falan unuttum yüzüm kızarmasın, kulaklarım kızarmasın diye düşünür oldum. yaklaşık 2 aydır falan böyle ama iyice arttı. yani ben çözemedim. her gün her gün niye böyle bişey olsun ki? korkuyorum da bişey oluyo da vücut tepki falan mı vermeye çalışıyo diye. özellikle öğlen saatlerinde başlıyo. hayatımda ilk defa başıma böyle bişey geliyo, çok şaşkınım yani.

tatlım mg ı fazla gelmıs olabılır degerlerın yuksek falan cıkıyor mu tahlıller ne durumda? herkesın bunyesıne gore yan etkılerı de degısebılıyor.benım sırt agrılarım cok fazla.sabah yataktan kalkarken sankı sabaha akdar bırı benı dövmus gıbı agrım oluyor.topuklarımın uzerıne 2 aydır basamıyorum saatlerce yurumusum gıbı agrıyor.ve 5.5 ayımdayım nerdeyse ve cenemdekı mınık yag bezelerı ıcın bu ılacı kullanmaya baslamıstım masallahalrı var hala duruyorlar.öncelerı sıakrdım hemen ıcınden beyaz ip gıbı yag cıkardı sımdı sıksam skılmıyor sertlesmıs o bölge.herkes tedavının bıtmesıne son 10 gun kala bıle cılt bı anda guzlelesıyor dıyor.bakalım yaklasık 20 gun sonra tedavım bıtıcek ve benım cenemdekı yag bezelerım hala duruyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…