Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
iyi gunler kizlar,hepinize gecmis olsun
bu gun dermatologa gittim roakutan yazdi,ama yan etkilerinden cok korkuyorum, bu kadar korkulu bir ilacmi acaba?bu sivilcelerden kurtulmak istiyorum
faydasini gorenler tavsiye ediyormusunuz??
ben daha tedavinin başında olmama rağmen tavsiye ediyorum. en basit örnek 2 günde bir yıkadığım saçlarımı 1 hafta bile yıkamasam yağlanmıyor artık. yan etkisi çok ama kişiden kişiye değişiyor. mesela benm ablamda kullandı tek bir yan etkisi olmadı.

bepanten yada hametan benim işimi görüyo ama evde iyide dışarda sürülmüyo. tavsiyen için teşekkürler. denicem

kızlar yıllardır geçmeyen sivilcelerim var zaman zaman çok artıyor kullanmadığım krem kalmadı acaba doktora bu ilacı yazması için baskı yapsam mı :18: sivilcelerden kurtulcaz diye sağlığımızdan olmayalım :18: birde herkes 5 ay 7 ay kullanmış 2-3 ayda biten yokmu çünkü 7 ay hergün vücuda ilaç alınır mı çok zararlı olur :26:

bu ilacı kullanırken tedavinin tamamlanabilmesi için vücudun için gerekli olan dozajı almak zorundasın. öyle olunca kan değerlerine göre veriliyor bu ilaç. oda 5 ila 7 ay sürüyor. doktor bu ilacı diğer tedavi yöntemden olumlu sonuç alamayan hastalara yazıyor. diğer yolları denedinmi peki? antibiyotik falan?

bepanten yada hametan benim işimi görüyo ama evde iyide dışarda sürülmüyo. tavsiyen için teşekkürler. denicem

bepanen yada hematen ilk safhada işini görür malesef benim kollarımda egzama çıkmıştı dr ilacın yan etkisi dedi excipial mi bi krem var bi lipo bide hydrosu var onu verdi o genel anlamda tüm vücuda iyi ama öyle oluşan yaralara malesef hiç. yine öyle bir durumda propolisli krem kullandım çok iyi gelmişti. ben sanırım tekrar başlayacağım..

ya ben cok kararsizim,ne yapcagimi bilmiyorum ki yazin dugunum var ona kadar yuzumun temizlenmesini istiyorum doktor herkese bunu tavsiye etdiyini soyledi,onumuzdeki aydan baslarim,doktor bi tane de burunun icine surulen bir ilac tavsiye etti, kurutmaya karsiymis,sizede soylediler mi?
bana 20 ml gunluk dozla 3 ay kullan dedi,yuzumde cok az oldugu icin fazlaya gerek yok
peki eski izleri de temizlermi ki ,yuzumde eski sivilcelerin izleri vardir?

hayır antibiyotik kullanmadım. 3-4 kere doktora gittim ilk başlarda ergenlik sivilcesi olduğunu söleyip krem verdiler yada tonik her kremi denedim yani.. şuan 4 tane sol yanakta 2 tane sağda var (izler hariç) az ama inatçı sivilceler 8yıldır böyle artık tamamen bitsin istiyorum

arkadaşlar bende kullandım bu ilacı yalnız,bunu doktor kendi insiyatifiyle yazar yani biz kendimiz istediğimiz için yazmıyor ve evlenmek üzere olan bir arkadaş yazmış bi önceki sayfada düğünüm var sivilcelerden kurtulmam lazım diye canım bu ilaç çok riskli kesinlikle hamile kalınmaması gerekiyor sakat doğuma neden oluyor,ve ilacı bıraktıktan sonra iki yıl hamile kalmamak gerekiyor buda baya uuzn bir süre çocuk düşünüyorsan sakın kullanma bu ilacı,zaten doktor sana soracaktır bekarmısın evlimisin diye.roaccutane kullanan arkadaşlar özendirmeyelim insanları, ilerde böbrek ve karaciğer de rahatsızlıklara neden olabilen bir ilaç bu, kandaki yağ oranını düşürüp yağ bezlerini küçültüyor.yani vücuda etkileri sandığımızdan ciddi o yüzden doktor yazsa bile bence iki kere düşünülmeli,ileri derecede bir sivilce yoksa kullanmamak lazım diye düşünüyorum.

Haklısın canm ama biseyi duzeltiyim ilacı bıraktıktan iki ay sonra hamile kalınabiliyor iki yıl flan degil dahaa neler yani

ilacı bıraktıktan 2 ay sonra hamile kalınabiliyor.

8 yıldır uğraşıyorsan başla artık derim. ben 13 yıl bekledim. keşke beklemeseydim diyorum şimdi. en güzel yıllarım bu illetle uğraşmakla geçti

burun içine sürülen şeyi duymadım hiç. normalde pamuklu çubuk yardımıyla bepanten sürüyorum ilacın adı ne? izlere gelince bende heycanla bekliyorum geçcekmi kalcakmı diye :18:
forumdan takip ettiğim kadarıyla kimisinde izler tamamen yok olmuş kimisinde kalmış..

8 yıldır uğraşıyorsan başla artık derim. ben 13 yıl bekledim. keşke beklemeseydim diyorum şimdi. en güzel yıllarım bu illetle uğraşmakla geçti

ankarada iyi bi dermatolog önericek biri var mı ki? hangi hastaneye gideceğime karar veremiyorum :/

İlacın prospektüsünde 1 ay sonra hamile kalınabilir yazıyor. Prospektüs yalan yazacak değil ya

vala ilacta 5.gün hergün ne olcak diye bekliyorum vala :S burun kenarlarımda dün yanma oldu kasınıyordu birde doktorun verdigi hametan ilacını sürdüm gecti...
birde kızlar şimdi ilac kullanıyoruz yaa su içmeyi ihmal etmemliyiz demii...

Aynen oyle hem daha cabuk iyilesmesine neden oluyo hemde malum ilacın ic organlara verdigi zarar icmelisin bol bol

Kızlar bende yaklaşık 3 yıl önce kullandım bu ilacı çok şükür hiç bişey kalmadı yüzümde..Ara ara normal 1 tane çıkıyor küçük oluyor o da.Yüzüm çok gerilmişti ve deri incelmişti kremlerle rahatlatıyordum yüzümü..

umarım yan etkileri cok olmadan atlatırızz bu durumu...birde saçlar icin önerebilceginiz şampuanlar var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…