Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar 2. ayıma girdim geçen ay 20 mg kullanıyordum. bu ay doktor 30 mg verdi ama nasıl kullanacağımı söylemedi eczane de söylemedi sabah akşam mı içicem yoksa tek seferde mi içicem 30 mg kullanan arkadaşlar yardım ???

Doktorların çoğu tok olduktan sonra bunun öneminin olmadığını söylüyor ama sabah 20 akşam 10 mg olmak üzere alınmasını öneren doktorlar da var. Kısacası önemli değil yani
Geçmiş olsun..

evettt sonunda her yolu deneyip tek çözüm yoluna ulaşmış bulunmaktayım.
kan tahlillerim yapıldı ve dün ilacımı yazdı. Ama buaaralar roaccutane yakın eczanelerde bitmş mi ne olmuş eşleneğini verdi.umarım dudaklarım çok kuruyup çatlamaz. diyette olduğum için günde 2lt su içiyorum zaten, onu biraz daha arttırıcam.

canım sen önlemimi aldım demişsin nasıl bir önlem aldın?

Aslına bakarsan benim önlemler bana biraz pahalıya patladı :)

Ben ilacı almamla birlikte ilk olarak kendime la roche posay in güneş kremi, temizleyici köpüğü ve nemlendirici kremi (roaccutane kullananlar için diye verdi eczacı), bir kaç tane nivea ve neutrogena lip stik, her ihtimale karşı suni gözyaşı damlası (aldığım burun için de kullanılıyor) aldım. Doktor da yüzüm için nadixa, ellerim için nutraplus ve dudaklarım için hametan pomad yazmıştı zaten.
Doktorun yazdıklarını gece yatarken kullanıyorum hatta hametanı kalıp gibi dudağıma sürüp tam yedirmeden yatıyorum, burnumun içine de sürüyorum hametanı yatarken.

Sabah, öğlen işten gelince ve akşam yatarken yüzümü yıkıyorum ama akabinde nemlendirici sürüyorum. sabahki nemlendiricim güneş kremi, evden çıkmadan sürüyorum onu her sabah. Genelde dudağımda ruj parlatıcı tutmayan bir yapım var ekseri yerim onu

Bu nedenle sürekli 15-20 dakikada bir (dersteysem dersimin bitmesini bekliyorum tabii-öğrencilerimin karşında komik olurum sanki sürersem
) lipstik sürüyorum (cebimde, çantamda, elimin altında çok yerde var zaten)

Evdeysem lipstik yerine yağlı bir krem (arko krem almıştım bildiğimiz klasik yağlı krem) sürüyorum ama dediğim gibi dudaklarımı 5 dakika nemsiz bırakmıyorum ilk günden beri. Onarmak zor olur diye çatladıktan sonra kullanmayayım dedim. İlk günden nemsiz bırakmıyorum dudaklarımı. Bunun dışında göz çevresi kremini de ihmal etmiyorum. Her yüzümü yıkadığımda sürüyorum. Çünkü göz altı çok hassas ve nemsiz kalırsa direkt kırışır diye bir düşüncem var. Banyodan sonra vücut losyonu kullanıyorum. Saçlarımdaki kuruluk hissediliyor. Önceleri her gün yıkardım saçlarımı, şimdi 2 günde 1 yıkıyorum daha da yağlanmaz belki ama ben haftada iki defa eczacının hazırladığı bir yağ karışımını sürüyorum saçlarıma (buğday, üzüm çekirdeği, jojoba, menekşe yağları) Saçtaki kurumaya bağlı dökülme ve cansızlaşmayı engellemek için eczaneden prozinc (woman)

şampuan alıp içerisine çam terebentin, bepantene ampül ve menekşe yağı koydum, hergün de bioxin forte ile masaj yapıyorum.Şimdi de biotin ile destek yapıyorum. Kepeği engelleyemedim tam olarak ama.

Omega 3, b kompleks vitaminleriyle kalsiyum-magnezyum tabletlerimi ihmal etmiyorum. Özellikle kalsiyum kemik yoğunluğunun azalmasını engeller kemik-eklem ağrılarını önleyici-azaltıcı etkisi vardır. B vitaminleri de cilt yapılandırması için faydalı, omega 3 ün ise kolestrolün yükselmesini önleyici etkisi var.

Her gün 1-2 kupa ballı sıcak sütümü de içiyorum. Balın karaciğere olumlu etkisi büyük. Ve bunları tedavinin başından beri yapıyorum, sadece şunu söyleyebilirim benim bu ilacı kullandığım anlaşılmıyor, ne ben hissediyorum ne de çevremdekiler. Eklem ağrım yok çok şükür, okuldan eve de yürüyerek gidiyorum (mesafe 1 saat- hareket te edin diyorlar ilacı kullanırken) dudak ya da cilt kurumam yok. Saçlarımda yer yer gördüğüm kepek var sadece

Umarım böyle devam eder ve herhangi bir yan etki yaşamadan tedavim biter. Ve inşAllah sizin de kızlar

Bu arada ilk ayım bitmek üzere (günde 40 mg)

3ncü Ayımdayım.
Kızlar Çok Su İçin Lütfen.
Ben Dersane Yüzünden Pek İçemiyordum.Hemen Ellerimde Kuruma Yaptı.
3 Litre Su İçmek Gerekiyor Gerçekten.
Ben De Çok Şükür Ağrı Yapmıyor.Ama Gözlerimde Alerji Yaptı.
Gözyaşı Damlasıyla Halloluyor O Da.
Hepinize Geçmiş Olsun

bende 3 aydır Roaccutane kullanıyorum,
4.ayıma giricem ama bende de hala geçme etkisini göstermedi,
hatta yanaklarımda kocaman kocaman içleri dolu kistik yapıda sivilceler oluştu,
doktorum geçiceğini söylüyor, ilaca başlamasamda bunlar ileride zaten çıkıcakmış,
gözeneklerin altına biriken kirlerden dolayı olduğunu söyledi,
benimde dudaklarım ve ellerim çok kuruyor onun içinde krem verdi zaten,
saçlarımda kepeklenme olmadı çünkü doktorum roaccutane kullandığım süre içerisinde ciltimin çok kuruyacağını,
hassaslaşacağını, her şeye karşı duyarlı olacağını, bebeklerin cildi gibi bir cildim olacağını ve bunun içinde bebek ürünlerini kullanmam gerektiğini söyledi,
bende o yüzden bebek ürünlerini kullanıyorum,
saçlarımı dalin ile yıkıyorum şu ana kadar da kepeklenme sorunu yaşamadım,
birde şu sivilcelerden kurtulsam

keisnlkle hapı şiddetle kınıyorum ya kullanmayın ağır hemde zararlı cildinz zamanla düzelir hormondan kaynaklanıyo hap kullanmayı kestiktn bir süre sonra yine kötüleşeceiğini görüceksiniz..stres yapmayın doğal bakımları kullanın kil.salatalık vs..çok sivilceli iseniz de hafif kremlr kullanın benm alnımda filan aşırydı benzamycin kullandım geçti ..

Yan etkilerinden bir tanesi bu. Prospektüste 'hirsutizm' yazıyor ya o işte. Ama kullanmayı bıraktıktan sonra geçecektir endişe etmeyin.

Hormon tahlili yaptırdım, hormonlarım normal. Ama yıllardır yaşıyorum bu sorunu. Her şeyi denedim. İlaçlar, dediğiniz gibi doğal ürünler, kremler, losyonlar, tonikler...
Tek çare buydu. Bu ilacı kullanan çoğu kişi için de öyle.

Eğer stres kaynaklıysa dediğiniz gibi dıştan kullanılan bir kremle geçme eğilimi gösterebilir ama bizimkinde neden farklı demekki.

ya evett benimde yüzüm tüylendi sanırım ( ilaçtanmı oldu bu acaba bilen varmı arkadaşlar yaa niye oldu bu tüyler??? ne yapmamız gerekiyor.
birde benim heryerim ağrıyor ya geceleri göğüs kafesimde sanki bir ağrı sıkıştırıyor oda neysede bu tüylenme ilaçtanmı oluyor o canımı sıktı...

merhaba arkadaşlar artık ilaca başlayalı 1buçuk ayı gectı ama malesef benım değerleri yükseltmıs. Eğer bu ay dusmezse ılacı bırakmak zorunda kalacam ama ben hıc ıstemıyorum.sızce ne yaparsam degerlerım duser? Bide ilac min. Kacıncı ayda cıldı duzeltıyor?cevaplarsanız cok sevınırım... (-yeniber-)

Hangi değerler??

Kolestrolü ise kesinlikle katı yağ yemeyin. Sıvı yağı sınırlı tüketin.Ceviz, fındık faydalı diye biliyorum. Abartmamak kaydıyla ama..(günlük 1-2 ceviz, 8-10 fındık)

Posalı yiyecekler yiyin. Bol meyve,tam buğday ekmeği mesela (bir dahaki tahlile kadar devam edin)

Trigliseridiniz yükselmişse kan tahlilinizi aç karna yaptırın. Çünkü trigliseridi o günkü yeme bile değiştirir. Kan tahlilinden önceki gün ağır yemek - tatlı yemeyin ve sabah ta aç karna -hiç bir şey yemeyin - tahlilinizi yaptırın. Kolestrolün aksine çok çabuk değişen değerlere sahiptir bu. 1 günlük diyet bile düşürebilir. Diyet derken sadece yağlı yenmeyecek anlamayın, çünkü şeker, patates gibi karbonhidrat grubu daha çok yükseltir. Az yiyin,doğal ve lifli olsun yedikleriniz..

Şu sıralar yüzümdeki sivilceler arttı lekelerim belirginleşti moralimi bozuyolar ama dyan diyorum kendime mutlu sona ulaşıcam çünkü pudra sürmeden dışarı çıkmak istiyorum artık

Yıllar önce kullanmıştım roaccutane ı .
8 aylık bir kullanım sonrasında cildim harikaydı.
Nasıl mutlu olmuştum derken 1 yıl içinde tekrarladı sivilceler.
Çektiğim o kadar eziyete hiç değmedi.
Benimle kullanan bir kaç arkadaşımda da aynı sorunlar tekrar gözüktü.
Şimdi ise düzenli temizleme, yediklerime dikkat etme ve düzenli kimyasal peeling ile harika bir cilde sahibim.

benim gibi tüylenme ve vücudunda ağrıları olanlar yokmu ???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…