Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
roaccutaneyi ben 2008 yılının ocak ayında kullanmaya başlamıştım ve temmuzdada sonlandırmıştım. sivilce izleri vardı ama 2-3 ay içersindew tamamen kaybolmuştu. ilacı birdikten 3-4 ay sonra yüzümün bazı yerlernde tek tük çıkmaya başlamıştı. doktor isotrexin diye bir jel yazmıştı o jelle geçti. bu ilacı bıraktıktan sonra sivilcelernz çıkacaktr ama tek tük. roaccutanenin yumurtalıklara bir etkisi var mıdır bilmiyorum ama ben de pkos var. bu ilaç nedeniyle oluşmuş olabilir mi merak ediyorum. bilginiz var mı? :KK43:

Canım polikistik overin sonradan oluşma ihtimali yok yani yumurtalıklarının yapısı o şekilde doğuştan ama sadece biz sonradan öğreniyoruz :KK34: Yani Roac. polikistik over yapamaz kesinlikle ama inatçı ve sürekli sivilceyi polikistik over yapıyor ne yazık ki :KK19: Bende de pcos var ve ben de kullanıyorum Roac. şu anda 5. ayımdayım 4 ay kullanıp yazın ara vermiştim 1 aydır tekrar başladım çokk güzel azıcık leke dışında bişey kalmadı bende :KK8:

kızlar kas eklem agrısı yapıyor bende ilk zamanlar dayak yemiş gibiydim ama geçti.. şimdi arada bayagı halsizlik oluyor ama ilaçtan dolayımı bilemiyorum..
fondoten konusundaki düşüncelerimi de ztn daha önceki msjlarımda belirtmiştim o konuda diyebilcegim + bişey yok :)
sadece tabiki kullanmamanız en iyisi olur ama illa da makyaj yapcam diyosanız flormardır goldenrose tarzı ucuz kalitede ürünlerle cildinizi iyice mahvetmeyin.göz kalemi ruj için bişey diyemem ama fondöten pudra tarzı ürünlerde kapatıcılıgı her nekadar iyi olursa olsun otarz ürünlerden uzak durun:KK20:

arkadaşlar meraba..bnde 2010 aralıkta başladım ilaca.cildim yağlıydı kendimi bildim bileli sivilce problemim vardi. ama o dönem psikolojik sıkıntılarda eklenince yanaklarımda iri iri uzun süre geçmeyen sivilceler çıkmaya başladı. sürekli parmağımla oynadığım için kendimde rahatsız olmaya başladm.
yakın arkaşdm kullanmıştı ,bnde doktorma danıştm önce kan testi yapıldı.6 ay boyunca günde 20+20 mg akşam yemekten sonra içtim .
ilacın yan etkilernden çok korktuğum için beslenmeme çok dikkat ettim ,ilacın tesiri için öncelikle çoook su içtim. ara öğünlerde mutlaka elma yedim.
maydonoz,sebze,salatalık,meyve ,peynir hiç ihmal etmedim.
ilk ay yüzüm gerginleşti ve matlaştı.
ikinci ay burnumun üzerndeki bütün akneler azıcık sıkınca hemen çıkıverdi. gözenekler genişti öyle kalacak sanıp cok korkmuştm.
bu arada gögüs kafesindeki agrılar beni halsiz yorgun bırakıyordu.normalde her işe atlayan bi kızım hiç yerimde durmam kolay yorulmam ama o dönem yataktan çıkmak istemiyrdm. başım çok sık ağrıyordu. her ay kan testi yaptırmaya ve doktorumla konuşmaya devam ettm.
o dönem çekildiğim fotolara şimdi bakınca farkediyrm tenim mat ve çok şiş gergin görünüyor.normalinden farklı,biraz balon gibi:)))
3. ay içinde,eskiden hep aynı yerde çıkan sivilcelerim yine çıktı , bazı patavatsızların ''ilaç içiyorsun ama sivilcelerin hala aynı hatta bi acaip olmuşsun'' demesi beni deli ediyrdu..dudaklarım çatlıyordu.cebimde hametan kremle yatıp kalkıyordum, çatlakları yumuşatmazsam ağzımı açamıyordum , artık sokakta yolda falan hiç çekinmeden çıkarıp sürüyordum :) o dönem ilacı kesmeyi düşünmüştüm. nette araştırrken bu siteyi gördm çok inceledim. eski kullananlarla konuştm .asla bırkma dediler. ve en doğru kararı vermişim.
4. ve 5 aylarda cildime çok az toz şekerle pieling yapıyrdm ve ölü deri beni hiç yormadan temizleniyrdu,
bebek gbi parlamaya başladım ,cildim sürekli parlak temiz pembe görünüyrdu. ilaç bazen ciltte ateşlenme yapıyor.
ama o dönem güneş kremlerine başlamam lazım dı ben ihmal ettim .birazcık güneş lekesi kaldı ama şükür .
mayısta ilacm bitti 4 aydır hiiiiiiç sivilce problemm olmadı.herkes şaşırıyor :nazar: .şimdi adet dönemlermde tek tük çıkıyr. hiç keyfim bozulmuyor çünkü bu ilaçla beraber sivilcelere dokunmamayıda öğrendim. hiç ellemiyorum.birkac gune gecıyr. rosense gül suyu aldm aklıma geldikçe yüzüme yürüyorm,nemlendirmek istersem sadece bepanthen krem kullanıyorm,eskisine nazaran artık daha ince hassas cildim var. makyaj yaparsam sonrasında iyice temizlenmesi için sulandırılmış limon suyuyla pamukla temizliyorum.
İYİKİ BU İLACI DOĞRU ŞEKİLDE KULLANMIŞIM diye düşünüyorum. sabır ve beslenme çok önemli..En Büyük KK

Arkadaslar bn roacctune ilacını 4 aydır kullanıyorum bugün işte 4.ayımın ilk günü ilk ay 20 ikinci ay 30 üçüncü ay 40 dördüncü ayda 40mg kullanmaya başladım

Öncelik bu ilaçtan ne kadar yarar aldım bilemicem ama tek bildiğim yüzümün şuan daha berbat oldugudur.
Bu ilaca başlamadan önce sivilce iz yapmadan geçerdi ama bu ilaca başladıktan sonra komedan yada sivilce cok geç gidiyor gitse bile iz bırakıyor yada yara olup cukurluk gibi kırmızılaştırıyor.Sizden yardım istiyorum devam etmeliyimiyim bırakmalıyımıyım doktoruna danış demeyin cünkü doktorum cok dandik hiç ilginlenmio geçecek geçecek diye salıyor başından lütfen kızlar cok darda kaldım hiç bnm durumumda olupta sonunda mutlu olan oldu mu ?

kızlar geçen hafta bir ayı doldurdum...doktora gittim doktorun tayini çıkmıştı...şehirdede küçük bir şehi olduğu için tek cildiyeciydi...neyse dahiliyeye gittim kan verdirdim...en azından tahlillerimi yapıp komşu şehre öyle gidim zaman kaybı olmaın istedim...neyse...ilaca başlamadan önce değerlerim çok çok iyiydi maşallah...lakin ilk bir ay sonunda LDL sınır 130 iken 135 çıkmıştı..dahiliyeci olabilir edi..trigliseritim zaten normalden düşüktü oda ara yani normal değerlere ulaşmış...neyse sevk alıp komşu şehre gittim..sağolsun ordaki cildiyeci süper ilgilendi (böyle dediğime bakmayın kadın yüzüme bile bakmadı neyse) tahlillerim içinde bişey demedi...ilaç yazdı aynı değerlerde...yolladı...şimdi kullanan arkadaşlar sizin değerleriniz nasıldı..şuan buraya yani cildiyeci gelmedi...beklicem...yediklerime normalde çok çok dikkat eden biriyim...sizzzler tecrübelerinizden yardımcı olurmusunuz...

Merhabalar. 6 sen önce tam 5 ay kullandım. kullandığım süre içinde yüzüm çok kuruyordu ve bunun için exipial lipo vermişti doktro. ayrıca dudaklarım da aşırı derecede çatlıyordu ki onun için de bepanten kullandım.
5 ayın sonunda gerçekten çok güzel bir cilde sahip oldum. sivilcelerm gtti.
derken tekrar nüksetti. yani bu ilaç mucize yaratmıyor herkes için. kullananların bir kısmında sivilceler tekrar nüksediyormuş zaten ki benim durumum bu. tekrar da kullanmak istemedim. bu nedenle öyle ara ara dotora giditorum bişeler kullanıyorum. şu an da clindxl ve diffrin kullanıyorum. anlayacağınız şanssızım.
bunun yanında yan etkiler kullandığım sırada hiç olmadı. zaten yoğun da bir iş tempom vardı. çok şükür bi sorunla karşılaşmadım. ancak sonrasında anksiyete bozukluğu gelişti ben de. belki bir ihtimal ilaçtandır bilemiyorum yani.

kızlar bnmde 40. günümdü bugün.
yanlız iyi değilim pek psikolojik olarak.. gergin hissediyorum kendimi.. keyisizim,cansızımm,durgunum içim sıkılıyo..
kendimi sanki sevgilimden ayrılmışımda bunalıma grmişim gibi hissediyorum hiçbişi yapmak istemiyorum.
en ufak şeye sinirleniyorum takıyorum kafama patlıcak yer arıyorum.
tamam çokk sakin bi insan deildim zaten ama bölede deildim. anlamıyorumm sınavlarımda başlıyo ders çalışmam lazım ama bunalım takılıyorum bildiğiniz:2:
off napıcam yaa kullananlarr bi fikir verin bna:KK14:

kızlar 25. günüm ilaç bana sadece dudak kuruması etkisini gösterdi o da günde max. 5kere lipstick sürerek aşırı derecede degil ayrıca bir fön 4 gün gidiyor çok mutluyum:) bırakın depresyonu kuru bir cilt, sivilcelerin pütürlerinin kaybolması mutlu bile yaptı ayrıca yogun ders okul hayatı yüzünden depresyona girecek vakit bile yok:) bende baska hiçbir yanetki yapmadı çok şükür agrım falan da yok kaslarımda kemiklerimde:) tek düşüncem kırmızı izlerim de 5 ay sonunda gider mi acaba oluyor o kadar:)) gelişmeleri bildirecegimmmm hoscakalın:):KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

arkadaşlarr ılacımıı tamamladım yanı 6 ay bıttı evet tek bıtane bıle sıvılcem cıkmıyor ama cenem ve boynumda tuylenme oldu delırıyorum svılce sıvılce derken basıma bu cıktı ve erkek arkadasım var nasıl rahatsızım bellı degıl ne yapıp bunlardan kurtulabılırım yada bunlar gecıcek mı gecmıcek mı eger benım gıbı olan bırı varsa nolur yardımcı olsun

arkadaşlarr ılacımıı tamamladım yanı 6 ay bıttı evet tek bıtane bıle sıvılcem cıkmıyor ama cenem ve boynumda tuylenme oldu delırıyorum svılce sıvılce derken basıma bu cıktı ve erkek arkadasım var nasıl rahatsızım bellı degıl ne yapıp bunlardan kurtulabılırım yada bunlar gecıcek mı gecmıcek mı eger benım gıbı olan bırı varsa nolur yardımcı olsun

kızlar benimde 2.ayım doldu ilacı kullanalı dudaklarım çatlıyor onları pek takmıyorum fakat sırtım aşırı derecede ağrıyor sanki ciğerlerim kopuyormuş gibi yani sizde de bu kadar ağrı oldu mu normal midir? işiğim gereğide ayaktayım sürekli onunda etkisi olabilir mi?

20 yıldır aralıklarla uğraştığım sivilce sorunumdan tamamen kurtuldum.. bu kadar zamandırda bu sorunla uğraştığım için kendimi çok geliştirdiğime inanıyorum. Roauccutane Ciddi yan etkilerinin olduğu bir gerçek bu yan etkilerin bir kısmı tedavi bitene kadar kendini gösteriyor ama beni asıl korkutan kalıcı ve gelecekte ortaya çıkacak olan yan etkilerininde olması ve bunu ilaç firması muhtemelen açıklamıyor. Zaten doktorun sorumluluk almamak için bir belge imzalatmasıda bunu gösteriyor bizlerin biraz daha bilinçli olması gerekiyor diye düşünüyorum. Gelelim ben nasıl kurtuldum bu sorunumdan Alman organik bitki özlü hiç bir yan etkisi olmayan ağızdan alınmayan bir ilaçla kurtuldum 15 seanslık bir terapi idi sivilcenin durumuna göre seans sayısı dahada kısalıyormuş ilgilenen olursa tedavi olduğum ürünüde merkezide tavsiye ederim. Ayrıca sedef egzama gibi diğer cilt sorunlarınada çözüm var bu markada herkese geçmiş olsun arkadaşlar sağlıklı kalın ...:)

20 yıldır aralıklarla uğraştığım sivilce sorunumdan tamamen kurtuldum.. bu kadar zamandırda bu sorunla uğraştığım için kendimi çok geliştirdiğime inanıyorum. Roauccutane Ciddi yan etkilerinin olduğu bir gerçek bu yan etkilerin bir kısmı tedavi bitene kadar kendini gösteriyor ama beni asıl korkutan kalıcı ve gelecekte ortaya çıkacak olan yan etkilerininde olması ve bunu ilaç firması muhtemelen açıklamıyor. Zaten doktorun sorumluluk almamak için bir belge imzalatmasıda bunu gösteriyor bizlerin biraz daha bilinçli olması gerekiyor diye düşünüyorum. Gelelim ben nasıl kurtuldum bu sorunumdan Alman organik bitki özlü hiç bir yan etkisi olmayan ağızdan alınmayan bir ilaçla kurtuldum 15 seanslık bir terapi idi sivilcenin durumuna göre seans sayısı dahada kısalıyormuş ilgilenen olursa tedavi olduğum ürünüde merkezide tavsiye ederim. Ayrıca sedef egzama gibi diğer cilt sorunlarınada çözüm var bu markada herkese geçmiş olsun arkadaşlar sağlıklı kalın ...:)

Bu ilacı kullananın da kullanmayanın da bir fikri var maşAllah çevremde. Çevremdeki herkes bir bilmiş edasıyla yok şöyle olur yok böyle olur kullanma diyor. Ben kendimi Türk doktoruna emanet ettim :KK76: 4. haftamın içindeyim (günde 40 mg) ve dudak çatlaması dahil hiç bir yan etkisini yaşamadım (çünkü önlemek için kendimce önlemler aldım) sivilcelerim artış ta göstermedi ve şu an azalma eğilimindeler, artabilir belki geçeceğini bildikten sonra çok ta problem değil..

Ya nette okuduğum bazı şeylere de gülmekten katılmamak elde değil birisi erkek kullanırken karısı hamile kalmasın çocuk sakat doğabilir demiş çok gülmüştüm buna. ben bu uyarıyı kadınlara yaptıklarını sanmıştım, değilmiş bilmiyorsanız öğrenin :KK35: :KK53:

Perrmanganat ı niye rahatsız etti yazdıklarım anlamadım sanırım kendisi ROCHE da çalışıyor :)burada herkes tecrübelerini ve bilgilerini paylaşıyor bende paylaştım evet erkeklerdede yan etkileri varmış ve bu üremede gösteriyormuş kullanan bir erkek arkadaşıma 1-2 yıl süreyle çocuk yapma diye doktoru uyarmış bu konunun pekde komik olmadığını düşünüyorum. Sonuç olarak sivilceler geçiyor ama geriye bırakabileceği hasarı önemsemeyen kullansın ben doğal içerikli bir ürünle bu sorunu giderdim dedim sadece. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kursunlar tavsiye ederim:)

Hangi şehirdesin? ve nasıl bt uygulama içeriyr bu terapi?
İlaç konusunda da daha önce de yazdım ben kullanmama rağmen nüksetti diye. yani biraz da şans.

Perrmanganat ı niye rahatsız etti yazdıklarım anlamadım sanırım kendisi ROCHE da çalışıyor :)burada herkes tecrübelerini ve bilgilerini paylaşıyor bende paylaştım evet erkeklerdede yan etkileri varmış ve bu üremede gösteriyormuş kullanan bir erkek arkadaşıma 1-2 yıl süreyle çocuk yapma diye doktoru uyarmış bu konunun pekde komik olmadığını düşünüyorum. Sonuç olarak sivilceler geçiyor ama geriye bırakabileceği hasarı önemsemeyen kullansın ben doğal içerikli bir ürünle bu sorunu giderdim dedim sadece. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibat kursunlar tavsiye ederim:)

Yooo ben roche de çalışmıyorum da galiba siz bahsettiğiniz firmada çalışıyorsunuz bunu farketmek zor değil, lafım size değildi ama üzerinize alındınız niyeyse. Doğal veya kimyasal denilen her yolu denedim ve tek çözüm izotretionin...

Bu ilacı kullanan erkeğin bebeğinde hasar bırakması gibi bir konu teknik olarak mümkün değil. Ama kulaktan duyma bilgilere inanma katsayımız oldukça yüksek nedense.

X