Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende yeni başladım roaccutane ye bugün 5. günüm ve daha bi değişiklik yok yan etkilerini ne zaman gösteriyo ve bu ilaç sırttaki sivilceleri ve lekeleri geçiriyo mu çünkü bu konudan çok müzdaribim 6 ay sürecek tedavim ve nişanlıyım inşallah bütün sivilceler geçer

Son düzenleme:

sağol canım.. inşallah bende de gözenekleri sıkılaştırır tek ümidim artık. ya bana doktor tahlil filan yapmadı çünkü zaten cok az mg alacakmışım yani pazartesi çarşamba ve cuma 20 mg haftada 60 mg işte.. kullanıma zaten suan başlamayacım cunku başka ilaçlar kullanıyorum bir ay sonra filan başlıcam işte.. inşallah hepimizin bebek gibi cildi olur ve öyle de kalır:))

Ne kadar sürede oldu bu? Ve kaç mg?

Geçmiş olsun..

40 mg kullanıyorum ikinci ayım bitmek üzere soğuklarında etkisiyle baya bir hassaslaştı yüzüm birde geçen gün kil maskesi yapmıştım oda biraz hassaslaştırdı sanırım bi kaç gündür yanıyodu yüzüm bugün daha iyi ayrıca yüzümü yıkadığımda belirli br alan alın çne altı hariç yani geri kalan kısa süreliğine kıpkırmızı oluyo

kızlar sivilceler ne zaman çıkmaya başlıyor ?

Değişiyor..

Kimisinde 2. günden itibaren patlama yaşanıyor, öyle ki bu esnada sivilcesiz tek yer kalmayanı da duydum (görmedim ama)

Ben ikinci ayın içindeyim öyle bir aşırı artma dönemi yaşamadım. Dönem dönem her zamankinden biraz daha fazla çıktı (büyüktüler) ama eskisinden çok daha fazla dikkat çekici halde değildi. İnşAllah bundan sonra da yaşamam ve inşAllah olup olacak artma bu kadardır.

arkadaşlar ben ilacı bırakalı 20 gün falan oldu.ilaçla hiç alkol tüketmedim ama bugün özel bi gündü çok az bişey 1 çay bardağı kadar şarap içiyim dedim.ilacı bırakalı baya olduğu için içtim ama şimdi de içime kurt düştü.alkol kullanımıyla ilgili bi bilginiz var mı ?

arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım 2 hafta oldu.. normalde kuruya dönük/karma bi cilt tipim var, ergenlik sivilcesi bile atlatmadım, fakat nasıl olduysa birkaç yıl önce yaz ayında alnımda yoğun bi sivilcelenme oldu, ondan beridir sivilce problemi yaşıyorum, işte çenemde alnımda burnumda.. geçen yıl cildiyeye gittim aksil vb çeşitli kremler kullandım geçmedi, o da ozaman tahlil yapalım roaccutane için dedi. ben tabi ilacın yan etkilerini falan biliyorum az çok cesaret edemedim. bi daha da gitmedim. sonra bu yıl dayanamadım başka bi cildiyeciye gittim durumu anlattım, doktor resmen bakkal dükkanı gibi yazdı roaccutanı, tahlil yok test yok. ben önce sivilceden kaynaklanan bi gazla bi hafta kadar kullandım sonra arkadaşların tepkisiyle dayanamadım tekrar gözüm korktu ve bıraktım. aradan biraz daha süre geçti tabi devam eden sivilce sorunu nedeniyle tekrar başladım. şimdi resmen sivilce patlaması yaşanıo yüzümde.. çenemde içi dolu sivilceler, sanki 2. bi çene çıktı. napsam bilemiyorum. biraz forumu okudum herkes bambaşka şeyler söylüo kafam iyice karıştı. bu hafta tahlil yaptırıcam bakalım şu bahsettiğiniz değerleri bi kontrol ettiricem.. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler!!

bu ilacı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kalınabileceği yazıyor ilacın içeriğinde ama çoğu kişi de 2 sene geçmeli ilaç vücuttan anca atılıyor diyor.bunu doktor önerisiyle mi söylüyorsunuz ? o zaman neden ilacın içeriğinde 1 ay gibi kısa bir süre veriliyor ? büyük risk değil mi bu ? bir bayan olarak ilerisi için korkmuyor değilim.1 sene sonra evlensem ve çocuk yapmak istesem nasıl emin olucam :44:

benim iki arkadasimda ayni ilaci kullandi bende kullandim...bir arkadasim gida muhendisi o bana dediki a vitamini yuklemesi asiri yaptigi icin sakin saygidim seyleri kullanma..zaten icerigini biliyordu ilacin ayrica doktoruda soylemis..ikinci arkadasim ilactan 1 sene sonra hamile kaldi cocugun idrar kanallari dar dogmus..bana direk sakin 2 sene gecmeden cocuk yapmaya kalkma vucudun temizlensn dedi..simdi iki ayri yerde iki ayri insan bunu soyleyince ben direk tehlikeye atmadim 3 sene kadar bekledim hatta..bu benim tercihimdi insallah hemen dusunenler icin bisey olmaz.

benimki sadece bir örnekti,şu an ne evliyim ne de öyle bir niyetim var ama hani mesela dedim.belki de o arkadaşınınki sadece tesadüftür.çünkü 1 ay ile 2 sene arasında uçurum var.eğer 2 seneye kadar risk olsaydı bunu ilaçta o şekilde belirtirlerdi çünkü çok hassas bir konu.Bilemiyorum yinede :44:

aslında tam öğrenmek istediğim konu..bende 2. ayımdayım...öyle bir alkol tüketimim yok ama bazen özel ortamlar oluyor...veya mesela yakında yılbaşı geliyor..alkol kullanan oldumu hiç...veya duyan banada yardımcı olur bu sorunun cevabı...

Başka bir forumda da 3 ay sonra hamile kalıp gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getireni de okudum. Her şeyi ilaca yormak yanlış bence. Ama tabii içiniz o şekilde rahat edecekse ve bu durumun aksi ''acaba mı?'' sorusunu akla getirecekse bekleyebilirsiniz.

roaccutane kullanmaya 1 hafta önce basladım 30 mg. biraz dudaklarım ve yüzüm yanıyo deriler kavlıyo... imex kullanıyorum yüzümde biraz sivilce war zararı olurmu birde a vitamini yani meyve sebze süt yogurt gibi ürünleri kullanıyorum doktor kullanma demişti ama fitness a gittiğim icin biraz protein kullanmam gerekli zararı olur mu ?

ya kızlar ben hergün bir yumurta bir bardak süt ve düzenli meyve yiyorum..bunlar A vit. kaynaklarıymış...acaba zararı olurmuki...ayrıca bunları yemezsem ne yiyeceğimki...

herkese meraba cuma günü ilk kontrol için tahlilimi yaptırıp ilaçlarımı yazdırmaya gidecegim umarım degerlerimde bir terslik çıkmaz fiziksel olarak dudak kurulugundan baska hiçbir yan etki hissetmedim ben ve ilacı bırakmak istemiyorum insallah degerlerim düzgündürrrrr :/ cildimde ise suan gözle görülür hiçbir degişiklik yok fakat artma dönemine de henüz girmedim sanırım regl sebebiyle 2-3 sivilcem çıktı ama ne coşma dönemi yaşadım ne azalmalar basladı halen aynı suratla devam etmekteyim.. bu süreden sonra artma olabilir belki, çünkü doktorum baslarken 2. aya dogru 7-8 günlük bir artış dönemi olabiliyor demişti. tek sorunum Dudaklarımdaki kuruluk günden güne artmakta krem stick yetiştiremiyorum :/ bir de merak ettigim bir konu var ben ellerime de günde 4-5 defa krem sürüyorum o yüzden şuan ne gerilme ne kuruma ne de hassasiyet var.. eller çok kötü oluyor diye okudum bir yerde 40 günden ileri dönemdeki arkadaslar bu konuyla ilgili bişeyler paylaşırsa çok sevinirim :) saglıkla kalın..

ya kızlar ben hergün bir yumurta bir bardak süt ve düzenli meyve yiyorum..bunlar A vit. kaynaklarıymış...acaba zararı olurmuki...ayrıca bunları yemezsem ne yiyeceğimki...

Sadece a vitamini kapsülleri almamanınız öneriliyor. Yiyecek içerisindekiler çok önemli değil.

aynı anda imex kremde kullanıyorum zararı olurmu ?

Bazı doktorlar krem ve roaccutane ı beraber yazıyorlar zaten. Bana da doktor nadixa krem vermişti. Ama doktorunuz vermediyse kullanmayın derim belki daha da hassaslaştırabilir cildi. Doktor verdiyse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…