Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
benm tam 3ay 20 gün oldu ilacı kullanalı baya bi geçti yüzüm yağlar siyah noktalar falan geçti.artık sivilcede çıkmıyo ama izlerim var işte tek sorun o.sanırım bu izler geçmicek kalacak öle neyse bunada şükür kabus gibi günler bitti.gözlerim ağrıyo çok fazla bide boğazım hala kuruyo zor güç dayandım kaç ay 1ay daha kullanıyım bırakıcam inş bidaha çıkmaz

kızlar ya benim doktorum 1.ayım bittiğinde 2.aya geçtiğim de tahlil yaptırmadı ben istedim gerekyok 3.ayda tahlil yaptırırz dedi :/ ben gdip istiyim mi ısrarla tahlil korkuyorum değerlerim yükseldiyse falan die siz her ay yaptırıormuydunuz tahlil

ee tedavi sürecinde kilo versek ya da alsak ne olacak peki :44:

O da bir ayrı mevzu, doğrudur. :112: Ama zaten tığı tığına bir hesaplama da yapmıyorlar. Ben 73 kiloydum mesela başlarken, 70 kilodan hesapladılar. :KK66: Ki tedavim bittiği sırada da 71 kiloydum. :KK9:

kızlar ya benim doktorum 1.ayım bittiğinde 2.aya geçtiğim de tahlil yaptırmadı ben istedim gerekyok 3.ayda tahlil yaptırırz dedi :/ ben gdip istiyim mi ısrarla tahlil korkuyorum değerlerim yükseldiyse falan die siz her ay yaptırıormuydunuz tahlil

Normali ilk iki ay tahlili yapmak, sonrasında iki ayda bir yapmakmış, öyle söylemişti ikinci ayı yazdırmak için gittiğim dr. Ancak ilk yazdırdığım dr direkt 2 ayda bir demişti. Yani şehir değişikliğim olmasaydı da aynı dr a devam etseydim ben de iki ayda bir yaptırmış olcaktım. :112: Dr öyle dediyse öyle yap cnm. Ekstra bir uğraşa gerek yok bence. :112: Güvenin şu dr lara azcık ya. :KK9:

Ayrıca arkadaşlar, korkmak korkmamaktan iyidir, evt. Ama her şeyin fazlası zarar. Sen korkarsan vücudun da korkar bence ilaçtan. Dolayısı ile sorun çıkma ihtimalini artırmış olursun. :KK66: Sen kendi üzerine düşeni yap, ki bu da ilacı aksatmadan kullanmak oluyo. Yan etkilerini de tolere edersin bir şekilde, kuruluğu felan. Gerisi dr ların işi. Bırakın kendinizi onlara. :KK66: Bir sorun olduğunda zaten ilaca devam ettirmiyorlar. :112: Çok da pimpirikli davranmanın alemi yok. Psikolojiyi çok da küçümsemeyin. :112:

'İşe yaramıyo ki' derken cnm? Sen ne kadar kullandın ki bu ilacı? Eğer tedavini bitirmemişsen böyle düşünmen normal. İlaca ilk başladığında zaten sivilcelerin artıyo. Sonrasında iyileşme başlıyor ki 4-5 ay sonra cildin bebek cildi gibi oluyor. Ama sonrasında senin tedavi dozunu tamamlayıp bırakman gerekiyor ilacı. :112:
Bi de şu var tabii; ilacı kullandıktan 1-2 sene sonra nüksedenler de var. Sen de mi onlardansın yoksa? :KK53:

roaccutane değilde muadili Zoretanin kullandım bende aynı problem için.

çooooook şükür kurtuldum cildim pürüzsüz oldu. gerci çok fazla sivilcem yoktu ama bir türlü iyileşmeyen sinir bozucu sivilcelerim vardı benim.

ilacı 5 ay kullandım 5 ay sonunda doktorum yeterli oldugunu soyledi.

5 ay boyunca prospektüste yazan neredeyse tüm yan etkileri gösterdim :KK43:

doktorum bu yan etkilerin durumuna göre doz ayarlaması yaptı zaman zaman.

her ay kan tahlili yaptırmadım doktorum gerek görmedi.

ve kullanmamın üzerinden 1.5 sene gecti. çok şükür eskiden yasadıgım problemleri tekrar yasamadım .

sadece nadiren 1 tane falan sivilcem cıkıyor ama hemen geciyor o da.

kullanırken çok tedirgin olmustum ama iyi ki kullanmısım dedim

Kizlar bu ilac benim bildigim kolesterolu artiriyor ama ben bugun tekrar test yaptirdim kolesterolum ilaca baslamadan once 170ken simdi 156 olmus. Yani tamamen ters etki. Diger degerler de hemen hemen hic degismemis. Dudak catlamasi da fazla yok. Simdi kara kara dusunuyorum bu ilac benim bunyeye etki etmiyor mu acaba ne:S sivilcelerim de fazla artmadi, sadece uclari beyazlasti sivrilesti.. keske onceki sonuclara eve gelince bakmasaydim hastaneye gitmeden baksaydim da doktora sorsaydim ya:KK43: gerci doktorun da agzindan lafi cimbizla aliyorum:/

kızlar ben ilacımı okulumda unuttum. yarında tatil bugünde gitti. iki gün kullanamayacağım. zararı olurmu yüzümde baya düzelmişti yaa offfffffffffff ınanamıyorum. sizce geriye dönüş olurmu

kızlar ben ilacımı okulumda unuttum. yarında tatil bugünde gitti. iki gün kullanamayacağım. zararı olurmu yüzümde baya düzelmişti yaa offfffffffffff ınanamıyorum. sizce geriye dönüş olurmu

tam emin deilim ama cnm bi forumda sorun olmayacagnı okumustum sanrm..

iki günle bişey olmaz hiç dert etme bundan sonra düzenli kullanmaya çalış ama aksatma sorun olmasın

kızlar merhaba bugün 17. günümdeyim ve korktugum sey basıma gelmeye basladı.. ciltle birlikte saç derisi de kurudugu için hafif kepek yapmaya basladı saçım sizde de aynı sorun oluyor mu? çözüm önerisi olan var mı? doktorum artık sen kuru ciltli birisin öyle kabul edip saçına da kuru saçlar için olan sampuan kullanmalısın demişti ama ben yaglı saclar için olana devam ediyordum bugün hemen degişicem kuru saclar için olanla ama simdi sampuan degiştigi için ekstra kepek artısı olursa bir de saçım siyah çok sırıtıyor kepekler :///// ve daha şafak saymama çoooook var bari sonlara dogru olsaydı :KK43:

Kızlar Yüzünde Kızarıklıklar Olan Var Mı :KK50:
Sivilce Yok. Kırmızılık Var.Güneş Kremi Kullanmama Rağmen.

kızlar merhaba bugün 17. günümdeyim ve korktugum sey basıma gelmeye basladı.. ciltle birlikte saç derisi de kurudugu için hafif kepek yapmaya basladı saçım sizde de aynı sorun oluyor mu? çözüm önerisi olan var mı? doktorum artık sen kuru ciltli birisin öyle kabul edip saçına da kuru saçlar için olan sampuan kullanmalısın demişti ama ben yaglı saclar için olana devam ediyordum bugün hemen degişicem kuru saclar için olanla ama simdi sampuan degiştigi için ekstra kepek artısı olursa bir de saçım siyah çok sırıtıyor kepekler :///// ve daha şafak saymama çoooook var bari sonlara dogru olsaydı :KK43:

Kızlar Yüzünde Kızarıklıklar Olan Var Mı :KK50:
Sivilce Yok. Kırmızılık Var.Güneş Kremi Kullanmama Rağmen.
cnm kızarıklıktan kastın sivilce lekelerimi? eger oysa bende basladıgımda pek sivilcem yoktu tek tük çıkıyordu ama kırmızı sivilce izlerim vardı. ilaçtan dolayı hafifledi renkleri baya bi..

oluyor cnm bende de oldu hatta baya kaşınıyordu bnm saç derim.. kaşlarımda bile oluyodu ki bence o kepek deil de deri kuruyor ya pul pul olup dökülüo e tabi bizde elliyoruz dayanamayıp....
ama bnm düzeldi kaşıntım fln kalmadı dieblrim.. kepek de ilk zamanlarki gbi deil en azndan gözüme çarpmıyo.. şampuanda deişiklik yapmadım ama bitmesine az kaldı ztn. o bitince daha önce forumda birinin dedigi bişeyi yapmayı düşünüyorum.. başımı zeytnyaglı sabun yada defne sabunuyla falan yıkıcam temizlicem. en sonda normal şampuanımla diplerine degdirmeden yıkıcam. bakalım eger böle güzel olursa böle dewam ederim. malum şampuanlar kimyasal kaynıyor,saç derisini ne kdr uzak tutsak okdr iyi bence:KK49:

arkadaşlar meraba benimde yüzümde sivilce siyah nokta felan var. yazın geçmişti biraz sivilcelerim şimdi tekrar başladı isirik gibi yüzüm. doktorum ilaçlarla birlikte roac. ile ilgili bir kitapçık vermişti. internettede araştırdım çok yan etkisi varmış o yüzden cesaret edip doktora gitmedim ama şimdi pişman oldum keşke gidip başlasaydım diye çünkü yüzüm çok kötü şu anda.:KK50:ben kullananlara birşey sormak istiyorum yan etkileri ne kadar çok yani sivilceler ne kadar artıyor birde sivilceler çıkarken fondoten kullanmanın bir sakıncası varmıdır. okula gidemem öyle iğrenç suratla.:KK43: ayrıca bu sene ygs ve lys sınavlarına hazırlanıyorum şu anda başlamam doğrumudur sizce? cevap verirseniz çok sevinirim :)

X