Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar meraba benimde yüzümde sivilce siyah nokta felan var. yazın geçmişti biraz sivilcelerim şimdi tekrar başladı isirik gibi yüzüm. doktorum ilaçlarla birlikte roac. ile ilgili bir kitapçık vermişti. internettede araştırdım çok yan etkisi varmış o yüzden cesaret edip doktora gitmedim ama şimdi pişman oldum keşke gidip başlasaydım diye çünkü yüzüm çok kötü şu anda.:KK50:ben kullananlara birşey sormak istiyorum yan etkileri ne kadar çok yani sivilceler ne kadar artıyor birde sivilceler çıkarken fondoten kullanmanın bir sakıncası varmıdır. okula gidemem öyle iğrenç suratla.:KK43: ayrıca bu sene ygs ve lys sınavlarına hazırlanıyorum şu anda başlamam doğrumudur sizce? cevap verirseniz çok sevinirim :)

canım bende şu an üni 1 deyim herkes sakın kullanma demişti ygsye hazırlanırken ama benim yüzüm feci durumdaydı artık bunalıma falan girmiştim o yüzden başladım kullanmaya 6 ay oldu ve şu an yüzüm pürüzsüz bence yüzün kötüyse başla kullanmaya hem iz kalmadan yüzünde bitirirsin tedaviyi hem de üniye güzel başlarsın bence:)

canım bende şu an üni 1 deyim herkes sakın kullanma demişti ygsye hazırlanırken ama benim yüzüm feci durumdaydı artık bunalıma falan girmiştim o yüzden başladım kullanmaya 6 ay oldu ve şu an yüzüm pürüzsüz bence yüzün kötüyse başla kullanmaya hem iz kalmadan yüzünde bitirirsin tedaviyi hem de üniye güzel başlarsın bence:)

öncelikle teşekkürler cevap için:). yüzüm çok kötü sivilcelerim büyük değil ama yüzümün her tarafında var. hani bebekler isirik oluyo ya onlar gibi bir sürü. başlamak istiyorum bende ama çokta korkuyorum yüzün daha da kötü oluyo diyolar. peki fondoten kullanmanın bi sakıncası varmı bu ilacı kullanırken?

ya noluuuur kullananlar cevap verebilirmisiniz kafam çok karışık çok üzgünüm :KK43::KK43:

canim ben de mecburen fondoten kullaniyorum, ama okuldan gelir gelmez hemen yikiyorum yuzumu.. Yan etkilere gelince bende cok cok az dudak kurulugu yapti bi de sivilcelerimin uclari belirginlesti.. Ama bugun eczaneye gittim kadin "sende hicbir sey yok.. arkadasim da kullaniyor. Hic insan icine cikmasa daha iyi. Yuzu dudaklari mahvolmus, cok kotu durumda" dedi.. Demek ki bunyeden bunyeye degisiyor yan etkileri, ve ne olacagini da kullanmadan bilemezsin.. Ama bence basla, universitede de bebek gibi cildin olur:)

ya noluuuur kullananlar cevap verebilirmisiniz kafam çok karışık çok üzgünüm :KK43::KK43:
bende fondeten kullanıyorum bi sakıncası yok merak etme:) önemli olan psikolojinin düzelmesi,kendimden biliyorum insanı o kadar etkiliyor ki sivilceler bi de insanların abuk subuk sormaları ayyyyyyyy yüzüne noldu çok kötü olmuş falan gibi:KK43: insan çok üzülüyor bence doktorunla da konuş ve başla bir an önce :)

bende fondeten kullanıyorum bi sakıncası yok merak etme:) önemli olan psikolojinin düzelmesi,kendimden biliyorum insanı o kadar etkiliyor ki sivilceler bi de insanların abuk subuk sormaları ayyyyyyyy yüzüne noldu çok kötü olmuş falan gibi:KK43: insan çok üzülüyor bence doktorunla da konuş ve başla bir an önce :)

ben de kullandım bu ilacı ve çok memnun kalmıştım yan etkilerine rağmen, çünkü onca ilaç krem denememe rağmen hepsi de etkili sonuç vermedi, roaccutane kullandığım zaman cildimde bi tane bile sivilce kalmamıştı ama malesef ben de tedavimi yarım bırakmak zorunda kalmıştım. Ama herkes soruodu sana bi güzellik gelmiş ne yapıosun cildine diye, bende pek bi yan etki yapmamıştı sadece yanaklarım al al olmuştu nedense :) bir de tabi dudaklaırm biraz kurumuştu ama krem sürünce bi problem olmuo. bana bu ilacı veren doktor ise ankaranın en iyi hastanesinin ciltle ilgili bölüm başkanıydı, ve özel muayenehanesine gitmiştim, sivilceler bazen ırsı sebeplere dayalı olabiliyormuş, bir de dove sabunla yıkamamı ve bepantane krem kullanmamı önermişti.

canim ben de mecburen fondoten kullaniyorum, ama okuldan gelir gelmez hemen yikiyorum yuzumu.. Yan etkilere gelince bende cok cok az dudak kurulugu yapti bi de sivilcelerimin uclari belirginlesti.. Ama bugun eczaneye gittim kadin "sende hicbir sey yok.. arkadasim da kullaniyor. Hic insan icine cikmasa daha iyi. Yuzu dudaklari mahvolmus, cok kotu durumda" dedi.. Demek ki bunyeden bunyeye degisiyor yan etkileri, ve ne olacagini da kullanmadan bilemezsin.. Ama bence basla, universitede de bebek gibi cildin olur:)

Oh be rahatladım biraz karar verdim başlıycam cuma günü cevap için çok teşekkürler bende öyle yaparım artık fondoten felan teşekkürler cevap için

herkese merabaaaa:) bugün 19. günüm bitti e tabi ki bi degişiklik yok suan hala aynı:) ama aslında sag yanagımda pütürler azaldı solda arttı bile diyebilirim çok incelersem :KK70::KK70: ben geçen gün kepek yaptı çözüm önerisi olan var mı diye sormustum 3 gün oluyor ve ben buna bir çözüm buldum internette bir maske okudum uyguladım gerçekten çok işe yaradı kepek falan kalmadı 10 günde bir de tekrarlıcam bunu:)
Şöyle ki;
1 çorba kasıgı yogurt
2 çorba kasıgı zeytinyagı
birkaç damla lavanta yagı
1 çay kasıgı tuz
ve 1 kapsül E vitamini
karıstırıp en az 2 saat bekletiyoruz saç diplerinize sürüp..
ama ben lavanta yagı yerine badem, E vitamini yerine komple vitamini kırıp toz halinde kattım.. Tabi ki vitaminin kokusu bugün geçti daha 2. yıkamada ama saçımın kökünü pırıl pırıl yaptı kızlar ayrıca artık kuru saclar için olan sampuana geçtim..

bir de birşey danısmak istiyorum bende aktif sivilcenin yanında pütürsüz kırmızılıklar var sivilce ya da iz tam anlamadım ama onların geçecegine inanamıyorum hiç elimi sürdügümde bişey gelmiyor bazı bölgelerde kullananlar veya bitime yakın olanlar izlenimlerini söyler mi bunla ilgili..
saglıklı günlerrrrrrrr :)
bilginizeeeee :)

Arkadaşlar ben bnde bugn roaccutane tedavisi için ilçlarımı aldım ama aklıma takılan bi soru var 43 Kiloyum ve doktor gnde 30 mg almamı syledi.Sizce çok değil mi???? hem yazdıkalırnızı okuyunca hem de yeni bşladığım için braz korktum açıkcası.

Neoutrogena'nın da nemlendircisini aldım bakalım işe yarayacak mı.İçim karardı gerçkten yazılanları okuyunca Göz için damlalar dudak kremleri burun için krem yüz için nemlendrici kuru sçlar için şampuan herşeyiyle ayrı bi dert olucak gibi duruyo.Ve tek korkum sivilceleri kustrması.Umarım bezdrcek şekilde artmaz.sHepimze geçmiş olsun şmdideden.

kızlar fondotenin pek bir zararı olcagını zannetmiyorum AMA tabiki iyi ve dogru ürünler kullanırsanız.
ben bu ilaca baslamadan önce yine cildm sorunlu oldugu için mineral makyaja baslamıstım. kozmetk ürün kullandgmda sivilce çkıyordu zaten hemen,anlamıştım bana göre olmadıgını.
mineraller evet pahalı her bütçeye uymuyor malesef ama bence biriktirip bişeylerden kısarak iyi ürünler kullanmamız çok önemli..
ben jane iredale kullandım ilk. güzeldi , gayet de iyi bir marka zaten. hatta bnm doktorum da o markayı kullanıyormus. (kendisi tvlere flnda çıkan bir doktor ama isim vermemem daha dogru sanırım))özel bir hastanede doktor..
sordugumda kullanabilirsin bunu dmişti.
ben bitince youngblood aldım ama. buda gayet iyi bir marka hatta bi konuya resmlernide eklemiştim. ki düşünün mineral olmasına yani bukadar dikkat etmeme ragmen dün devlet hastanesnde bir doktora gittim tahliller için.gitmişken gösterdim fırça fazla kullanmamaya çalış,bu dönemde cildin hassas oldugu için zarar verebilir tahriş edebilir bu bile dedi.. hatta fazla bişey yapma dedi ne kdr az ugrassan yüzünel okadar iyi dedi,ki buna yııkamak da dahil..ne kdr hassas oldugunu siz düşünün artk.

bence biyerdn düzeltirken diger taraftan bozmayın cildinizi derim ama sizin tercihiniz.. ayrıca arastrmak isterseniz fresh minerals de baya iyimiş başka markalar da var. benm söliceklerm bukdr gerisi size kalms:))

bugün itibariyle ilacı bitirmiş bulunuyorum :) tam 9 ay kullandım.şimdi durup düşününce deli işi bu diyorum.9 ay her gün hastane ye git gel,stresi bi taraftan.ama sonuç çok güzel.tertemiz bir cildim oldu.şimdiden herkese geçmiş olsun

merhaba arkdşlar,ben de dün itibariyle günde 20 mg olmak uzere basladım.ayrıca aksamları tretin sabahları da yüzüme sürmem ıcın tretinden soyulacagı ıcın sıvı bı karısım verdi.alkollü asetit asitli.merak ettiğim roaccutane ilacını kullanırken ayrıca güneş koruyucu krem kullanmama gerek var mı?zaten kış mevsımıne gırmek uzereyız.tretinden sonra sabahları sürdüğüm solusyon yuzumun soyulmasına pul pul dökulmesıne engel olucakmıs sadece bunu surmem yeter lı mı yoksa gunes koruyucusuna gerek var mı?benım yuzumde öyle sıvılce yoktu doktor vermedı zaten cok yalvardım vermedı sonra baska doktora gıttım ben bunu enınde sonunda kullanıcamdedım.6 yıldır mınık mınık cıkıp cıkıp gerı sönmesınden bıktım dedım.sıyah noktalarım var burnumda cenemde de yağ bezelerım var mınık mınık.bana roaccutaneyı yazmayan doktor gerek yok yag bezelerıne ıyı gelmez dıyıp yazmadı tretını yazdı.bende roaccutaneyı baska doktora yazdırdım.ayrıca sac dökülmesını önlemesı ve gürlşemesı ıcın priorin vıtamın hapına basladım a vıtamını degıl b,b12 vıtamını omega falan.bu vıtamın hapının roaccutaneye bı zararı olur mu arkdslar?vıtamın olunca zararı olmaz dıye dusundum ama sızın de bılgılerınızı almak ısterım sımdıden tesekkur ederım...

merhaba arkdşlar,ben de dün itibariyle günde 20 mg olmak uzere basladım.ayrıca aksamları tretin sabahları da yüzüme sürmem ıcın tretinden soyulacagı ıcın sıvı bı karısım verdi.alkollü asetit asitli.merak ettiğim roaccutane ilacını kullanırken ayrıca güneş koruyucu krem kullanmama gerek var mı?zaten kış mevsımıne gırmek uzereyız.tretinden sonra sabahları sürdüğüm solusyon yuzumun soyulmasına pul pul dökulmesıne engel olucakmıs sadece bunu surmem yeter lı mı yoksa gunes koruyucusuna gerek var mı?benım yuzumde öyle sıvılce yoktu doktor vermedı zaten cok yalvardım vermedı sonra baska doktora gıttım ben bunu enınde sonunda kullanıcamdedım.6 yıldır mınık mınık cıkıp cıkıp gerı sönmesınden bıktım dedım.sıyah noktalarım var burnumda cenemde de yağ bezelerım var mınık mınık.bana roaccutaneyı yazmayan doktor gerek yok yag bezelerıne ıyı gelmez dıyıp yazmadı tretını yazdı.bende roaccutaneyı baska doktora yazdırdım.ayrıca sac dökülmesını önlemesı ve gürlşemesı ıcın priorin vıtamın hapına basladım a vıtamını degıl b,b12 vıtamını omega falan.bu vıtamın hapının roaccutaneye bı zararı olur mu arkdslar?vıtamın olunca zararı olmaz dıye dusundum ama sızın de bılgılerınızı almak ısterım sımdıden tesekkur ederım...

tatlım bunları roac. yazan doktoruna danssaydın keşke,tretin kullancagndan umarım haberi vardr.
güneş kremine gelnce kullanmalısın.evin içinde bile süren arkadaslarımı bliorum doktor o bile çok etklio die sürmesni sölemş. ha ben gerek duymuorum içerde orası ayrı.
dısarı çkarkende makyaj yaptgımda arada aklıma gelrse sürerim çünkü makyaj malzemelermde de güneş koruma özelliği var. ama makyaj yapmadan çıkıcaksam sürüorum. yaz-kış sürmk gerek ztn..

arkadaşlar roaccutane 1. aydayım iki gündür nefes almakta zorlanıyorum göğüs kısmım da bir basınç var yarı nefes alıyorum yarıda kesiliyor bir ağrı oluyor nefes alırken. ilaçla alakası var mıdır çok kötü durumdayım çok kötü birşey.

merhaba arkadaşlar bende bugün roac. kullanmaya başladım sabah 10 mg akşam 20 mg. bana doktorum ilaçların yanında bepanthen değilde fito krem verdi. ama ben bu kremi pek sevmedim çünkü sürünce parlıyo çok parlak sizce bepanthen alıp onu kullansammı yoksa doktorun verdiğinimi kullansam?. birde bu ilacı kullanırken fondoten kullanan varmı varsa hangi marka ? benimki flormar ama değiştirsemmi bilmiyorum kararsız kaldım

ben de yeni başladım ve 2 ay falan fontoden sürmeyi düşünmüyorum kaş yapayım derken göz cıkarmak ya da ıyılesme surecını gecıktırmek ıstemıyorum.cıldımız pul pul dökülürken bi şey sürmek pek dogru degıl gıbı gelıyor ve zaten ıyıce pütür pütür ve pürüzlü gibi olur.doktorum bana tretin aksamları gunduz de alkolu vı solusyon karısımını verdı eksradan bı sey surucem mı bılmıyorum roaccutane veren doktoruma sormayı unutmustum ama tretın veren doktoruma gunes kremıne gerek var mı dedıgımde gerek yok bu solusyon yeterlı demıstı ben de ne yapacagımı bılemedım 2 farklı doktora gıdıp de dıger dotorun roaccutane kullandıgımı bılmedıgı ıcın ne yapacıgımı bılemedım kımısı gunes kremı kullanmayın roaccutane kullanırken gunes kremı gözeneklerı kapatmasın yazmıs kımısı ıse kullanın demıs.gunes kremıne bıle böyle denıorsa fontotenı bı dusunmek gerek.ayrıca soruma cvp veren arkdsıma da cok tesekkur ederım ılgılenıp bu akdar uzun yazıyı okudugun ıcınn:)

roaccutaneyi ben 2008 yılının ocak ayında kullanmaya başlamıştım ve temmuzdada sonlandırmıştım. sivilce izleri vardı ama 2-3 ay içersindew tamamen kaybolmuştu. ilacı birdikten 3-4 ay sonra yüzümün bazı yerlernde tek tük çıkmaya başlamıştı. doktor isotrexin diye bir jel yazmıştı o jelle geçti. bu ilacı bıraktıktan sonra sivilcelernz çıkacaktr ama tek tük. roaccutanenin yumurtalıklara bir etkisi var mıdır bilmiyorum ama ben de pkos var. bu ilaç nedeniyle oluşmuş olabilir mi merak ediyorum. bilginiz var mı? :KK43:

bende 3.aydayım 2 gündür geceleri göğsümde ve belimde ağrı oluyor uyutturmuyor bu ilaçtanmı kaynaklanıyor sizce?

ilaç göğsünüzde arada bi sıkısmaya sebep olabılıyor ama korkmayın geciyor

X