Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Evt, öyle. :KK66: Yani cildin çok kuruduğu için makyajın tabanına ciddi miktarda krem sürmen gerekiyor. Bi de dediğim gibi, ruj işi özellikle sakat iş. Normal rujlar yerine renkli lipcare lar edinirsen daha ii olur bence. Ben her renginden edinmiştim. :) Ki zaten bi süre sonra fondoten, pudra vs gereği kalmıyor. Bi kalem bi lipcare, bitti. :))
Ayrıca güneş kremi kullanmaya da özen göstermelisin. Roaccutane güneşe karşı hassasiyet oluşturduğu için kış güneşinden bile sakınmak gerekiyor. Yüz nemlendiricini sürdükten 5 dk filan sonra cildin bi krem daha emecek düzeye geliyo zaten. O sırada da güneş kremini sürer makyajına devam edersin. :KK66:

Roaccutane ile bazı ilaçların birlikte kullanılmamasının en önemli nedeni zaten karaciğer tahribatı fazla olan roaccutane ın bu tahribat etkisinin artması. Yani diğer bir deyişle karaciğer çöküşünün hızlanması. Mümkün olduğunca ağrı kesici bile almayın vs deniyor. :KK66: Bir ilacı kullanmaya başlicanız zaman hem dr unuza hem de eczacınıza roaccutane kullandığınızı söyleyin. Gerekli bilgiyi vereceklerdir. :KK66: Ve tabii ki 2 ayda bir yapılan kan tahlillerini de ihmal etmeyin. Karaciğer enzimlerine bakıyorlar tahlillerde. Bir sorun olursa zaten ilacı bıraktırıyorlar. :KK66:
Ben bırakalı henüz 4 ay oldu. Herkes çok zararlı, çok yan etkisi var demesine rağmen büyük bir şevkle kullandım ve benim için mucize ilaç oldu roaccutane. 8) Belki fazla izim yoktu yüzümde ama sivilcelerim yüzünden kat kat fondoten sürmeden dışarı çıkamaz hale gelmiştim. Şimdi tedavim bitti ve sadece pudra kullanıyorum, renk farklarını kapatmak için. Ama roaccutane kullandığım sırada yüzüm zaten pudralanmış gibiydi. Saçlarım da yağlıdır, roaccutane kurutucu etkisini onların üzerinde de göstermişti sağolsun. ;D Kurumaya gelince benim çok sorunum olmadı. Normal hayatımda pek krem kullanmazdım, sadece düzenli krem kullanma alışkanlığı edindim. [O zaman için günde 3-4 kere :KK70:] Ancak vücudum kuruduğu için yaralarım da çok geç iyileşmeye başlamıştı, o yüzden yaralarıma hametan kullanıyordum, hala dolabımın bi parçasıdır, yaram olunca hametan sürerim. :) Dudaklarıma ise nivea nın lipcare ları yetiyordu. Hatta ben çoğu insanın aksine hametan, bepantene gibi ürünlerden bu konuda verim alamamıştım. Vücut onları çok çabuk emdiği için kuruma kısa süre sonra yeniden başlıyordu. Ama lipcare lar balmumu misali dudağın üzerinde kaldığı için daha uzun koruma sağlıyordu. Tabii benim çevremde bu konuda lipcare lardan verim alabilmiş tek kişiyim. :)) Ve ben her renginden alıp ruj yerine de geçirmiştim onları. :) Çünkü dudağınızı bi kaç saat nemlendirmeden durduğunuzda hemen parçalara ayrılıyor. Tabii bu durumda da ruj kullanmak imkansız. :)
Bunun yanında roaccutane ı yan etkileri aşırı arttığı için(kurumaktan bahsetmiyorum, diğer yan etkileri) 2 aydan fazla kullanamamış arkadaşlarım var. Herkeste de aynı derecede yan etkisi olacak diye bi şey yok.
Ve depresyon etkisinden çok korkulmuş galiba. Ben kendi adıma roaccutane kullanırken daha mutluydum. :) Cildim bebek cildi gibiydi, hergün saç yıkama derdinden kurtulmuştum. Kısacası market için evden çıkış sürem 5 dk ya inmişti. :)) Yani bence o biraz da insanların kaçış noktası. Öyle bir etkisi yok mudur, tabii ki vardır ama ne bilim tutup da intihar edecek kadar değil. Yani o insanın intihar etme sebebi roaccutane değil. Bunun böyle bir etkisi var dendiğinde direkt o etkiyi kendimizde görmeye başlıyoruz ve hatta hiç yoktan o etkiyi hissetmeye başlıyoruz. Biraz da psikolojik yani. :KK66:
Benim korkum çevremdeki çoğu kişinin tedavisi bittikten 1-2 sene sonra yeniden roaccutane tedavisine başlamak zorunda kalmış olması. Nüksetme ihtimali nedir, bilen? :S
Ve ayrıca her ne kadar ilacın prospektüsünde tedavi bittikten 3-6 ay sonra hamile kalınabileceği yazsa da bu süreyi doğacak çocuğun sağlığının güvencesi için 1-2 seneye uzatmak en iyisidir. :)
NOT: Çoğu kişinin sandığının aksine roaccutane kısırlığa yol açmamaktadır. Ancak hamile kalındığında doğacak çocuğun sakat olma ihtimali çok yüksektir.

Destan Çok Açıklayıcı Olmuş Vallahi (=
Aynen Katılıyorum.Ben Şuan Kullanıyorum.
Depresyon Filan Faso Fiso.
Okuldaki Nerdeyse Bütün Arkadaşlarım Kullanmıştı.
Hatta Ben De Onlar Sayesinde Başladım.
Herkes Oldukça Memnun.Yüzleri Fıstık Gibi.
Bıraktıktan Sonra Yediklerinize Dikkat Edin Yeter.
İnş Tekrar Etmez. :-)

Kafama Takılan 2 Şey Var =(

Şu Tüylenme Olayı.
Roa'yı Kullanıp Tüylenme Olanlar Yardımcı Olun Lütfen :KK43:
Yüzümde Tüyler Oluştu Gibime Geldi.
Kaşlarım Hemencik Uzadı =D Hiç Olmucak İş.
Gerçekten Aşırı Tüylenme Yapıyor Mu Yahu ?
Bir De Lazer Olcaz Ozaman Bitince :KK43:

Kızarıklar ?
Yüzünde Kızarma Olan Var Mı Kızlar ?
Arkadaşımınki Kırmızı.Heryeri Değil De
Yine De Kırmızı. Geccek Mi Yoksa Öyle Mi Kalcak ?

evet ya günler geçiyor şu ilk ayı atlatsaydık ne ii olacak...bende sadece dudak çatlaması var kabuk kabuk oluyor...aslında biraz sıkıcı ama bir gün çatlak oluyor kabuk çıkınca ertesi gün mükemmel dudak görüntüsü oluyor...o halini görünce çok mutlu oluyorum eskisinden bile daha ii görünüyor...2 gündür dudak çevremde hafif çenem kurumaya başladı gece onlarada biraz hematen sürüyorum sabahta güneş koruyucu sürünce bir problem yok...aslında benim zaten görünürde bişr sivilcem yoktu deri altındaydı hepsi...ben hepsi dışarı fışkırır diye bekliyordum ama hiç bişey olmadı...deri altındakilerde eskisinden daha ii...yani şuan için çok şükür bir başka problem yok...yalnız bir haftadır çok hastaydım boğazım şişmişti gitmeyim diye çok direndim doktora ama artık konuşamaz hale geldim ders anlatamıyor hale gelince bugün doktora gittim...bana antibiyotik yazdı... 2-3 kere roaccutane kullandığımı söyledim...gerçi eczacıyada söyledim problem olmaz dediler ama bakalım Allah'ın izniyle inşallah bir sıkıntı olmaz...
ayyyyy...bi selam verdin borçlu çıktın dimi bende hayat hikayemi anlattım nerdeyse :):KK1:

MERHABA gerçekten çok geçmiş olsun inş. en kısa zamanda iyileşirsin ya. Dudak soyulmasıda aynı benimde senin gibi. Bi gün kabuk bağlıyor ama diğer gün geçiyor sanki hiç birşey yokmuş gibi. İnş. en kısa zamanda mutlu bi şekilde kurtuluruz ya. Soyulmalar bende başladı yüzde(burun ve çenede) ama hiç takmıyorum insanları bilirsin böyle şeyleri çabuk unuturlar sen fazla üstüne düşmezsen :) Benim arkadaşım kullandı bitti çoğu kişiye sorsan hatırlamaz yüzü nasıl olmuştu diye. O yüzden diğer kullananlara da söylüyorum kimseyi takmayın inş. en geç 6 ay sonrada yüzünüz tamamen iyileşir zaten extradan aylarda(eğer doktor uzatırsa) garanti ayları olur(7. ve 8. aylar) :)

Tekrar geçmiş olsun .

Herkese hayırlıakşamlar.
Saygılarımla...
(-yeniber-)

teşekkürler inşalah iyi olur, baya kararsız kaldım ama. bana doktor makyaj yapabilirsin dedi öyle mi?

kullanabilirsin cnm ama mineral ürünler kullanmalısın. bnm doktorumda kullanabilirsin dedi jane iredale i önermişti. ben onun daha önce pudrasını kullanmıstım şimdi youngbloodun toz fondöten allık göz kalemini fln aldm. eczanelerden bakablrsin butarz ürünlere

çalıştığım için makyaj yapıyorum mecburen ama tüm makyaj mazemelerimi değiştirdim kıslarr...bende fresh minerals mineral makyaj malzemelerini kullanıyorm...sabah uyanır uyanmaz cildime güneş koruyucuyu mecburen sürüyorum zaten fazla kuruluk yok yüzümde ama kuruyan yerleri kapatıyor zaten koruyucu...gerçi fondoten pudra kullanmıyorum gerek duymuyorum zadece göz altı kapatıcımı sürüp üstüne toz makyaj sabitlryici kullanıp makyajımı tamamlıyorum gayet güzel oluyor...ama bence en azından bu süreç içinde bencede mineral makyaj malzemelerini kullanmak en doğrusu...bari cilt nefes alsın dimi...inanın gerçektende normal makyaj malzemelerine göre çok daha doğal ve güzel duruyor...başta kullanımı zor ama alışıyorsunuz...ruja gelince ne ruju ya unuttum onu...susuz topraklar gibi çatlamış dudaklara rujmu oluyor...hametanımı parlatıcı niyetine sürüyorum...bence güzel duruyor...parlak ve dolgun gösteriyor...

yaa teşekkürler kızlar,umarım tüylenme vs sorunum olmaz korkuyorum bu ilaçtan hala.. ya 3. günüm ama her yerim ağrıyo sanki psikolojikmi nedir :KK52: :)

kızlar bencedee bende mineral makyaj ürünlerimi aldım onlar dısında bişey kullanmıyorumm.. ruj olarakta bepanteni tek geçerim :KK70::KK70: onun kadar güzel parlatanı görmedim :KK52:

yaa teşekkürler kızlar,umarım tüylenme vs sorunum olmaz korkuyorum bu ilaçtan hala.. ya 3. günüm ama her yerim ağrıyo sanki psikolojikmi nedir :KK52: :)

yok canım ya benim 1 ay dolacak öyle tüylenme falan yok ...olacağınıda sanmıyorum...ağrılara gelince benimde ilk bir hafta öle oldu...belki ilaçtan belki havalardan ama geçti...sonuç olarak geçiyor...sıkma canını...

canım 7. 8. aylar garanti ayları oluyo derken ? normalde tedavi 6 ay mı sürüyo ki ? şimdiden teşekkürler:)

MERHABA gerçekten çok geçmiş olsun inş. en kısa zamanda iyileşirsin ya. Dudak soyulmasıda aynı benimde senin gibi. Bi gün kabuk bağlıyor ama diğer gün geçiyor sanki hiç birşey yokmuş gibi. İnş. en kısa zamanda mutlu bi şekilde kurtuluruz ya. Soyulmalar bende başladı yüzde(burun ve çenede) ama hiç takmıyorum insanları bilirsin böyle şeyleri çabuk unuturlar sen fazla üstüne düşmezsen :) Benim arkadaşım kullandı bitti çoğu kişiye sorsan hatırlamaz yüzü nasıl olmuştu diye. O yüzden diğer kullananlara da söylüyorum kimseyi takmayın inş. en geç 6 ay sonrada yüzünüz tamamen iyileşir zaten extradan aylarda(eğer doktor uzatırsa) garanti ayları olur(7. ve 8. aylar) :)

Tekrar geçmiş olsun .

Herkese hayırlıakşamlar.
Saygılarımla...
(-yeniber-)

Atlamış gibi oldum ama görünce cvp vermeden edemedim. :) Roaccutane ın vücuda alınması gereken toplam dozu var. O alındığında tedavi bitmiş oluyo. Bu toplam doz yanlış hatırlamıyorsam ( yanlış olabilir) kilonuzun 120 katıydı. Günlük dozunuzu dr belirliyor, toplam doz başta belirlenen rakamı bulduğunda dediğim gibi tedavi sona eriyor. :KK66:

kızlar bir ay sonra roaccutane kontrol için doktora gittiğinizde sizden hangi tahlilleri istedi. acil yardım

kızlar bir ay sonra roaccutane kontrol için doktora gittiğinizde sizden hangi tahlilleri istedi. acil yardım

Klasik kan tahlili. Özellikle kolesterol ve AST, ALT gibi karaciğer enzimlerine bakıyorlar. Sen niye bu kadar telaş yaptın, hayırdır?

ben geçen ay özel bir hastaneye gittim. adam iki kere hata yaptı. birinde bana o mavi kullanım kabul kağıdını vermemişti. ikincisinde de kagıda kaşe basmamıştı ilacımı alamamıştım. sonunda aldım ancak memnun kalmadım doktordan. bu ay devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorum da. işten izin alıp gideceğim 4 gibi falan orada kan tahliliyle uğraşmayayım onu özelden halledeyim de cildiye doktoruna tahlili vereyim hemen ilacımı yazsın istiyorum çünkü 4 ten sonra kan tahlili sonra bir saat sonuç beklersem zaten 5te kapanıyor hastane. yetiştiremem. bu arada eczacı bende o mavi, kabul kağıdını almıştı. neden aldı bilginiz var mı acaba.

Mavi kağıdın içeriğini tam olarak hatırlamıyorum ama eczaneler o kağıdı sgk ya teslim ediyorlar. O kağıt olmadığında sgk ilacın parasını ödemiyor eczaneye. :) Siz ilacı yazdırdığınızda bakarsınız içeriğine. :KK66: Hatta ben de merak ettim, bize de bildirirseniz süper olur. :)
Tahlil için de siz roaccutane kullandığınızı ve tahlil yaptırmanız gerektiğini söylediğinizde her dr gerekli tahlilleri bilir zaten. Sizin istediğiniz tahlilleri bilmeniz tabii ki avantajınıza ama dr a tek tek saymanıza gerek kalmayacaktır. :KK66: Yani ben hiç sorun yaşamadım bu konuda, tahlilimi dahiliyeciden filan da istettiğim oldu. :KK66:

Son düzenleme:
Eveett, 2,5 ayı devirdim. Sivilce çıkmıyor artık gerçi kullandıgım gunden beri çıkmadı ama sivilce izleri daha geçmedi bunun için Tretin adlı ilaca başladık 3.gunumdeyım ve bugun surmemeye karar evrdim çünkü aşırı kaşıntı ve soyulma yaptı kıpkırmızı gezdim tüm gun. Sivilceler bir bitsin de sonra başka birşey yaparız diye düşünüyorum. bunun dışında herşey normal gidiyor dudak kurumam çok arttı Isokeilt kullanıyordum şuan ondan fazla fayda goremez oldum. Ya 2,5 ayda Roacutanneda gormedıgım etkiyi tretinde gordum ölüyorum resmen kaşıntıdan

Mavi kağıdın içeriğini tam olarak hatırlamıyorum ama eczaneler o kağıdı sgk ya teslim ediyorlar. O kağıt olmadığında sgk ilacın parasını ödemiyor eczaneye. :) Siz ilacı yazdırdığınızda bakarsınız içeriğine. :KK66: Hatta ben de merak ettim, bize de bildirirseniz süper olur. :)
Tahlil için de siz roaccutane kullandığınızı ve tahlil yaptırmanız gerektiğini söylediğinizde her dr gerekli tahlilleri bilir zaten. Sizin istediğiniz tahlilleri bilmeniz tabii ki avantajınıza ama dr a tek tek saymanıza gerek kalmayacaktır. :KK66: Yani ben hiç sorun yaşamadım bu konuda, tahlilimi dahiliyeciden filan da istettiğim oldu. :KK66:

ilginize teşekkürler :) ben ilaçları sskdan almadım kendi paramla ödedim. bu durumda o kağıdı almış olması hata. ben bir gidip sorayım yarın eczacıya

Atlamış gibi oldum ama görünce cvp vermeden edemedim. :) Roaccutane ın vücuda alınması gereken toplam dozu var. O alındığında tedavi bitmiş oluyo. Bu toplam doz yanlış hatırlamıyorsam ( yanlış olabilir) kilonuzun 120 katıydı. Günlük dozunuzu dr belirliyor, toplam doz başta belirlenen rakamı bulduğunda dediğim gibi tedavi sona eriyor. :KK66:

ee tedavi sürecinde kilo versek ya da alsak ne olacak peki :44:
kızlar benim 17. günüm sanırım, dudaklarım çok az kuruyor, saçlarım yağlanmaya devam ediyor, sivilcelerim de artmadı sadece uçları belirginleşti, biraz daha büyük çıkmaya başladılar.. işe yaramıyor mu sizce?

benim 27 gün oldu kızlar yüzümde düzelme var alnımdaki pütürler gitti diyebilirim. burnumda siyah siyah diken diken şeler çıkmıştı bikaç gün önce meger siyah noktalarımmışş :) şuan hepsi gecti burnumda siyah nokta kalmadı :nazar: anladıgım kadarıyla bu ilaç ne var ne yok dısarıdan atarak yok edio.. saçlarmda yaglanmalar azaldı.. kaşıntı oluyo diodum onlarda minimum seviyeye indi.. tek sorunum boynum döktü pütür pütür arada kaşınıyo. anlamadım .. bikaç gün sonra tahlile gtcem ama kendi doktoruma deil malesef şuan okulda oldugum için eve gtmedgm zamanlarda burdaki bi doktorda yaptırcam tahlilleri..

Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

Ben kullandım ama yan etkileri o kadar fazlaydı ki 2 ayın sonunda tedaviye tekrar devam etmedim. Oturduğum yerden burnumdan kan fışkırıyordu. Sonlara doğru çarpıntı bile yapmaya başlamıştı. Doktorlar genelde ısrarla kullanılmasını öneriyorlar ancak ben kullanan biri olarak önermem sana hele bi de cildin çok yağlı değilse sonradan çok problem yaşarsın.

X