Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım ben 15 gündür kullanıyorum lakin eşim bekarken kullanmış...Allah'ıma çok şükür 4 yaşında oğlum var...istediğimiz zamanda hemen o ay hamile kaldım...teyzemde kullandı maşallah o da 3 tane doğurdu ve istediği zaman ...bence böyle şeyler Allah'tan çocuğun vakti geldimi olur...yani ben ilacın hamile kalma süresini uzattığını düşünmüyorum...umarım yardımcı olabilmişimdir..

teşekkür ederim içimi rahatlattın böyle bişeey duymuştum korktum.ama bi sorun yokmuş korkmaya gerek yok

Arkadaşlar Bugun Doktor Günümdü.
Bi Sıkıntı Yok Çok Şükür.Ama Doktor Krem Vermedi.Nemlendirici.
Dedi Ki Ben Önermiyorum.Tedavinin Etkisini Azaltıyor.
Dudak - El Kremi Veririm, Verdim De Zaten. Ama Yüzüne Vermem Dedi.
Ve Şuan Yüzüm Harika.
0 Sivilce 0 Siyah Nokta.Geçen Kuaföre Gittim.Makyaj Yaptrdm.
Kadın İnanamadı.Dudakların Nası Böyle Güzel Diye.
Okadar Arkadaşım Kullandı Dudakları Yarık Yarık Dedi.
Dudak Kremi Olarak HAMETAN POMAD* ı Kesinlikle Öneriyorum.
Hepinize Sağlıklar Diliyorum Bir De :KK66:

Herkese selam.. Upuzuuuun direnişlerim sonucunda 2 kere ilacı alığ çöpe kutusuyla atmam sonucunda en iyi doktora gidip yaklaşık 50 dakika görüşlerini alıp ilaçla ilgili en detaylı bilgiye kadar ögrenince ve tabi ki doktorumun da tavsiyesi ile bugün ilk hapımı aldım :) korkuldugu gibi olmadıgını ve abartan insanlara gül geç dedi.. Kesinlikle psikolojik etkisi saglıklı ruh halinde negatif olmuyor dedi sadece herkesin bildigi gibi dudak ve burun kuruluguna karsı kremler yazdı bir de eklem agrın olabilir dedi o kadar.. A vitamini bu ilaçla almamamı söyledi ve ilave olarak en hafif agrı kesiciyi kullanmalıymışım onun dısında yeme içmede sınır yok dedi günde 2 kere saatleri önemsiz sekilde alabilrsin rahat dedi.. Doktorum beni epeyce rahatlattı ve sonucunda çok güzel olacagının garantisini bile verdi:) kolum için gittigim lazer epilasyona da devam edebilecegimi söyledi sadece yüz bölgesine gidilmiyormuş ve kol için gittigim zamanda da yapan kişinin dozunu iyi ayarlamasını söyledi.. İşte böyle a dostlar yaklaşık 5 yıllık sivilce kabusum 5 ay sonra bitecek.. umutla basladım, çok düşünerek girdim bu yola ama sabredip zaferi görecegim :))) herkese saglıklı günler peryotlarımı bildirecegim :KK60::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

Bir arkadaş özel mesaj atmış cevap ama ben cevap veremiyorum.. lekelerle ilgili soru sormuş.
Moraliniz kesinlikle bozulmasın. Herkesde farklı sonuçları vardır tabiki.
Bana daha önceden lekelerin varmı diye sormuşsun Elisya.
Daha önce yoktu fakat ilacı kullanmaya başlayınca ilk 1ay benim sivilcelerimde bir artış olmuştu. Resmen iltahabını attı başta sonra kuruttu.
Sıkmadım ama ister istemez yıkarken yatarken yada kaşıyıp patlatmış bulundum.
Bende çukurlukların olmasının nedeni roa. tedavisinden sonra izler için ayrıca bir tedaviye başlamadım. Sebep bu diye düşünüyorum. Dediğim gibi bir de sende böyle birşey olacak diye bir durum yok.

Arkadaşlar Bugun Doktor Günümdü.
Bi Sıkıntı Yok Çok Şükür.Ama Doktor Krem Vermedi.Nemlendirici.
Dedi Ki Ben Önermiyorum.Tedavinin Etkisini Azaltıyor.
Dudak - El Kremi Veririm, Verdim De Zaten. Ama Yüzüne Vermem Dedi.
Ve Şuan Yüzüm Harika.
0 Sivilce 0 Siyah Nokta.Geçen Kuaföre Gittim.Makyaj Yaptrdm.
Kadın İnanamadı.Dudakların Nası Böyle Güzel Diye.
Okadar Arkadaşım Kullandı Dudakları Yarık Yarık Dedi.
Dudak Kremi Olarak HAMETAN POMAD* ı Kesinlikle Öneriyorum.
Hepinize Sağlıklar Diliyorum Bir De :KK66:

kesinlikle hametan bepanthaneden daha çok işe yarıyo senin kaçıncı ayın bilmiyorum ama bnm ilk ayım kuruma var ama hametan sayesinde ne yarık nede yara hiç bişey yok dudaklarımda ben bide avonun dudak stiğini kullanıyoruım gün içinde o yzden dudakla ilgili hiç bi sıkıntım yok

bende başladım 8 gün kullandım.. dudaklarım gitti annem attı çöpe ilaçımı :KK1:
sonra alım için 1 ay dolmasını beklerken başka bi krem ve eczaneden karışım almış 4 gündr kullanıorm gitti sivilcelerim kurudu bide kızarıklıklar için krem alıcaz geçmiş olcak..
ilaçı kullanmk hiç istemedim ama tek çözüm olrak gördüm yüzüm kötü haldeydi ama o catlamalar kurumalardan sonra korktum 10 gün olmadan 6 ay nasıl kullanılır o bilmiorm.. tek çözüm o deilmş bnm için herşeyi deneyenler ve sonuç alamayanlar için bu ilaç yoksa boşuna dengenizi bozmayın.dudaklarm fena catlamıştı gerçekten..umarım bu kremlerle geçer bnmkiler :KK3:

arkadaşlar bu kadar korkmayın ya ...benim 16. günüm ...eşimde , erkek kardeşimde, teyzemde Ki suratı neredeyse sivilceden görünmüyordu kullandılar ve şimdi hepsinin yüzü mükemmel ne leke ne çukur...oynamayın sivilcelerle bişey olmaz derim...

bugün doktora gittim tahlil sonuçlarım gayet normal çıktı bide 40 mg yükseltti doktor.:ayrıca excipical hyro yazdırdım kulllandım bile gerçekten yağlı bi cildim var ama hissetmedim bile yüzüme dokunuyorum yumuşacık ama krem sürüldüğü belli bile değil

arkadaşlar bu kadar korkmayın ya ...benim 16. günüm ...eşimde , erkek kardeşimde, teyzemde Ki suratı neredeyse sivilceden görünmüyordu kullandılar ve şimdi hepsinin yüzü mükemmel ne leke ne çukur...oynamayın sivilcelerle bişey olmaz derim...

slm sidartayabanci artık 2hafta geride kaldı 3.haftadayız zaman hızla geçiyor:KK64: artık gün sayar oldum ya :KK1: sende durumlar nasıl? Bende bi kaçgün dudak kremini sürmedim dudağım felaket oldu ya. Yalnız yüzde pek bi soyulma yok daha. İlaç henüz bende sivilcelerde gözle görülür bi etki yapmadı öyle pek çıkarmadıda inş. böyle denge halinde gider ve gittikçede geçer :)

herkese hayırlıakşamlar...
saygılarımla
...(-yeniber-)

slm sidartayabanci artık 2hafta geride kaldı 3.haftadayız zaman hızla geçiyor:KK64: artık gün sayar oldum ya :KK1: sende durumlar nasıl? Bende bi kaçgün dudak kremini sürmedim dudağım felaket oldu ya. Yalnız yüzde pek bi soyulma yok daha. İlaç henüz bende sivilcelerde gözle görülür bi etki yapmadı öyle pek çıkarmadıda inş. böyle denge halinde gider ve gittikçede geçer :)

herkese hayırlıakşamlar...
saygılarımla
...(-yeniber-)

evet ya günler geçiyor şu ilk ayı atlatsaydık ne ii olacak...bende sadece dudak çatlaması var kabuk kabuk oluyor...aslında biraz sıkıcı ama bir gün çatlak oluyor kabuk çıkınca ertesi gün mükemmel dudak görüntüsü oluyor...o halini görünce çok mutlu oluyorum eskisinden bile daha ii görünüyor...2 gündür dudak çevremde hafif çenem kurumaya başladı gece onlarada biraz hematen sürüyorum sabahta güneş koruyucu sürünce bir problem yok...aslında benim zaten görünürde bişr sivilcem yoktu deri altındaydı hepsi...ben hepsi dışarı fışkırır diye bekliyordum ama hiç bişey olmadı...deri altındakilerde eskisinden daha ii...yani şuan için çok şükür bir başka problem yok...yalnız bir haftadır çok hastaydım boğazım şişmişti gitmeyim diye çok direndim doktora ama artık konuşamaz hale geldim ders anlatamıyor hale gelince bugün doktora gittim...bana antibiyotik yazdı... 2-3 kere roaccutane kullandığımı söyledim...gerçi eczacıyada söyledim problem olmaz dediler ama bakalım Allah'ın izniyle inşallah bir sıkıntı olmaz...
ayyyyy...bi selam verdin borçlu çıktın dimi bende hayat hikayemi anlattım nerdeyse :):KK1:

evet ya günler geçiyor şu ilk ayı atlatsaydık ne ii olacak...bende sadece dudak çatlaması var kabuk kabuk oluyor...aslında biraz sıkıcı ama bir gün çatlak oluyor kabuk çıkınca ertesi gün mükemmel dudak görüntüsü oluyor...o halini görünce çok mutlu oluyorum eskisinden bile daha ii görünüyor...2 gündür dudak çevremde hafif çenem kurumaya başladı gece onlarada biraz hematen sürüyorum sabahta güneş koruyucu sürünce bir problem yok...aslında benim zaten görünürde bişr sivilcem yoktu deri altındaydı hepsi...ben hepsi dışarı fışkırır diye bekliyordum ama hiç bişey olmadı...deri altındakilerde eskisinden daha ii...yani şuan için çok şükür bir başka problem yok...yalnız bir haftadır çok hastaydım boğazım şişmişti gitmeyim diye çok direndim doktora ama artık konuşamaz hale geldim ders anlatamıyor hale gelince bugün doktora gittim...bana antibiyotik yazdı... 2-3 kere roaccutane kullandığımı söyledim...gerçi eczacıyada söyledim problem olmaz dediler ama bakalım Allah'ın izniyle inşallah bir sıkıntı olmaz...
ayyyyy...bi selam verdin borçlu çıktın dimi bende hayat hikayemi anlattım nerdeyse :):KK1:

geçmiş olsun cnm...:KK71: da kendi dermatologuna da mı sorsaydn acaba bi danışsan daha mı ii olurdu kii.. ben onla beraber kesinlkle antibiyotik kullanılmıo die duymuştum:44:
benm de 22 gün oldu yanlış saymadıysam. ama anlamadım kızlar ya 2 gündür boynum ptür pütür oldu nasıl kaşınıyoo ilaçtanmıdır acaba anlamadımkii :KK50:

geçmiş olsun cnm...:KK71: da kendi dermatologuna da mı sorsaydn acaba bi danışsan daha mı ii olurdu kii.. ben onla beraber kesinlkle antibiyotik kullanılmıo die duymuştum:44:
benm de 22 gün oldu yanlış saymadıysam. ama anlamadım kızlar ya 2 gündür boynum ptür pütür oldu nasıl kaşınıyoo ilaçtanmıdır acaba anlamadımkii :KK50:

ayyyy valla şimdi içime kurt düştü neyse ben yarın cildiyecime gidip sorum bugün hiç başlamayayımmm...en iyisi:26:

Roaccutane ile bazı ilaçların birlikte kullanılmamasının en önemli nedeni zaten karaciğer tahribatı fazla olan roaccutane ın bu tahribat etkisinin artması. Yani diğer bir deyişle karaciğer çöküşünün hızlanması. Mümkün olduğunca ağrı kesici bile almayın vs deniyor. :KK66: Bir ilacı kullanmaya başlicanız zaman hem dr unuza hem de eczacınıza roaccutane kullandığınızı söyleyin. Gerekli bilgiyi vereceklerdir. :KK66: Ve tabii ki 2 ayda bir yapılan kan tahlillerini de ihmal etmeyin. Karaciğer enzimlerine bakıyorlar tahlillerde. Bir sorun olursa zaten ilacı bıraktırıyorlar. :KK66:
Ben bırakalı henüz 4 ay oldu. Herkes çok zararlı, çok yan etkisi var demesine rağmen büyük bir şevkle kullandım ve benim için mucize ilaç oldu roaccutane. 8) Belki fazla izim yoktu yüzümde ama sivilcelerim yüzünden kat kat fondoten sürmeden dışarı çıkamaz hale gelmiştim. Şimdi tedavim bitti ve sadece pudra kullanıyorum, renk farklarını kapatmak için. Ama roaccutane kullandığım sırada yüzüm zaten pudralanmış gibiydi. Saçlarım da yağlıdır, roaccutane kurutucu etkisini onların üzerinde de göstermişti sağolsun. ;D Kurumaya gelince benim çok sorunum olmadı. Normal hayatımda pek krem kullanmazdım, sadece düzenli krem kullanma alışkanlığı edindim. [O zaman için günde 3-4 kere :KK70:] Ancak vücudum kuruduğu için yaralarım da çok geç iyileşmeye başlamıştı, o yüzden yaralarıma hametan kullanıyordum, hala dolabımın bi parçasıdır, yaram olunca hametan sürerim. :) Dudaklarıma ise nivea nın lipcare ları yetiyordu. Hatta ben çoğu insanın aksine hametan, bepantene gibi ürünlerden bu konuda verim alamamıştım. Vücut onları çok çabuk emdiği için kuruma kısa süre sonra yeniden başlıyordu. Ama lipcare lar balmumu misali dudağın üzerinde kaldığı için daha uzun koruma sağlıyordu. Tabii benim çevremde bu konuda lipcare lardan verim alabilmiş tek kişiyim. :)) Ve ben her renginden alıp ruj yerine de geçirmiştim onları. :) Çünkü dudağınızı bi kaç saat nemlendirmeden durduğunuzda hemen parçalara ayrılıyor. Tabii bu durumda da ruj kullanmak imkansız. :)
Bunun yanında roaccutane ı yan etkileri aşırı arttığı için(kurumaktan bahsetmiyorum, diğer yan etkileri) 2 aydan fazla kullanamamış arkadaşlarım var. Herkeste de aynı derecede yan etkisi olacak diye bi şey yok.
Ve depresyon etkisinden çok korkulmuş galiba. Ben kendi adıma roaccutane kullanırken daha mutluydum. :) Cildim bebek cildi gibiydi, hergün saç yıkama derdinden kurtulmuştum. Kısacası market için evden çıkış sürem 5 dk ya inmişti. :)) Yani bence o biraz da insanların kaçış noktası. Öyle bir etkisi yok mudur, tabii ki vardır ama ne bilim tutup da intihar edecek kadar değil. Yani o insanın intihar etme sebebi roaccutane değil. Bunun böyle bir etkisi var dendiğinde direkt o etkiyi kendimizde görmeye başlıyoruz ve hatta hiç yoktan o etkiyi hissetmeye başlıyoruz. Biraz da psikolojik yani. :KK66:
Benim korkum çevremdeki çoğu kişinin tedavisi bittikten 1-2 sene sonra yeniden roaccutane tedavisine başlamak zorunda kalmış olması. Nüksetme ihtimali nedir, bilen? :S
Ve ayrıca her ne kadar ilacın prospektüsünde tedavi bittikten 3-6 ay sonra hamile kalınabileceği yazsa da bu süreyi doğacak çocuğun sağlığının güvencesi için 1-2 seneye uzatmak en iyisidir. :)
NOT: Çoğu kişinin sandığının aksine roaccutane kısırlığa yol açmamaktadır. Ancak hamile kalındığında doğacak çocuğun sakat olma ihtimali çok yüksektir.

ecz.imiş doğruları söylemişsin canım bende yeni kullanmaya başladım 26.gün oldu ama kızkardeşim önceden kullandığı için biliyorum birçok şeyi doktor ona kesinlikle ilaç kullanma dedi hatta ağrıkesicileri bile kullanmmamasını tavsiye etti birtane ağrı kesici yazdı bu ilaçı kullanırken hasta olmamaya özen göstermek gerekiyor kesinlikle dediklerine katılıyorum:KK76:

teşekkürler inşalah iyi olur, baya kararsız kaldım ama. bana doktor makyaj yapabilirsin dedi öyle mi?

X