Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Zoretanin verdi bugn doktor bana ama içime sinmedi ya roaccutane versin istiodm ben.. yersiz mi bu düşüncelerim sizce yani ikiside aynımış ya sonuçta:97:

ilaca başlamadan depresyona giricem nerdeysee yaa deli oldum yan etkilerini düşünmekten.. bugün doktor bu ilaçtan bahsetti kan tahlilini verdim yarın bakıcaz artık. ama şu bi gerçek kimde nasıl bi etki yapacağın kullanmadan bilemeyiz, her bünyede ayrı bi etki yapar.. ama en büyük korkum karaciğerde uzun vadeli sorun çıkarması. onun dışında lens kullanmam ve 5-6 haftada bir saclarımı boyatmak zorunda olmam da beni endişelendiriyor... :KK50:

Zoretanin verdi bugn doktor bana ama içime sinmedi ya roaccutane versin istiodm ben.. yersiz mi bu düşüncelerim sizce yani ikiside aynımış ya sonuçta:97:

herkesin bildiği roaccutane adlı ilacın aynı etkinliğe sahip eşdeğeri. hakkında yanlış bilinenlere gelince :

- öncelikle roaccutane reçetelenmiş her kişi zoretanin de kullanabilir çünkü birebir aynısıdır. aralarındaki fark sadece ilacın üretiminde kullanılan etken maddeden değil ancak ve ancak yan maddeler sebebiyle olabilir. ilaçlar arasındaki etkinlik farkı hakkındaki görüşler tamamen psikolojiktir (bkz: plasebo etkisi)

- yan etkileri arasında en sık görüleni dudak kuruluğudur ama aslında bu kişinin hoşuna bile gidebilir çünkü ilaç gerçekten işe yarıyor demektir. kullanacağınız bir kaç nemlendirici ile bu sorun tamamen giderilmese de minimize edilebilir yine de dermatoloğunuzun önereceği bir dudak kremi kullanmakta fayda var (decubal dudak balmı gibi eczanelerde satılan daha yoğun nemlendiriciler niveanın ruj tipindeki nemlendiricilerine göre daha etkili olacaktır)

- yaz aylarında kullanılmaması gibi bazı görüşler vardır. evet ilaç cilti kuruttuğu için üzerine bir de güneş eklenince pek hoş olamayabilir ama bırakın karadenizi antalya sahillerinde bile doğru dürüst bir koruyucu krem ile istediğiniz gibi gezip dolaşabilirsiniz. burada güneşten kasıt eda taşpınar olucam ben zenci olucam ben deyip saatlerce güneş altında yatmamak ki bu aslında ilacı kullanmasanız dahi pek önerilmez

- eşdeğer olduğu için daha ucuzdur.

işte böyle bir ilaç aslında zoretanin
kullanmanızı engelleyecek herhangi bir hastalığınız yoksa 6 ay sonunda tamamen yeni bir cilde kavuşursunuz.

geçmiş olsun :)
böyle bi yazı buldum

herkesin bildiği roaccutane adlı ilacın aynı etkinliğe sahip eşdeğeri. hakkında yanlış bilinenlere gelince :

- öncelikle roaccutane reçetelenmiş her kişi zoretanin de kullanabilir çünkü birebir aynısıdır. aralarındaki fark sadece ilacın üretiminde kullanılan etken maddeden değil ancak ve ancak yan maddeler sebebiyle olabilir. ilaçlar arasındaki etkinlik farkı hakkındaki görüşler tamamen psikolojiktir (bkz: plasebo etkisi)

- yan etkileri arasında en sık görüleni dudak kuruluğudur ama aslında bu kişinin hoşuna bile gidebilir çünkü ilaç gerçekten işe yarıyor demektir. kullanacağınız bir kaç nemlendirici ile bu sorun tamamen giderilmese de minimize edilebilir yine de dermatoloğunuzun önereceği bir dudak kremi kullanmakta fayda var (decubal dudak balmı gibi eczanelerde satılan daha yoğun nemlendiriciler niveanın ruj tipindeki nemlendiricilerine göre daha etkili olacaktır)

- yaz aylarında kullanılmaması gibi bazı görüşler vardır. evet ilaç cilti kuruttuğu için üzerine bir de güneş eklenince pek hoş olamayabilir ama bırakın karadenizi antalya sahillerinde bile doğru dürüst bir koruyucu krem ile istediğiniz gibi gezip dolaşabilirsiniz. burada güneşten kasıt eda taşpınar olucam ben zenci olucam ben deyip saatlerce güneş altında yatmamak ki bu aslında ilacı kullanmasanız dahi pek önerilmez

- eşdeğer olduğu için daha ucuzdur.

işte böyle bir ilaç aslında zoretanin
kullanmanızı engelleyecek herhangi bir hastalığınız yoksa 6 ay sonunda tamamen yeni bir cilde kavuşursunuz.

geçmiş olsun :)
böyle bi yazı buldum

teşşekür ederim cvbn için canm herşeyiyle aynı sanırım baktım bnde forumlara yarın alayım .. boşuna aksadı tedavim de ya pff

teşşekür ederim cvbn için canm herşeyiyle aynı sanırım baktım bnde forumlara yarın alayım .. boşuna aksadı tedavim de ya pff

tatlım banada doktor roaccutane yazdı ama eczaned olmadğı için ertesi gün getirceklerinden geç başlamak istemedim bende aknetrent kullanıyorum şuanda ama bidahaki ay roaccutane alıcam ama genede farketmez

kızlar merhaba.bende artık türlü türlü sivilce ilaçları kullanmaktan bıkmıştım ama okuduğum binlerce yorumdan sonra bu ilacı kullanıp kullanmama arasında sürekli gidip geliyordum.ama artık çok sıkılmıştım. ve bugün doktora giderken Artık bu son Cildiye doktoruna gelişim olsun dedim. gitmediğim dr. kalmadı çünkü.

neyse saadete gelirsek bana roaccutane veya zoratenn vermesini beklerken ACNEGEN verdi. bu ilacı kullananız var mı? inatla diğer 2 ilaçtan mı isteyim napayım? karar veremedim ona göre yarın ilacı alcam :S

roac.son çare oldgu için vermemiş olabilir psikolojik olarak kötü bir yanı yok denebilir yani bende orda burda okuyup kafamda kurdugum şeyler oldugu için öyle hissettim çevrenzdekilerede bu ilaç ruh halini olmsuz etkiliyor demeyin bence çünkü en ufak bişeye kızsanız ilaçtan deniyor daha çok sinirleniyosunuz :) dudaklarada kullanır kullanmaz bep.merhem sürersenz öyle aman aman bişey olmuyor ellemeyin ama lütfennn sivilceleri

kızlar merhaba.bende artık türlü türlü sivilce ilaçları kullanmaktan bıkmıştım ama okuduğum binlerce yorumdan sonra bu ilacı kullanıp kullanmama arasında sürekli gidip geliyordum.ama artık çok sıkılmıştım. ve bugün doktora giderken Artık bu son Cildiye doktoruna gelişim olsun dedim. gitmediğim dr. kalmadı çünkü.

neyse saadete gelirsek bana roaccutane veya zoratenn vermesini beklerken ACNEGEN verdi. bu ilacı kullananız var mı? inatla diğer 2 ilaçtan mı isteyim napayım? karar veremedim ona göre yarın ilacı alcam :S
acnegende roaccuten gibi sadece isim farkı var yeni bi firma üretmiş mesela ablam bu ay eczanede roaccutane kalmadığı için acnegen aldı hiç bir fark yok hatta istersen aynı türev olduğu için ezcanede roaccutane varsa ondan versin sorun olmaz

merhaba arkadaşlar
ilaca başlayalı nerdeyse 2 hafta oldu. Cildimi bayağı bi kuruttu. Dudaklarımda biraz kurudu(çok değil) ama asıl şanssızlık ömrüm boyunca hiç uçuk çıkmayan bende ağzımın kenarında bi uçuk çıktı ağzımı dahi zor açıyorum uçuk yüzünden. Üstüne üstlük uçuk bide alt dudağımı şişirdi. Hem kuru hemde şişik dudaklarla çok kötü oldum ya:KK43: acaba bu ilaç uçuk yapıyormu şüphelenmeye başladımda?
Bide acaba ilacın en zor ayı kaçıncı aylar arası? Ve asıl gözle görülür iyileşmeler genelde hangi aylarda başlıyor.
Cevaplarsanız çok sevinırım.
Saygılarımla
(-yeniber-)

geçen ay bıraktım bu ilacı 5 ay kullandım.Size kısaca özet geçiyim ben en cok dudak kurulugu ve burun kanamasından şikayetçi oldum durup dururken kanadı burnum son aylarda hemde nasıl kanama :KK53: dudak kuruması zaten felaket derecede bepantenesiz gezmek büyük hata oluyor o dönemde. onun dısında depresyon falan derler hep ama hiç öle bişey görmedim sahsen .Benim için en büyük problem ağda oldu ama sonraları bebek yagı cok işime yaradı ağdadan önce kendimi bi güzel yağladım :KK9: o dönemden sonra ağdalar daha az sorunlu olmaya basladı :KK61: Yüzümün durumu nası oldukça iyi şuan maşallah :KK9: değdi mi benim için değdi cünkü neler denemedim bu sivilcelerden kurtulmak için . Bide ilaç süresince sürekli elinizde su şişesi bulunsun işinizi cok kolaylaştırır . Ama yinede baska yöntemlerden çare bulamadıysanız kullanın derim

merhaba arkadaşlar
ilaca başlayalı nerdeyse 2 hafta oldu. Cildimi bayağı bi kuruttu. Dudaklarımda biraz kurudu(çok değil) ama asıl şanssızlık ömrüm boyunca hiç uçuk çıkmayan bende ağzımın kenarında bi uçuk çıktı ağzımı dahi zor açıyorum uçuk yüzünden. Üstüne üstlük uçuk bide alt dudağımı şişirdi. Hem kuru hemde şişik dudaklarla çok kötü oldum ya:KK43: acaba bu ilaç uçuk yapıyormu şüphelenmeye başladımda?
Bide acaba ilacın en zor ayı kaçıncı aylar arası? Ve asıl gözle görülür iyileşmeler genelde hangi aylarda başlıyor.
Cevaplarsanız çok sevinırım.
Saygılarımla
(-yeniber-)
ben hiç uçuk problemi yaşamadım canım . Valla şöyle söyliyim ilk ay ciltteki tuhaf kırmızılıklar can sıkıyo genelde. 2. ay benim en büyük problemim cıkan kocaman sivilcelerdi:KK50: 4. ayda oh be geçiyo dedim ben son ayım gayet güzel geçti cildimn kupkuru olması dısında :) Halada geçmiş değil deri değiştirir gibi soyulur yüzüm hala kuruluktan

Güzeller
su antibiyotigi kullanmayin ne olur hemen degil ama yan etkileri sonra cikiyor,saclar dökülüyor,asiri sinir yapiyor, paik atagi tetikliyor,ben yillarca sivilcelrimle cebellestim,en son Almanyada gittigim doktor bana bir cözelti yazdi, simdi cildim kagit gibi inanin, biraz önce sizlerle paylastim bunun tarifini. herkese kolay gelsin.

Güzeller
su antibiyotigi kullanmayin ne olur hemen degil ama yan etkileri sonra cikiyor,saclar dökülüyor,asiri sinir yapiyor, paik atagi tetikliyor,ben yillarca sivilcelrimle cebellestim,en son Almanyada gittigim doktor bana bir cözelti yazdi, simdi cildim kagit gibi inanin, biraz önce sizlerle paylastim bunun tarifini. herkese kolay gelsin.

bence kesin konuşmayalım bende kullandm benm saçlarım o kadar gürki her ay aradan aldırıyorum sakinliğim insanları çıldırtır derecede bu ilaçta fazlaca a vitamini yüklü sadece bu zaten duruma göre haff yada agır verir ben 50 kullandım son 2 ay 60 kullandım 4 ayda bitti 50 kilo bi kızdım kullandıgımda hiçte bişey olmadı yıllardır öyle gezmekten başka hiçbişey daha fazla bozamazdı psikolojimi

ben bu ilacı kullandıktan sonra evlendm hamile kaldım diyen biri varmı onu merak edyorum zorlaştırıyo hamile kalma sürecini diye bişeyler dymuştum ciddi bi sorun oluyo mu acaba yada hayır ben hamile kaldım bi sorun olmadı mı diyosunuz ?

kızlar doktor bana 20 mg verdi günde bir kez çok az değil mi geçirmeyecek yeterli gelmeyecek gibi hissediyorum benim gibi günde bir kez 20 mg kullanan var mı?

kızlar acnegen de dier bi arkadasın da dediği gbi roaccutane la aynı. isimleri farklı bi.
yanlız bişi sormak istiyorum anlamadıgım bikaç gün önce alnımdaki isilik gibi pütürlükler tamamen geçmişti bugn baktm da yne var alnmda biraz. buarada 16. günüm bugn.
**ayrıcada şunu sormak istiyorum bnm doktorum yüz dışında dier bölgelere normal agda yapablirsin sorun olmaz demişti ama... bişi olurmukii ?:KK59:

Ben de roaccutane kullandım. Açıkçası sivilcelerimi tamamen bitirdi ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Yüzüm kurudu döküldü, dudaklarımda yarıklar oldu vs vs. Bunlar belki katlanılabilir sıkıntılar. Kişiden kişiye değişsede sürekli uyudum, sürekli bunalımdaydım ve EN BÜYÜK SORUNUM, göbeğim ,belim, kollarımın üstünde-daha önce hiç olmayan- tüyler çıktı. Anlayacağınız kıllanma yaptı her yerimde :KK43: Şimdide ağdası epilasyonu onlarla uğraşıyorum.

Birde eğer kullanmaya başladıysanız, sürekli su için, Vitamin alın ve aylık kan tahlillerinizi aksatmayın.
Sivilceleriniz geçtikten sonrada lekelerden kurtulmak için krem desteğine başlayın. (benim doktorum hiç ilgilenmedi ve şuan oyuklar kaldı yüzümde)

ben bu ilacı kullandıktan sonra evlendm hamile kaldım diyen biri varmı onu merak edyorum zorlaştırıyo hamile kalma sürecini diye bişeyler dymuştum ciddi bi sorun oluyo mu acaba yada hayır ben hamile kaldım bi sorun olmadı mı diyosunuz ?

canım ben 15 gündür kullanıyorum lakin eşim bekarken kullanmış...Allah'ıma çok şükür 4 yaşında oğlum var...istediğimiz zamanda hemen o ay hamile kaldım...teyzemde kullandı maşallah o da 3 tane doğurdu ve istediği zaman ...bence böyle şeyler Allah'tan çocuğun vakti geldimi olur...yani ben ilacın hamile kalma süresini uzattığını düşünmüyorum...umarım yardımcı olabilmişimdir..

X