SİSTİT VE MANTAR

son durumunuz nedir acaba? bende yaklaşık 3 aydır mantarım. daha önce 2 ya da 3 kere olmuştum fitille hemen geçiyodu. ama bu sefer fitiller kremler hiçbir işe yaramadı. sirkeyle yıkama vs onu da denedim çözüm değil. borik asid içeren bir fitil buldum onu denicem artık doktorların verdikleri hiçbir işe yaramıyo çünkü. umarım hepimiz kurtuluruz bu beladan

Amin inşallah. Durumum aynı. Cuma günü hem kadın doğum hem ürolojiye randevu aldım. Bakalım inşallah bi şifa bulurum.. Mantarımda sistitimde devam ediyor maalesef. Geçen sene 4 kez mantar oldum. Bu sene de açılışı yaptım kadın olmak zor

Ben de idrar, kültür, pcr, hemoglam, şeker, troid komple istedi kültür hariç çıktı. Nedenini çözmeye çalışıyor ama kronik hale gelmiş işte. İdrarda lökosit biraz üstte çıktı. Dayadı yine ilaçları geçmesi değil sorun bir süre sonra tekrar etmesi çok kötü. D-mannoz denedim rahatlattı ama geçirmemiş demek çok su da içerim halbuki. Sonuç alırsam buraya yazıcam inşallah alırım herkese faydam olur. Siz de yazın kızlar

Bende çok su içiyorum. İnşallah hepimize fayda sağlayacak birşey buluruz.. Nioli yağı önermişti bana eczacı. Aldım 3-4 gün kullandım ama anladığım kadarıyla daha uzun kullanmak gerekiyor. Sistit ve mantar için iç çamaşırına 1-2 damla damlatılıyor günde 1 kez. Ama sanki bu bana olmadan önce tedbir gibi geldi. Bu benim yorumum tabi. Doktora gittikten sonra iyi olunca inşallah bu nioliyi gün aşırı damlatmayı düşünüyorum. Temizliyo sanki naneli bişey yayılıyor gibi oluyor. Belki birinize bi fayda sağlar❤

Mantar sizde kasık ağrısı yapıyor mu? Kasıklarımda şiddetli ağrı hissediyorum. İlişki sırasında da kasığım sancıyor

Bizzat doktor da söyledi ama sizin dediğiniz gibi daha çok korunmak, steril tutması gibi diyebiliriz. Ne idrara ne mantara çözüm oldu çok düzenli kullanmadım ama en azından tedaviden sonra denenebilir.

Merhaba cevap vermek için geç kaldım daha yeni gördüm,çözüm bulabildiniz mi bilmiyorum ama her iki sorunu da defalarca yaşadığım için tecrübemi anlatmak istedim.
Sistit ilk evlendiğim 6 ay içinde 6 kez başıma geldi. Çok sık aralıklarla ilişkiye girdiğimizden dolayı özellikle balayında bile sistit oldum ve en son kan işemeye döndü afedersiniz. Doktorum antibiyotik veriyor ve o geçiriyor ama bu sefer fe antibiyotik yüzünden mantar oluyorum. Böyle bir kısır döngüdeydim o zamanlar.
Tekrarlayan sistitlerin tıpta başka bir sorunu olabilir ama en yaygın sebebi sık ilişki ve antibiyotik kullanımı. Bir diş ağrısı için bile kullansanız mantar olabilirsiniz antibiyotik yüzünden.
Ama genelde eş tedavisi uygulanır. Siz çözüm bulduğunuz halde tekrarlıyorsa eşiniz yüzünden yeniden bulaşıyor olabilir.
Kadın olmak zor. Çok geçmiş olsun
Bir de ayaklarınızı üşütmeyin ve genital bölgenizi duş jeli ve şampuan ile yıkamayın,onlar da mantar yapıyor.
Ben genital bölge yıkama jeli kullanıyorum çok rahat ettim,geçmiş olsun

Teşekkür ederim. Henüz bi çözüm bulabilmiş değilim maalesef. Eşimle 1 yıl boyunca ayrı kaldık evliyken. Bu süreçte 3 aya bir görüşüyorduk. Ancak sistit ve mantar o süreçte bile geçmedi. Bir oluyor iyiye gider gibi sonra bir anda yeniden nüksediyor. Dediğiniz gibi ben 2022 de 15 antibiyotik kullandım en az. Ürolojiye gidiyorum o yazıyor kadın doğuma gidiyorum o ayrı yazıyordu. 3 kez de covid oldum. Bide üzerine 15 kg verdim. Böbrek kumu döktüm. 2022 bana biraz zor geçti birden çok tetikçi olabilir. Üşütmemeye çok önem veriyorum duj jelide kullanmam sürmem oraya hiç. Bağışıklığım belki zayıf olabilir ona vurabiliyorum anca. Başka birşey gelmiyor aklıma. O kadar uğraşmaya su içmeye dikkat etmeye rağmen hala tekrarlıyor.

Ayni durumlar bnde de war sistoskopi oldum hafif sistit dedi pyoleseptil kullandim 6 ay hafifledi biraz şikayetim ama geçmedi su an betmiga ve vesicare kullanıyorum hala dewam ediyor ağrılar şikayetler. Tahliller temiz çıkıyor napcam bilmiyorum. Boşuna mı içiyorum bunca ilacı bilmiyorum

Merhaba piyoleseptly 6 ay mı kullandınız? Siskoptopi acı verici mi korkutucu geliyor. Banada doktor bu ilacı verdi içiyorum biraz hafifledi ama tam geçmedi malesef

Aynen öyle. Üroloji ve kadın doğuma gittim yine bi dünya ilaç faydasını görsem canım sıkılmıycak o kadar uğraşmaya yenilemesi insanın canını sıkıyor. Dün tekrar ürolojiye gittim doktor 2 ay cinsel perhiz verdi. Mesane normalde kendini çabuk yenileyen bi organ bi kaç ayın belirtisiz geçse mesanen kendini toparlayacak dedi. 2 ay cinsel perhiz+ tek şase antibiyotik+ elmıron diye bir ilaç yazdı bakalım belki bunların bir faydası olur

Insallah fayda görürsünüz bana da aktif mesane ilacı werip yolladilar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…