SİSTİT VE MANTAR

Canım bende aynı problemi yaşıyorum mantarım abtibiyotikten oluyor ama geciyor hemen allahtan ama sistit ugrastiriyor suan yine yakalandim iki ürün onerecegim sarı olan toz sıcak su yapıp legene bu tozu ekleyip karistir icine 15 dk otur mantara ve vajina cevresine antiseptik urun profesor tavsiyesi ikinci urun sistit icin candida e coli bakterilerini uzerine cekiyor suyla iciyorsun tadi yok ama dogal seker geciyor midede bagirsakta sindirilmeden mesaneye seker olarak iniyor bu bakteriler cengelli yapida oldugu icin normalde mesaneden ayrilmiyor ama seker zaaflarindan mesanene bu urun inince o seker taneciklerine yapisiyorlar idrarla atiyorsun sonra icip 1 - 1.5 saat sonra idrar yapman kafi oluyor antibiyotiklerle ugrasma he birde Piyeloseptyl ilaci al sabah aksam kullan ben sey yapmistim sabah aksam olarak bir kutu bitirdim sonra bir kutu daha alip gunde 1 olarak bitirdim onuda bu islemlere ek olarak 1 senedir rahattım kış geldi yine başladık bakalım hepimize gecmis olsun :)

Ürünler bunlar d mannose eczanede bulamadim trendyoldan aldim rivanolum eczanede 80 e aldim trendyol 60di

Eklentiler

• Screenshot_20230206_012223.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_20230206_012144.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 83
Benimde idrar tahlillerim hep temiz çıkar ama tuvaletim var hissi oluyor çok su da içerim. Candida için hindistan cevizi vs. Şekeri çıkarttım porbiyotikler kullandım fitiller geçiriyor ama bir süre sonra yine tekrar ediyor. Orda mantar olduğu için sistitte yapıyor malesef. Yine fitil probiyotik alıyorum. Bu sarı tozu haftada kaç gün yapıcaz süresi bir yan etkisi var mı? Hani floraya zararı var mı? D mannoz kaç kaşık günde kaç kez? Siz faydasını gördünüz o zaman?

yok canim sari toz haftada 2 dedi doktor bu toz acık yaralarda filan kullanıyor yakma tahris filan yapabilecek bir sey degil antiseptik mikroplara karsi d mannoz gunde 3 tuketilebilir diyordu ama ben iki kullandim sabah ve aksam birde ictikten sonra 2 saati gecmeden idrarimi yapiyorum mutlaka her ihtimale karsi bu toz cok yogun kullanilmiyor zaten ben 500 ml su siseme yarim cay kasigi koyuyorum evet faydasini gordum belki sizlerede sifa olur diye paylasayim dedim cranberry kapsuller vs bende ise yaramadi

Çok teşekkürler cidden illet bir şey iyi ki yazdınız

İçtim ancak doktor sirkenin mesaneyi tahriş edebileceğini söylemişti. Bi dönem denedim fayda göremedim
Benim bir süre popom da kaşınmaya başladı, ay nereye ne yapacağımı şaşmıştım. Bitkisel tedavi ile o kısmı gecirdim.test yaptırdınız mı vajina kültür, vs. Benim birşey cıkmadı. Candida mantarı sanırım. Peki bir sorum olacak bu mantar idrar yolu ve mesaneye de yerleşiyormu. Yanma sebebi bu olabilir mi

Ürünler bunlar d mannose eczanede bulamadim trendyoldan aldim rivanolum eczanede 80 e aldim trendyol 60di
Çok teşekkkür ederim Allah razı olsun alıp deneyeceğim inşallah inşallah hepimize faydası olur.. Başka alıp deneyen olursa tecrübelerini paylaşabilir mi.. Ya da farklı önerisi olan varsa bu başlık altında tecrübelerimizi paylaşalım

Vajinal kültür alındı en son candida ürüyor dedi doktor. Ürolojiye de ne zaman gitsem vajinal enfeksiyon mantar vs gibi bi sıkıntın var mı diye sordu evet dediğimde ikisi de birbirini tetikler dedi. Aynı şeyi kadın doğum doktorum da demişti. Aynı bölgede oldukları için birbirlerini tetikliyorlarmış o yüzden ikisine de birden bi çare bulmak şart

Ben aldım sipariş ver dim bakalım denerim sarı toz olan çoklu alımda çok masrafa sokabilir ama d mannozu duymuştum zaten siz de deneyim bakalım inşallah şifa olur.

Ben aldım sipariş ver dim bakalım denerim sarı toz olan çoklu alımda çok masrafa sokabilir ama d mannozu duymuştum zaten siz de deneyim bakalım inşallah şifa olur.
Deneyelim inşallah şifa olur. Bu sistit uzun sürede başka hastalıklara çevirebilir diye çok korkuyorum ne kadar süredir yaşıyorsunuz bu sistit sorununu ?

Deneyelim inşallah şifa olur. Bu sistit uzun sürede başka hastalıklara çevirebilir diye çok korkuyorum ne kadar süredir yaşıyorsunuz bu sistit sorununu ?
Yıllardır desem. ara ara olur başta cidden enfeksiyın vardı idrarım da klasik antibiyotik falan kullandım. Sonra yapıştı üzerime. hafif üşüteyim hemen olur. Mesela yazın rahattım. hatta su içme alışkanlığım bu hastalıkla başladı tek iyi şeyi bu oldu bana kazandırdığı. Tahlillerim hep temiz sanırım mantar belasından dolayı idrara da vuruyor işte tam çözemedim. Günde en az 3lt su için hiç bir yere sıçramaz. Ağrım yanmam yok tuvalete çıkma isteği gibi vuruyor işte inşallah d mannoz dahada rahatlatır şifa olur

İnşalllah ... Başlarda benimde idrarımda vardı ancak sonrasında tahlillerde benimde temiz çıktı. Doktor mesanede olan enfeksiyon idrar kültüründe çıkmayabilir demişti. Çok rahatsız olduğumdan sürekli doktordaydım. Onunda içine şüphe düştü sistoskopi yaptı patolojiye parça gönderdi mesaneden alıp. Patoloji sonucu şükür temiz çıktı. Mesane duvarında bakteriler var dedi.. Bende bol su içiyorum umarım hepimiz şifa buluruz ancak psikolojim çok etkileniyor bazen tükenmiş hissediyorum. Tahammülüm azalıyor..

Demekki birbirini tetikliyor. Zaten antibiyotik kullanmama rağmen yanma devam, aynı bölgede mantarda var belli ki. Sarı toz ve şekeri deneyen olursa lütfen paylaşalım. Ben henüz almadım. Yaban mersini deniycem birde. Sabah Defne tohumu içiyorum, bu Bağırsaklarıma destek oldu. İçerisinde bor mineralli varmış. Yarın doktora gidicem kültür vericem. Bakalım ne diyecek. Sizede bilgi veririm mutlaka

Çok geçmiş olsun.. Bende reglim bitince yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum.. Bende henüz almadım ama almayı düşünüyorum.umarım herşey gönlünüzce olur

Merhaba canım sistit hiç yaşamadım ama bende evlendiğimdenn beri hiç geçmeyen mantar şikayeti vardı.Çok doktora gittim çok ilaç verdiler ama bir türlü geçmedi.En son bundan 1 sene önce doktora gittim gittiğim doktor sadece seni tedavi etmekle olmaz sonuçta eşinle birlikte oluyorsun ve ona da bulaşmıştır sen iyileşsen bile eşinden sana tekrar geçecek dedi.Bana fitil yazdı 1 hafta kullanmam için bir tane de ilaç yazdı hem eşim hem benim kullanmam için ve tedavi sürecinde korunarak dahi birlikte olmamamızı söyledi.Çok şükür 1 senedir hiç tekrar etmedi mantarım geçti

Eşim bir süreçte ilaç kullandı ama bayadır uzun süren bir süreç olduğu için tekrarladı durdu benim mantarım. Şu an bulaştırmama ihtimalim yok onada enfeksiyon bulaştırmış olmalıyım. Son gittiğim doktor eşimle ilgili bişi demedi benimde boşluğuma geldi hatırlatamadım. Ancak tekrar gideceğim bakalım ikimize de bir tedavi verir inşallah. Ama mantarı geçirsemde sistit geçmedikçe hep tekrarlıyor.. Ne yapacağımı şaştım kaldım..

Canım bitkisel şeyler çözüm olmuyor ben çok denedim sen hiç deneme bence sadece vakit kaybı.Bir an evvel doktora git bakalım inşallah bir çözümünü bulur iyileşirsin

Canım bitkisel şeyler çözüm olmuyor ben çok denedim sen hiç deneme bence sadece vakit kaybı.Bir an evvel doktora git bakalım inşallah bir çözümünü bulur iyileşirsin
Canım bitkiseli bir kez denedim onu da onca doktora gittikten sonra.. Ama fayda sağlamadı. Bakalım inşallah bi çare buluruz hepimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…