Şişman kız.

elalemcik

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2015
32
29
32
Merhabalar, öncelikle herkesin gelecek bayramı mübarek olsun...
Başlıktan da anlaşıldığı üzere "ŞİŞMAN" bir bayanım. 23 yaşında 163 boy ve 80 kilo ki 4 yıldır bu kilodayım. Artık canıma tak etti . Yeminle bunaldım bende kurtulmak istiyorum. Burada bir sürü başarmış hemcinlerimi görünce heveslenip, 1 kilo verip sonrada ben zayıflıyorum ooh miss diye yemeye devam eden bir tipim. Ne giysem olmuyor yakında isteme falan olacak ve ben bu halde elbise giymek istemiyorum. kilolarım yüzünden gerçekten piskolojim bozuldu. Vitrinde çok beğenip, kabine girince bende başkalarında durduğu gibi durmayan kıyafetler yüzünden ağlaya ağlaya kabinlerden çıkamadığım olmuştur. Dert değil biliyorum. Rabbim herkesin içindeki sıkıntıdan alnının akıyla çıkmasını nasip etsin inşallah.Ama benim için bu ekstra bir sıkıntı oldu. En önemlisi sağlığımdan olacağım hissi var. Nefes alamıyorum, tıkanıyorum. Diyetisyen denedim olmadı. Spora gittim olmadı. Çünkü ben doysam bile yiyorum. Duygusal açlıkmış bendeki! Vallahi değil nasıl bir iştah herşeyden yiyesim var. Bana yardımcı olur musunuz? Bu arada Kayseri de ikamet ediyorum. Hani bilen varsa dans kursları falan öneriler giderim yani yeter ki kurtulayım şu benimle yatıp kalkan göbek bağım gibi yağlardan...
Herkese teşekkür ederim.

bence dans spor ve diyetisyen hepsini yapmalısın canım

Yil olmus bilmem kac hala sismanlik sorunu var sinir oluyorum. Bende gece uykudan uyanip nutella yiyorum ve bunu bi gozum kapali yapiyorum. Sabah uyandigimda agzimda kalan cikolata tadindan anliyorum kan degerlerimi de olcturdum bi problemim yok offf. Konu sahibi bi cozum bulursan beni de kurtar

canım anladığım kadarıyla sen iradene sahip çıkamıyorsun.. bence öncelikle bir psikologdan yardım almalısın kilo verme işini kafanda halletmeli daha sonra diyet/spor vb şeylere girişmelisin.. yoksa anlattığın kadarı ile ne yaparsan yap bi yerde geri döneceğini tahmin ediyorum..

bence eğer kendinize hakim olursanız, isterseniz, yemekten kısarsanız rahatlıkla kilo verebilirsiniz.
istemenize bağlı.
hani forumda öyle güzel konular örnek kişiler var ki, bunları görüp 1 kilo verince eskiye dönüyorsanız bu iş zor olur ama.

evet ben hakim olamıyorum resmen ekmeği ekmekle yiyorum

psikologa da gittim dikkat eksikliği dedi. İlaç verdi prozac ve ben masa başında çalışan biriyim akşama kadar uyuyorum.

Kilo vermeden spor yaparsan yağların kasa döner ve 1 kg kas, 3 kg su tuttuğu için; tartıda 4 kilo fazla görürsün kendini. Artı vücudun kalınlaşır. en iyisi sağlıklı bir diyet. İlk etapta şişlik, ödem, su atacağın için zaten fazla kilo verirsin. Sonrasında kesimi zayıf gösteren bir kıyafet ve korse istemede işini görür. Kalan kilolarını düğüne kadar sağlıkla verirsin.
Lütfen ağır diyet, hap bilmemne otu gibi şeyler kullanma. Activia, elma krom çayı yeşilçay yağ yakımı ve metabolizma için işini görecektir. Duygusal açlık için amaç bir şey yemekse salatalık, kayısı, kilo yapmayan şeyleri mütemadiyen ye.
Kolaylıklar ve başarılar,

Bende veremiyorum 1.67 boyum 70 kiloyum
Emziriyorum diyetisyenede gittim veremedim
Yürüyüşte yapıyorum kızımı sürekli cıkarıyorum ama yapıştı resmen kilo 1 sene oldu doğumdan cıktığımdan beri 1 kg bile veremedim
Emzirmeyi kestikden sonra ölüm orucuna gircem sanırım

psikologa da gittim dikkat eksikliği dedi. İlaç verdi prozac ve ben masa başında çalışan biriyim akşama kadar uyuyorum.

ben de masa başında çalışıyorum. hatta şu an yatakta olmak çoook isterdim. ilaçların etkisiyle daha fazla uykunuz gelebilir.

yediklerinize dikkat etmeniz şart. kendi kendinizin psikoloğu olabilirsiniz bu konuda. çünkü kilo veremeyen uğraşıp olmayanlardan da değilsiniz. isterseniz kendinize hakim olur verirsiniz.

23 daha ne hem. en güzel çağlar. bu yılları neden kilo sorunlarıyla geçiresiniz ki.

Önce hızlı kilo vermeyi kafanızdan atın, çünkü vücuda yansıyan bir çok bedeli var hızlı kilo vermenin. Sarkmalar, saç dökülmesi, hormonların bozulması gibi... Ve insanlar kilo vermek için birkaç ay dişlerini sıktıktan sonra, yüksek ihtimalle eski düzenlerine geri dönüyor ve verdikleri kiloları aynen geri alıyorlar. Sizin önce bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bu konuda da acımasız olacağım kusura bakmayın; iradeniz yoksa hiçbir şey yapamazsınız. O yüzden önce azimli ve kararlı bir psikolojiye girmek gerekiyor. Sonra spor ve düzenli beslenmeyle verilmeyecek kilo yok. Zamanında ben de kortizonla aldığım 15 kiloyu böyle verdim. Şimdi hamileyim, tombulun önde gideni oldum ama kısmetse doğumdan sonra spor yaparak yine eski halime dönmek için sabırsızlanıyorum. Bir de insanın yedikçe nasıl motivasyonu düşüyorsa, spor ve diyet yaparak sonuçlarını gördükçe motivasyonu yükseliyor. Bunun farkına varırsanız, işiniz daha kolaylaşır.

bnde veremem veremem diyordum canm kaç tane diyetisyene gittim. hep iradesizliğim yüzünden veremedim ama bunun farkındaydım. şuan 3 haftadır diyet yapıyom ve 4 kilo verdim bile. diytsyen ne yazdıysa onu yiyorum onu dışında agzıma hiç bişey koymuyrm. iradeni kararlılığını korursan verirsin emin ol.

Yemek konusunda bence diyetten öte kalori hesabı yap.Zamanla şekeri,unu azalt.Tatlı yiyeceksen az kalorilisini seç.Çikolatalı değil sütlü dondurma gibi.Spor konusunda da bence uzmana danış,sporla kilo verememenin sebebi büyük olasılıkla devamlılık sağlayamaman ve kısa sürede mucize beklemenden bana göre.

Haklısınız bir anda spor yapıp kas olarak kalırsa daha fena olurum. Teşekkür ederim beslenme şeklimi değiştirmeliyim sanırım.

ay çok güzel valla tebrik ederim sizi. Bende veremem diye oturup ağlıyorum. Okadar moralim bozuluyor. Ama benimde biyerden başlamam lazım irade konusunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…