Şişman kız.

Haklısınız bir anda spor yapıp kas olarak kalırsa daha fena olurum. Teşekkür ederim beslenme şeklimi değiştirmeliyim sanırım.
Beslenme şeklimi minicik değiştirdim. 4 ayda neredeyse 10 kilo gitti. Azıcık bir şeyleri kısmak ve metabolizmayı hızlandırmak yeter. :KK66:

Merhabalar, öncelikle herkesin gelecek bayramı mübarek olsun...:KK15::KK15:
Başlıktan da anlaşıldığı üzere "ŞİŞMAN" bir bayanım. 23 yaşında 163 boy ve 80 kilo ki 4 yıldır bu kilodayım. Artık canıma tak etti . Yeminle bunaldım bende kurtulmak istiyorum. Burada bir sürü başarmış hemcinlerimi görünce heveslenip, 1 kilo verip sonrada ben zayıflıyorum ooh miss :rolleyes:diye yemeye devam eden bir tipim. Ne giysem olmuyor yakında isteme falan olacak ve ben bu halde elbise giymek istemiyorum. kilolarım yüzünden gerçekten piskolojim bozuldu. Vitrinde çok beğenip, kabine girince bende başkalarında durduğu gibi durmayan kıyafetler yüzünden ağlaya ağlaya kabinlerden çıkamadığım olmuştur. :cry: Dert değil biliyorum. Rabbim herkesin içindeki sıkıntıdan alnının akıyla çıkmasını nasip etsin inşallah.Ama benim için bu ekstra bir sıkıntı oldu. En önemlisi sağlığımdan olacağım hissi var. Nefes alamıyorum, tıkanıyorum. Diyetisyen denedim olmadı. Spora gittim olmadı. Çünkü ben doysam bile yiyorum. Duygusal açlıkmış bendeki! Vallahi değil nasıl bir iştah herşeyden yiyesim var. Bana yardımcı olur musunuz? Bu arada Kayseri de ikamet ediyorum. Hani bilen varsa dans kursları falan öneriler giderim yani yeter ki kurtulayım şu benimle yatıp kalkan göbek bağım gibi yağlardan...
Herkese teşekkür ederim.:KK37:

Öncelikle isteme meselesini hiç kafanıza takıp en güzel günlerinizden birini kabusa çevirmeyin. Belli ki erkek arkadaşınız sizi şu anki halinizle seviyor. Büyük beden kadınlar için üretim yapan markalar var. Kayseri'de de vardır sanırım. Yoksa internetten sipariş verebilirsiniz. Vücut yapınıza göre giyinirseniz hiç sorun olmaz. Bir de hep gülümserseniz sizden güzeli yok bence :))

Kilo vermek için de sakın şok diyetlere veya destek haplarına yönelmeyin. Sağlığınızdan olursunuz. Sizin zaten 20 kilo filan fazlanız var. Sağlıklı ve dengeli bir diyetle 6 ayda istediğiniz kiloya inersiniz.

Yemek konusunda bence diyetten öte kalori hesabı yap.Zamanla şekeri,unu azalt.Tatlı yiyeceksen az kalorilisini seç.Çikolatalı değil sütlü dondurma gibi.Spor konusunda da bence uzmana danış,sporla kilo verememenin sebebi büyük olasılıkla devamlılık sağlayamaman ve kısa sürede mucize beklemenden bana göre.
Evet kısa sürede mucize bekliyorum sanırım. Kalori hesabını denedim ama birşey alırken bile pakete bakmadan sepete atıyorum. Çok kötü alışkanlık aslında bundan sonra onada dikkat edeyim. Teşekkür ederim.

Öncelikle isteme meselesini hiç kafanıza takıp en güzel günlerinizden birini kabusa çevirmeyin. Belli ki erkek arkadaşınız sizi şu anki halinizle seviyor. Büyük beden kadınlar için üretim yapan markalar var. Kayseri'de de vardır sanırım. Yoksa internetten sipariş verebilirsiniz. Vücut yapınıza göre giyinirseniz hiç sorun olmaz. Bir de hep gülümserseniz sizden güzeli yok bence :))

Kilo vermek için de sakın şok diyetlere veya destek haplarına yönelmeyin. Sağlığınızdan olursunuz. Sizin zaten 20 kilo filan fazlanız var. Sağlıklı ve dengeli bir diyetle 6 ayda istediğiniz kiloya inersiniz.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Zaten ağlarken bile gülen bir yapıya sahibimdir.:KK45:

Önce hızlı kilo vermeyi kafanızdan atın, çünkü vücuda yansıyan bir çok bedeli var hızlı kilo vermenin. Sarkmalar, saç dökülmesi, hormonların bozulması gibi... Ve insanlar kilo vermek için birkaç ay dişlerini sıktıktan sonra, yüksek ihtimalle eski düzenlerine geri dönüyor ve verdikleri kiloları aynen geri alıyorlar. Sizin önce bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Bu konuda da acımasız olacağım kusura bakmayın; iradeniz yoksa hiçbir şey yapamazsınız. O yüzden önce azimli ve kararlı bir psikolojiye girmek gerekiyor. Sonra spor ve düzenli beslenmeyle verilmeyecek kilo yok. Zamanında ben de kortizonla aldığım 15 kiloyu böyle verdim. Şimdi hamileyim, tombulun önde gideni oldum ama kısmetse doğumdan sonra spor yaparak yine eski halime dönmek için sabırsızlanıyorum. Bir de insanın yedikçe nasıl motivasyonu düşüyorsa, spor ve diyet yaparak sonuçlarını gördükçe motivasyonu yükseliyor. Bunun farkına varırsanız, işiniz daha kolaylaşır.
Çok teşekkür ederim. Rabbim bebeğinizi sağlıklı huzurla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Evet tüm tavsiyelerinize uyacağım inşallah.

Çok teşekkür ederim. Rabbim bebeğinizi sağlıklı huzurla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Evet tüm tavsiyelerinize uyacağım inşallah.
Teşekkür ederim. =)
Size de kolay gelsin. Kilo vermek büyük mesele değil inanın. İnsan azimli, sabırlı olunca kilo milo kalmıyor. Başarırsınız bu işi, inanıyorum.

Gerçekten mi? Ay tebrik ederim sizi. Ben dukan diyetini bir türlü anlamıyorum, yapamıyorum. Genel olarak ne yapıyorsunuz?
kitabı okumanızı tavsiye ederim öncelikle
birde dukancı lolitalar malikanesi diye bir fb grubu, dukan diyeti tariflerim diye de bir site var onları takipte olmanızı tavsiye ederim.
çok uzun olacak, sıkılırsanız diye yazmadım ? genel olarak anlatmamı isterseniz anlatayım.

kitabı okumanızı tavsiye ederim öncelikle
birde dukancı lolitalar malikanesi diye bir fb grubu, dukan diyeti tariflerim diye de bir site var onları takipte olmanızı tavsiye ederim.
çok uzun olacak, sıkılırsanız diye yazmadım ? genel olarak anlatmamı isterseniz anlatayım.
Kitabını aldım ama bir türlü okuyamadım. Bugün onada başlayayım. Neden sıkılayım tabiki anlatabilir siniz lütfen.

dukan resmi sitesinde test var, onu yapıp hangi evreyi kaç gün yapmanız gerektiğini hesaplatmanız gerekiyor. test ingilizce ama nette bir yerde türkçeye çevrilmiş hali vardı, ona bakarak da yapabilirsiniz.
karşınıza 4 evre çıkacak
ilk evre atak, hızlı kilo vermenin ve vücuttaki ödemi atmanın amaçlandığı evre. kilonuza göre yapmanız gereken gün değişiyor. testte çıkan süreye uymalısınız. bu evrede sadece protein tüketebiliyorsunuz.

ikinci evre seyir. asıl kilo verme bu evrede gerçekleşiyor. dukan testte ideal kilonuzu da hesaplatıyor ve o kilo üzerinden seyirin gün hesabını yapıyor, ancak siz o kiloya uymak zorunda değilsiniz. siz istediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar, bir gün saf protein bir gün sebze+ protein şeklinde diyete devam ediyorsunuz (5 gün + 5 gün de olabilir)

üçüncü evre güçlendirme, seyirde ideal kilonuza ulaştıktan sonra, bu kiloyu sabitlemek adına güçlendirme evresine geçiyorsunuz, bu evre verdiğiniz kilox10 gün olarak sürüyor. yani ataktan itibaren 10 kilo verdiniz, 10x10 = 100 gün boyunca güçlendirme yapmalısınız ki kilonuz sabitlensin. 100 gün örneğinden gidersek, ilk 50 ve ikinci 50 olarak da ikiye ayrılıyor. ilk güçlendirme evresinde ,
hergün sebze ve protein yiyebilirsiniz
günde 2 dilim tam buğday ekmeği
günde 40 gr az yağlı peynir
günde 1 porsiyon meyve ( muz üzüm kiraz yasak)
haftada 1 gün nişasta öğünü (1 pors. makarna pilav bulgur bakliyat vs)
haftada 1 öğün serbest
haftada 1 gün saf protein
ikinci güçlendirme evresinde ise yukarda saydıklarımı iki katına çıkaracaksınız

dördüncü evre koruma , bu evre ömür boyu sürecek. ideal kilonuzu korumak adına, haftada 1 gün saf protein onun dışındaki günler serbest

protein derken
az yağlı etler (tavuk, balık, et , hindi ) -kuzu eti yasak
tüm deniz ürünleri
yağsız jambon, hindi füme vs
yumurta
yağsız süt ürünleri, %2 ye kadar yağlı yoğurt süt - (ben yağ oranına dikkat etmedim ) yoğurt ve süt günde 1lt geçmemeli, süt 1 bardağı geçmemeli
peynir, lor veya yağsız tel peyniri olmalı. beyaz kaşar labne yasak, kendiniz yaparsanız olur ama

sebze de, nişastalı sebzeler hariç. yani patates bezelye vs yasak.
günlük yulaf kepeği tüketmek zorundasınız. atakta 1,5 yemek kaşığı, seyirde 2 yemek kaşığı. bence diyetin sırrı burada, bu iki kaşık kepekten ne hamurişleri çıkıyor :rolleyes:
birde sınırlı izinliler var. bunları da günlük kullanabilirsiniz
buna link veriyorum
http://www.dukandiyetitariflerim.com/2011/10/su-tolerated-foods-dedikleri-ekstra.html
karışık mı anlattım bende ?

Merhabalar, öncelikle herkesin gelecek bayramı mübarek olsun...:KK15::KK15:
Başlıktan da anlaşıldığı üzere "ŞİŞMAN" bir bayanım. 23 yaşında 163 boy ve 80 kilo ki 4 yıldır bu kilodayım. Artık canıma tak etti . Yeminle bunaldım bende kurtulmak istiyorum. Burada bir sürü başarmış hemcinlerimi görünce heveslenip, 1 kilo verip sonrada ben zayıflıyorum ooh miss :rolleyes:diye yemeye devam eden bir tipim. Ne giysem olmuyor yakında isteme falan olacak ve ben bu halde elbise giymek istemiyorum. kilolarım yüzünden gerçekten piskolojim bozuldu. Vitrinde çok beğenip, kabine girince bende başkalarında durduğu gibi durmayan kıyafetler yüzünden ağlaya ağlaya kabinlerden çıkamadığım olmuştur. :cry: Dert değil biliyorum. Rabbim herkesin içindeki sıkıntıdan alnının akıyla çıkmasını nasip etsin inşallah.Ama benim için bu ekstra bir sıkıntı oldu. En önemlisi sağlığımdan olacağım hissi var. Nefes alamıyorum, tıkanıyorum. Diyetisyen denedim olmadı. Spora gittim olmadı. Çünkü ben doysam bile yiyorum. Duygusal açlıkmış bendeki! Vallahi değil nasıl bir iştah herşeyden yiyesim var. Bana yardımcı olur musunuz? Bu arada Kayseri de ikamet ediyorum. Hani bilen varsa dans kursları falan öneriler giderim yani yeter ki kurtulayım şu benimle yatıp kalkan göbek bağım gibi yağlardan...
Herkese teşekkür ederim.:KK37:
Uzulme bende senin gibiydim gurkan kubilaya gittim cok kisa surede kilo verdim gerci gidilen uzmanla alakasi yok onemli olan senin diyeti duzenli yapman eger istersen sana listeleri mail atabilirim sevgiler :))

ay çok güzel valla tebrik ederim sizi. Bende veremem diye oturup ağlıyorum. Okadar moralim bozuluyor. Ama benimde biyerden başlamam lazım irade konusunda.

canım birde aşırı spor yapıp vucudunu yorma. suan fazla kiloların sebebiyle zaten kas ve kemiklerin baskı altında. hafif ve orta tempo egzersizler mesela yürüyüş en iyisiymiş. diyetisyenim öyle söyledi. yarım saat hızlı yürüşüş veya koşu yapacagına 1 saat orta tempoda eklemlerini zorlamadan yürümek gerekliymiş. allah korusun belini veya dizini agrıtırsın ömür boyu kalıcak bi rahatsızlığı baslatmıs olursun.

Kilo vermek hiç zor bişey değil sağlıklı besleneceksin diyet diye düşünme bunu. Her şeyden önce ekmeği kesmelisin. Doyduktan sonra yiyorum demissin bundan da vazgecmelisin. Sonuçta bi çatal pasta da yesen aynı tat koca pastayı da yesen aynı tat. Özellikle kalorili şeylerde bi iki lokma alıp bırakmayı ogrenmelisin. Ayrıca spor da yap. Spor salonuna gidemiyorsan internette spor hocalarının çok güzel videolari var onlardan gunasiri 1 saat yapsan yeter.

aynı dert bende de var çok iradesiz ve üşengeçim artık kocam yallvarıyor ödül koyuyor yok anam yok kendimi bildim bileli şişkoyum yapamıyorum hergün de kilolarımı kafaya takıyorum akşam zayıflama hayaliyle uyuyorum her akşam,bi süreklilik sağlayamıyorum ama yapmalıyım çünki anne olmak için kilo vermem lazım :KK43:

X