Sinirden sabaha kadar uyuyamadım. Akıl verin lütfen!!!

Herşeylerini hazırladım bi bulaşıkları bile toplamaz içeri gider otururlardı vicdansızlar.

Çok teşekkür ederim. Onlar yontulmamış insanlar. Ben onlara hakkımı hiç helal etmiyorum.

Ay yazık valla size. Hamile kadının evinde 3 çocukla misafir olmak nedir?! Birde utanmadan doğumda o lohusa halinizle çekmenizi bekliyolar pes!
Lohusa tek kalmaz şöyle böyle diuolar ama ben eşimle kalırım. Eşim vardiyalı çalışıyor ama olsun okurum bol bol dua ederim ama onlarla birlikte olmak istemiyorum. Çocuğum bir şekilde meydana gekir inşallah.

Bu raddeye getirecek sebepleri siz veriyorsunuz ben ne hamileliğimde ne de lohusalığımda gelmek isteyenleri kabul etmedim..baştan yapacağınız şeyi sonda yapıyorsunuz ne anlamı kaldı şiimdi
Bende istemiyorum zaten ki kendi başlarına gelin güvey oluyorlar bende söyledim en başından beri istemiyorum diye eşime o da tamam dedi zaten

Bu kadar riskli bir hamilelikte neden ev işi yapmak için çabalıyorsunuz ki ? ya bişey olsaydı ya sancı tutsaydı ne bileyim ben yapmazdım ki yapmadım da zaten

Haklısınız eşiniz ailesi düşüncesiz davranmış ama eşinizin hatırına hatta insaniyet hatırına ailesini 10 gün misafir etmek, güleryüzlü davranmak çok zor olmasa gerek.
Ama hamile haliniz ile de yemek, temizlik işlerini tek başına üstlenmeniz doğru değil, hadi yemek yapalım vb. deyip onları da çalıştırsaydınız keşke.
Bu arada onlar evi kirletirken eşinize söyleseydiniz de keşke o da güzel bir üslup ile onları uyarsa size yardımcı olmaları konusunda teşvik etseydi.

en başta sizinle evinize gelirlerken gelemezsiniz evim müsait değil misafir ağırlayacak durumum yok görüyorsunuz niye demediniz? gereken lafları gereken yerde gediğine koymazsanız çok üzülürsünüz. önemli olan siz ve bebeğinizsiniz dolayısıyla diğerleri de biraz haddini bilecek.

Yapsalarda çağlarsam keşke.

Evet lohusa tek kalmaz ama cümbür cemaat de kalınmaz yanında. Sizin dinlenmeniz lazım, o meleğin vücudu savunmasız bütün mikroplara açık. 3 çocukla siz ne kadar dinlenip, çocuğunuzu ne kadar sakınabileceksiniz?
Burada hastaneden çıktığı andan itibaren tek başına bakan anneler var. Hiç korkmayın en iyisini yaparsınız.

Ayy ne iyisiniz çok teşekkür ederim okurken tebessüm ettim. Evet bende yapabilirim ben kendime güveniyorum. Hem kaynanam çok pis bi insan burnunu karıştırır tuvalete gider elini yikamaz sigara içer küçük cocuklara yaklaşır öper koklar bide severken namussuz afedersiniz şerefsiz falan diye sever o yüzden kendim bakabilirim ben bi anneyim yaparım.

Elbette yaparsınız. Zaten ilk haftalar hep uyuyorlar. Sadece iki saatte bir emzirmeniz gerekiyor.

Ve lütfen lütfen lütfen bebeğinizi kimseye öptürmeyin. Gerçekten bu öpücükle kapılan enfeksiyonlar şehir efsanesi değil. Bizzat şahit oldum. Yakın akrabamın bebeği 10 gün yoğun bakımda kaldı. Anne-babasını bile kimseyle görüştürmediler başkalarından anne-babaya bulaşır çocuk daha ağırlaşır diye. Çok şükür iyileşti ama olan anne-babasına oldu. Gerçekten küsen küssün sakın öptürmeyin.

Keşke baştan gelmelerine engel olsaydınız hala geldiyseler surat asmanızı anlarım ama diğer türlü bana yanlış geliyor ben 37. Haftamda eşimle kendimize bile doğru dürüst yemek yapamadım belim kopuyordu hep uzandım siz çok yormuşsunuz kendinizi biz dışarda yerdik orada bile oturamazdım belime sancı girerdi resmen, doğumda gelmemeleri için eşiniz konuşsun siz yüzgöz olmayın derim 3 çocukla ev mahvolmuştur

Evet geçen gün arkadaşımızın eşi Doğum yaptı 10 günlük bebek öpmek yüzünden şuan yoğun bakımda çok üzücü oldu

Evet geçen gün arkadaşımızın eşi Doğum yaptı 10 günlük bebek öpmek yüzünden şuan yoğun bakımda çok üzücü oldu
Çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin Anne -baba olarak gerçekten bu konuda hassas olmalıyız. Yengem doğum yaptı onda bile sürekli etrafta “bebeği öpmeyin! Öpmüyosunuz dimi. Bebek öpülmez. Sakın öpmeyin hasta olur” diye dolandım. Babaanneme falan bile sürekli baskı yaptım.

Bende öptürmem kendi annem bile olsa uyarırım koklamakta yanlış oda aynı mesafede çocuğa yaklaşmak anlamına geliyor bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…