Sinirden sabaha kadar uyuyamadım. Akıl verin lütfen!!!

Bence hiç aramayın gerek yok. Çok titizim demişsiniz çocukla birlikte durumlar değişecek ya 2 katı titiz olacaksınız ya da salacaksınız olduğu kadarıyla mutlu olmaya çalışacaksınız. Açık renk halılarım var demişsiniz kesinlikle bebeğiniz ek gıdaya geçmeden önce kaldırın onun yerine halı matı alıp serin kullandığınız odalara derim ben. Hem dökülenler (yemek, meymesuyu, su), kusulanlar, elde ezilip her yere saçılan kırıntılar kolay temizleniyor hem de emekleyen çocuklarda alerjik bir sıkıntı doğmuyor. Eşinizin ailesi şu konu da haklı maalesef bende aynı ilk doğumumda eşim işime yarar diye düşünmüştüm ama öyle olmuyor. Şimdiden söyleyeyim biz anneler kocalarımıza en çok bu zamanlarda uyuz oluyoruz ve kavgalar bu hassas süreçi iyi yönetemeyen eşler arasında patlak veriyor. Erkekler pek becerikli değiller ve becerebilmekte istemiyorlar. Çünkü çalışıp yorgun geliyorlar ve sabah yine erken kalkacaklar çalışmayan eşin çocuk uyumuyor diye babaları uyandırmalarına tahammülleri yok. Ve en ihtiyaç duyulan zamanda hor hor uyuyor oluyorlar. Ve sen bu süreçlerde ne kadar titiz olursan ve eşinden ne kadar çok şey beklersen o kadar geriliyor aranız maalesef. O nedenle rahat olun her şeyin bir çözümü var. Doğum sonrası hayatı kolaylaştırmak için mutlaka ön hazırlık yapın. Aile üyelerini efektif kullanın becerikli oldukları konulara odaklanın ( yemek yapabilen buzluğunuza basit bi şeyler atsın: mantı, sarma, börek vs) ve diğer istemediğiniz taleplerini de nazikçe savuşturun. İnanın hiç istemesenizde işiniz düşer muhtaç olursunuz bu defa bi şey rica edecek yüzünüz olmaz. Daha kocanızla başbaşa geçirmek isteyeceğiniz akşamlarınız olacak onlar aile içi huzurun temini için çocuğunuzun güvenilir konaklama kaleleri. O kaleleri hemen yıkmayın.

Haklısınız eşiniz ailesi düşüncesiz davranmış ama eşinizin hatırına hatta insaniyet hatırına ailesini 10 gün misafir etmek, güleryüzlü davranmak çok zor olmasa gerek.
Ama hamile haliniz ile de yemek, temizlik işlerini tek başına üstlenmeniz doğru değil, hadi yemek yapalım vb. deyip onları da çalıştırsaydınız keşke.
Bu arada onlar evi kirletirken eşinize söyleseydiniz de keşke o da güzel bir üslup ile onları uyarsa size yardımcı olmaları konusunda teşvik etseydi.
Onların düşünceli olması lazım. Kalk yapalım denmez bence.
Bir gebelik yaşamıştım o sırada k.v. ve k.peder bizdeydi... Herşeyi onlar yaptı sen otur sen kalkma dediler. Gerçi devam etmedi maalesef. Neyse ben 3 çocuklu görümcemi her işi yapsa da istemezdim. O iş yapsa çocuklarla kim ilgilenecek.
Herşeyin zamanı sırası var.

Onların düşünceli olması lazım. Kalk yapalım denmez bence.
Bir gebelik yaşamıştım o sırada k.v. ve k.peder bizdeydi... Herşeyi onlar yaptı sen otur sen kalkma dediler. Gerçi devam etmedi maalesef. Neyse ben 3 çocuklu görümcemi her işi yapsa da istemezdim. O iş yapsa çocuklarla kim ilgilenecek.
Herşeyin zamanı sırası var.
Evet malesef ben hatayı kabul etmekte yaptım.

Bence de hiç kabul etmemeliydiniz. Nasıl olsa görüşmüşsünüz. Konusu açılınca kendiniz bişey diyemezsiniz belki ama eşiniz, melekkim rahatsız doğuma da az kaldı riskli hamileliği evde de çok iş var. Sizi daha sonra misafir edelim diyecekti. Hamile insanın ya da bebeklinin evine düşüncesizce gidip bir de ortalığı batık bırakanlardan nefret ediyorum. Ellerine mi yapışır Allah rızası için yardım ediverseler. Bir daha size bu emrivakiyi yapmalarına izin vermemelisiniz. Yardımcı olacaklarsa gelsinler doğumdan sonra yoksa gelip de kalabalık etmesinler.

Bence hiç aramayın gerek yok. Çok titizim demişsiniz çocukla birlikte durumlar değişecek ya 2 katı titiz olacaksınız ya da salacaksınız olduğu kadarıyla mutlu olmaya çalışacaksınız. Açık renk halılarım var demişsiniz kesinlikle bebeğiniz ek gıdaya geçmeden önce kaldırın onun yerine halı matı alıp serin kullandığınız odalara derim ben. Hem dökülenler (yemek, meymesuyu, su), kusulanlar, elde ezilip her yere saçılan kırıntılar kolay temizleniyor hem de emekleyen çocuklarda alerjik bir sıkıntı doğmuyor. Eşinizin ailesi şu konu da haklı maalesef bende aynı ilk doğumumda eşim işime yarar diye düşünmüştüm ama öyle olmuyor. Şimdiden söyleyeyim biz anneler kocalarımıza en çok bu zamanlarda uyuz oluyoruz ve kavgalar bu hassas süreçi iyi yönetemeyen eşler arasında patlak veriyor. Erkekler pek becerikli değiller ve becerebilmekte istemiyorlar. Çünkü çalışıp yorgun geliyorlar ve sabah yine erken kalkacaklar çalışmayan eşin çocuk uyumuyor diye babaları uyandırmalarına tahammülleri yok. Ve en ihtiyaç duyulan zamanda hor hor uyuyor oluyorlar. Ve sen bu süreçlerde ne kadar titiz olursan ve eşinden ne kadar çok şey beklersen o kadar geriliyor aranız maalesef. O nedenle rahat olun her şeyin bir çözümü var. Doğum sonrası hayatı kolaylaştırmak için mutlaka ön hazırlık yapın. Aile üyelerini efektif kullanın becerikli oldukları konulara odaklanın ( yemek yapabilen buzluğunuza basit bi şeyler atsın: mantı, sarma, börek vs) ve diğer istemediğiniz taleplerini de nazikçe savuşturun. İnanın hiç istemesenizde işiniz düşer muhtaç olursunuz bu defa bi şey rica edecek yüzünüz olmaz. Daha kocanızla başbaşa geçirmek isteyeceğiniz akşamlarınız olacak onlar aile içi huzurun temini için çocuğunuzun güvenilir konaklama kaleleri. O kaleleri hemen yıkmayın.
Haklısınız ama eşim yemekte yapar evide temizler o yuzden onların eline düşürmesin allah rabbim kolaylık verir inşallah.

Bence de hiç kabul etmemeliydiniz. Nasıl olsa görüşmüşsünüz. Konusu açılınca kendiniz bişey diyemezsiniz belki ama eşiniz, melekkim rahatsız doğuma da az kaldı riskli hamileliği evde de çok iş var. Sizi daha sonra misafir edelim diyecekti. Hamile insanın ya da bebeklinin evine düşüncesizce gidip bir de ortalığı batık bırakanlardan nefret ediyorum. Ellerine mi yapışır Allah rızası için yardım ediverseler. Bir daha size bu emrivakiyi yapmalarına izin vermemelisiniz. Yardımcı olacaklarsa gelsinler doğumdan sonra yoksa gelip de kalabalık etmesinler.
Evet normalde olsa bunun lafını bile etmem ama doğuma az kaldı ve oturup kalkamıyorum artık hergün işkence oldu bana

37 haftalik hamile kadinin evine gelmisler, yemisler icmisler ancak memnun kalmamislar. Bir daha gelicez bak bu sefer surat yapmasin diye direktif veriyorlar bir de. Agzim acik okudum. Bence siz gorumcenizi arayarak yuz goz olmayin esiniz zaten cevaplarini vermis. Allah korusun bir de esinizden sen nasil benim aileme surat yaparsin, gelecekler tabi falan gibi laflar da duyabilirdiniz. Siz lohusayken gelmelerinin onune gecin, yapabileceginiz en iyi sey bu bnce.
Gelemezler artık susan ben kalmadı herşeyi söyledim vallaha

Konu sahibi icin demiyorum ama kimileri hic torun sevmiyor, istemiyor. Olabiliyor yani. Ben de sasiriyorum.
Benim babam çok düşkün olur torunlarına abimin çocuklarına falan çok aşırı düşkün ama ben kaçarak evlendiğim için konuşmuyor 2 yıl oldu.

Evin temizliği için temizlikçi çağırın makul fiyatlara gelenler var evi öyle temizletin kendiniz için de eşinizle konuşun kimseyi kabul etme yoksa belliki lohusalık sana zehir olucak gelirlerse
Eşim kimseye gerek yok ben bakarım karıma bakamazsam da elbet bulurum bakacak birini demiş

Hayırlı sabahlar hanımlar. Simdiden
Hakkınızı helal edin karışık yazm kusura bakmayın. Hemen konuya giriyorum. Ben 37 haftalık hamileyim. Bu bayramda memlekete gittik geri gelirken kaynanam görümcem ve 3 çocuğu da bizimle geldi. Benim hamileliğimde riskliydi erken haftalarda acıkmam vardı bu yüzden erkenden yaptım doğum temizliğimi. Nolur nolmaz diyerekten. Neyse bunlar geldi ama o temizledigim evden eser kalmadı. Hergün sabahın köründe kalkıp kahvaltılarını ver öğlene yemek yap akşama yemek yap günün böyle geçti 10 gün boyunca. Çarşıya gidelim yok bugün şu gezmeye gidekim diye diye beni 10 gün o kadar çok yordular ki... zaten koca karınla orurup kalkamıyorum hergün ev sil süpür canım çıktı cünkü her odada çocuklarına yemek yedirdi. Bide karşıma geçip ben evde böyle yapmiyorum diye resmen dalga geçti. Yikkattigim halılarım falan mahvoldular onlardan gizli oturup ağladım ben bidaha nasıl yapacam diye. Daha neler neler yaptılar çok uzatmak istemiyorum. Kaynanama gelecek olursam vetsiz patavatsız insanın teki veee o kadar pis bi insan ki tiksindim yeminle. Balkona küllük koydum ama ya yere çırpmış sigara külünü yada aşağıya çırpmış apartmandan sikayet geldi balkonumuz mahvoldu diye. Söyledim annr böyle böyle yapma diyorum ben yapmiyorum ki diyo. O yere çarptığı küllere basıp içeri geliyo halilar kapkara oldu beyaz halılarım ne hale geldi çok canım sıkıldı anne terlik giy balkonda yazık günah yeni temizlendi benim halim yok temizleyecek dedim ama banamısın gene demedi yine aynılarını yaptı. Doğumumda yine geleceklerdi bende bende teyzemlerde gelecekler doğumuma dedim hemen suratları düştü. Istemediler. Hastanede yanımda eşim olsun daha rahat ederim onsuz yapamam dedim hemen o ne bilsin o ne yapsın diye bana çıkışıyolar bende yapar benim kocam herşeyi dedim ikimiz hallederiz dedim evde biri olursa yeter dedim. Neyse dün görümcem eşime mesaj atmış " annem size gelecek melekim anneme düzgün davransın" eşimde aramış ne noldu diye yok yüzü gülmedi yok bizi istemedi hastanede sen napacan yok temezemgil gelecek dedi bize gelme der gibi falan diye bir ton laf söylemiş. Eşimde ağzının payını verip kapatmış hamile bi insandan ne bekliyosunuz ben kendim kıyamıyorum ne diyosunuz siz diye çıkışmış. Ben size bidaha karışmam falan diyip kapatmışlar telefonu. Çocukları çok aşırı yaramaz bende haliyle ters ters baktım onlara. Gitmiş annesine yengem böyle böyle yaptı demiş bidaha gelmemde bilmem nede diyip durmuş. Şimdi kizlar el insaf hamile karnı burnunda insana bunlar yapilir mı lütfen söyleyin. Ben halkımı helal etmiyorum eşime de söyledim zaten istemiyorum doğumda dedim. Bugün görümcemi arayıp ağzıma geleni söylicem.
Gelip size yardim edeceklerine bir isin ucundan tutup faydalari dokunacagina bu yaptiklarina bak. Valla bilerek yapiolr sirf moralimizi bozmak icin. Bence doguma asla gelmesinler bakma falanda istemeyn kendi akrabaniza diyin hatta esiniz bile yeterli olur normal dogum olursa zaten 1 2 gune ayaklanir kimseye ihtiyaciniz kalmz. Cok sinir oldum ya ben 34 haftaligim temizlik.vs zor geliyor sen o halinle yapmssn bi de batirmislar ve bunlar sozde kadin sozde anne

O insanlara sabah koru kahvalti hazirliyorsunuz falan ya, bu onlara saygi degil kendinize ve yavrunuza saygisizlik. Saygi cok guzel bir seydir ama insan once kendine ve sorumlu oldugu yavrusuna saygili olmali. Bunu bebeginiz dogduktan sonra da hep kendinize hatirlatin olur mu? Baskalarina saygisizlik etmemek icin yavrunuza saygisiz davranmayin. Her seyden once onun ihtiyaclarini gozonunde bulundurun. Konuyla alakasiz ama es ailesi profilinizden dolayi degindim bu konuya.
Siz cok degerlisiniz, yavrunuz da cok degerli. Bunu bilin. Hamile olmasaniz da kimseye hizmet etmek zorunda degilsiniz de, bir de bu halinizle kendinize bunu yapmak uzgunum ama sizin hataniz. Siz caniniza sahip cikmazsaniz kimse cikmaz. Kendisine saygi duymayana kimse saygi duymaz.
Saglikla gelsin yavrunuz❤
O kadar haklısınız ki diyecek birseyim yok gerçekten. Ama ağızlarının payını aldılar gelemezler artık

neden canınızı sıkıyorsunuz ki çok güzel olmuş. böyle düşüncesiz, kaba, hijyenden uzak insanlarla araya mesafe koymak en güzeli. resmen "overlokçu ayağınıza gelmiş", sevinin. hadsiz görümce kendi kendine yapmış, bundan sonra ona göre davranırsınız. size de çok yaklaşamazlar olur biter.

neden canınızı sıkıyorsunuz ki çok güzel olmuş. böyle düşüncesiz, kaba, hijyenden uzak insanlarla araya mesafe koymak en güzeli. resmen "overlokçu ayağınıza gelmiş", sevinin. hadsiz görümce kendi kendine yapmış, bundan sonra ona göre davranırsınız. size de çok yaklaşamazlar olur biter.
Vallaha arayıp herşeyi söyledim içim rahatladı

X