Sinirden ne yapacağımı bilmiyorum

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
3.203
8.426
Merhaba hanımlar. O kadar kırgın ve ofkeliyimki. Buraya yazip biraz sakinlesmeye ihtihacim var. Abim ve ailemin arası kötü. Yakın zamanda aralarında yine bir hadise geçti.
Eşim bunu biliyor. Bu gece annem ve babam yurt dışına gidecekler 3 aylığına. Abimde yurt dışında yaşıyor. Akşam eşim iş dönüşü bugün ne yaptığımı sordu. Bizimkiler yurt dışına gideceği için ziyaret ettigimi söyledim. Onların yurt dışına gideceğinden eşimin haberi yoktu. Alaylı bir şekilde gülerek abin onları orda dövmesin dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Çok ofkelendim. Öyle birşey olsa hoşuna gidecek gibi. Hem saygısız hem terbiyesizsin dedim. Bana karşıda saygın yokmuş olsaydı annem ve babam hakkında alay ederek böyle konusmazdın dedim. Hadi sofrayı kur falan dedi duymazdan gelerek. Kendi yemeğini kendin ısıt köy seninle aynı sofraya oturmak istemiyorum dedim. Çekti yatmaya gitti arkasından kapıyı kilitledi suçlu benmişim gibi. Oğlumda sahit oldu tartıştık diye çok üzüldü. Şu an çocuklarımdan gizli agliyorum sinirimden. Ailemi ve kendimi hakarete ugramış gibi hissediyorum. Nasıl sakinlesecegim onuda bilmiyorum.

Bana çok abartmış geldiniz. Aralarında yakın zamanda tartışma geçtiği için boşboğazlık yapmış. Yani empati yapıyorum sizinle eşim böyle dese, ben eşimi bildiğimden bu triplere girmezdim ve sanırım birbirlerine girmeseler bari diyen taraf ben olurdum😄
Ayrıca olan olaylara göre belirli çerçevede yorum yaparız uçan kuşa alınıp aile duyarı kasmak bana saçma geliyor.
Saygısız terbiyesiz diye çıkışmak sofrayı terk etmek falan çok abartı yani.

Olayı biraz da siz uzatmışsınız. Eşiniz abinizle sorun yaşadığı için inceden laf etmiş. Bu durumda objektif olmanız gerekir. Biri abinizse diğeriniz de eşiniz. Saygısız,terbiyesiz kendi yemeğini kendin ısıt koy demekle konuyu büyütmüşsünüz
Yaşanan olaylardan malzeme çıkarması zoruma gitti. Ben olsaydım ailesi hakkında asla öyle konusmazdım. Anne babasi uzerinden onu vurmaya çalısmazdım. Söylediği şeyin beni kiracagini adı gibi biliyordu.

Siz abartmissiniz. Aile icinde olaylarda böyle "aman aman insallah birbirlerini bogazlamazlar" gibi laflar yapilir. Gerekli mi? Hayir. Ama bu kadar abartilacak birsey mi? Yok. Bence siz esinize degil de, genel olarak bu durumun acisini ondan cikarmissiniz. Öyle büyütülecek birsey yok
Abartiyormuyum gerçekten? Bilmiyorum bana çok saygısızca geldi söyledikleri.

Eşiyle abisinin arasının kötü olduğunu neredee yazmış. Konu sahibi abimle ailemin arası kötü demiş. Eşide durumu alaya almış ben konu sahibine hak veriyorum. Destek görmesi gerekirken...
Daha öncede buna benzer birşey yapmıştı. Annemin yakın zamanda sorunları vardı psikolojik olarak ağır şeyler yaşadık. Daha önce annem kendini asma teşebbüsünde bulundu eşim bunları biliyor. O günde o kadar olmasada benzer şeyler olmuştu içimi eşime döktüm yoldaydik arabadaydik tam o sırada annem ve babamın binasının önünden geçiyorduk ambulans vardı binanın önünde. Yine sırıtarak imalı bir şekilde bak sizinkilerin evinin önünde ambulans var dedi. Baslarina birşey gelse mutlu olacak gibi. Bunlari nasıl sindirecegimi inanin bilmiyorum.

Tepkinizin çok abartı olacağını söyleyecektim ki anneniz ile olan durumu okudum.
Beyefendi ailenizi küçümsüyor gibi geldi bana...
Kadın kendini asma teşebbüsünde bulunmuş daha önce. Dalga geçer gibi ambulans görünce "gülerek" yorum yapması çok ayıp.
İkinizin de sakin olduğu bir zaman eşinle güzelce konuş bence. Al karşına, dediklerinin seni kırdığını, belki onun niyetinin kötü olmadığını ama gülerek alay eder gibi söylemesinin kırıcı olduğunu anlat ve yorumda bulunmamasını rica et.

Olan gene size olmuş kapıyı niye kilitledi yattı siz yanına gitmeyin diyemi.Evet keşke karismasa yorum yapmasa tamam deyip geçse.Buda bize gösteriyor ki bazen yaradan vuruluyoruz ya .Galiba daha az anlatmalı daha çok ailevi konuları kendimize saklamali.Hani eş destek deriz herşeyi en ince ayrintisina kadar bilmeli nereye kadar saklamak deriz de bazen her eş ile olmuyor galiba bu duyarlı paylaşım.Bence siz soğukkanlı olun bundan alinmayin etkilemesin sizi yorumları tetiklemesin o da bu kadar destekçi demekki Eh bakarsınız yarın onunda desteğe ihtiyacı olur kimbilir dimi Ailenizin iyi olmasını dilerim sizinde

Abartiyormuyum gerçekten? Bilmiyorum bana çok saygısızca geldi söyledikleri.

Esinizi siz bizden daha iyi bilirsiniz. Ama insan aile olaylarin icinde olunca yorum da yapiyor bazen..bizim ailede de husumetliler bir araya gelince "insallah olay cikmaz" deriz. Bana annenize babaniza veya size terbiyesizlik yapmak istemesi gibi gelmedi. Siz bu olayladan ötürü huzursuz oldugunuz icin size ama öyle gelmis olabilir. Benim ama tavsiyem aile icindeki kavgalari evliliginize fazla yansitmamaniz.

Tepkinizin çok abartı olacağını söyleyecektim ki anneniz ile olan durumu okudum.
Beyefendi ailenizi küçümsüyor gibi geldi bana...
Kadın kendini asma teşebbüsünde bulunmuş daha önce. Dalga geçer gibi ambulans görünce "gülerek" yorum yapması çok ayıp.
İkinizin de sakin olduğu bir zaman eşinle güzelce konuş bence. Al karşına, dediklerinin seni kırdığını, belki onun niyetinin kötü olmadığını ama gülerek alay eder gibi söylemesinin kırıcı olduğunu anlat ve yorumda bulunmamasını rica et.
Ambulans olayında anlattım bunu kiriliyorum dedim onlar benim ailem. Senin ailenin bir dar zamanı olsa ben bu şekilde yaklaşsam hosuna gidermi dedim. Yok anlamiyor gerçekten sıkıntı bendemi karşı taraftami anlamadim. İnsanlık denen birşey var ya karı kocayiz sözde ayıp degilmi birbirimizin acısı/ sıkıntısı üzerinden malzeme yaratmaya çalışmak.

Daha öncede buna benzer birşey yapmıştı. Annemin yakın zamanda sorunları vardı psikolojik olarak ağır şeyler yaşadık. Daha önce annem kendini asma teşebbüsünde bulundu eşim bunları biliyor. O günde o kadar olmasada benzer şeyler olmuştu içimi eşime döktüm yoldaydik arabadaydik tam o sırada annem ve babamın binasının önünden geçiyorduk ambulans vardı binanın önünde. Yine sırıtarak imalı bir şekilde bak sizinkilerin evinin önünde ambulans var dedi. Baslarina birşey gelse mutlu olacak gibi. Bunlari nasıl sindirecegimi inanin bilmiyorum.
Ben de abarttığınızı düşünmüştüm. Ama şu mesajdan sonra hak verdim. İçinizde bir dolmuşluk var eşinize karşı, ki haklısınız da

Ambulans olayında anlattım bunu kiriliyorum dedim onlar benim ailem. Senin ailenin bir dar zamanı olsa ben bu şekilde yaklaşsam hosuna gidermi dedim. Yok anlamiyor gerçekten sıkıntı bendemi karşı taraftami anlamadim. İnsanlık denen birşey var ya karı kocayiz sözde ayıp degilmi birbirimizin acısı/ sıkıntısı üzerinden malzeme yaratmaya çalışmak.
Bence de ayıp fakat bazen erkekler bizim kadar derin düşünemiyor. "Ne var bunda?" kafasıyla görüyorlar olayları. Sorsan kötü niyetli değildir, belki gerçekten kötü niyetli değildir zaten. Boş boğazlık yapıyor işte.
Anlamak zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Yorum yapmasını istemiyorsan yapmayacak bu kadar basit.

Yaşanan olaylardan malzeme çıkarması zoruma gitti. Ben olsaydım ailesi hakkında asla öyle konusmazdım. Anne babasi uzerinden onu vurmaya çalısmazdım. Söylediği şeyin beni kiracagini adı gibi biliyordu.
Evet bu konuda haklı olabilirsiniz ama bunu bu şekilde açıklasanız daha iyi olurdu. Bir anda agresif bir tepki verince eşiniz de uğraşmak istememiş

O zaman durum ama degisiyor. Öyle bir durumda bile siritarak sacmalamak insanlik dıșı. O zaman ilk yorumumu degistirmem lazim. Madem insan gibi katacak birseyi yok o zaman susmasini bilmeli.

Biz de abimle problemler yaşadık ailecek; ama eşim asla ne müdahil oldu ne yorum yaptı. Eşinizin yaptığı gerçekten hadsizlik ve terbiyesizlik. Benim de zoruma giderdi, size hak veriyorum. Siz de onu görmezden gelin, bir süre zaruri durumlar hariç konuşmayın; hatasını anlasın, sonra illâki konuşacaksınız bu konuyu sakinleşince detaylandırın. Aile içiniz sadece sizi ilgilendirir. Bir daha ne yorum yapsın sorulmadan ne fikir belirtsin.

X