Şimdi yeni bir hayat...

daisy34_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
112
107
Öncelikle iki yil once buraya bir konu acmistim.once onu paylasacagim.ikinci mesajda da.suanki durum ne ondan bahsetmek istiyorum.cok uzun olacak.okuyanlar icin simdiden tesekkurler.

1. 26 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : daisy34_

2. daisy34_Aktif ÜyeÜye
    merhaba 24 yaşımdayım üniversite son sınıf öğrencisiyim .öğretmenlik okuyorum kayseride.aslen kayseriliyim.ama ailem istanbulda oturuyor. 5 yıllık bir ilşkim var. artık söz nişan evrelerine girme isteklerindeydikerkek arkadaşımla. 3 yıldır erkek arkadaşımın ailesiyle tanışıyorum.onlara emin bir şekilde söylüyorum bir kere bile bi saygısızlığım dahi olmadı.hatta olduğumdan daha ağır karakterli davranmaya dahi çalıştım.erkek arkadaşım ismini değiştirerek söyluyorum ali ortaokul mezunu ve özel bir yerde çalışan gayet karakterli kişiliği oturmuş bir insan çok da çalışkan.orta durumlu geçimleri gayet iyi bir aile.
    annesiyle her karşı karşıya gelmemizde bana laf çarpıtıyor en ufak bişeyde dahi.ben yanlarındayken salağa anlamamışa yattım çoğu kez.
    ama bunları aliye sordum hep sonrasında neden böyle yapıyorlar vs. oda hep sen yanlış anladın sunu demek istediler tarzı şeyler söylerdi.artık gerek olmadıkça görüşmemeye karar verdim. sonra annemlere ve aileme aliden bahsettim.teyzem ve kuzenlerimle tnışmıştı ali.onlarda aliyi annemlere hep iyi anlattıklar.annem olumlu bir tavır aldı.anneme anneler gününde hediyeler gönderdi kargoyla bayramda çikolatalar.aynı şekilde bende alinin annesine yaptım aynı karşılığı. özel ders verdim ali bana bir hediye aldıysa bunların hesabı yapılmaz ama aynı kıymette hediye ona aldm. alinin annesi ona aldığım hediyeleri kızlarına yada çeyizlerine koydu.çok zoruma gitti .aliyle buluşacağımız zamanlar hep aliyle tarıştı. geek ben gerek ailesi çok arada bıraktık onu.kabulde ediyorum.
    bikere aliyle bir tartışmamız olmuştu.annesi telefon dinlemiş aliye demiş oğlum o okuyor ilerde seni burakır aklı yetince gibi şeyler söylemiş.bunu aliyle konuşunca artniyetli gibi düşünmüyor dedim oğlunu düşünüyor.biz zamanla kendimizi ispatlıcaz dedim.artık annesinin dediği her lafı sen oukyosun ya beni sana layık görmüor diyerek arayı bulmaya çalıştı zavallı alim.
    sonra birgün aliyle benim bir işim için koşturmacamız vardı okulla ilgili.ufaklı büyüklü bir sürü şey dedi bana ozamana kadar.aliyi annesiyle ablaları çağırdı işimi halletmemiştik bende gittim.ben selam verince cevap vermedi.ali yanıızdan uzaklaştı bir işi için konuştum dedim benim aliyle görüşmemi buluşmaı istemiyormusunuz yada büyüğümüzsünüz akıl verin ona göre davranırım söz veriyorum ama ilerde bana karşı kırgınlığınız vs olsun istemem dedim özetle.bana bağırmaya resmen ağzına geleni söylemeye başladı.kendi kızlarını örnek verdi hep gözümün önündeler bir yanlışları yok sen burdasın ailenin naptığından haberi yok gibi.(kızlarıyla ilgili bilmediği şeyler çoktu oysaki ama sustum o an.) sonra oğlu gelince hiçbişey olmamış gibi davrandı hadi daisyi eve bırakalm gel vs dedi.ben teyzemde kalıyorum teyzeme bıraktılar beni.sonra eve gittim ağladım bayağı teyzem sordu hiçbişey diyemedim.odama çekildim saatlerce ağladım öylece.sonra aliyi aradım anlattım olanları.ali bana kızdı niye öyle şeyler soruyorsun fln.birde annesi oğlunu parasını yiyen kızmışım gibi laflar söyledi.dedim allah rızası için ben sen ne harcarsan aynısını harcamadım mı.nasıl eve böyle yansıtabildin dedim.sonra telefonu kapattık bu annesine gitmiş bağırmış çağırmış ablaları da annesinin öyle konuşmadığını benim çarpıttığımı vs söylemiş.tekrar beni aradı yüzleştirmk için kardeşleri telefonda resmen geveledi şunu derken bunu demek istedi vs.bende taraflı davrandıkları için konuşmaya devam etmek istemediğimi söyledim kapattık telefonu.el kızını savunduğu içinaliye yüz çevirmişler bir kaçgün evle küs oldu sonra barıştılar ama annesi beni artık gelin olarak istemediğini vs söylemiş hep.ali hep korumuş bnisonra tekrar sineye çekm e gibi bişeyler oldu bunları.aliden babama da bahsettik çünkü söz için gelecekler bize.ama annesi surat yapıyormuş.gitmicem vs diyormuş.
    ali de psikolojik olarak annesine hak verme olayları başladı .annemle konuşmadan sizinkilere geleceğimizi söyleme fln demeler.annesinin gönlünü yapmak için hediyeler tatillere göndermeler.bende bunu yanlış bulduğumu resmen kız tarafı gibi davranmasını hazmedemediğimi erkek ailesinin kararına göre kız ailesinin değil bizim kararımıza göre onların davranması gerektiğini vs izah ettim.
    o kadar fazla şey var ki zoruma giden. beni istemeyen aileyi bende istemiyorum deyip yıllarca emek verdiğimiz herşeyden vazgeçesim var.depresyon hapları kullanıyorum.aileme bişey anlatamıyorum çünkü beni biri üzdügünde 15 sene doktorlarla adaklarla kurbanlarla dualarla doğurduklarını söylerler.bunların onda birini bilseler ne pahasına olursa olsun beni çekip alırlar.evlenmemize müsade etmezler ne yapmalıyım.

Merhabalar iki yil once boyle bir konu acmistim.tabi uzerine neler neler yasandi.oncelikle bundan bahsetmek istiyorum.aliyle uzerine ne sorunlar yasadik ali cok degisti kabaliklar sabaliklar hakaretler havada ucusuyordu.tabi iyi gunlerimiz de oluyordu.cok seviyordum da cok sevildim de .ama devamli ailesinin beni istememesinden kaynakli bunalmisti.sonra bir bahane gecti eline benden ayrildi.bu olaylar tam benim sinav haftasi zamanlari gelisti.anlam veremedim kucucuk bir konudan ayrilmamiza.iki gune duzelir dedim duzelmedi.ali degismisti.depresyona girdim yillardir cocukluk askimdan berigelen insan bambaska biri olmustu.son senem sinavlarima calisamadim kafa veremedim.agir bir bolum okuyorum kaldim bir kac dersten.ali de yoktu hayatimda ugrastim gururumu yerler altina aldim barismak adina.ailen istemiyor seni annem hasta onu cigneyemem vs.ben gittim annesine bile yalvardim biz birbirimizi seviyoruz nolur boyle yapmayin vs... annesi bana alinin baska bir kizi sevdigini beni istemedigini vs soyledi.sonradn ogrendim annesi begendigi bir kizi ogluna ayarlamaya calisiyormus.kizda cok guzel resmini gordum .bunun uzerine daha kotu oldum.psikiyatriye gittin durumum cok kotuydu doktora abartarak anlattim bana.agir bi ilac versin ruhsuzlasayim diye. Verdide duruma biraz alistim.aliyle o kizin isi de olmamis.ali bana geri dondu.gercekten seviyordum kabul ettim baristim.annesi hala beni istemiyor arkamdan sülük yapiskan gurursuz gibi seyler soylendigini duyuyorum uzerine o kiz olayi.baristim ama kendime yediremiyorum.dedim git annene soyle boyle bir tavri surdurecekse ben istemiyorum ayrilalim ama oglu icin bana saygi duyacaksada istemeye gelin .ama.artik sogumaya baslamistim biseylerden aliyi seviyordum ama bikmistim.38 küsür kilolara düsmüstum artik.yemek bile yiyemiyordum .aliden ayrildim.alinin umrunda olmadi once gitti benim ondan kiskandigim bir kizla flort etti.canim aciyordu ama umursamamaya basladim zamanla.bir iki ay derken alistim bu durumlara.sonra benim artik ailemin
Yanina gitme vaktim geldi okul bitti.aliye uygun bir zamanda son kez gorusmek istedigimi soyledim.ama oyle barisma gibi bir derdim yoktu.helallesip guzel ayrilmak istedim.cunku biz eskiden birbirimizi cok temiz sevmistik.ali yi hala olsun iyi bir insan olarak bilirim.bulustuk aliyle.onceden olsa boyle durumlarda aglamadan duramazdim cok sulugozumdur.ali de hic aglayan bir tip degildir.aliye konusuyoruz benumursamaz bir edayla konusmaya calisiyorum.artik ... dedim ali boynuma sarildi.yeni dogmus bebek gibi icli icli aglamaya basladi.bende agladim.abartisiz bir saat durmaksizin agladik.cok kotu bir duyguydu anlatamam.sonra eve geldim bi mesaj bir arama bi bisey bekledim nedense.olmadi.bu olayin uzerine 6 7 ay sonrasinda ben yeni birisiyle tanistim.oyle efendi oyle iyi oyle baska birisiydi bi akrabamiz vasitasiyla tanistigim tahsilli iyi bir insan... karakterini gercekten essiz buldugum insanla gel zaman gitzaman sozlenme karari aldik.ben doguda gorev yapiyorum suan.oda yakin mesafede dis hekimi olarak calisiyor.sözlenecegimiz isteme olacagi gun beni ali aradi annemle konustum senden baskasiyla yapamiyorim o da.artik seni kabul ediyor.benim sensiz yapamadigimi o da gordu vs.sozumun olacagini duydu bile bile aradi diye dusunuyorum.ben artik baska bir yola girdim dedim.bana alternatifler sundu ama oluru yok beni daha arama dedim .son konusmamiz oldu.su an 4 aylik sözlu 3 aylik nisanliyim.cok mutluyum dunyalar iyisi nisanlim gercekten cok hanimefendi bir kayinvalidem , ufak.tefek konular disinda bir kere bile artniyet bencillik gozetmedigim iki adet gorumcem var.cok mutluyum sukurler.olsun eski zamanlarima yaniyorum.gulup eglenip hayatin tadini cikarmak yerine ne insanlarla muhatap olmusum.sizlere tavsiyem insnaliktan nasibini almamis kim varsa hayatinizda yer vermeyin. Oyle guzel insanlar.oyle guzel insanlar var ki dunyada.sinirlarinizi bilin her zaman sizi daha iyi hissettirecek alternatifleri tercih edin.ve herseyden onemlisi rabbimden isteyin.ondan ne istediysem gec de olsa beni geri cevirmedi.hayirlisini diedikten sonra size de rabbim oyle olacaktir.annem gibi sevcegim bir ailesi olsun istedim evlenecegim kisi icin allah verdi.ali konusunda cok uzgunum cunku ali hep benim iyi animsayacagim bir gecmisim.allah onu da benim gibi cok mutlu etsin.

Son düzenleme:
Valla üşenmedim okudum, neden bilmiyorum... Öncelikle Allah daha mutlu etsin sizi.
Ancak çok kötü birinden sonra iyi birine denk gelen insanlar anlıyor bunu. Ben de anladım belki ondan. :)
Çünkü insan o iyi birine denk gelene kadar eldekinin kötü olduğunu bile anlamıyor bazen ya da iyisini hayal edemiyor. Kısmet işte.. O zamanlar ayrılmamak için dualar etmişsinizdir ya da geri dönsün diye, çok ısrarcı olmamak lazım böyle konularda. akışında, yürüyorsa, uyuyorsa birbirine yoksa olmuyor. Vardır bunun sebebi.
Hayırlısı olmuş, daim olsun.

Suan ki evleneceğin kişiye ulaşman için Ali gibi birinden çok ciddi deneyim tecrübeler edinme gerekiyormus .Ve edinmissin hayat seni acilarla yoğurmus hiç olmadığın kadar güclu olgun bir evredesin .Alınin annesinin gönlü ,seninde hayırlı bir muradin oldu.Peki Aliye ne mi oldu?Ali de araf da kaldı .

kötüyü tanıdıktan sonra iyi birisiyle hayat kurmak çoook güzel bir duygu insanın gözünün önündeki perde kalkıyor sanki ben bunlara nasıl izin vermişim nasıl katlanmışım ah kafam diyosun ama yaşadıgın mutlulugun kıymetini daha iyi anlıyorsun mutsuzluktan çıkan biri için mutluluk kadar kıymetli bişey olamaz başkalarına göre normal olan şeylere bile binlercekez şükrediyorsun bende eşimi iyiki okadar kötü şeyden sonra tanımışım çok şükür
budurumu özetleyen bir şiir mısrası var her dinlediğimde duygulanırım
(Senin aşktaki kadrini bilmek için. Önce kadersiz aşklardan geçmeli insan. Eksiltip yoran bütün ayrılıklar. Kavuşmalara giden yollara çıkar)
yazınızn bazı yerinde kendimi gördüm allah mutlulugunuzu daim etsin şuda bir gerçek başta olmayacak duaya amin dememek gerekiyormuş acıda olsa insan yaşayark görüyor inşallah yazınız çogu kişiye örnek olur

Cok dogru soyluyorsunuz insallah insanlar gecmiste benim yaptigim gibi degmeyecek insanlar icin kendini paralama konusunda benim hatalarimi yapmazlar.bu konuyu bu amacla yazdim zaten

Evet aynen oyle oldu saolun yorum icin

canım bütün yazını okudum. ve ali ile evlenmelimiyim o kayınvalideyle nasıl başedebilirim gibi birşey soracaksın sandım.. ama takdir ettim seni denenmişin denemesi olmaz bence.. aileyle huzurun olmayınca eşin ile de aran bozuluyor gerginlik oluyor.. ve seni ailesine karşı temsil edememiş bir eş adayından uzak durmak çok akıllaca olmuş..

burda yaşça küçük genç arkadaşlara örnek olmasını diliyorum.. zararın neresinden dönerseniz kardır.. kaybolan zamnalarınız tecrübe olarak dönmüş size çok mutlu oldum..

maşallah

Mutluluğunuz daim olsun Ben de korkarak okudum acaba Ali ile evlendi de şimdi pişmanım mı yazacak diye. Burada sürekli aşkımdan ölüyorum diye saçma sapan insanlar için kendini heba eden küçük kızlarımıza örnek olur,umut olur inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…