Şimdi ki Aklım Olsa....

kamelya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2007
1.104
0
Arkadaşlar hayatınız boyunca şimdiki aklım olsa şunu yapmazdım yada şunu yapardım dediginiz şeyler oldumu??..Ben şimdi düşünüyorumda keşke üniversiteye hazırlandıgım yıllarda oturup kpss hazırlanıp caba gösterseydim şimdi en azından 4 yıldır memurdum..Belki evlenmiştim bilee...Üniversite bitti yüksek lisansa başladık hala iş güc derdindeyim..Hayatı erteledikçe erteliyorum..Sizin keşkeleriniz varmı????

keşke 2 yıllık okul kazandığımda gitmeyip,1 yıl daha öss ye hazırlanıp öğretmen olabilseydim

keşke 2 yıllık okul kazandığımda gitmeyip,1 yıl daha öss ye hazırlanıp öğretmen olabilseydim

Keşke demeyi sevmiyorum ama malesef insan bazı şeyleri yaşadıkça anlıyor...Evlilik olsun okul olsuun iş hayatı olsun farketmiyor...

bazen ben de dusunurum. 4 sene univle ugrasana kadar en tabandan baslasaydim bir ise simdiye adim tecrubeli eleman olurdu. Ozellikle erkekler icin bu daha da aci. sistemimiz hala egitimle tecrubeyi kaynastiramamis, universiteyi de ilk okul ve lise gibi sirf bilgi yigini olmaktan kurtaramamistir malesef. yazik bize vallahi:teselli:

canım içerik olarak bir derdim var bölümüne değil de kişisel gelişim,anket bölümüne yazsan belki daha uygun olurdu.
ben fikrimi söyleyeyim şimdiki fikrim olsa,dgs ile girdiğim kazandığım kimya bölümüne giderdim.şuan bitirmiş olurdum.
sevgiler.

Son düzenleme:
keşke eşimi evlendikten sonra Ankara'da yaşamaya ikna etmek için bişiler yapsaydım.bu kadar zor olacağını bilmiyodum :KK43:

Haa birde benim şimdiki aklım olsaydı boş şeyler içinn o kadar gözyaşı dökmezdimmm..

ayyynı,
bırı bana deseydı unı bıterken kpssye gır ve kazan baska işlere gırme para zaten gelır deseydı
dedıler de gercı
......
anlasaydım ne guzeldı.

bir de deselerdi sen yıllarca evlenemıyceksın onla bunla cıkacaksın...
dedıler de gercı....
.......
aah ah

kimbilir daha neler diycez

Şimdiki aklım olsa daha çok ders çalışır daha iyi bir bölümde okumak isterdim.Okuduğum bölümü sevmiyorum çünkü.En büyük hayalim edebiyat öğretmeni olmaktı.Ve şimdiki aklım olsa daha önce bebek çalışmalarına başlardım :nazar:

hayatta çok büyük keşkelerim oldu çok şükür...
ama kişilk olarak daha cesur olmak isterdim... ama bunu şimdi ki aklımla da yapamam :))

şimdiki aklım olsa okul biter bitmez çalışmaya başlamaz,hatta bu işyerine iş görüşmesine bile gelmez,hatta kapısının önünden bile geçmez,bekarlık günlerimde annemle bol bol vakit geçirirdim

haa bide şimdiki aklım olsa evlendikten sonra yediklerime dikkat eder 12 kilo almazdım

çocuk isteyene kadar asla evlenmezdim...belkide ömür boyu asla evlenmezdim..

Sımdıkı aklım olsa okul bıtınce babmın yanına gelıp calısmak yerıne baska ıse gırerdım...
Öss hazırlık zamanında sınırden ve stresten 3 ayda 30 kılo alıp her yanımı patlak catlak yapmazdım...
Ve 17 yasında ılk gelen dÜnÜre evet der evlenıp gıderdım......

Ben keske demıyorum asla. Cunku yanlıs yapmıs bıle olsam o anda kendım ıcın en dogrusu neyse onu yapmısımdır. Keskeyle gelecegımı ipotek altına alamam. Sonucta gecmıc gecmıste kalmıstır su an ıcın ne yapılabılır ona bakmak gerek. Su ana kadar yazanların hıc bırı 90+ degıl. Neden gecmıse takılasınız ki. Siz elınızden gelenı yaptınız baska turlu yapmak gerekseydı yapardınız.

X