Silikon Ameliyatı Küçük Protez ve Dekolte Sorunu

Ben öyle düşünüyorum sonuçta ölçüm yapılıyor ameliyat öncesi memenin olması gereken yer belirleniyor. Ayrıca şuan memeleriniz çok serttir yumuşadıkça daha da yaklaşır en az 6 ay şekil oturmuyor.
Yumuşadı aslında oldukça, dokunduğumda yumuş yumuş hissediyorum 😂 çok hassas tabi şu an, özellikle meme ucu. Ben yurtdışında yaşıyorum. Birkaç ay sonra bir iki doktora danışmayı düşünüyorum bakalım ne gibi bir yorumda bulunacaklar…

Bi şu iki fotoya bakıyorum dekoltesi olan çok güzel görünen, bi de benim duvar gibi olan dekolteme……

Eklentiler

• 65F1EDFE-556F-48D2-8E9C-40D9CB1162B9.jpeg
    65F1EDFE-556F-48D2-8E9C-40D9CB1162B9.jpeg
    79,3 KB · Görüntüleme: 1.355
  • 1861CE57-9CAA-44F0-A43D-C9E7CCA71341.jpeg
    1861CE57-9CAA-44F0-A43D-C9E7CCA71341.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 609
Merhaba . Benim fikrimce silikon takmadan önce 2 meme ortaya çekilmeliydi. Direkt silikon takılmamalıydı. Silikonun büyüklüğü ile ilgisi yok. 400 cc de takılsa arada yine boşluk kalırdı. Çünkü yapınız öyle. Ama tabiki bunu kabullenmek şart değil. Önce meme estetiği ile memeleri ortaya çekip öyle silikon takılmalıydı. Benimde sizin gibi çok ayrıktı. Önce düzeltme yapılmıştı. Resimde hangisi sensin ?

Son düzenleme:
Merhaba . Benim fikrimce silikon takmadan önce 2 meme ortaya çekilmeliydi. Direkt silikon takılmamalıydı. Silikonun büyüklüğü ile ilgisi yok. 400 cc de takılsa arada yine boşluk kalırdı. Çünkü yapınız öyle. Ama tabiki bunu kabullenmek şart değil. Önce meme estetiği ile memeleri ortaya çekip öyle silikon takılmalıydı. Benimde sizin gibi çok ayrıktı. Önce düzeltme yapılmıştı. Resimde hangisi sensin ?
Bana mesaj atar misin? Ben sana atamiyorum :)

Meme protezinde memeler ayrık durur. Yana yani koltukaltlarına kayar fazla birleşmez. Benimki boyleydi silikonlulari inceledigimde de aynen benimki gibi duruyor. Yani birleşneyecek

Meme protezinde memeler ayrık durur. Yana yani koltukaltlarına kayar fazla birleşmez. Benimki boyleydi silikonlulari inceledigimde de aynen benimki gibi duruyor. Yani birleşneyecek
Evet meme yapımın bu olduğunu kabullendim artık ama yukardaki arkadaşın yazdığı şey doğru mu öyle bi şey var mı silikon takmadan önce memenin düzeltilmesi ortaya çekilmesi vs

Aynen benim doktorumda daha büyük neden takmadınız dediğimde koltukaltınıza taşardı dedi ki öyle zaten benim dual plan belki kas üstü olursa ortada birleşme olabilir ama tam bilemiyorum.

Evet meme yapımın bu olduğunu kabullendim artık ama yukardaki arkadaşın yazdığı şey doğru mu öyle bi şey var mı silikon takmadan önce memenin düzeltilmesi ortaya çekilmesi vs
Ben ayrik olcagini bilmiyordum yaptirirken oyuzden hic doktora karismadim şöyle yap boyle diye ama silikonlu kadinlari inceledigimde hepsi ayrık duruyor. Ünlulerde bile ayrik. Sanmiyorum o yorum dogru deyil gibi. Yada gogus bolgesi cok dar olmalı

Ben ayrik olcagini bilmiyordum yaptirirken oyuzden hic doktora karismadim şöyle yap boyle diye ama silikonlu kadinlari inceledigimde hepsi ayrık duruyor. Ünlulerde bile ayrik. Sanmiyorum o yorum dogru deyil gibi. Yada gogus bolgesi cok dar olmalı
Belki yağ enjekte edilerek aradaki boşluk biraz azaltılabilir yine bir dr instagram sayfasında yaptığı protezin fotosunda yazmıştı yağ enjekte ile dekolte görüntü belirgenleştirildi diye .

Arkadaşlar benim yorumum mu doğru değil ? Benim yorumum elbette doğru. Göğüs kafesimde dar filan değil. Ben yıllar önce silikon taktırmıştım. Hiç bir düzeltme yapılmadan direkt silikonu tıkmıştı. Çok gençtim 27 yaşındaydım. Bilgisizdim. Önce ödem vardı beğenmiştim. Memelerim yapı olarak ayrıktı. Biri sağa biri sola bakıyordu. Ödem inince görüntüden nefret ettim. 1 yıl sonra başka bir doktora silikonları çıkartırdım ve memelerimi ortaya çekmesini istedim. Silikonlar çıkartıldı memeler ortaya çekildi küçük ama muhteşem memelerim oldu. Yani yapısal deyipte düzeltilmemesi diye bir şey söz konusu değilmiş. Ama yıllar sonra meme kanserine yakalandım ve memeler boşaltılıp 325 cc silikon çift taraflı takıldı. Önceden memeler ortaya çekildiği için şimdi görüntüsü çok güzel. Sevgili kızlar , küçük şeyleri dert etmeyin. Mükemmeli aramayın. Ama çok kafaya takıyorsanız elbette önce memelerde düzeltme şart. Silikon işin en kolay yani. Çoğu dr düzeltme yerine direkt silikon koyuyor. Bu çok yanlış.

Arkadaşlar benim yorumum mu doğru değil ? Benim yorumum elbette doğru. Göğüs kafesimde dar filan değil. Ben yıllar önce silikon taktırmıştım. Hiç bir düzeltme yapılmadan direkt silikonu tıkmıştı. Çok gençtim 27 yaşındaydım. Bilgisizdim. Önce ödem vardı beğenmiştim. Memelerim yapı olarak ayrıktı. Biri sağa biri sola bakıyordu. Ödem inince görüntüden nefret ettim. 1 yıl sonra başka bir doktora silikonları çıkartırdım ve memelerimi ortaya çekmesini istedim. Silikonlar çıkartıldı memeler ortaya çekildi küçük ama muhteşem memelerim oldu. Yani yapısal deyipte düzeltilmemesi diye bir şey söz konusu değilmiş. Ama yıllar sonra meme kanserine yakalandım ve memeler boşaltılıp 325 cc silikon çift taraflı takıldı. Önceden memeler ortaya çekildiği için şimdi görüntüsü çok güzel. Sevgili kızlar , küçük şeyleri dert etmeyin. Mükemmeli aramayın. Ama çok kafaya takıyorsanız elbette önce memelerde düzeltme şart. Silikon işin en kolay yani. Çoğu dr düzeltme yerine direkt silikon koyuyor. Bu çok yanlış.
Bu işlem türkiyede mi yapıldı inanın ben hiç bilmiyordum böyle bişey olduğunu doktorumda bahsetmedi zaten.

Merhaba arkadaşlar. Bundan 2,5 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum. Meme büyütme ameliyatı olmak istememin nedeni bir elbise giydiğimde sütyenli veya sütyensiz (özellikle de sütyensiz) hoş bir dekolte görüntüsü oluşmasıydı. Küçük de olsa memem vardı hiç yok değildi. (Hem arkadaş çevrem hem de doktorum tarafından onaylı)
Doktorum 275cc olabileceğini fakat ameliyatta 250 ve 300 de deneyeceğini söyledi. Ameliyat sonrası ise 250 cc taktığını öğrendim. Şu an sporcu sütyeni takıyorum sürekli fakat iki meme arasındaki boşluk ameliyattan beri beni çok düşündürüyor. Meme yapımdan dolayı böyle diye düşünüyorum fakat sonra da diyorum ki ne alaka dekolte görünümüyle meme yapısının? Büyütme ameliyatı geçirdim sonuçta… Bu konuda gerçekten çok üzgünüm. Dekolteli olan bir kıyafet deniyorum fakat bomboş duruyor dekolte kısmı. BOMBOŞ! :KK43:
Ameliyat olup da böyle bir durumla karşılaşıp daha sonra aylar geçince memnun olan var mı?
Fotoğraf ekleyeceğim bu arada galeriye.
Doktor adı sormayın, henüz vermek istemiyorum. Belki aylar sonra…..
Bu arada sizden rica ediyorum yaptığınız yorumlarda empati kurarak yapın ve beni daha da üzecek yorumlarda bulunmayın.
Merhabalar, bana 6 ay bitti. 295 cc kasaltı dikleştirmeli oldum.İnanın çok üzgünüm. Ortası hala ayrık.Dediğiniz gibi dekolte görünümü yok. 1 Ekimde randevum var.Revizyon isteyeceğim.

Banu cuğum 6 ay bitti halaaa ayrık.. çok üzgünüm vallahi ben de..
Canım ben pazartesi gittim doktora dr direk masaj yapmıyor musun dedi meme altındaki çukurlaşma yani dik dikişlerden kaynaklı oluyormuş masaj düzeltir dedi evet ben masajı çok önemsememiştim. Masaj yaptıkça şekli düzeliyor gibi biliyorsun benim kist vs derken bazı yerlerde şekil bozukluğu vardı. Ayrıklık konusuna gelince benimde ayrık malesef ama bikinide vs çokta kötü durmadı benim tek şikayetim keşke 300 cc koysaymış ama dr diyoki sığabilecek olanı koydum.

Canım ben pazartesi gittim doktora dr direk masaj yapmıyor musun dedi meme altındaki çukurlaşma yani dik dikişlerden kaynaklı oluyormuş masaj düzeltir dedi evet ben masajı çok önemsememiştim. Masaj yaptıkça şekli düzeliyor gibi biliyorsun benim kist vs derken bazı yerlerde şekil bozukluğu vardı. Ayrıklık konusuna gelince benimde ayrık malesef ama bikinide vs çokta kötü durmadı benim tek şikayetim keşke 300 cc koysaymış ama dr diyoki sığabilecek olanı koydum.
Bana masajdan hiç bahsetmemişti,en son memnuniyetsizliğim için gittiğimde de konusu bile geçmedi canım çok ilginç. Masaj önermeliydi. 1 Ekimde gideceğim randevuma. Bu süreçte incelediğim hasta fotoğraflarında,ayrık göğüslerin bile daha birleşik yapılabildiğini gördüm. Benimki sanki yapıdan değil de dikleştirme yanlışlığından kaynaklı ayrıldı iyice. İmplantlar öyle yukarı doğru değil aşağıda senin ne durumda?

Belki yağ enjekte edilerek aradaki boşluk biraz azaltılabilir yine bir dr instagram sayfasında yaptığı protezin fotosunda yazmıştı yağ enjekte ile dekolte görüntü belirgenleştirildi diye
Bu işlemin adı nedir acaba? “Memeleri ortaya çekme” değildir herhalde 🤣🤣 en azından bilelim de biz de doktorlarımıza diyelim bak böyle bir işlem varmış neden bahsetmedin diye….

Banu bazıları masajı önermiyor, bazıları öneriyor. Bazıları komplikasyon olur, kanama olur vs. Diye önermiyor. Bana 1 ay sonra hafif masaj yap dedi nasıl yapılcağını söyledi. Masaja başladığım 3. Gün sağ silikonun hareket ettiğini hissetmeye başladım. Aşırı rahatsız edici, hala da devam ediyor 1 haftadır o nedenle bi süre daha yapma dedi bana

X