Silikon Ameliyatı Küçük Protez ve Dekolte Sorunu

Denism

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2019
59
15
Merhaba arkadaşlar. Bundan 2,5 hafta önce meme büyütme ameliyatı oldum. Meme büyütme ameliyatı olmak istememin nedeni bir elbise giydiğimde sütyenli veya sütyensiz (özellikle de sütyensiz) hoş bir dekolte görüntüsü oluşmasıydı. Küçük de olsa memem vardı hiç yok değildi. (Hem arkadaş çevrem hem de doktorum tarafından onaylı)
Doktorum 275cc olabileceğini fakat ameliyatta 250 ve 300 de deneyeceğini söyledi. Ameliyat sonrası ise 250 cc taktığını öğrendim. Şu an sporcu sütyeni takıyorum sürekli fakat iki meme arasındaki boşluk ameliyattan beri beni çok düşündürüyor. Meme yapımdan dolayı böyle diye düşünüyorum fakat sonra da diyorum ki ne alaka dekolte görünümüyle meme yapısının? Büyütme ameliyatı geçirdim sonuçta… Bu konuda gerçekten çok üzgünüm. Dekolteli olan bir kıyafet deniyorum fakat bomboş duruyor dekolte kısmı. BOMBOŞ!
Ameliyat olup da böyle bir durumla karşılaşıp daha sonra aylar geçince memnun olan var mı?
Fotoğraf ekleyeceğim bu arada galeriye.
Doktor adı sormayın, henüz vermek istemiyorum. Belki aylar sonra…..
Bu arada sizden rica ediyorum yaptığınız yorumlarda empati kurarak yapın ve beni daha da üzecek yorumlarda bulunmayın.

Son düzenleme:
Sizi üzmek istemiyorum dalga mı geçmiş sizinle nasl doktor o ya onun için mi siz onca ağrıyı çekip ameliyat oldunuz .Benim üç buçuk ay oldu yaptirali .Küçük takaym dedi ben 375 diye direttim şu an dolgulu sütyenle tam birleşik duruyr dolgun gorunuyr .Dolgulu kullanmasm bende bile bir boşluk var . Daha büyüge zorlardm ama sonrasında çok sıkıntı çıkar dedi gözum korktu o ihtimal olmasa daha büyük isterdim.Ayrica nasl kafasına göre yapıyor keşke öncesinde net soyleseydiniz ne istediğinizi .

Açıkçası küçük büyük muhabbeti dönmedi bizde, ölçülerimi aldıktan sonra şu boyut olacak dediğinde olması gerekenin bu olduğunu düşündüm ve ona güvendim. Araştırdığımda kimisinin vücuduna büyük geldiği için komplikasyonlar geliştiğini görüyorum. Fakat dekolte kısmının protez büyüklüğüyle alakası var mı onu merak ediyorum bu aşamada ne yapabileceğimi bilmiyorum.

Ama nasl dönmüyor ki benimkide bana 300 fln gibi biseyler dedi ben hayr dedim büyüdükçe sıkınti artyr fakat istedigimiz boyutlar anormal boyutlar değil .Benim memem de dümdüz değildi vardı kendisi söylemişti hatta dümdüz olsa istediğin boyutu takamam diye ki sizinde benim gibiymis .Dekoltenin ilgisi var çünkü ben ilk yaptrdgmda ilk iki üç haftada o kdr yukarda ve bitisiktiki bayılmıştım dua ettim öyle kalsm diye birinci aydan sonra ortası daha ayriklasti ve küçülme oldu kesinlikle ilgisi var

Bana sorulsa mesela o ilk hali gibi kalsn isterdim

Hanımefendi ne saçmalıyorsunuz siz? Büyüklükle alakası var dediğiniz ve sizin bahsettiğiniz durum ilk günlerdeki ödem oluşumu. Size burada ödem nedir ne değildir açıklamak istemiyorum. Google’a yazın bi zahmet. Protez büyüklüğü ve ödem aynı şeyler değil.

Bakın ben çok bilgili olduğumu iddia etmedim sizin iki meme arasinda inanılmaz bir boşluk var ben bunu takılan boyutla bagdaştrdm en azindan doktorun asistanınn bana söylediği buydu .Başta şişliğin odemle ilgili olduğunu biliyrm fakat şu an benim memem hâlâ birleşik ve dolgun gorunuyor ilk günden çok ta farkı yok .Ayrıca çok terbiyesizsiniz burda yardımcı olmak için yazan bir insana üslubunuz yerlerde bu uslupsuzlukla bir yolunu bulur tekrar yaptrrsnz Ayrıca 250 CC taktrp sutyensiz vavvv denecek meme bekliyorsunuz kimin sacmaladiği ortada bence :)

Ha birde bı zahmet yaptırmadan burdaki konulara okuyup bı araştırsaydınz o zaman doktorun dediğine hı hı dyp kafa sallamazdnz :)

Ha birde bı zahmet yaptırmadan burdaki konulara okuyup bı araştırsaydınz o zaman doktorun dediğine hı hı dyp kafa sallamazdnz :)
Bu neyin hırsı yahu? Siz karşılaştırmaya gelmişsiniz burada ya da benim ameliyatım başarılı diye bir şeyleri ispatlamaya. Memnuniyetsizliğiniz kendinizle, ben zaten ameliyat sonucumdan memnun değilim kendinizi benimle karşılaştırsanız ne karşılaştırmasanız ne? Çok komiksiniz gerçekten. Sıfır empati ile yeni ameliyat olmuş ve sonucundan memnun olmayan birine kendi ameliyatınızdan bahsedip şöyle yapsaydın böyle yapsaydın diyorsunuz. Siz önce aynada gördüğünüzle barışın. Rica ediyorum daha da fazla yorum yapmayın. Ben terbiyesizsem siz terbiyenizi gösterin.

Saka mı ya siz iyi misiniz memnuniyetsiz olan sizsiniz bana saçmalama diyen de sizsiniz ne dedim sacmaladm anlamdm ki .Ben de yaptrms bir insan olarak gerçeği söyledim kandirsam hiçbir anormallik yok size iyi öyle geliyor desem daha mı iyiydi .Karşılaştırmadan nasl anlatsym kendi deneyimimden bahsetmek karşılaştırma mi oldu ki başta yazmışım sizi üzmek istemem doktor neyin kafasını yaşıyor diye mesajımda size tek bir kötü kelime iğneleme yok.Hırsınızı kininizi işi hakkıyla yapmayan doktora gösterin zira benim size bir dusmanliğm yok tanımam etmem.

Teşekkürler yine de, doktorla konuşmanın bir şey değiştirebileceğine inanmıyorum. Keşke değiştirse

Bencebüyük silikon kullansaydı dekolte kısmı oluşurdu ama suanda kötü durmuyor bence cok güzek gozükuyorlar.

Bencebüyük silikon kullansaydı dekolte kısmı oluşurdu ama suanda kötü durmuyor bence cok güzek gozükuyorlar.
Bu konudan emin olamıyorum bi türlü yani dekolte oluşumu gerçekten protez büyüklüğüyle mi alakalı yoksa memelerin şekliyle mi? Doktoruma mesaj attım dün bana şunu yazdı: “Merhaba, biliyorsunuz implantı göğüs kasınızın altına (dual plan) şeklinde koyduk. Bu konuyu ameliyat öncesinde size açıklamıştım; uygulanacak implantın taban çapını nasıl hesapladığımızı anlattığım slaytı hatırlayın lütfen. Göğüs kasınızın orta hatta yapışma hizasından daha içeriye doğru implantın yerleştirilmesi mümkün değildir. İnsanlarda göğüs kafesinin dış bükeylik derecesi de aynı değildir. Gögüs kafesi daha dış bükey olan kişilerde göğüsler bir birinden daha ayrık durmaktadır. Saygılarımla”

bence doktorun cok güzel açıklamıs. Moralini hiç bozma demekki sana olabailecek en güzel meme böyle olmalıymıs. Çokda sexy gözküyor. Hafif destekli sütyenleri denedin mi onlarda nasıl duruyor. Veya sütyensiz gezden görüntüsü nasıl

Evet Esra teşekkürler, fakat ilerde daha büyük bir protez takıldığında dekolte V noktasının oluşup oluşmayacağını sorduğumda da bana şu yanıtı verdi: “Bilemiyorum; bu konu sizin dokularınızın esnekliğine bağlı. Bu konuda kesin bir yorum yapmak istemiyorum. İyi akşamlar.” Çok kötü bir süreç bu süreç, tek isteğimiz o oysa ameliyat yaptırmak için….

Bu doktoların genel sorunu bu asla kesin net cevap vermezler. Cunkü amelıyat sonradı hasta beğenmezse ( bakın söylediginiz olmadı) dedirtmemek için ucu açık cevaplar veriyor. Eski memeniz nasıldı. Foto atma şansınız yok mu. Üstelik 250 cc sizde kucukde durmamıs. Damla gibi dogal duruyor keske benimkide ameliyat sonraki sizin ki gibi dursa.

Merhaba 300 cc altı taktıran herkes sizin gibi düşünüyor ama şunu belirteyim benim 275 cc protezlerim ve ben dr hep büyük istiyorum dedim bana söylediği pçsizin protez koltuk altınıza doğru taşırdı oldu . Koltuk altına taşan durumlarda yani ortada birleşmemesi durumu olunca koltuk altından taşıyor meme böyle olunca isterse 400 cc taktır bu seferde diyecektik ki neden koltuk altıma doğru gidiyor meme.

Benim doktorum ayrıca hep doğadan yanaydı yaptığı işlere bakıyorum hayatta bu meme silikonlu demezsin...

O zaman mebur kabullenecegiz vücut yapimizi protezler ortaya dogru gitmiyosa yapisal olarak, büyük taksa ne takmasa ne..

O zaman mebur kabullenecegiz vücut yapimizi protezler ortaya dogru gitmiyosa yapisal olarak, büyük taksa ne takmasa ne..
Ben öyle düşünüyorum sonuçta ölçüm yapılıyor ameliyat öncesi memenin olması gereken yer belirleniyor. Ayrıca şuan memeleriniz çok serttir yumuşadıkça daha da yaklaşır en az 6 ay şekil oturmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…