Sıkı diyete başlayacak kişi aranıyor

esraasfll

Kilo vermeye yeminli kız!
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2016
528
-6
29
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir yöntem buldum ve bunu uygulamak için yanıma biri yada bir kaç kişiye ihtiyacım var.

Yöntem şu; yiyeceğiz ama kalorisi en az olan şeyleri. Yani aslında midemiz biraz dolu olacak ama yedigimizden bir şey anlamayacagız!

Diyeceksiniz ki nasıl anlatayım.

Günlük 100 kalori alarak nasıl doyacagız.

Şöyle;

Sabah; sadece bir suda pişmiş yumurta'nın beyazı

Öğlen; bir salatalık domates

İkindi; yine bir salatalık domates yada elma.

Haftada bir mutlaka kırmızı et. Yada suda pişmiş tavuk. Yağsız ve tuzssuz belirli porsyonda.

Dayanamayanlar bu öğünu 4'e çıkartabilir yani ancak ben 4'den sonra yemeği bırakacağım. Dayanmak lazım sonuçta. İrade şart!

Bu sayede hem aç kalmayacağım ki protein ihtiyacını da giderecegim. Her sabah yedigim yumurta ve haftada bir yediğim et. Kaslarımı degil yağlarımı yakmak için.

İlk 15 kiloyu bu sayede 4-5 ay gibi bir sürede bu sayede verdikten sonra da tabiki iş biraz daha yemege bakacak. Yani bir yumurta beyazı bir kup peynir domates sabah oglen bir kase corba tavuk suyunda ve ikindi elma aksam yine yemek yok gibi.

Haftada bir et sart.

Spor da!

Ben kilolu bir bayan oldugumdan bu kiloda spor zor 15 kiloyu bu yüzden bekliyorum. 15 kilodan sonra spor yapmam kolaylaşır diyerek.

Tabi kilolarımı da haftada bir buraya yazacagım. Kac kilo verdim vesaire. Adım sayar almayı planlıyorum çünkü günde en az 10.000 adım atmam şart hatta 12.000- 14.000 adım. Ev işi de bir o kadar zayıflatır. Bunları yaparak 15 kilo çok rahat gider. Ama pes eder diyeti bozarsak hemen geri alırız. Bu yuzden 1 senelik bir diyet ve onun sonrası 1 senelik bir korum programı.

Vicudumuz kiloyu geri almaya çalışır ve bunu kalorileri hesaplayıp yiyerek ornegin 12.000 adım atıp 1000 kalorilik yiyerek kilo muafaza edilir.

Asitli yiyecek içecekler yasak. Soda da dahil. Soda kilo aldırmayıp hatta sindirimi kolaylastırsada mideyi büyütür.

Bana belki de kızanlar olacaktır ama daha once bu sekilde kilo verdim sadece koruyamadım iradesiz davrandım. Bu sefer koruyacağım.

İstedigim ise birbirimizi gaza getirecegimiz rekabet ortamı yaratıp açlığımızı birbirimize anlatıp diyeti bırakmamamızı saglayacagımız bir arkadaş. Tabi her hafta buraya yazacak. Surekli mesajla birbirimizi motive edecek. İnanın bu arkadas cok ise yarıyor kilo vermede.

evvett tam benlikkkk bende gaza getirecek bir arkadaş istiyorummm :)

İnan bana canım başlayalı bugün 4. Günüm ve 4 kilo verdim. Büyük ihtimalle bunun 2 kilosu açlık. Aslında aç degilim fazla elma yiyorum salatalık yiyorum yumurta beyazı yiyorum şekersiz cay iciyorum ve bol bol da su. Halsizlik oluyor biraz haklı olarak ama takmıyorum. Kendimi oyalamak icin bol bol pohca kek borek kurabiye yapıyorum. Ben yemiyorum acıkcası hatta annem sen zayıflıtıcaksın diye bize kilo aldırıyorsun dedi :) birine ihtiyaç duyma nedenim hem rekabet ortamı yaratmak hem de birbirimize gaz vermek. Diyet bir kere bırakılınca hepten giden bir şey. İnş başlarsın. Halsizim diyerek sakın sıkma kendini halsız olsan da is yap yuru zıpla muzik ac dans et. Bana kalırsa başla diyete hemen benim gibi. Uzun bir diyet olacak çünkü benim gibi kilo problemin varsa

İnan bana canım başlayalı bugün 4. Günüm ve 4 kilo verdim. Büyük ihtimalle bunun 2 kilosu açlık. Aslında aç degilim fazla elma yiyorum salatalık yiyorum yumurta beyazı yiyorum şekersiz cay iciyorum ve bol bol da su. Halsizlik oluyor biraz haklı olarak ama takmıyorum. Kendimi oyalamak icin bol bol pohca kek borek kurabiye yapıyorum. Ben yemiyorum acıkcası hatta annem sen zayıflıtıcaksın diye bize kilo aldırıyorsun dedi :) birine ihtiyaç duyma nedenim hem rekabet ortamı yaratmak hem de birbirimize gaz vermek. Diyet bir kere bırakılınca hepten giden bir şey. İnş başlarsın. Halsizim diyerek sakın sıkma kendini halsız olsan da is yap yuru zıpla muzik ac dans et. Bana kalırsa başla diyete hemen benim gibi. Uzun bir diyet olacak çünkü benim gibi kilo problemin varsa

Ya süper 4 günde 4 kilo :) Bende bu sabah itibari ile başladım. Hatta kahvaltıda salatalık maydonoz ve domates yedim :KK70: Ara öğün elma yedim şimdide süt içmeyi düşünüyorum.. Bende kilo verdiğimi tartıda görürsem motive olacağım inanıyorum..

Ya süper 4 günde 4 kilo :) Bende bu sabah itibari ile başladım. Hatta kahvaltıda salatalık maydonoz ve domates yedim :KK70: Ara öğün elma yedim şimdide süt içmeyi düşünüyorum.. Bende kilo verdiğimi tartıda görürsem motive olacağım inanıyorum..

İnan bana vereceksin ama en geç 4'de yemek ye ve sonrasında kesinlikle yeme. Süt' yağsız iç yağlı ve yarım yağlı sütlerin kalorileri var. Aksam sadece su iç inan karnın bir süre sonra açlığa alışıyor. Hatta açlıktan hareketin artıyor surekli kafanı mesgul etmek için oradan oraya koşturuyor insan. Çaydan kahveden de şekeri kes ben kestim. Zorlanmıyormuyum evet zorlanıyorum ama tartıya çıktığında kiloların azaldığını görmek motive ediyor insanı. 4 gunde 4 kilo degil 2 kilo verdim cunku bunun 2 kilosu emin ol midenin az dolulugundan. Ve herkeze dedigim gibi spor. Yapma imkanın varsa spor yap. Yoksada ev isi yaparak ve gunde bir saat yuruyerek verebilirsin. Kilon cok sa cok hızlı vericeksin kiloları ama kilon az sa yavas yavas gider.

12 kilo kadar fazla var.. İşim gereği fazla hareket edemiyorum fakat evde koşu bandım var her akşam düzenli olarak yapıcam. Kahveyi allahtan şekersiz seviyorum. Şekeri kestim diye çayıda bıraktım bu saatten sonra :)

12 kilo kadar fazla var.. İşim gereği fazla hareket edemiyorum fakat evde koşu bandım var her akşam düzenli olarak yapıcam. Kahveyi allahtan şekersiz seviyorum. Şekeri kestim diye çayıda bıraktım bu saatten sonra :)

İnan bana hayırlısı bu kısa sürede bu şekilde kilo vereceksin. Emin ol.

Kimse mesaj atmayı yorum yapmasa da bilgilendirecegime soz verdigim icin belirtmek istedim. Bu gün 5. Günüm ve 5. Kilom da gitti. Baş dönmesini siddetli yaşadığım icin okulda şekersiz form diyet buskivilerinden aldım. Daha once yiyenler bilir icerisinde 10 adet var ben 4 tanesini bu gun yedim ve gerisini çantama attım. Yarın 3 ondan sonraki gun ise okulda 2 tanesini yemeyi planlıyorum. Onun haricinde bu gun yarım saat bir yürüyüşe cıktım. Tabiki ev isi de yaptım. Adım sayarım siparis edildi ne zaman gelir inan bilmiyorum. 5 gun once 93 ile başladığım yolda bu gun 88 kiloyum. 10 kilo daha verdigim zaman diyeti biraz arttırıcagım ve spora verecegim kendimi. Dedigim gibi bas donmesi yasıyorum ve arabalarda mide bulantısı. Mide çoğunlukla bos hızlı yakıyor. Yeşil eksi elmayı size cok öneriyorum. Daha uzun sure tokluk hissini kalıyor.

Uyarı. Kabızlık yaşayabilirsiniz. Cunku nerdeyse 3 gun gelmiyor buyuk abdestiniz.

Geçen hafta bu gün çıktığım yola 6 kiloyu devirerek girmiş bulunmaktayım. Haftada 6 kilo ama bunun 2 kilosu açlık. Yani haftada 4 kilom gitti diyebilirim. Buna nazaran herşeyden bir cimcik bir cimcik yiyorum. Maksat gozum doymasa da canımın çekmesini gidermek. Dedigim gibi iradem cok saglam su aralar. Umarım kilomu korurken de bu iradem devam eder. Seker tuz un üçlüsünden kola cips cekirdek üçlüsünden uzak durmakda kararlıyım ki bunlar benim zayıf noktalarım. Yani bir kere yersem devamının gelecegi noktalarım diyebilirim. Baş donmelerim azalmaya basladı cunku açlığa alışmaya basladım yani demem o ki zorlanacagınız gun sayısı 7 gundur. 7 gunu deviren rahat eder. Kendinizi motive etmek amacı ile sürekli tartılın zayıfladıgınızı gordukce inanın bana motive olacaksınız. Hayırlı gunler.

Canım tartıdaki durumun ne? Benim birinci haftam ve tartıda 6 kilo daha azım su an

Canım tartıdaki durumun ne? Benim birinci haftam ve tartıda 6 kilo daha azım su an

Tartılmadım henüz. Ayrıca ne koşu yapabildim nede spor.. İşten eve yorgun gittiğim için üşendim açıkçası bi fark hissedemiyorum :KK43: Tartılmaktan korkuyorum. 5. günümde eksi 1 kiloyu bile görmezsem depresyona girerim :KK43:

Tartılmadım henüz. Ayrıca ne koşu yapabildim nede spor.. İşten eve yorgun gittiğim için üşendim açıkçası bi fark hissedemiyorum :KK43: Tartılmaktan korkuyorum. 5. günümde eksi 1 kiloyu bile görmezsem depresyona girerim :KK43:

Ozaman biraz daha sıkı yapman gerekiyor diyeti demekki. Biraz daha sık gunluk temponda bile verebilirsin kiloları. İnan bnde spor niyetine bir sey yapmadım.

Evet arkadaşlar bu gün resmi olarak 8 kiloyu devirdim. İnanın çok mutluyum. 10. Güne girdim saat itibari ile ve 8 kilom gitti. Kilo vermem ilk zamanlarda hızlı ama yavaş yavaş düşeceğinin de farkındayım.

Kızlar bende şu an memleketteyim malum anne yemekleri.baslayamam ama pazrtesiden itibaren okulla birlikte sikı bir diye ve spor programina basliycam
Umarım güzel vr saglikli kilolar veririz hepinize kolay gelsin
Ben birde alkali su sisesi aldim suyun ph ini oksijenini mineralini i artiriyor
Sabahlarida ac karnina kahve ve corekotu icmeyi planliyorum bende gun gun yazicam kolay gelsin

Kızlar bende şu an memleketteyim malum anne yemekleri.baslayamam ama pazrtesiden itibaren okulla birlikte sikı bir diye ve spor programina basliycam
Umarım güzel vr saglikli kilolar veriri
z hepinize kolay gelsin
Ben birde alkali su sisesi aldim suyun ph ini oksijenini mineralini i artiriyor
Sabahlarida ac karnina kahve ve corekotu icmeyi planliyorum bende gun gun yazicam kolay gelsin

İnan bana canım benim gibi sıkı bir diyete başlarsan kilolar hızlı gidiyor. Bir haftalık bir duraklama olabilir korkma yine diyeti bıraköazsan devam ediyor kilo vermen. Ben suan bir haftalık duraklama dönemine girdim sanırım 9 kilom gitti ancak durdu kilo vermem. Daha öncede olmustu. Bıraköazsan devam ediyor. Sanırım sınav haftama girmem ve surekli oturuyor olmamın da etkisi var. Çörek otu önermem ama sabah ac karna şekersiz turk kahvesi metobolizmayı inanılmaz hızlandırır. Limon suyunu da öneririm. Tatlı ve ruzludan uzak dur ekşi'ye yönel.

İnan bana canım benim gibi sıkı bir diyete başlarsan kilolar hızlı gidiyor. Bir haftalık bir duraklama olabilir korkma yine diyeti bıraköazsan devam ediyor kilo vermen. Ben suan bir haftalık duraklama dönemine girdim sanırım 9 kilom gitti ancak durdu kilo vermem. Daha öncede olmustu. Bıraköazsan devam ediyor. Sanırım sınav haftama girmem ve surekli oturuyor olmamın da etkisi var. Çörek otu önermem ama sabah ac karna şekersiz turk kahvesi metobolizmayı inanılmaz hızlandırır. Limon suyunu da öneririm. Tatlı ve ruzludan uzak dur ekşi'ye yönel.
Saol canm destek oluyorsunuz gercekten

Canım suncazcik yemekle 15 kilo değil 25 kilo verilir sanki ... ben dayanamam galiba ya ama yemek alislanligimi düzenlemem gerekiyor çok yiyorum :KK43:

X