sigara yasağı için teşekkür ediyorum

candy38

Seize the day
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
1.060
2
54
dün meclis genel kurulunda sigara yasağını genişleten yasanın ilk beş maddesinin kabul edilmesi,. sigara içen birisi olarak beni sevindirdi.
bu yüzden meclis genel kuruluna teşekkür ediyorum ve biran önce bu yasanın yasallaşmasını bekliyorum.

Sanırım bu yasağa göre artık sadece evlerimizde sigara içebilecez.şakkıdı
Stadyumlarda bile yasaklanmış..
Çok şaşırdım doğrusu..:1shok:

İnsanlar zaten eglenceye içmek için gidiyorlar ,
böle yerlerde yasak konması mantıksız geldi bana:sm_confused:
Genede içmeyenler için iyi bir kararşakkıdı

saçma buluyorum..o zaman satışını da yasaklasınlar tam olsun..bu ne ya..tamam toplu taşıma araçlarında (kara-hava) içmezsin ama açık hava vapurda niye yasak ? en büyük zevkim

sigara içmeyene çok kötü biliyorum zararı da bi o kadar ama bara gelen adama niye yasak ? sigara içilebilecek bir ortam hazırlanmalı bence..

kendi adıma içerim yakalanmadan da kaçarım naniknanik

sigara içen birisi olarak,bu yasanın çoğu maddeleri banada anlamsız geldi.özellikle insanlar müşteri azalacağı konusunda endişeliler.
ama bir taraftanda belki böyle olursa bizlerde sigarayı biraz azaltabilir yada tamamen bırakabiliriz.hoş bunu yapabilmek için bu yasayı beklemeye tabiki gerek yok ama,en azından tetikleyici olur.
kendi adıma sigara ne kadar keyif versede hiçbir zaman bunu içiyorum diye mutlu olamadım.kendimde sevmediğim tek özellikde bu oldu...
düşünsenize bizler(sigara içenler) kendi paramızla sağlığımızla oynuyoruz...
ben en kısa zamanda çok zor olsada bu illeti terk edeceğim...

hazır içebileceğiniz yerler de azalmışken şu pis şeyi bıraksanız ha kızlartatlicadiarzu

arkdaşlar tam 23 yıl full bir tiryaki olarak ki son 7 yılımı günde 2 paketten aza düşürmeden içerken,2 ay önce sigarayı bıraktım (çok şükür) asla bırakamam derken, ben içmeyi seviyorum içmeden duramam derken,bir anda artık bırakıyorum dedim,ilkzamanlar hiç paket almadan kardeşimden bir iki tane ile idare ettim kısa bir süre sonra onuda içmedim. ve inanın hiç zorlanmadım yani sanki ben hiç sigara içemişim,NEFES ALMANIN KEYFİNİ ÇIKARIYORUM,dumansız bir hayat ne kadar güzelmiş evim mis gibi, oldu içim mis gibi oldu,inanın uykularım bile düzenene girdi,hepinize sigarasız, sağlıklı günler diliyorum inş sizlerde kurtulursunuz bu illetten...

bence acaip teşekkür ediyorum bu yasağa dumanda nefes alamayan biri olaraktan

bana çok saçma geldi bu yasaklar..tamam kapalı alanlarda içmek çok kötü ailece gidilen yerler mesela..ama barda olsun kahvede olsun yasaklanması çok saçma..helede erkekler kahvede okey oynarken çay içerken sigara yasağına uyacaklarmış gibi gelmiyor :)) barda biranın yanında sadece çerez yiyecek ve yasağa uyacak tiryakilerin olacağını pek sanmıyorum :) inşallah olur ama bu sigaraya her yerede yasak geliyor yakında bar discolarda kapanır içki yasağı gelir sonrasınıda bilmiyorum artık :)

bence bu yasak çok fazla..
insanlar sadece sokakta ve evlerinde mi sigara içebilir?
bir bara,bir kafeye hatta stada gittiğinizde sigara içemeyecek misiniz,insanları sokağa dökmenin alemi ne ki..ki ben sigara kullanmıyorum

Bir yandan kızıyorum çok fazla diye, bir yandanda doğru yapıldığını düşünüyorum.Sonuçta zehir bu.a.s

benimbe bugün bir hafta oldu arkadaşlar sigarayı bıraktığım inşallah başlamam ama kendimi yenicem darısı içenlerin başına

bende helal olsun allah razı olsun bir kişinin bırakması bile hepimiz için güzel birşey ben savaşıyorum yenilmek istemiyorum

ben aslinda evlerdede içilmemesi taraftariyim kocama yasak koysun birisi lütfeenn

Canım benim yasağı evinde kocana sen koyacaksın diyeceğim ama dinlemiyor dediğini duyar gibiyim. Aslında evlerde sigara içme yasağı gelecek. Ben ve eşim yıllardır sigara tiryakisiydik eşim bıraktı ben bırakamadım. Ama bizim evde sigara balkonda içilir asla evin hiç bir bölümünde sigara içilmez. Ama bazı kendini bilmez misafirler bu konudaki hassasiyetimizi bilmelerine rağmen oturur oturmaz kış günü hemen sigara yakarlar üstüne üstlük pencere açtırmazlar kış soğuk ya üşürlermiş. Uyarırsın aldıramazlar görüşmeyeceksin ama bire bir akraban geliyor kovamazsın. O yüzden evlere yasak gelecek. Ama arkadaşlar kanun değil her tiryakinin başına bir adam diksen herkes bildiğini okuyacaktır buna emin olun. Dumansız günler diliyorum çocuklarımızın sağlığı için...........Kötü Kazen

Sağlık herşeyden önemi insanın hayatında. Sigara ise 3. dünya ülkelerinin başına özellikle dert edilmiş bir bela. İnsanları zehirleyerek milyarlarca dolar kazanıyorlar. Bu yasağa özellikle Amerika nasıl izin verdi hayret ediyorum ama inşallah halkımız açısından hayırlı olur ve inşallah uygulanır.

sigara içen biri olarak bu alınan kararı sonuna kadar destekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…