Şiddet sayılırmı nasıl kıyar bir insan eşine

Lavaboya gitmesin mi insanlar,altına mı yapsın ya da yemek yemiş elini yıkamasin mi vs.Bi de ben çocuğumu tek başına büyütüyorum diyenleri anlamıyorum
Tabi ki de herkes doğurduğu çocuğa kendi bakacak(anne ve baba)herkes dadiyla vs büyütmuyor cocugunu
İnsan kocasını tanır, yedi yemeğini keyfinin peşinde. Benim kocam pek de iyi bir evliliğim yok sorunlarım var şu sıra, ama çocuk konusunda yapmaz bunu bilirim. Eğer tuvalet diyorsa bahane değildir anlarım. Sigaraya da gitmek istiyorsa söylesin karısına hemen geliyorum diye. Ne var yani o çocuğu bi alsa kadın da iki lokmayı keyifle yese deşarj olacak zaten

Lavaboya gitmesin mi insanlar,altına mı yapsın ya da yemek yemiş elini yıkamasin mi vs.Bi de ben çocuğumu tek başına büyütüyorum diyenleri anlamıyorum
Tabi ki de herkes doğurduğu çocuğa kendi bakacak(anne ve baba)herkes dadiyla vs büyütmuyor cocugunu
Tek başına kastım sadece ben anlıyormusunuz babası hiç bir şekilde yardımcı olmadı lavaboyada gitmeyecekti evde girdi gittik on dk var arada sigaraya içmeye gitti 10dk sonra içse ölürmüydü

Amin. Ya anlamadım gerçekten nasıl seni suçlarlar , robot değiliz ki biz. Karşında kaba anlayışsız ruhundan yorgunluğundan bi haber olan bir adam. Sadece 5 dk kendi çocuğunu kucağına alıp , eşim sende yemeğini ye deseydi bu kadın bu kadar öfkeli kendine vuracak kadar ağlayan birisi olmazdı zaten. İnsanları hasta edip sonra karşısına geçip sen hastasın doktor a git diyorlar.

Yine de git tabiki, onun dışında bir arkadaşım yengeç sanırım sana iş olanakları Hk güzel güzel yazmış anladığım kadarıyla kültürel olarak boşanmayı destekleyen bir aile yok ama sen yine de boş boş ağlama, kendine zarar verme. Çocuğun az çok büyümüş uyku saatlerinde kendini geliştirecek ne varsa onu yap. Elinde internet var o zaman bütün dünya elinde.

Kocana güvenme , tekrar çocuk sakın yapma. Hoş evliliği iyi olan kadınlar da güvenmemeli bana göre. Her daim kendimizi geliştirmeye açık olmalıyız. Üzülme bebeğine moral ol. Onunla oyna sarıl öp korkmuştur çocuk
Aynen öyle zaten asla bir daha tövbe çocuk spiral taktırmıştım iyikide taktırmışım hamileliğimdeki adamdan eser yok bir daha çocuk yaparmıyım buna inanıpta evet sağolsun iş olanaklarını yazdı araştıracağım ama aklımda ki en önemlisi bundan tamamen soğuyup gitmek tükürdüğümü yalamak istemiyorum

İnsan kocasını tanır, yedi yemeğini keyfinin peşinde. Benim kocam pek de iyi bir evliliğim yok sorunlarım var şu sıra, ama çocuk konusunda yapmaz bunu bilirim. Eğer tuvalet diyorsa bahane değildir anlarım. Sigaraya da gitmek istiyorsa söylesin karısına hemen geliyorum diye. Ne var yani o çocuğu bi alsa kadın da iki lokmayı keyifle yese deşarj olacak zaten
Çocuğu alayim demiş işte,konu sahibi kabul etmemis.Babasi alıp götürseymis o da rahat edermiş.resmen kendine eziyet etmiş

O kadar yorgunum ki ayağımı arı soktu üstüne basamadım evi temizleyemedim eşim daha çok batırdı yardım edeceğine ,ayağım düzeldi derken oğlum hasta oldu ateşlendi 1haftadır çok huysuz sinirli annem yorgunum dedi ona yemek yaptım çağırdım kaynanam gelin oturalım fikaj derken o kadar yoğun günler geçirdim ki evin işleride öyle bitmiyor herşeyimle tek başımayım yani ve en önemlisi moralim bozuk olunca oğlumla oynayamıyorum tv açıyorum onuda ona bakınca izleyince çok üzülüyorum kendimi yetersiz anne olarak görüyorum ama işlerre bitmiyorki
Yorgun olmasan bile seninde bazen tamamen keyfi olacak şeyler yaşama hakkın var. Annesin diye kendini yok saymak zorunda değilsin. Mutlu anne , mutlu çocuk yetiştirir. Ayrıca baba da anne kadar sorumlu çocuktan. Hafta içi eşim çalıştığı için çocuğa bakmasını beklemem, zaten belirtir yorgunum canım sıkkın alır başka odaya giderim. Ama dışarı ya çıkmışsın az da anne keyfini çıkarsın ölür mü sanki

Çocuğu alayim demiş işte,konu sahibi kabul etmemis.Babasi alıp götürseymis o da rahat edermiş.resmen kendine eziyet etmiş
Asosyalım tek kalamıyorum anlamıyormusunuz dışarı markete bile tek gidemez oldum sokakta insanlardan kaçıyorum çocuğu alıp götüreceği ortam lavaboya sigaraya gidecepi ortamdı izinmş verseydim yemeğimden değerlimiydi oğlum

Yorgun olmasan bile seninde bazen tamamen keyfi olacak şeyler yaşama hakkın var. Annesin diye kendini yok saymak zorunda değilsin. Mutlu anne , mutlu çocuk yetiştirir. Ayrıca baba da anne kadar sorumlu çocuktan. Hafta içi eşim çalıştığı için çocuğa bakmasını beklemem, zaten belirtir yorgunum canım sıkkın alır başka odaya giderim. Ama dışarı ya çıkmışsın az da anne keyfini çıkarsın ölür mü sanki
Bekarken o kadar iyiydim ki çarşıyı tek başıma gezerdim şimdi herkes bana bakıyor benim üzerime yürüyormuş gibi geliyor ilişki desen hep peşimden koşarlardı nasıl böyle bir insan oldum kendime vuran anlamıyorum

Aynen öyle zaten asla bir daha tövbe çocuk spiral taktırmıştım iyikide taktırmışım hamileliğimdeki adamdan eser yok bir daha çocuk yaparmıyım buna inanıpta evet sağolsun iş olanaklarını yazdı araştıracağım ama aklımda ki en önemlisi bundan tamamen soğuyup gitmek tükürdüğümü yalamak istemiyorum
Valla bilmiyorum kocana nasıl davranmalısın onu sen tanırsın ama haklılar eğer sana şiddet gösteriyorsa şu durumda boşanamam diyorsan yapacak bir şey yok ablacım tartışma çıkarmamaya bakacan. Şimdi ben az önce çocuğa oda baksaydı dedim evet ama eğer adamda bu potansiyel yoksa beklentiye girme o zaman. Bunun gibi. Sorun olacak şeylerden uzak dur. Sana vurmuş şimdi sabah ne yapmalıyım dedin de. Vuran adama da gel konuşalım demek olmaz artık. Sessizce takıl, yemeğini işini yap. Belki o anlar

Valla bilmiyorum kocana nasıl davranmalısın onu sen tanırsın ama haklılar eğer sana şiddet gösteriyorsa şu durumda boşanamam diyorsan yapacak bir şey yok ablacım tartışma çıkarmamaya bakacan. Şimdi ben az önce çocuğa oda baksaydı dedim evet ama eğer adamda bu potansiyel yoksa beklentiye girme o zaman. Bunun gibi. Sorun olacak şeylerden uzak dur. Sana vurmuş şimdi sabah ne yapmalıyım dedin de. Vuran adama da gel konuşalım demek olmaz artık. Sessizce takıl, yemeğini işini yap. Belki o anlar
Sizce sabah umursamıyor gibi yapıp neşelimi olsam yoksa durgunmu

Asosyalım tek kalamıyorum anlamıyormusunuz dışarı markete bile tek gidemez oldum sokakta insanlardan kaçıyorum çocuğu alıp götüreceği ortam lavaboya sigaraya gidecepi ortamdı izinmş verseydim yemeğimden değerlimiydi oğlum
Lavaboda sigara içilmez
Dışarı çıkacaktı muhtemelen.Evet çocuğun yanında sigara içilmesin tabi ki ama bu adam evde de sigara içiyor.Siz bu şekilde davranarak babalık sorumluluğunu vermiyorsunuz kocanıza
Acil psikiyatra gidin
Sosyal fobi çok zor ben de çok eskiden yaşamış biri olarak soyluyorum
Devlet hastaneleri ücretsiz hemen şimdi randevunuzu alın.
İlaç verirler diye düşünüyorum
İnanın tedavisi olan bir hastalık.

Lavaboda sigara içilmez
Dışarı çıkacaktı muhtemelen.Evet çocuğun yanında sigara içilmesin tabi ki ama bu adam evde de sigara içiyor.Siz bu şekilde davranarak babalık sorumluluğunu vermiyorsunuz kocanıza
Acil psikiyatra gidin
Sosyal fobi çok zor ben de çok eskiden yaşamış biri olarak soyluyorum
Devlet hastaneleri ücretsiz hemen şimdi randevunuzu alın.
İlaç verirler diye düşünüyorum
İnanın tedavisi olan bir hastalık.
Evde içerde asla sigara içirtmem balkona gitsin içsin küçücük çocuk onun zehirini soluyamaz izin vermem sosyal fobide evet çok zor kocam sağolsun ilacım vardı yarından itibaren tekrar kullanmaya başlayacağım

Ve bu adam geçen hafta sıkıldım günlük otel tut dedi tuttum sabahına kahvaltı saati geçiyor diyorum kalkmıyor çocuğu al git sen ye diyor ve onun öncesinde öğlen yine aynı şeyi yaptı çocuğa yemek yediyorum bir yandan ben yemeye çalışıyorum mama sandalyesinde ayağa kalkıyor kendisi yemeğini bitirdi ben sigara içmeye gidiyorum dedi ve ben o halde hem oğlumla uğraşıyorum düşmesin diye hem yemek yemeye çalışıyorum ölürmüyü mama sandalyesini yanına çekip oynasada 10dk bende yemek yesem

Bendemi sorun var gerçekten çocuğuma yemek yedirdim kendi rahat rahat yedi sonradan yanımdan gitmesimi gerekiyordu ve tek başıma masada kalma fobim olduğunu da biliyor
Gitsin, ne oluyor? Siz koca bulunca boynuna ip takıp peşinizde gezdirme hayalleri mi kurdunuz? İnstagramda gorduklerinize mi kapıldınız, benim eşimin tatili yok gibiydi, o gun de kendini dinlendirecek işleri yapmayı seviyordu, ben cocuklarımı alıp çıkıyordum,sahile gidiyorduk, termosumda cay, onlara yiyecekler, ne güzel eglenip dönüyorduk. Koca zaten sizin, göbegiyle baglı gibi hareketler🙄Bakın adam ikiletmemiş yemege çıkmıssınız, sigaraya karsıyım fakat içecekse de gitsin içsin ne var. Adam siddete meyilli fakat siz de oylesiniz. Yarın kocanıza kızar çocugunuzu döversiniz :/

Çok kötüyüm ölmek istiyorum artık sadece haksızmıyım söyleyin lütfen gönlüm alınmadıkça kendime haksızlık payı vermekten konuşmaya başlamaktan yoruldum
Neden karşıya kızıp kendinize zarar veriyorsunuz? Ölmek istiyorum nedir,siz kiymetlisiniz, bir annesiniz. Kendinize değer vermeyi bilmeniz gerek. Siz değerlisiniz. Bunu unutmayın lütfen.

Gitsin, ne oluyor? Siz koca bulunca boynuna ip takıp peşinizde gezdirme hayalleri mi kurdunuz? İnstagramda gorduklerinize mi kapıldınız, benim eşimin tatili yok gibiydi, o gun de kendini dinlendirecek işleri yapmayı seviyordu, ben cocuklarımı alıp çıkıyordum,sahile gidiyorduk, termosumda cay, onlara yiyecekler, ne güzel eglenip dönüyorduk. Koca zaten sizin, göbegiyle baglı gibi hareketler🙄Bakın adam ikiletmemiş yemege çıkmıssınız, sigaraya karsıyım fakat içecekse de gitsin içsin ne var. Adam siddete meyilli fakat siz de oylesiniz. Yarın kocanıza kızar çocugunuzu döversiniz :/
Anneliğimi sorguladın iftira attın ya Allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın

Ve bu adam geçen hafta sıkıldım günlük otel tut dedi tuttum sabahına kahvaltı saati geçiyor diyorum kalkmıyor çocuğu al git sen ye diyor ve onun öncesinde öğlen yine aynı şeyi yaptı çocuğa yemek yediyorum bir yandan ben yemeye çalışıyorum mama sandalyesinde ayağa kalkıyor kendisi yemeğini bitirdi ben sigara içmeye gidiyorum dedi ve ben o halde hem oğlumla uğraşıyorum düşmesin diye hem yemek yemeye çalışıyorum ölürmüyü mama sandalyesini yanına çekip oynasada 10dk bende yemek yesem
O kadar haklısınız ki... Ben bunu ikizlerimle yasadim, yaşıyorum. Allahtan yemek yemeye düşkün değilim yoksa çok bozulurdum. Uyku uyusun derdinde bizimki de. Sürekli uyuyor. 😅

Neden karşıya kızıp kendinize zarar veriyorsunuz? Ölmek istiyorum nedir,siz kiymetlisiniz, bir annesiniz. Kendinize değer vermeyi bilmeniz gerek. Siz değerlisiniz. Bunu unutmayın lütfen.
Ah bir öğrenebilsem değer vermeyi gerçi kimsenin bana değer verdiğinimi gördümki değeri bileyim annem kanser hastası ve genetik hırçın çıktı doktor kızındada yüksek ihtimalle çıkar dedi stres yapma dedi ama eşimin gram umurunda değil genetiğini değiştir o zaman napim dedi beni üzme diyince

X