Şiddet sayılırmı nasıl kıyar bir insan eşine

Tahmin ettim bunun devamı gelecek belli ki.
Ayrılamama sebebin ne?
Arkamda ailem yok annem babam benim için ölüp bitiyor ama anlatıyorum olanları biz neler çektik bunlarımı çekemiyorsunuz baban işçilerine sinirlenir gelir saatlerce beni döverdi diyor ha bide lisedeyken komşumuz beni erkek sınıf arkadaşımlar görüp babama söylemişti oda kemerle dövmüştü dayak yemek kaderimde var heralde annem dediği işi yapmadım diye yere yatırıp belimde zıplardı neler neler hani diyorsunuz ya sizde iyi değilsiniz diye şimdi ben o eve nasıl döneyim oğluma bak çalışayım diyorum hastayım bakamam diyor annem

ne bu dram ya dizi mi cekiyosunuz adam sigara içmeye gidicek diye niye kendinize vura vura agladiniz? Ha bu siddet mi demissiniz evet siddet
Çocuğu ona vermedim rahat rahat yedi tek yemek yiyemedipimide biliyor 10dk sonra içse ölürmüydü bağırıp yırtılmasına s.git demesine sövmesine gerek varmıydı

Arkamda ailem yok annem babam benim için ölüp bitiyor ama anlatıyorum olanları biz neler çektik bunlarımı çekemiyorsunuz baban işçilerine sinirlenir gelir saatlerce beni döverdi diyor ha bide lisedeyken komşumuz beni erkek sınıf arkadaşımlar görüp babama söylemişti oda kemerle dövmüştü dayak yemek kaderimde var heralde annem dediği işi yapmadım diye yere yatırıp belimde zıplardı neler neler hani diyorsunuz ya sizde iyi değilsiniz diye şimdi ben o eve nasıl döneyim oğluma bak çalışayım diyorum hastayım bakamam diyor annem
senin sevgi anlayisin sorunlu. cok ciddi söylüyorum tedavi olman lazim. esin hayatinin icine etmis hala "cok seviyorum" diyorsun, ailen cocuklugunun icine etmis hala "benim icin ölüp biterler" diyorsun.
sevgi böyle bir sey degil. deger vermek bambaska bir sey.
bence madem bebegim küçük calisamam modundasin ilk is devlet hastanesi ya da bulunduğun ilcenin sosyal hizmet merkezinde psikologa basla, bunu uzun sure devam ettir. iskur'un meslek edinme kurslari vardi. hem egitim aliyorsun birkac ay hem de katildigin her ay sana asgariye yakin para oduyorlar. cocuk kres ya da anaokulu cagina gelince orada elle tutulur bir meslege basla. zaten iskur yardimci oluyor ise girmene, öneride bulunuyor, isveren seni alsin diye ilk sene sigortani ödüyor falan. bu sekilde bir ise girersin.
o zamana kadar da adamdan gizli minik birikimler yap, kendini psikolojik olarak hazirla. misal "28imde bosanmis, guclu bir kadin olacağım" diye kendini temkinle. tum adimlarini ona gore at. evdeki ayiya da bulasma. sen küsünce o daha cok küsüyormus. ne ala iste. birbirinizle iletisim kurmadan gecer seneler gucu toparlayinca da ayrilirsin

senin sevgi anlayisin sorunlu. cok ciddi söylüyorum tedavi olman lazim. esin hayatinin icine etmis hala "cok seviyorum" diyorsun, ailen cocuklugunun icine etmis hala "benim icin ölüp biterler" diyorsun.
sevgi böyle bir sey degil. deger vermek bambaska bir sey.
bence madem bebegim küçük calisamam modundasin ilk is devlet hastanesi ya da bulunduğun ilcenin sosyal hizmet merkezinde psikologa basla, bunu uzun sure devam ettir. iskur'un meslek edinme kurslari vardi. hem egitim aliyorsun birkac ay hem de katildigin her ay sana asgariye yakin para oduyorlar. cocuk kres ya da anaokulu cagina gelince orada elle tutulur bir meslege basla. zaten iskur yardimci oluyor ise girmene, öneride bulunuyor, isveren seni alsin diye ilk sene sigortani ödüyor falan. bu sekilde bir ise girersin.
o zamana kadar da adamdan gizli minik birikimler yap, kendini psikolojik olarak hazirla. misal "28imde bosanmis, guclu bir kadin olacağım" diye kendini temkinle. tum adimlarini ona gore at. evdeki ayiya da bulasma. sen küsünce o daha cok küsüyormus. ne ala iste. birbirinizle iletisim kurmadan gecer seneler gucu toparlayinca da ayrilirsin
Yarın sabah kalktığında nasıl biri olmalıyım zaten konuşmaycağım oda konuşmazda gülüyormuş gibi yapıp iyimi gözükeyim yoksa vurduğu için hatasını anlaması için üzgünmü durayım

Bendemi sorun var gerçekten çocuğuma yemek yedirdim kendi rahat rahat yedi sonradan yanımdan gitmesimi gerekiyordu ve tek başıma masada kalma fobim olduğunu da biliyor
Ya gerçekten 5 dakika, hadi bilemedin 10 dakika masada tek kalmamak için mi olayları bu kadar büyüttün? Telefonunda 2 sosyal medyaya bakardın, anlamadan gelirdi adam.

Bi de trip yapıyorsan sonuna kadar yap. Masadan kalkıp ortalığı karıştırıp, sonra eve gidince barışmak için yanaşmak ne? Ben olsam, ben de barışmam. Gecemin içine etmişsin, niye barışayım?

Diğer yandan kocan uyguladığı şiddetten dolayı adam değil! Yani hiç bir şartta fiziksel müdahale kabul edilebilir bir şey değil. Ama sen niye kendine fiziksel şiddet uyguluyorsun? Hayatımda sinirden duvara yumruk atan ne gördüm ne duydum. Anca filmlerde görüyorum. Sizce bu davranış normal mi? Psikolojiniz çok bozulmuş.

Diğer bir önerim de bu adamı terk etmek gibi bir lüksünüz yok ise, ortalığı germeyin. Çünkü bunun zararı en başta çocuğunuza, sonra da size. Gördüğünüz gibi adama bir şey olmuyor. İçeri geçip yatıp, uyuyor.

siz de yemissiniz. tatli zamani gelince yasanmis bu munakasa
Çünkü o zamana kadar oyalıyordum masanın duvar tarafında bak şöyle bak böyle diye sigarasımı artık nesiyse tuvaletemi aklına geldi ya çocuğu yere bıraksana dedi plan kurdu yani kendide ben yemeyecem sevmedim dedi kalktı çocuğu kovaladı

(Kısaca ağlarken elimi yüzüme kapattım diye kollarıma vurdu)
Akşam yemeğe götür dedim yemeğe gittik orda oğluma yemek yedirdim bana sıra gelince eşimim tabağı bitmeye yakındı o sırada oğlum durmadı masadan inip etrafında yürümeye başladı yemeğimi yedim tatlı ikramı geldi o sırada oğlum dolaşıyordu eşimde evden lavaboya girip çıkan adam sıkıştım lavaboya gidecem diyip tutturdu eskidendi tartışmıştık yemek sırası bana gelince beni bırakıp sigaraya gitme diye bugünde biliyorum ki lavaboya değil sigara içmeye gidecek çocuğuda götüreyim lavaboya gideyim dedi bende hem sigaranın dumanına maruz kalmaması için hemde lavabo pis ortam diye yok dedim ısrar edince masayı bıraktım kalktım ama hiç bişey olmamış gibi davrandım kendisi surat yapmaya başladı cortlatıp masadan kalktım diye eve geldi sövdü saydı o sırada barışlaım diye yanına gittim niye nöyle yapıyosun ben sana trip yapmadım sevmedğim bişey yemekte tek kalmak dedim bağırdı çağırdı içime attım içeri geldim sinirden kendime vurdum ağladım ellerimi yüzüme kapatım odadan geldi sinirle çok hızlı şekilde kollarıma vurdu bağırdı bu şiddet sayılırmı o herkesin bahsettiği şey bizdedemi başladı nasıl kıyıyor ya çok kötüyüm onunla konuşmak istemiyorum yardımınıza ihtiyacım var fikirlerinize çünkü bir konuşsa bende konuşurum ve çok kötü halde beni bırakıp gitti uyudu . Uzun oldu çok özür dilerim kimsem yok dertleşecek siz varsınız😭😭
İkiniz, de normal değilsiniz, aşkolar

Çünkü çok fazla içime atıyorum kaldıramıyorum artık sinirden vurdum kendime siz hiç duvara vurmadınızmı sinirle onun patlamasını yaşadım
Psikiyatriye gidin lütfen, param yok demeyin devlete gidebilirsiniz. Kendimi öldürmek istiyorum, kendime zarar verdim, kocama vurdum falan bunlar normal şeyler değil.

Daha sonra yanaşırsa adamla beraber evlilik terapisine gidin. İkinizin de durumu iyi değil çocuğa yazık sizlerle uğraşıyor bir de. Yanaşmazsa ve boşanamam derseniz abuk sabuk şeylerle adamı darlamaktan vazgeçin, çocuğunuza odaklanın.

Siz hem kendinizden hem eşinizden şiddet görüyorsunuz. Tedavi olmalısınız. Çocuğunuz var, yazık. Eğer bunu aşamazsanız ona karşı da şiddete başvurursunuz. Öfke kontrolü çok önemli.

Eşinizle alakalı arkadaşlar yazmışlar. Önceki konularınızı bilmiyorum. Tek diyebileceğim, kişi önce kendine değer verir. Sen kendine değer vermezsen, eşin de değer vermez. Kendine değer veren biri de, değersiz hissettiği yerde durmaz.

Ben büyütmedim yemeyeceğim diyip masadan kalktım sövüp sayan o surat yapan o başkaya odaya geçip ağlayan dayak yiyen ben
İyide bu yaptığınız manipülatif bi davranış, pasif agresif bi yapınız var. Yaşadığınız olaylara çanak tutuyorsunuz yani. Adam zaten normal değil, bir gün elinde kalırsınız. Şiddet yavaş yavaş başlar, baktı ki aksiyon almıyorsunuz/alamıyorsunuz daha da büyür.

Psikiyatriye gidin lütfen, param yok demeyin devlete gidebilirsiniz. Kendimi öldürmek istiyorum, kendime zarar verdim, kocama vurdum falan bunlar normal şeyler değil.

Daha sonra yanaşırsa adamla beraber evlilik terapisine gidin. İkinizin de durumu iyi değil çocuğa yazık sizlerle uğraşıyor bir de. Yanaşmazsa ve boşanamam derseniz abuk sabuk şeylerle adamı darlamaktan vazgeçin, çocuğunuza odaklanın.
Geçen ay piskolojik baskıyla gittim depresyon ilacı yazdı çok ağır depresyondasın dedi selectra yazdı ama içtiğimde hem kusma hem intihar hissi oldu bu ilaçlar yapabiliyormuş şimdi o ilaçtan tekrar alsam bu kafayla nasıl olur bilemedim

Ama çocuk kucağındayken sigara içecekti ağzının dibinde olacaktı çocuk banada bıraksa durmayacaktı bende kalktım olay büyümesin diye
olay büyümesin diye kalkmanız saçma zaten olayı o tırmandırmış, ve kriz geçirip kendinize vurmanızda.
Eşinin yaptığı tabikide şiddet sende ona vurmuşsun seninkide öyle. İkinizde de hata var.
Eğer boşanmayacaksan psikolog veya çift terapistiyle görüşmeniz en doğrusu sizi geçtim çocuk için sürekli bağırış olan bir evde büyümesi sağlıklı değil.

Yarın sabah kalktığında nasıl biri olmalıyım zaten konuşmaycağım oda konuşmazda gülüyormuş gibi yapıp iyimi gözükeyim yoksa vurduğu için hatasını anlaması için üzgünmü durayım
niye gulesin ya deli misin?
adami kizdirma, kendini dövdürme. soguk dur ama tartisma başlatacak kadar da triplenme.
iletisimi birak iste.
gerci buna da hayat dersen...
bir de bir sonraki siddetinde tuvale kitle kendini, polisi ara darp raporu al. zaten sikayetci olmaman icin yalvarir tutusup
en azindan arkanda bir guc gorurse belki korkar, daha yapmaz

niye gulesin ya deli misin?
adami kizdirma, kendini dövdürme. soguk dur ama tartisma başlatacak kadar da triplenme.
iletisimi birak iste.
gerci buna da hayat dersen...
bir de bir sonraki siddetinde tuvale kitle kendini, polisi ara darp raporu al. zaten sikayetci olmaman icin yalvarir tutusup
en azindan arkanda bir guc gorurse belki korkar, daha yapmaz
Yani güleyim derken umurumda değilmiş gibimi olayım yoksa üzgünmü anlamında yani ve bu gece yanında yatmayayım değilmi mesela daha oğlum uyumadı hala sallıyorum kendi mis gibi uyudu

Geçen ay piskolojik baskıyla gittim depresyon ilacı yazdı çok ağır depresyondasın dedi selectra yazdı ama içtiğimde hem kusma hem intihar hissi oldu bu ilaçlar yapabiliyormuş şimdi o ilaçtan tekrar alsam bu kafayla nasıl olur bilemedim
Tekrar git doktora?

X