sezeryanla doğum yapacak anne adayları

Canım kişiden kişiye değişiyor o durum.
Benim çevremdeki sezaryan yapmışlar maşallah eski kilolarına döndüler.Baya bi çok bu çevremdekiler yalnız.Bi kaç kiş değil öyle.

Hatta okulda normal doğum yapmış arkadaşın göbeği kalmış,sezaryanlınınki hiç yok.

Üstteki komşum 2 ay oldu doğum yapalı.3 kilosu kalmış diye üzülüyor mesela :)

bende var göbek biraz ama 24 gün oldu daha sezeryan olalı..bakalım nolcak..doğumdan çıktığım gün daha şişti karnım ama şimdi daha az o güne kıyasla

Geçer inşallah zamanla newlife.
Artık sezaryandan sonra göbeği kalan çok çok az.

Göbekden ziyede sarkma ve çatlaklar dah önemli sanırım.Göbeği mekikle hafif egzersizle hallederken sarkmalarda geçer mi acaba?

bende var göbek biraz ama 24 gün oldu daha sezeryan olalı..bakalım nolcak..doğumdan çıktığım gün daha şişti karnım ama şimdi daha az o güne kıyasla

canım maşallah ya daha dün gibi hatırlıyorum konuştuklarımızı baksana 1 ay olacak neredeyse sen doğum yapalı allah bizlerede nasip eder inşallah bebişlerimize sağlıkla kavuşmayı şeker asyayı kocaman öp benim için :nazar:

ya göbek kalmasında sıkılaştırıcı kullanıcam ben doğuma gitmeden bir tane alayım napayım
inşallah kalamaz benim sezeryan olursam tabii newlife sen kaç günde kalktın ayağa canım

Geçer inşallah zamanla newlife.
Artık sezaryandan sonra göbeği kalan çok çok az.

Göbekden ziyede sarkma ve çatlaklar dah önemli sanırım.Göbeği mekikle hafif egzersizle hallederken sarkmalarda geçer mi acaba?

Çatlağım yok denecek kadar az canım.oda çok çok dikkatli yakından bakınca belli oluyo.sarkma benide korkutuyo..zamanla görücez artık.inşşallah sende sağlıklı kavuşursun bebişine canım

ya göbek kalmasında sıkılaştırıcı kullanıcam ben doğuma gitmeden bir tane alayım napayım
inşallah kalamaz benim sezeryan olursam tabii newlife sen kaç günde kalktın ayağa canım

Ah canım ahhh..benim doğum hikayemi bi oku istersen..spinal oldum ben.ben zor topladım 10 günde kendimi.doğum sırasında yada sonrasında hiç ağrı kesici kullanamadım alerjim yüzünden o yüzden baya kastı kendini dikiş yerlerim acıdan.ama kişiye özel bi durumdu tabi..yine hamile kalsam yine spinal anesteziyle sezeryan olurdum...

Çatlağım yok denecek kadar az canım.oda çok çok dikkatli yakından bakınca belli oluyo.sarkma benide korkutuyo..zamanla görücez artık.inşşallah sende sağlıklı kavuşursun bebişine canım

canım ben bir sitede okudum göbeğin sezeryanla bir ilgisi yokmuş kişinin yapısı ile alakalıymış meğilli olan kişilerde normal bile olsa göbek kalabiliyormuş darkınlife de örnek vermiş mesela pek fazla kendinize dert etmeyin illaki geçecek asorticim sende takma fazla bende ilk başta taktım ama şimdi rahatım kafamda bebişimi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmekten başka hiçbirşey yok zamanın tadını çıkarın bence :)

bende pazartesi kontrole gidiyorum kızlar
belki sezeryan tarihi verir belki de bir sonraki randevuyu bekler
bende çok heyecalıyım bu konuda
bu arada benim eltim sezeryan oldu ama maşallahı var doğumdan çıktığında bile eski kilosundaydı göbekte kalmadı
herkesin kendisiyle ilgili bir durum bu sanırım
benimde korkum çatlaklar sonra kalır diye
çünkü ben baya çatladım kızlar

newlife çanım bu arada doğum hikayeni okumuştum Allah sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin
güzel asyanı canım

Spinal olan arkadaşım var.Normal istiyordu.hem sancıyı çekti hemde spinal oldu bebek ters olduğundan.
Onun çok rahat olmuş.Newlife senin durumunda çok zormuş canım ya.Allah yardımcın olsun birdahaki doğumunda.

kızlar gerçektende öyle. sezaryanla göbeğin alakası yokmuş. doğum doğumdur. normaldede sezeryanlada ne olursa olsun sonuçta karnımız davul gibi değilmi?
hayırlısı ile kurtulalımda.

benim 31+2 oldu şimdiden heyecan sardı beni.......bebişimi çok merak ediyorum yaaaa.....

Ben sezeryan olmak istiyorum, şu an 32 haftalık gebeyim ve eşim iltahap felan olur diye normal doğum olmamı istiyor, ama ben çok korkuyorum normal doğumdan...:1no2:

Ay kızlar ya bende gecen doktora gittim dedim
en iisi sezeryan olim biliosunuz sölemistim
benim doktorum sezeryana cok karsı beklicez dio
off korkuorum korkuorum yaa esimede bisiler oldu
tutturdu askım normal dogum yap die öle rahat sölüoki
sanki cok kolay bisimis gibi bide tutturmus kim
dediyse artık ona kilolar kalıomus sezeryanda sonracıma
ya yaraların iltihap kaparsa dio ya ameliyat dio sana bisi olursa
ay neler neler ne negatif adam ya icimi bayılttı walla :mymeka: :roflol:

ben doğurdum ama çok şükür.spinal sezeryanla
bidaha kalırsam hamile,ki düşünüyorum 2-3 seneye kadar yine spinal olcam..

Walla benim eşim bana bıraktı kararı.Can senin canın sonuçta diyor.
Bir de o sorumluluğu almak istemiyor.Bişey olursa kendini suçlu hisseder sonuçta ya.

Ya orası öle tabiki sonucta son kararı verecek olan yine benim
Sadece benim icin en iyisini düsündügü icin söylediginden eminim
Ama karısıo iste :)

X