sezeryanla doğum yapacak anne adayları

ya kızlar aslında kadınlar için en önemli olan normal doğum. kadın vücudunu yenilermiş. biz kolayına kaçıyoruz. gerçi rısk taşıyanlar ayrı tabiki. korkmamak lazım aslında ama bazı kendi bilmezler öyle bi anlatıyolarki sanki harp oluyo ya.
ben normal doğum istemiştim ama dr. sezeryan dedi . bebeğim için neyse hayırlısı o olucak artık. riske atamam. ZATEN 10 SENE SONRA KAVUŞUYORUM MUCİZEME...

kızlar bende allah izin verirse normal doğum düşünüyorum.biz 4 kız kardeşiz ve diğer 3 kardeşimde normal doğum yaptılar hep..inşallah benimde çatım buna müsaittir ve bebek açısından bi risk olmazsa normal istiyom..
şimdilik herşeyimde normal gidiyo zaten..
ama son dk. bile olsa sezeryan ihtimalimiz var.
bu arada çatı muayenesi bildiğim kadarıyla 37. haftada yapılıyomuş..

normal doğum tabki en güzeli .en önemlisi o acıyla anne olduğunu tam anlamıyla anlıyorsun benim ikinci mecburi sezeryan olacak amam oğlumda normaldi çok güzel bir duygu bebeğinizi doğar doğmaz kucağınıza ilk siz alıyorsunuz:)

azocum inşallah canım gönlüne göre olur.
Ben inanıyorum ki hepimizin doğumu çok güzel ve tam istediğimiz gibi olacak.
Benim gönlümden epidural ya da spinal sezaryan geçiyor.

Kristalcim şimdi sezaryanda da ayık olduğun için bebeğin daha sen dikilirken kucağına veriliyor mutlaka.

beni kestiklerini bile bile ben orda ayık bekleyemem..varsın yarım saat sonra göreyim bebeğimi ama baygın olayım mümkünse..

ayyy Allahım inşallah hepimize o günleri görmeyi nasip eder...
sizin yazılarınızı okurken bile içim kıpır kıpır oldu..
ben normal doğum düşünüyorum ama eşim bu konuda bana hiç destek olmuyor...sen yapamazsın ben seni bilirim diyip duruyor..
gerçi daha normal demek için çok erken..iyice sonlara yaklaştığımızda duruma göre şekillnir doğum şeklimiz...
herkes sağsalim bebğine kavuşsun inşallah........

bende normal düşünüyorum ama en azından epidural istiyorum
tabi son anda ne olur bilinmez ama sanırım bundan fazlasına cesaret edemem

kızlar slm ben cuma günü doktora gittim 31.haftadasın dedi ben 29 falan zannediyordum şok oldum 7 hafta sonra muhtemelen doğum sezeryan düşündüğüm için bebiş 2 kilo olmuş bende toplam 11 kilo almışım yaklaştı anammmmmmm

benim 40 günüm kaldı.. inşallah ekim 20 gibi ..çizelgede 54 gün gibi gözüküyor ama bende sezeryan ile yapacağım.. diğer oğluşlarımı normal doğum yaptım ama bu olmuyor.. kalp hastasıyım dr izin vermedi... aslına bakarsanız zaman daraldıkca bende korkmaya başlamıştım. Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah... hepimiz birbirimiz için şu mübarek ayda bol bol dua edelim arkadaşlar...

gülbeşeker az kalmış canım.inşallah sağlıklı hayırlı bi evlat dünyaya getirirsin..
hadi bakalım ilk doğumu sen yapıcan gibi görünüyo aramızda..
allah hepimizi bir nefeste kurtarsın ; kolay doğum yapalım inş.

Benim de 40 hafta Kasım'ın 7'sinde doluyor, doktor en geç 10 Kasım gibi olur diyor. Çok kıpır kıpır olduğu için ben fazla dayanamaz erken de gelebilir diyorum bilmiyorum artık. Şimdilik herşey normal, doktor son ana kadar herşey değişebilir ama gidişat normal dedi. Ben de normal istiyoerum zaten inşallah bir sorun çıkmaz. Aslında epidural normal istiyordum ama bulunduğum şehirde yok, ee normal doğum bu ne zaman geleceği de belli olmaz başka bir şehre gideyim desem. En yakın Aydın merkez ve Denizli merkez var. Denizli 80 km. Aydın 40 km. Denizliyi çok övüyorlar bu konuda ama tanıdıklarımızda sancılanınca oraya gidemezsiniz diyor, zaman olarak yetişseniz bile eşin de çok heyecanlanır kaza yapabilirsiniz diyor o yüzden yine burada doğuracağım sanırım. Uf ya içimde korku falan yok ta inanılmaz bir merak var nasıl olacak acaba diye.

Ay ne az kalmış cidden.
Hepimize kolay doğumlar inşallah.
Benimde tahmini söylüyorum, bi 50 gün felan var.
Kasım 2 dendi de,sezaryan istiyorum.Ne kadar önce olur bu tarihten bilemiyorum.

benimde kasımın 5i olacak nasipse sezeryan olduğu için 38.haftaya girincealıcak bende kasımın 5i dedim .çarşambaya gelicek perşembe cuma hastanedeyim cts pazardaeşim evde olucak.ilk beş günü böyle atlatırız.bakıcak kimsem yok maalesef kaynanama bu konuda güvenmiyporum.o yüzden en azından ilk günler eşim yanımda olursa bende acemiliğimi erken atarım üstümden.planlara bak:))) ama sezeryan olunca planlı oluyoişte

kıslar gercekten cok az kalmı artık ya insan hem heyecanlanıyor hemde korkuyor bi kere ilk bebegim oldugu için benim başıma neler gelecek bilmiyorum sancı diyolar nasıl bi sancı cekecegim bilmiyorum bu yüzden bunun korkusunu cok yaşıyorum ve bebegim nasıl bişey olacak annelik duygusu nasıl bi duygu tamam şimdi cok seviyoruz bebişleri ama dogunca yüzlerini görünce bu sevginin kac katını hissedeceksin diyolar bana
merak ettigim cok şey var ama o kadar da cok korku var işte nasıl olacak sa bi an önce olup bitsin artık kızlar yaaa

kıslar gercekten cok az kalmı artık ya insan hem heyecanlanıyor hemde korkuyor bi kere ilk bebegim oldugu için benim başıma neler gelecek bilmiyorum sancı diyolar nasıl bi sancı cekecegim bilmiyorum bu yüzden bunun korkusunu cok yaşıyorum ve bebegim nasıl bişey olacak annelik duygusu nasıl bi duygu tamam şimdi cok seviyoruz bebişleri ama dogunca yüzlerini görünce bu sevginin kac katını hissedeceksin diyolar bana
merak ettigim cok şey var ama o kadar da cok korku var işte nasıl olacak sa bi an önce olup bitsin artık kızlar yaaa

canım dur şu ekimide atlatalım da ondan sonra.

mmmf27 biz ne aylar atlattık arkadaşım onu da atlatırız degilmi zorlanmaya başladık artık ama bakalım nasıl gecek şu iki ay
ya kızlar bu dogum korkusunu nasıl atlatacagım ben var mı fikri olan

X