sezeryanla doğum yapacak anne adayları

valla benim kociş benim huyumu biliyor en ufacık bişeyde sızlanıyorum arada sancı gelio beraberken kasılıyorum yok yok sen normal yapamazsın senin canın tatlı diyor biliyor eşini adam :) ne yalan söliim sezeryan ötesi yok

ah ahhhhh.....! günaydın kızlarrrrr

kızlar bide bardağın dolu tarafına bi bakın. bebeklerimizi kucağımıza alacaz. o sancı çekilmeden o ağrı hissedilmeden anne olunurmu? bizler kolayına kaçıyoz. evet bende normal yapacak olsam bende korkardım ama öteki tarafı düşününce...... ne bileyim bence değer bebişlerimize....
biz erkeklerden daha çok kuvetliyiz aslında. hiç bir erkek ne adet sancısına nede doğum sancısına dayanamazmış çatlarlarmış. onlar konuşur siz onlara bakmayın. kendinize güvenin yeter.....

kızlar bide bardağın dolu tarafına bi bakın. bebeklerimizi kucağımıza alacaz. o sancı çekilmeden o ağrı hissedilmeden anne olunurmu? bizler kolayına kaçıyoz. evet bende normal yapacak olsam bende korkardım ama öteki tarafı düşününce...... ne bileyim bence değer bebişlerimize....
biz erkeklerden daha çok kuvetliyiz aslında. hiç bir erkek ne adet sancısına nede doğum sancısına dayanamazmış çatlarlarmış. onlar konuşur siz onlara bakmayın. kendinize güvenin yeter.....

Canım çok talihsiz bi açıklama olmuş bu..ne demek o sancı çekilmeden anne olunurmu!..ben sezeryandan çıktığım gece sabaha kadar saçlarımı yoldum,dişlerim kırılıcaktı kendimi sıkmaktan..tir tir titredim rsmen.hemşireler bile ağladı çektiğim ızdıraba..halada ağrılarım var dikiş yerlerimde..anne olmak için normal doğum yapmak mı şart yani..biz neyiz bu durumda? çok üzüldüm inanki o cümlene..keşke kolayına kaçmak olsaydı sezeryan..normal doğumda kadın kendini hemen toparlıyo hatta evine o gün çıkıp yürüyerek gidiyo..sezeryan bir ömür hissettiriyo kendini ama..keşke normal doğum yapabilseydim işte o zaman gerçekten herşey çok ama çok kolay olurdu benim için.

Canım çok talihsiz bi açıklama olmuş bu..ne demek o sancı çekilmeden anne olunurmu!..ben sezeryandan çıktığım gece sabaha kadar saçlarımı yoldum,dişlerim kırılıcaktı kendimi sıkmaktan..tir tir titredim rsmen.hemşireler bile ağladı çektiğim ızdıraba..halada ağrılarım var dikiş yerlerimde..anne olmak için normal doğum yapmak mı şart yani..biz neyiz bu durumda? çok üzüldüm inanki o cümlene..keşke kolayına kaçmak olsaydı sezeryan..normal doğumda kadın kendini hemen toparlıyo hatta evine o gün çıkıp yürüyerek gidiyo..sezeryan bir ömür hissettiriyo kendini ama..keşke normal doğum yapabilseydim işte o zaman gerçekten herşey çok ama çok kolay olurdu benim için.

sana katılıyorum 2.ye hamileyim 2. ye sezeryanla dogum yapıcam ilk cocugumda normal dogumdan sezeryana gırdım saatlerce sancıyı cektım birde sezeryan oldum ondan sonra acısını cektım halada biraz üşüttüğüm zamn dikiş yerlerim sancıyor aradan 4 sene gecmesıne ragmen ustelık sımdı 2.ye hamıleyım Anne herzman Annedir bunun dogumla sancıyla alakası yok ben cok sancı cekmeden normal dogum yapan ınsan gördum sancıyla Annelik oluyorsa kimse doğum yapmasın ozman bebeğimiz ve bizim için hangisi sağlıklıysa öyle olsun hayırlısını nasip etsin Rabbim normal sezeryan farketmez :CüvCüv:

Niye acı çekelim ki canım.

Artık normal doğum bile epidural yapılıyor.ACISIZ olarak.
Tıbbın nimetleri dururken faydalanmayalım mı yani?

Ben kendi adıma acıyı düşündüğümden sezaryanı seçmiyorum.Acı çekmemeyi düşünsem epidural normal de olabilirim.

ay kızlar beni yanlış anladınız siz. tabiki acı çekmek iyi bişey değil kimseninde istemem elbette. sezeryanla doğum yapınca hiçbişey hissedilmiyomuş ve kucağına bebeği veriyolar. ama sezeryanla doğumdan sonra sizinde dediğiniz gibi dikiş yerleri ve acılar oluyomuş.
benim anlatmak isteğim o an için hani nornal doğum yapınca hemen görüyosunya ........o anı hissetmek için demek istedim. beni yanlış anladınız.
tıp bu kadar ilerlemişken elbette nimetlerinden faydalanmak gerek.bende sezeryanla olucam dr. öyle söyledi. bende hep sezeryan sonrası çekeceğim acıyı düşünüyorum....

o sancı çekilmeden o ağrı hissedilmeden anne olunurmu?

olunur !!
önemli olan doğurmak değildir sadece , nasil doğurduğun da değildir..
Ona annelik ,gerçek annelik yapabilmektir..
Bağrina basip , öpüp koklamak, ona kol kanat germek, hayatinin her evresinde onunla olmak; taki son nefesine kadar..
Annelik fedakarliktir ..anne olmak doğurmak kadar kolay değildir..zor zanaattir , uğraştirir , ağlatir kimi zaman belki isyan ettirir ama hiç bir zaman vazgeçirtmez..yavrun dünyanin en tatli meyvesidir ,yemeye doyamassin ,en güzel kokulu çiçeğidir koklamaya kiyamassin ..
Annelik sanciyla doğurmak değildir ,
annelik ömür boyu yavrunun üzerindeki sanciyi kendin çekmektir..

YA SİZ NİYE BU KADA rBÜYÜTTÜNÜZ ANLAMADIM HA...
normal doğumdada sezeryanlada sancı çekiliyo sonuçta. illaki bi şekilde doğumda canımız yanacak.
arkadaşlar aynı şeylerden bahsediyoruz ama siz farklı algıladınız sanırım. ben kendi fikrimi beyan ettim. ya ben yanlış anlattım yada siz yanlış anladınız.

YA SİZ NİYE BU KADA rBÜYÜTTÜNÜZ ANLAMADIM HA...
normal doğumdada sezeryanlada sancı çekiliyo sonuçta. illaki bi şekilde doğumda canımız yanacak.
arkadaşlar aynı şeylerden bahsediyoruz ama siz farklı algıladınız sanırım. ben kendi fikrimi beyan ettim. ya ben yanlış anlattım yada siz yanlış anladınız.

Arkadaşım o sancı çekilmeden o ağrı hissedilmeden anne olunurmu diye yazan sensin biz okuduğumuzu söylüyoruz..bu arada ben spinal anesteziyle doğum yaptım..doğar doğmaz grdüm kuzumu..artık genel anesteziyi çok nadir yapıyolar sezeryanda..sende öyle yaptır....

arkadaşım. ben ne yazdığımı biliyorum. bi şekilde bebeğimizi dünyaya getirirken bazı acılar yaşıyacaz. öyle veya böyle. önemli olan sonrası .bebeğimizi kucağımıza aldığımızda unutucaz o acılarımızı demek istedim. neyse uzatmayalım bu konuyu.

Sanırım yanlış ifade ettin hislerini gülçiçek.Olur böyle şeyler.
Doğumlara az kaldı.Stres yapmayalım durduk yerde.
Herkese gönlüne göre doğumlar diliyorum.

normalde kanama 40 gün sürer derler sezeryan normal farketmez ..ama ilk 10 gün yoğun olurmuş ..sonra ise adetlerin son günleri gibi az gelirmiş.bazıları 20-25 günde kesilir bazılıarı 40 ı aşarmış..yani insan bünyesiyle ilgili sanırım..

Evet hasta bezi kullandı benim arkadaşlarım.
Ben de bugün alacaktım ama fırsatım olmadı.
Çok az eksiğim kaldı benim.

Kanama kişiden kişiye değişiyor sanırım.İlk bikaçgün yoğun oluyormuş.Sonrasında ped kullanırız.

Ya ben dün bebişe bez felan aldım hasta bezi alıcaktım arkadasımı
aradım 3 ay önce dogum yaptı oda hasta bezi alma dedi orkid yeterli
hastanede sürekli değişiolar zaten dedi ? Bende ped aldım walla :)

cnm ya gene önlem için almak lazım. orkit de hasta bezide alalım genede o zaman. zira belli olmuyomuş kiminin kanaması az kiminin fazla geliyomuş...

kızlar hasta bezi ne?
ben bilmiyorum.nerden alınıyo?
bende büyük boy orkid almayı düşünüyodum..

X