Gebeliğe Hazırlık Sezeryan sonrasi normal doğum. 🤔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende kendi doğum hikayelerini anlatayım 3 tane normal doğum yaptım ve iyi ki normal olmuş diyorum.

Birinci doğumum almanyada oldu, bebek 36. Haftaya kadar tersti dönmezse sezeryan diyorlardı ama sonra aniden döndü, 39 haftalık suyum geldi ve doğuma gittim ama bebek çok Yukardaydı ve sancı yoktu. Bu sefer bebek inmezse sezeryan dediler. Bu arada suni sancı verdiler ama bebek hala inmedi sonra bunun için egzersizler vardı onları yaptırdı eve ve hiç acele etmediler öyle saatler geçti en son tamamen açılma oldu ve bebek de inmişti doğum yaptım 2 defa tüm gücümle ıkındım ve çıktı ve sadece 2 dikişim oldu. Hemen ayağa kalktım, dikişler sadece bir kaç gün acıdı sonra düştü. Bebek 3350 gram 49 Cm.

İkinci doğumum ilkten 17 ay sonrayı o da yine almanyadaydı. 40 hafta olunca suyum geldi sancı yoktu biraz bekledim sonra doğuma gittim. Ultrasona aldılar bebek büyük görünüyor istersen sezeryan yapalım dediler ben istemedim. Yine suni sancı aldım bebek doğum kanalındaydı bir kaç saat açılmayı bekledim açılma olunca doğum başladı ve yine 2 ıkınmayla doğdu. Bu sefer hiç dikiş yoktu hemende kalktım. Bebek 4040 gram 54 cm.

Üçüncü doğum Türkiyede devlet hastanesinde oldu. Tam 40 haftalıkken suyun geldi gittim hafif sancı da vardı. Orda sancılarla birlikte açılmayı bekledim. Bebek büyük sezeryan ol dediler ama istemedim hatta kağıt imzalattılar tüm riskleri alıyorum diye. Bebek biraz yukardaymış onun için biraz egzersiz yaptım yine ama acele etmediler tam açılma olunca doğum başladı ve doğdu yine dikişsiz yine hemen ayağa kalktım. Bebek 3600 gram 52 cm. Daha büyük bekleniyordu ama çok döndüğü için kordona düğüm atmış o yüzden son haftalarda yeteri kadar büyümemiş.
Allah sizi doğum yapın diye yaratmış olmalı 😊 ne diyeyim bize öyle kolayı nasip olmadı.. hayırlısı.

Evet arkadaslar benim uzun suredir aklimi kurcalayan bisi var benim kizim 2 bucuk yasinda esim cocuk istiyor sezeryan ile dogum yaptimve bana anlattiklarina gore sezeryan sonrasi normal dogum olmazmis ols abile en az 7 sene gecmesi gerekiyormus yada 5 yil en az bunuda her doktor yapmazmis ben doktorun aceleisne geldi yani sirf nst de sanci cikti diye bekletmedi beni ters gelen bebek diye sezeryana aldilar kisaca ben normal dogum istoyorum 2 ci cocuk icin ama anlatilanlar ne kadar dogru bilmiyorum k bakmayin uzun oldu esim kiizmiz 4 yasina gelince bi bebek daha dusunelim artik diyor kafam cok karisti sizce dedikleri dogrumu direk sezeryan mi yoksa normal dogumu denemeli miyim yardim edinnnnn kafam cok karıştı 😔
Istanbulda yasiyorumilk iki cocugu sezeryan yapip 3. cocugu inat edip 41. haftada bormal dogum yapan bir yakinim var cocuklarin yas araligi 4-3 yil

Yaa sorma bende o kesiye ve ıkınmaya bağlı hem rektosel (bağırsak fıtığı) hem sistosel (mesane sarkması) var.vajinam zaten kendinden geçmiş.çektiğim acılar cabası.yani normalim doğum mükemmel olayları yalan dolan
Merhanalar benimde 2. Den aomra sistoselim oldu doktor baslangoc amleiyata gerek yok diyo ama benim elime geliyor girişte resmen siz amleiyat oldunuzmu acaba

Arkadaşlar vajinal Doğum öyle ahım şahım birşey değil.en kolay en güzel en risksiz doğum olayları yalan dolan.vajinal doğumunda çok fazla komplikasyonu var hem anne hem bebek açısından.bakın benim normal doğumdan sonra ıkınmaktan bağırsak fıtığım oluştu aynı zamanda kronik fissürüm var.ameliyat oldum bu sebepten ama hiç bunları yaşamamayı dilerdim.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum diyorum.şuan ikinciye hamileyim ve kısmetse sezeryan olucam
Merhaba bende hem fıtık hem fissür hemde fistül oldu.Acaba kronik fissür ameliyatınızın üstünden ne kadar zaman geçti ve ameliyatı hangi yöntemle oldunuz acaba?

Arkadaşlar vajinal Doğum öyle ahım şahım birşey değil.en kolay en güzel en risksiz doğum olayları yalan dolan.vajinal doğumunda çok fazla komplikasyonu var hem anne hem bebek açısından.bakın benim normal doğumdan sonra ıkınmaktan bağırsak fıtığım oluştu aynı zamanda kronik fissürüm var.ameliyat oldum bu sebepten ama hiç bunları yaşamamayı dilerdim.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum diyorum.şuan ikinciye hamileyim ve kısmetse sezeryan olucam
Mrb rektoseliniz ameliyattan sonra düzeldi mi acaba rahat tuvalete gidebiliyor musunuz

X