Doğuma Hazırlık Sezeryan Sonrası Normal Doğum..

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Uçuk rakamda bir fiyat verdiler ssvd için. Gözümüde korkuttular açıkçası. Arkadaşımın akrabası 10 yıl sonra ssvd yaparken bebeğin kafası çıkmış ama bacağı dikiş patlayarak karnından gözükmüş.:KK17: Tabi apar topar sezaryene almışlar. Bebeğimi riske atamam. Sezaryen olacağım mecburen.
Valla şok oldum. Öncelikle sağlıkla alın kuzunuzu. Benim iki tane tanıdığım var biri izmir de biri ankarada ssvd yapan . Tabiki her doktor göze almıyor. Alanlar da benim bildiğim iyi bir doktor oluyor ama bu kişiler de ssvd da olsa normal vd da olsa aynı parayı alıyor. Burda önemli olan birkaç nokta var bebeğin eşi sezeryan yapılan yere gelmediği sürece korkulan hiçbirşey olmaz onun haricindeki tüm riskler sizdede olsa normal doğum yapan birinde de olsa aynıdır. Size anlatilan hikayeye gelince gerçekten inandınız mı merak e ettim. Çünkü başı vajinal olarak çıkmış bir bebeğin on yıllık bir dikişi ayağı ile patlatıp sezeryan a koştuğunun gerçek olma ihtimali nerdeyse bebeğinben burayı beğenmedim beni ameliyatla geri alın diyerek içeri kaçma ihtimali ile aynı. Sezeryan normal çok fark etmez ama iyi dürüst bir doktor hepimize şart.

Uçuk rakamda bir fiyat verdiler ssvd için. Gözümüde korkuttular açıkçası. Arkadaşımın akrabası 10 yıl sonra ssvd yaparken bebeğin kafası çıkmış ama bacağı dikiş patlayarak karnından gözükmüş.:KK17: Tabi apar topar sezaryene almışlar. Bebeğimi riske atamam. Sezaryen olacağım mecburen.

10 ay olmasın o🙈 10 yıldan sonra o dikişlerin açılması imkansız gibi bişey çünkü. Facebooktaki grupta bu zamana kadar binlerce ssvd hikayesi okudum, 14 arayla bile ssvd yapan var. Doktorlar 2 yıl diyor ama annelerdeki cesareti görünce fikir değiştirebiliyorlar. Bu arada normal doğumla ssvd nin aynı fiyat olduğu yazılmış yorumların birinde. Öyle olsa harika olur ama maalesef fahiş fiyatlar var. Ama zeynep kamilde ssvd polikliniği açılmış bikaç gün önce fatih bezmialemde de başlamışlar, sayılarının artması ve bizlerin de o cesareti alıp ssvd yapabilmemiz dileğiyle😊

Valla şok oldum. Öncelikle sağlıkla alın kuzunuzu. Benim iki tane tanıdığım var biri izmir de biri ankarada ssvd yapan . Tabiki her doktor göze almıyor. Alanlar da benim bildiğim iyi bir doktor oluyor ama bu kişiler de ssvd da olsa normal vd da olsa aynı parayı alıyor. Burda önemli olan birkaç nokta var bebeğin eşi sezeryan yapılan yere gelmediği sürece korkulan hiçbirşey olmaz onun haricindeki tüm riskler sizdede olsa normal doğum yapan birinde de olsa aynıdır. Size anlatilan hikayeye gelince gerçekten inandınız mı merak e ettim. Çünkü başı vajinal olarak çıkmış bir bebeğin on yıllık bir dikişi ayağı ile patlatıp sezeryan a koştuğunun gerçek olma ihtimali nerdeyse bebeğinben burayı beğenmedim beni ameliyatla geri alın diyerek içeri kaçma ihtimali ile aynı. Sezeryan normal çok fark etmez ama iyi dürüst bir doktor hepimize şart.

Ya hiç inandırıcı değil farkındayım, ama söyleyen kişi gayet ciddiydi. bilemiyorum günahı onun boynuna. Vajinal olsun sezaryen olsun yeter ki sağlıkla doğsun kuzucuklar. Rabbime şükür biz 4 aylık olduk. :emir_bebek::anne:İsteyen herkese nasip olsun inşallah. Sağlıcakla kalın.

Ya hiç inandırıcı değil farkındayım, ama söyleyen kişi gayet ciddiydi. bilemiyorum günahı onun boynuna. Vajinal olsun sezaryen olsun yeter ki sağlıkla doğsun kuzucuklar. Rabbime şükür biz 4 aylık olduk. :emir_bebek::anne:İsteyen herkese nasip olsun inşallah. Sağlıcakla kalın.
Amin inşallah💖

Benim de birkaç haftam kaldı nasipse. Ssvd adayıyım, lütfen siz de isteyin ve çabalayın. Doğuramazsın diye vücudumuzdan sezaryen yoluyla resmen koparılarak alındı yavrularımız. Halbuki sağlıklı giden bir hamilelik herhangi bir risk yoksa en sağlıklı olan mudahalesiz bir normal doğumla sonlanması ve bebek dünyaya kendi isteği ve çabasıyla merhaba demeli. Lütfen ssvd hikayelerini ve normal doğumun anne ile bebeğe olan faydalarını okuyun, bu konuda istekli bir doktor bulun ve şansınızı deneyin. Bir an önce doğurup gönderme çabasıyla önüne her gelen hamileyi kesip biçip gonderen doktorlarımıza yazıklar olsun
merhaba doğumunuz nasıl geçti bende düşünüyorum ssvd

Merhaba kimse SSVD yi anlatmamış. Burada yazanlar da daha sonra dönüş yapmamış. Ben de SSVD düşünüyorum ama endişelerim de var. Keşke bu konuda daha çok paylaşım olsaydı

ilk bebeğim sezeryandı ikinci de çok istedim ssvd olmasını, doktorumu ayarladım, bebeğim makat gelişti. doktorum normal doğumu kabul ettiği için doğuma kadar beklemeyi kabul etti, 40+1 oldum sancılar başladı bebek döner diye bir umut bekledik ama dönmedi, doktorum da daha fazla bekleyemem dedi doğal olarak ve sezeryana girdim. 3. gebeliğim, yine ssvd kabul eden bir doktorla devam ediyorum niyetim ssvd değil ama en azından yine doğumun kendi başladığı bir zamanda olması için ssvd destekleyen doktor seçtim. doktorum çok pozitif ve seviyorum. doğum zamanı bi yaklaşsın da o zaman karar veririz doğum şekline dedi, istersen normal doğum da deneyebilirsin dedi ama bu bebeğim de makat geliş ve bu kez cesaretim ve isteğim de yok. sonuçta iki sezeryanım var, bir de üç olmuş ne farkeder.

Ben ilk ssvd mi 6 yil önce 3.5 yil arayla yaptim simdi 3 .bebeğime hamileyim 15 günüm kaldi bunu da allah izin verirse notmal yapacağım

Merhaba Arkadaşlar,

İlk doğumum 3,5 yıl oldu. Hiç açılmam olmamıştı bebeğim de son kontrolümde 4 kilo 60 gr. dı. Doktorum sağolsun sezeryana aldı o gün beni. Çok üzülmüştüm çünkü normal doğumu çok istiyordum. Şimdi 2. gebeliğim. Doktor ilk doğumu ne zaman yaptığımı sordu. 2. Bebeğimin doğacağı zaman 4 senem bitmiş oluyor. Uzun zaman geçtiğinden dolayı sezeryan sonrası normal doğum yapabileceğimi söyledi.
Doğumuna 1 ay kala belli olur. Senin ve bebeğin durumuna bağlı dedi. Bu dediğim doktor gittiğim hastaneye acil doktoru olarak 1 saatlik yoldan gelmiş. Çalıştığı hastane bize uzak.Kendi doktorumla da konuşacağım. Önce size sormak istedim. Böyle olan sezeryandan sonra normal doğum yapan var mı aranızda?
Arladasm yapti. Cok rahat oldgnu soylemsti.

Nurten Boyraz yaptırıyor, Fatma Bolkan. Başka isimler de var aklıma gelmeyen. Özel Muayenehaneleri var, hastenelerde kabul eden bilmiyorum şimdilik
Ben Nurten hanımla sezaryan doğum yaptım normal doğumu destekliyor diye. İlk önce çatı muayenesinde doğum başlasın diye yolu açtım incelttim gibi bir şey söyledi bu hiç hoşuma gitmedi bunu cuma ya da cumartesi yaptı ve pazartesi sabah suyum gelmeye başladı sancıdan önce suyum geldi ve bunu çatı muayenesine bagliyorum zaten doktor kendi agziylada soykedi. 2 saat sonra sancım basladi gittim sancı gayet iyi açılma gayet iyi fakat bir doğumu hızlandırma çabası hemen suni sancı verdiler epidural taktılar ağrı kesicide veriyorlar doğum durdu doğum durunca ağrı kesici vermeyi bıraktılar vs. Yani doktor hanım bu kadar acele etmeseydi doğumum normal gerceklesebilirdi sonra tabi bebeğim dayanamadı taşikardi başlayınca sezaryanla alındım sezaryanla girerken bir de diyor ki ben hemen doğuracaksin sanmıştım gibi şeyler söylüyor ama ben inanıyorum ki epidural ve suni sancı verilmeseydi normal dogurabilirdim 6 sene olacak hala o kadar üzgünüm ki. Doktor hanım normalde de aceleci biri ilk muayenede hızlı konuşmasından anlamıştım aslında doğum sırasında da hissediyorsunuz bunu zaten niyeyse psikolojik olarak bir hadi hadi modunda sanki bu benim elimde olan bir şeymiş gibi

arkadaşlar ne yaptınız ssvd yapabildiniz mi hiç güncellenmemiş konu
Selam ben ssvd yaptim 40 yasinda:) doktorum aslinda cok ssvd yapmaya meyilli degildi ama ben cok istiyordum. Hatta acilmam olmadi 24 saat sanci cektim. Dr sezaryen yapalim dedi ama ben suni sanci ve epidural istedim ayni anda. Suni sanciyla 4 saatte acilma tamamlandi ama epidural oldugu icin hic hissetmedim. 9 cm olunca epiduralin etkisi gecti. O sirada biraz zorlandim ama cok uzun surmedi yarim saat sonra dogum gerçeklesti. İyi ki ssvd olmusum. İlk hafta dikis acim oldu ama sonra o da gecti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Selam ben ssvd yaptim 40 yasinda:) doktorum aslinda cok ssvd yapmaya meyilli degildi ama ben cok istiyordum. Hatta acilmam olmadi 24 saat sanci cektim. Dr sezaryen yapalim dedi ama ben suni sanci ve epidural istedim ayni anda. Suni sanciyla 4 saatte acilma tamamlandi ama epidural oldugu icin hic hissetmedim. 9 cm olunca epiduralin etkisi gecti. O sirada biraz zorlandim ama cok uzun surmedi yarim saat sonra dogum gerçeklesti. İyi ki ssvd olmusum. İlk hafta dikis acim oldu ama sonra o da gecti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Ssvd de suni sancı verilemiyor diye biliyorum. Suni sancı mi verdiler size

Ankaradayım ben canim. Ilk doguma dair çok ama çok büyük pismanliklarim var, nasip diyerek teselli ediyorum kendimi. Ama 2. 'yi bilinçsiz ve aceleci insanların eline bırakmak istemedim. Degistirdim doktorumu. Şükürler olsun daha ben söylemeden içimi okudu gel normal doğumu deneyelim dedi. Ölesiye istediğim şeydi zaten. Lütfen lütfen sen de araştır soruştur, insallah gönlüne, gonullerimize göre sağlıklı kolay mudahalesiz doğumlarımız olsun, allah yanımızda ve yardimcimiz...
Merhabalar hangi doktor bu acaba bende Ankara dayım gebeyim

10 yıl gibi bir süre geçmesi gerekiyor diye biliyorum kızlar ,
lütfen normal doguracam diye bebegı ve kendınızı tehlikeye atmayın
ben de ilk çocuğumu yeterli açılmama olmaması ve yüksek bebek kilosu sebebi ile sezaryan doğurdum. Şimdi tekrar hamileyim doktoruma danıştığımda; aradan 5 yıl geçince hiç doğum yapmamış gibi olursun bebeğin gidişatı sağlık durumu el verirse rahatça doğum yaparsın dedi.

X