Gebeliğe Hazırlık Sezeryan sonrasi normal doğum. 🤔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tabi tam iç bacak bölgesine gelene kadar bir kesi söz konusu.
Kesik yaraya sürekli kolonya dökmek gibi bir acıydı, geçmeyen ve bitmeyen.
Üzerine bir doğum daha yaptım hala ilk dikiş yerim acır😂
Zor valla, kadın olmak her türlü zor.
Aynen anlattığınız gibiydi. Annemin de doğum sonrası dikişleri açılmış doktor hic dikmemişiz gibi demiş ve üstüne enfeksiyon olmuş. 1 hafta enfeksiyon geçsin antibiyotik tedavisi verip dikmeden öylece bekletmisler. Sonra da kesilen yerin kenarlarını yeniden kesip dikmişler. Hayati tehlikem varmış ve annem bir an önce yanıma gelebilmek için uyuşmayan bölgesine uyuştu demis. Bir an önce dikilebilmesi için düşünebiliyor musun 😭 anneleri seviyoruz 😍♥️

Çok üzüldüm çok gecmis olsun. Çok fazla komplikasyon gelişmiş ve hepsi ağır tablolar. Doğumunuz çok mu uzun sürdü acaba. Bir de ne zaman ıkınmaya başladınız
Çok teşekkür ederim.Ikınma gelince ıkındım ama çocuk çıkamadı diye karnıma bastırdılar,bebeğin oksijensiz kaldı hadi ıkın demeler,yaa aklıma gelmeyen neler neler çok korkunçtu :KK43: bu makat çatlağından da baya bi çektim çok zordu

Aynen anlattığınız gibiydi. Annemin de doğum sonrası dikişleri açılmış doktor hic dikmemişiz gibi demiş ve üstüne enfeksiyon olmuş. 1 hafta enfeksiyon geçsin antibiyotik tedavisi verip dikmeden öylece bekletmisler. Sonra da kesilen yerin kenarlarını yeniden kesip dikmişler. Hayati tehlikem varmış ve annem bir an önce yanıma gelebilmek için uyuşmayan bölgesine uyuştu demis. Bir an önce dikilebilmesi için düşünebiliyor musun 😭 anneleri seviyoruz 😍♥️
Yaaaaa anneniz ne muhtesem bi kadinmis yaaa bende evladim icin canimi hice saydiydim bi ara

Çok teşekkür ederim.Ikınma gelince ıkındım ama çocuk çıkamadı diye karnıma bastırdılar,bebeğin oksijensiz kaldı hadi ıkın demeler,yaa aklıma gelmeyen neler neler çok korkunçtu :KK43: bu makat çatlağından da baya bi çektim çok zordu
Allahvikincisinde çektirmesin yaa cok cekmissiniz cok üzüldüm 😔

Aynen anlattığınız gibiydi. Annemin de doğum sonrası dikişleri açılmış doktor hic dikmemişiz gibi demiş ve üstüne enfeksiyon olmuş. 1 hafta enfeksiyon geçsin antibiyotik tedavisi verip dikmeden öylece bekletmisler. Sonra da kesilen yerin kenarlarını yeniden kesip dikmişler. Hayati tehlikem varmış ve annem bir an önce yanıma gelebilmek için uyuşmayan bölgesine uyuştu demis. Bir an önce dikilebilmesi için düşünebiliyor musun 😭 anneleri seviyoruz 😍
Oyy, ellerinden öperim🤗
Neler çekmiş, benimki ne ki yanında....

Böyle bir yere kaydırmak istemiyorum konuyu ama, anne olunca insan farkediyor ki çok büyük bir yardımcısı var hayatında gözle görünmeyen.
İlahi güç içine yerleşiyor biranda, dayanılmaz şeylere katlanıyor ve bir kirpik uğruma o narin eller kayaları yerinden oynatabiliyor.
Boşuna cennet vaad edilmemiş, babalara yok mesela😂😂

Işte karından bastırma çok tehlikeli. Çok zor vallahi. Ellerinizden öpmek gerek. Çok sıkıntı yaşamışsınız. Sizin gibi bir abla vardı sessiz sakin yatıyordu. Abla sen neden burdasın diyince benim başıma gelen kör tavuğun başına gelmedi demişti. Siz de o hesap 😣

Sağol canım kimseye çektirmesin rabbim aminn 🙏🏻🙏🏻
Amin bor hamile olarak bana da dua edermisiniz hayirlisi ile tekrzr anne olabilmem adina yaza dogru ben spirali cikarcam kizim 3 yaisni doldurunca insalllah rabbim bublez dahavkolay yada az acili hamile lik nasip eder bne ruhen cok yorgunum çünkü bana bir hayat daha oljr bir evladım daha olur

Oyy, ellerinden öperim🤗
Neler çekmiş, benimki ne ki yanında....

Böyle bir yere kaydırmak istemiyorum konuyu ama, anne olunca insan farkediyor ki çok büyük bir yardımcısı var hayatında gözle görünmeyen.
İlahi güç içine yerleşiyor biranda, dayanılmaz şeylere katlanıyor ve bir kirpik uğruma o narin eller kayaları yerinden oynatabiliyor.
Boşuna cennet vaad edilmemiş, babalara yok mesela😂😂

Babalara olmasın zaten 🤣🤣 en hassas yerimiz kesiliyor. Doğum sancısı var bebeği taşıması var. Emzirmesi var göğüslerin yara olması.... var da var. Babalar da anca bebek sevsin 🤣

Sizinki hakikaten çok zorlu olmuş.
Benim ilk doğumumdaki ebem sağolsun, ben ıkınadım da o doğurttu çocuğu.
Dirseklerini sırtımda hissedip üzerimden çekil diye kadını dövüyordum ama sayesinde doğdu, fırladı hatta.
Eğer o olmasaydı benimki de sizin gibi olacaktı.
Çok üzüldüm adınıza, umarım bunları aratmayacak kadar güzelliklerle dolu olur ömrünüz.

Işte karından bastırma çok tehlikeli. Çok zor vallahi. Ellerinizden öpmek gerek. Çok sıkıntı yaşamışsınız. Sizin gibi bir abla vardı sessiz sakin yatıyordu. Abla sen neden burdasın diyince benim başıma gelen kör tavuğun başına gelmedi demişti. Siz de o hesap 😣
Aynen vallahi canım çok güzel özetledin yaşadıklarımı.inan kör tavuğun başına gelmez o kadar.o kadıncağızda neler yaşadı kim bilir 🤦‍♀️

Sizinki hakikaten çok zorlu olmuş.
Benim ilk doğumumdaki ebem sağolsun, ben ıkınadım da o doğurttu çocuğu.
Dirseklerini sırtımda hissedip üzerimden çekil diye kadını dövüyordum ama sayesinde doğdu, fırladı hatta.
Eğer o olmasaydı benimki de sizin gibi olacaktı.
Çok üzüldüm adınıza, umarım bunları aratmayacak kadar güzelliklerle dolu olur ömrünüz.
Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim.hala ağlayasım gelir aklıma geldikçe. Keşke herşey bambaşka olsaydı o travmayı atlatamadım hala.tekrar hamileyim ve korkuyorum.sezeryan olmayı düşünüyorum ama doktor ilki normal olmuş bi sıkıntı olmazsa Buda öyle olmalı bence dedi.ama korkuyorum yani elimde değil :KK43:

Amin kizlar cidden anemik farkli nisi benim annem olum dosgeinde oldugunu bilmiyor suan mesela bana sana vasiyetim cok bekleme 3 yasi'a hrsin yapnbi çocuk daha dedi oysa anacim göğüs kanseri ve malesef son evredeymis en cokta o gorsun istiyorum ama bukezde korkuyorum cok kotuyum hanimlar ablalarim cok kotuhum mujdeyi verin deyip duruyodu kac gundir ama nasil vereyim duaniza cidden ihtiyacil var yaramd eei' susuyorjm anlatamiyorjm kafami baska konulara yormaya çalışıyorum be'de anneyim cok zor kizlar her halimize bin sukur etmek lazim beterin beteri var😔sizin basinizi agrittim geve gece ama merqk ettiklerim vardi ve sizi bulmuskende sordum sagolun kizlar

Aynen vallahi canım çok güzel özetledin yaşadıklarımı.inan kör tavuğun başına gelmez o kadar.o kadıncağızda neler yaşadı kim bilir 🤦‍♀️
Mükafatiniz cennet olur inşallah. Doğum oyledir çünkü, doğururken ölen anne şehit olur. Sizin de günahlarınızı alıp götürmüştür diye umut edelim 😍♥️

Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim.hala ağlayasım gelir aklıma geldikçe. Keşke herşey bambaşka olsaydı o travmayı atlatamadım hala.tekrar hamileyim ve korkuyorum.sezeryan olmayı düşünüyorum ama doktor ilki normal olmuş bi sıkıntı olmazsa Buda öyle olmalı bence dedi.ama korkuyorum yani elimde değil :KK43:
Llahin dedigi olur abla korkma o sizi sag saglil kurtarsin sikintilardan

Mükafatiniz cennet olur inşallah. Doğum oyledir çünkü, doğururken ölen anne şehit olur. Sizin de günahlarınızı alıp götürmüştür diye umut edelim 😍♥️
Allah razı olsun amiinnn inşallah öyle olmuştur bari bu açıdan teselli bulalım 🙏🏻🥰

Babalara olmasın zaten 🤣🤣 en hassas yerimiz kesiliyor. Doğum sancısı var bebeği taşıması var. Emzirmesi var göğüslerin yara olması.... var da var. Babalar da anca bebek sevsin 🤣
Hayat erkeklere güzel zaten.
Kız çocuklarına aşığım, 2 erkek tazmanyam var.
Bazen diyorum iyi ki erkek oldu, ne cefa çekecekti hayatı boyunca.
Adeti karın ağrısı var, kılı tüyü alması var, hamilelik doğum emzirmesi var, bu topluma kendini ispatlaması, ayaklarının üzerinde durması, denyonun tekine aşık olması var, var oğlu var.

Ben evlatlarımı öyle güzel yetiştirmeliyim ki, iki gencecik kadının şükür duasını alayım ne güzel evlat yetiştirmişsin diye.
Hayatımı buna adamayı hedefledim, kendimin kızı yok ama 80 yaşında bile karısını prenses gibi hissettirecek adamlar olmaları için her şeyi yapmaya hazırım.

Amin kizlar cidden anemik farkli nisi benim annem olum dosgeinde oldugunu bilmiyor suan mesela bana sana vasiyetim cok bekleme 3 yasi'a hrsin yapnbi çocuk daha dedi oysa anacim göğüs kanseri ve malesef son evredeymis en cokta o gorsun istiyorum ama bukezde korkuyorum cok kotuyum hanimlar ablalarim cok kotuhum mujdeyi verin deyip duruyodu kac gundir ama nasil vereyim duaniza cidden ihtiyacil var yaramd eei' susuyorjm anlatamiyorjm kafami baska konulara yormaya çalışıyorum be'de anneyim cok zor kizlar her halimize bin sukur etmek lazim beterin beteri var😔sizin basinizi agrittim geve gece ama merqk ettiklerim vardi ve sizi bulmuskende sordum sagolun kizlar
Anneciginize çok geçmiş olsun. Çok acele etmeyin. Bebeğe hazırlanmaya çalışın. Güzel videolar izleyin kıyafetlere bakın vs. Ruhsal olarak hazır olun. Siz mutlu olun ki bebeğimiz de mutlu olsun 😊

X