Sezeryan sonrası Normal Dogum

9 cm ile niye doğuma alındığını tam anlamadım zaten?
Zaten sonrası bi ıkınmaya bakıyor,
Yani tabii yazdığım kadar kolay değil 9 cm ile doğum arasında bende 2 saat vakit vardı ama tam detayı anlayamadım.
Umarım bu sefer istediğine kavuşursun, ama güzel, içine sinen bi şekilde tabi🙏🏻🙏🏻
Oglumun başı doğum kanalında sağ tarafa doğru kaymış
Suyumu da patlattilar
Nabzı düşüyor dediler
Doğum.masasindan acil sezeryana aldilar

Oglumun başı doğum kanalında sağ tarafa doğru kaymış
Suyumu da patlattilar
Nabzı düşüyor dediler
Doğum.masasindan acil sezeryana aldilar
Valla kafanın yanlış duruşu vajinanı savaş alanına döndürebilirmiş, çocugunun da boyun hasarına.
Ama merak ettiğim, bunu nası anladılar ki?
Beni kimse bidaha kontrol etmedi. Doktorum baktı 10 cm açıklık olmuş hala suyum patlamamış, onu patlattı, birazdandopum hızlanır dedi çıktı gitti 😂
Sora ebe doğum sırasında çağırınca geldi, şuan ıkın, şimdi dur. Şimdi bidaha ıkın... al bebeğin baybay 🙈 kimse hiç duruş muruş bakmadı. 3 tur kordon varmış boynunda da kimse bikmşyordu öyle doğdu yani. Ultrasonka mıbaktılar doğumda?

Valla kafanın yanlış duruşu vajinanı savaş alanına döndürebilirmiş, çocugunun da boyun hasarına.
Ama merak ettiğim, bunu nası anladılar ki?
Beni kimse bidaha kontrol etmedi. Doktorum baktı 10 cm açıklık olmuş hala suyum patlamamış, onu patlattı, birazdandopum hızlanır dedi çıktı gitti 😂
Sora ebe doğum sırasında çağırınca geldi, şuan ıkın, şimdi dur. Şimdi bidaha ıkın... al bebeğin baybay 🙈 kimse hiç duruş muruş bakmadı. 3 tur kordon varmış boynunda da kimse bikmşyordu öyle doğdu yani. Ultrasonka mıbaktılar doğumda?
Benm cati kontrolüm vardı o gün ultrasona baktı kafası zaten sağ taraftaydi dönmemiş sanirm
Sonra çatı kontorlunde de 4 cm açık olunca eve gondermediler
Akşama.kdr 9 cm.oldu

Yok elime kemik geliyor yok şöyle geliyor diyip sezeryana aldılar

Benm cati kontrolüm vardı o gün ultrasona baktı kafası zaten sağ taraftaydi dönmemiş sanirm
Sonra çatı kontorlunde de 4 cm açık olunca eve gondermediler
Akşama.kdr 9 cm.oldu

Yok elime kemik geliyor yok şöyle geliyor diyip sezeryana aldılar
O kadar açıklık olmuş, beklenmiş. Emin olun gerçekten bir risk olmasa sizi sezeryana almazlardı ordan. İyi sezeryan yolunda sedyede dooğurmamışsınız valla.

Rosuum yazan oldu mu bilmiyorum ama olmadıysa ben yazayım. Hacer Cemre Kaplan'a bak istersen instagramdan. Youtube videosu da çekecekti. Epey detaylı anlattı SSDV'yi.

11 cm.olmasi.lazmmis
Bir de kafası dogum.kanalindan çıkmış sağa doğru dönmüş
Kakasını yapmış yutmuş olabilirmismimis
Nabzı dusuyormusmimis
Bir de ellerine kemik geliyormusmusmus :KK70:
canım aynı durumu yaşamışız, benim durumumda olan hiç duymamıştım,
ben de 9 cm açıklıkla sezeryana girdim malesef, ağlaya ağlaya spinal doğum yaptım,
ben gece 11,5 ta gittim hiç açıklık yoktu, suni sancıyı dayadılar, ertesigün öğlenden sonraya kadar 9 cm oldu,
suni sancı normal sancıdan beter, mahvoldum,
9 cm sonrası dr muayene etti bebeğin kafası aynı senin oğlan gibi yanmış,
bana 2 saat daha bekler misin dedi, takatim kalmamasına rağmen bu kadar bekledim 2 saatte beklerim dedim,
sonra annem sürekli ağlayınca eşim dayanamamış sezeryan kağıtlarını imzalamış,
bebek o arada döndü hissettim,suyum geldi, ebelere diyorum bir bakın bebek döndü diye,
sezeryana alınacam diye bakmadılar,
dr eşime öyle bir yere yerleşmiş ki 2 saat değil 2 gün beklese yine olmazdı demiş,
2. de normal doğum yaptıracak dr buldum ona muayeneye gidiyordum,
5. ayımda bebeğin karnında sıvı birikmiş, bu dr 2 gün sonra gel alalım dedi onu bıraktım,
cerrahpaşanın bir profösörüne gittik tetkikler yapıldı bir şey çıkmadı,
bir süre sonra sıvı kayboldu, perinatoloji bölümünde takip edildim ve orda doğum yaptım,
2. de böylelikle sezeryan olmuş oldu,
drların aldır dediği çocuk şuan çok şükür sağlıklı ve 6,5 yaşında,hamdolsun

Bizim bu doktor da iyi eğitimli ama hep bı acabam var
Dün eşimle konustuk gebelik sürecinde bu doktora gidicez eğer son anda ameliyat falan derse devlete gideriz diye konuştuk

Ama ins normal doğurabilirim cidden çok istiyorm :KK43:

inşallah nasip olr bu kez. benim iki doğumumda tam açıklıkla sezeryanla oldu.
doktor konusunda ,senin ne kadar bilgili kendinden emin olduğunu görürse inşallah ddtek olur. yoksa doktorlar pek umursamıyor oldu oldu olmadı ameliyat.

Burada bahsettiğiniz şey normal doğumdaki dikişlerse inanın o da öyle aman aman büyütülecek bir şey değil. İlk doğumumda epizyo yapıldı. 4tane kadar dikişim vardı. 10 günde iyileştiler, ama aman aman hareketlerimi kısıtlamadı. İkinci doğumumda epizyo için vakit yoktu, hafif yırtılmam olmuştu. Doktorum dikişsiz de iyileşir ama düzgün kaynasın dedi ve dikti. O biraz daha geç iyileşti. Yırtık dikişi, kesi dikişinden biraz daha zor.

Ama tabi bunlar benim tecrübem. İki doğumum ve sonrası çok rahat geçti benim için.
peki normal doğumdan sonra vajinada deformasyon, genişleme vs oluyor mu?

peki normal doğumdan sonra vajinada deformasyon, genişleme vs oluyor mu?
kegel egzersiziyle eski haline benzer bi hale dönüyor.
Ama ben de de sadece 1 önde 1 arkada dikis vardi. epizyo yaptirmadim, oglum 3,5 kilo dogdu ufak degildi.
Ama dogumu pek hos ilerlemeyip 40 dikis atilanlar duydum, herkes adina konusamam.

Bende olmadı. Yani eşimle konuştuğum zaman herşeyin yolunda olduğunu söyledi. İkinci doğumumdan 1,5 yıl geçti, özel hayatımızda bir sorun olmadı hiç.
ben de mecburiyetten 2 kez sezeryan oldum, şimdi 3. ye hamileyim yaşım da var, normal doğumu göze alamıyorum,
bir de zaten kesi var bari vajina sağlam kalsın diye düşünüyorum
oğlumda ssvd yi destekleyen bir dra gittim, oğlumda sorun çıkınca 2 gün sonra gel alalım dedi, bir de normal doğurturum diyor,
oğlum şimdi 6,5 yaşında, drlara güvenemiyorum artık

ben de mecburiyetten 2 kez sezeryan oldum, şimdi 3. ye hamileyim yaşım da var, normal doğumu göze alamıyorum,
bir de zaten kesi var bari vajina sağlam kalsın diye düşünüyorum
oğlumda ssvd yi destekleyen bir dra gittim, oğlumda sorun çıkınca 2 gün sonra gel alalım dedi, bir de normal doğurturum diyor,
oğlum şimdi 6,5 yaşında, drlara güvenemiyorum artık
Ya bu konu cok bicak sirti bir konu. Benim ilki normal olmasina ragmen, ya ikinci sezeryan olursa diye korkuyordum. Ki doktorum normal dogum yanlisi bir doktordu. Cunku dogumda her an hersey degisebiliyor.

Dedigim gibi ben bir degisiklik hissetmedim, esim de herseyin yolunda oldugunu soyledi ki benim icin de ozel hayatimda hersey yolunda.

B Brunello Cicinelli

Kuzummm senin düşüncelerin de önemli benm icin biliyorsun
Oyyy benim gönlümün sultanı, haşmetli dostum doğuracak mıymış yav 😍😍♥️♥️
Ne ara hamile kaldın da, sevindik de, doğum konuşmaya başladık vallahi şaşırıyorum 😍
Benim biricik gülom benim fikrimi biliyosun ben normal doğum taraftarıyım sezaryen çok korkutucu geliyor bana.
Ve sana saydığım faydalarından dolayı..
Ama riskli olursa diye de korkuyorum 😖
Bence tek doktor ile iş yapma. Birkaç farklı doktora gidip birkaç yorum al. Seni muayene eden birkaç doktorun fikrini dinle.
Gerçi ne kadar konuşsak da doğum şekli son anda belli olan birşey..
Normal dersin sezaryene mecbur kalırsın ya da sezaryen dersin bakarlar açılma var herşey yolunda gidiyor normal doğum yaparsın...
Sen bu mercimeği her türlü doğurursun ben sana güveniyorum :KK8::KK9::KK200:

Boyle bir durumu her doktor yapmiyor kuzum.
Ama hasta durumu musait doktorda ehliyse olabilir tabi neden olmasin..
Normal dogurup napcan🤣
Simdiki aklim olsa hepsini sezeryanla dogururdum valla.

Boyle bir durumu her doktor yapmiyor kuzum.
Ama hasta durumu musait doktorda ehliyse olabilir tabi neden olmasin..
Normal dogurup napcan🤣
Simdiki aklim olsa hepsini sezeryanla dogururdum valla.

neden ?
sezeryanın kolay olanı var zor olanı var. iki sezeryan sonrası normal doğum yapmış biri olarak ilk ikiside normal olsaydı diyorum.
narkoz vurdu beynime... bayılıp durdum
öyle hepsini sezeryan yapardım demek dile kolay. 7 kat rahmin kesilip dikiliyor. normal doğum öyle değil. benim canım Doktorum kesi yapmamak için bekledi dokunmadı bile. elhhasılı, sezeryan zorunlu olunca hayat kurtarır. diğer durumlarda kes biç oluyor maalesef.

Doktorum baştan beri hep SSDV'yi aşıladı bana. Artık normal doğuma psikolojik olarak hazırdım. İlki arasında da 8,5 yıl var diye güven verdi. Taa ki geçen haftaya kadar. Geçen hafta 38. haftamdı ve bana bunun riskli olacağını, rahim yırtılması olabileceğini söyledi. Ama yine de biz deneyeceğiz dedi. Başında hep ben olacağım seni ebelere bırakmayacağım dedi. Bir sıkıntı olursa da sezeryana alırız dedi. Ben de başından beri hiç vajinal kesi istemediğimi söylerdim. Geçen hafta yine hatırlattım ama bu sefer yuvarlak konuştu. O kolay iş onu kafana takma dedi. Sanki vajinal kesi atabilirim der gibi konuştu. Doktorumun net konuşmaması benim ona olan güvenimi azalttı açıkçası. Şimdi riskleri duyunca ve sezeryandan da 2 kat fazla para isteyince korkularım iyice arttı. Normal doğum gibi olsa da niye 2kat pahalı diye sorunca sekreterde ki bayan çünkü SSDV riskli demiş. E riskli ise niye sezeryan olmayayım kendimi riske atayım düşünceleri uyanıyor. Ayrıca bunun bu şekilde fiyata da yansıması işin riskinin büyük olduğunu göstermiyor mu? Kafam iyice karıştı ve şu an 39. haftamdayım. Doktorun son anda bunu bana yapması çok kötü oldu. Bu işi de ticarete dönüştürdüklerini düşünüyorum. O yüzden bugün ilk doktoruma gideceğim. Onunda fikrini alacağım. Herşeyin hayırlısı diyorum.

Bu arada şu da bir gerçek ki, edindiğim bilgiye göre eğer rahimdeki dikişler hala ince ise bu riske girmemek gerekiyormu. Ama yeterli kalınlığa ulaştı ise risk yokmuş. Bunuda zaten doktorlar ultrasonda görebiliyormuş. Bu konuda net bilgi vermeyen doktor sizi daha çok korkutuyor. Bugün devlet hastanesi doktoruyla görüştüm biz hastanede böyle bir risk almıyoruz dedi. Çünkü başınızda hep bir doktorun durması gerek ama bu devlet hastanelerinde mümkün değil dedi. Bu işi ancak özelleride ki doktorlar başınızda durarak halledebilir dedi. Size 36. haftadan itibaren sezeryan randevusu verebilirdik ama şu an çok geç kalınmış dedi ve hastane çalışanı başka bir doktorun adını verdi ve belki bu size yardımcı olur dedi. Ama ben yine de ilk doktoruma gideceğim tekrar fikir almak için. O da özel ama olsun. En azından net birşeyler söyler bana.

neden ?
sezeryanın kolay olanı var zor olanı var. iki sezeryan sonrası normal doğum yapmış biri olarak ilk ikiside normal olsaydı diyorum.
narkoz vurdu beynime... bayılıp durdum
öyle hepsini sezeryan yapardım demek dile kolay. 7 kat rahmin kesilip dikiliyor. normal doğum öyle değil. benim canım Doktorum kesi yapmamak için bekledi dokunmadı bile. elhhasılı, sezeryan zorunlu olunca hayat kurtarır. diğer durumlarda kes biç oluyor maalesef.
Her dogum icin sanci cektigimde olmek icin yalvardigimi biliyor musun sen?
Duvarlari tirmaladigimi peki ?
Her insanin dogumu ayni olmaz ,normali kolay doguranda var sezeryani kolay olanda ..Zorluklarida var tabi.
Epidural sezeryanda var biliyorsundur mutlaka ...Beynine narkoz vurmamasi icin.

X