Gebeliğe Hazırlık Sezeryan sonrasi normal doğum. 🤔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar vajinal Doğum öyle ahım şahım birşey değil.en kolay en güzel en risksiz doğum olayları yalan dolan.vajinal doğumunda çok fazla komplikasyonu var hem anne hem bebek açısından.bakın benim normal doğumdan sonra ıkınmaktan bağırsak fıtığım oluştu aynı zamanda kronik fissürüm var.ameliyat oldum bu sebepten ama hiç bunları yaşamamayı dilerdim.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum diyorum.şuan ikinciye hamileyim ve kısmetse sezeryan olucam
Aboooooo kiz ciddne ben bilmiyim hic yasamadim sormamin sbebeide bu sizce hangisi deneyeuimmi diye yasayan bilir derler siz tecrubeli insnalar sayesind eki keske olmasaydi kotusu bizde tecrube ediniyoruz rabbim bilir isini anladim ki olacak olan neyse o oluyor

Arkadaşlar vajinal Doğum öyle ahım şahım birşey değil.en kolay en güzel en risksiz doğum olayları yalan dolan.vajinal doğumunda çok fazla komplikasyonu var hem anne hem bebek açısından.bakın benim normal doğumdan sonra ıkınmaktan bağırsak fıtığım oluştu aynı zamanda kronik fissürüm var.ameliyat oldum bu sebepten ama hiç bunları yaşamamayı dilerdim.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum diyorum.şuan ikinciye hamileyim ve kısmetse sezeryan olucam
Ben de normal doğum normal doğum diye geziniyordum. Normal doğuma girdim. Bebek çıkamadı anne de ıkınmaktan çok yorulmuştu kocaman bir epizyotomi kestiler. Hasta sezaryen olsa daha iyiydi 🙈

5 kere sezaryen olan bile var 😁 hiç endişelenme. 3 iyidir ben de zamanı gelince 3 tane isterim 😊😊
Iste ebnde 2 ciyi dusunuyorum kizim 2bucul subatta 3 yasina gircek ben bi 4 yasina gelsin istiyorum yas araligi na bakarsak normal diye duusndum fakat esim aceleci davraniyo spiral ile korunuyorum acikcasi ufaktan kizilda basladi bana anne kardes istiyom demeye maslalah diyeyim arkadasimin bebegini sevmeye hottik gecen hagta kims eogutlemedi innain kizim babasina ben karde sistoyom dedi esimle ben sok geçirdik beklzmiyoduk helzki cocukca diliyle boze dedi bunu esim iyice isteleyz basladi sicak bakiyo suvdueuma bende 1 se'z daha gecsin diyorum
Kafam cok karisik yaaa cidden erken mi acaba düşünemiyorum suan hicbise

Aboooooo kiz ciddne ben bilmiyim hic yasamadim sormamin sbebeide bu sizce hangisi deneyeuimmi diye yasayan bilir derler siz tecrubeli insnalar sayesind eki keske olmasaydi kotusu bizde tecrube ediniyoruz rabbim bilir isini anladim ki olacak olan neyse o oluyor
Yani bebek öyle vajinal yoldan iki ıkınmayla gelmiyor,şiddetli ıkınman lazım.buda bağırsak fıtığına,fissüre,mesane sarkmasına,hatta sfinkterler yırtıldığında dışkı kaçırma riski bile oluyor.aynı zamanda bebeğin oksijensiz kaldığı durumlarda cabası.yani sezeryan ameliyat diye kaçıyoruz ama,her iki doğumunda komplikasyonu var ama vajinal doğumun daha fazla bence.o yüzden illa normal illa normal diye tutturmak yanlış.benim düştüğüm hataya düşmeyin

Ben de normal doğum normal doğum diye geziniyordum. Normal doğuma girdim. Bebek çıkamadı anne de ıkınmaktan çok yorulmuştu kocaman bir epizyotomi kestiler. Hasta sezaryen olsa daha iyiydi 🙈
Hah onlardan biri benim.
Doğumdan 15 mi 18 dikişle mi ne çıktım.
Normal doğum mu bu şimdi, hem normal hem sezaryen gibi bir şey.
Ve dikişlerin emin olun karnımda olmasını yeğelerdim ki malum vücudunuzda en hassas bölgeniz, idrarda yanar, kanama zaten var günlerce.
1 hafta yemek yemedim ben tuvaletim gelecek de nasıl yapacağım diye.

Yaa sorma bende o kesiye ve ıkınmaya bağlı hem rektosel (bağırsak fıtığı) hem sistosel (mesane sarkması) var.vajinam zaten kendinden geçmiş.çektiğim acılar cabası.yani normalim doğum mükemmel olayları yalan dolan

Hah onlardan biri benim.
Ve dikişlerin emin olun karnımda olmasını yeğelerdim ki malum vücudunuzda en hassas bölgeniz, idrarda yanar, kanama zaten var günlerce.
Ayy cidden uzuldum sizin adiniza ve karar verdim sezeryansa sezryan peki sezryanda ilk dogulda' sonra kac sene geclesi lazim bana ozeldeki doktor en az 2 sene dedi

Iste ebnde 2 ciyi dusunuyorum kizim 2bucul subatta 3 yasina gircek ben bi 4 yasina gelsin istiyorum yas araligi na bakarsak normal diye duusndum fakat esim aceleci davraniyo spiral ile korunuyorum acikcasi ufaktan kizilda basladi bana anne kardes istiyom demeye maslalah diyeyim arkadasimin bebegini sevmeye hottik gecen hagta kims eogutlemedi innain kizim babasina ben karde sistoyom dedi esimle ben sok geçirdik beklzmiyoduk helzki cocukca diliyle boze dedi bunu esim iyice isteleyz basladi sicak bakiyo suvdueuma bende 1 se'z daha gecsin diyorum
Kafam cok karisik yaaa cidden erken mi acaba düşünemiyorum suan hicbise
Siz hazir olana kadar bekleyin. En önemlisi annenin psikolojik olarak bir gebeliğe hazır olması

Aslind abibyanim istiyo kizimi hordukce o kardes yada bebek szvgisini hordukce cocik kucik daha evet ama ister istemez olsa bi ta'e daha diyorjm belki yanlış düşünüyorum ne bilim esimde cok israr ediyo

Ayy cidden uzuldum sizin adiniza ve karar verdim sezeryansa sezryan peki sezryanda ilk dogulda' sonra kac sene geclesi lazim bana ozeldeki doktor en az 2 sene dedi
İkinci doğumum da bambaşka, ilkinde dikiş acısından 1 ay oturamadım, yatamadım, emziremedim, iyileşmiyor çünkü kanama devam ediyor falan filan çok zordu.
İkincinin doğum anı aşırı zordu çünkü kendi çıktı müdahale edilemeden, bebeğimi ayakta doğurup çatala oturdum😂😂
Yırtık oluştu ama hiç acı çekmedim mesela, ertesi gün bağdaş kuruyordum ama doğum anı travma oluşturdu bende.

Yani o kadar farklı ki bu aynı bedende olan 2 doğum hikayesi.

Ben bebeklerimi 14 ay arayla doğurdum.
Benimle beraber yine aynı aralıkta bir arkadaşım sezaryenle doğurdu.
Valla 14 ayda hiç sıkıntı yaşamadı, doktoru 1 sene geçiyor doğuma kadar illaki kapanır dedi ve öyle de oldu.
Üçüncü düşünüyor şuan iki yaşında küçüğü, yine sezaryen olacak.

Yaa sorma bende o kesiye ve ıkınmaya bağlı hem rektosel (bağırsak fıtığı) hem sistosel (mesane sarkması) var.vajinam zaten kendinden geçmiş.çektiğim acılar cabası.yani normalim doğum mükemmel olayları yalan dolan
Çok üzüldüm çok gecmis olsun. Çok fazla komplikasyon gelişmiş ve hepsi ağır tablolar. Doğumunuz çok mu uzun sürdü acaba. Bir de ne zaman ıkınmaya başladınız

Hah onlardan biri benim.
Bu hasta da aynen öyleydi bacağa kadar kesmek zorunda kaldılar. Günlerce gözümün önünden gitmedi o görüntü. Anne görmüyor ama doktor bakarken o kısmın ayrıldığı gözüküyor. Bebek çıkınca dikerken durum daha da kötü görünüyor. Zor atlattım. Acınızı tahmin edebiliyorum 😓

İkinci doğumum da bambaşka, ilkinde dikiş acısından 1 ay oturamadım, yatamadım, emziremedim, iyileşmiyor çünkü kanama devam ediyor falan filan çok zordu.
İkincinin doğum anı aşırı zordu çünkü kendi çıktı müdahale edilemeden, bebeğimi ayakta doğurup çatala oturdum😂😂
Yırtık oluştu ama hiç acı çekmedim mesela, ertesi gün bağdaş kuruyordum ama doğum anı travma oluşturdu bende.

Valla 14 ayda hiç sıkıntı yaşamadı, doktoru 1 sene geçiyor doğuma kadar illaki kapanır dedi ve öyle de oldu.
Üçüncü düşünüyor şuan iki yaşında küçüğü, yine sezaryen olacak.
Anaaaaa eyvah benim herif duysa vallaha daha bekletmez istiyo da adam sabah aksam iste ne nilim saglikli dusunmek lazim cidden he rhamilelik farkli oluyo diyor lardi demek dogruymus ben yaşamadım iki'ci hamilelim kolay olur ins ilki cok zordu😔

Bu hasta da aynen öyleydi bacağa kadar kesmek zorunda kaldılar. Günlerce gözümün önünden gitmedi o görüntü. Anne görmüyor ama doktor bakarken o kısmın ayrıldığı gözüküyor. Bebek çıkınca dikerken durum daha da kötü görünüyor. Zor atlattım. Acınızı tahmin edebiliyorum 😓
Tabi tam iç bacak bölgesine gelene kadar bir kesi söz konusu.
Kesik yaraya sürekli kolonya dökmek gibi bir acıydı, geçmeyen ve bitmeyen.
Üzerine bir doğum daha yaptım hala ilk dikiş yerim acır😂
Zor valla, kadın olmak her türlü zor.

Üçüncü düşünüyor şuan iki yaşında küçüğü, yine sezar

Geçmiş olsun 🌸 tüm zorluklar atlatılıyor sonra insan bunu gülümseyerek anlatabiliyor. Bundan sonra inşallah sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam ederiz 😊

H
Tabi tam iç bacak bölgesine gelene kadar bir kesi söz konusu.
Kesik yaraya sürekli kolonya dökmek gibi bir acıydı, geçmeyen ve bitmeyen.
Üzerine bir doğum daha yaptım hala ilk dikiş yerim acır😂
Zor valla, kadın olmak her türlü zor.
Emde ne zorbiki dusuk yaptim ilk dusukten sonra kist tekrarladi bo 11 ay surdu o arada bi dusuk daha doktor cocuk yapcan dedi rahim temizlencek dedi neyse oldu kizim aradan 2 bucuk ay gecti tzkrar kist basladi ve yine ayni dusunce var doktorda bense endiseliyim ne bilim ya

Geçmiş olsun 🌸 tüm zorluklar atlatılıyor sonra insan bunu gülümseyerek anlatabiliyor. Bundan sonra inşallah sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam ederiz 😊
Amin yaaa cidden hayat zor ben yaza düşünürüm yaza kadar cikarmicam spirali hzpinize tesekkur ederimmm bana guzel akillar verdiniz

Amin, hepimize inşallah😊
Cefakar anneler neleri unutmuyor ki, bu dünya hala dönüyorsa kadın sevgisi yüzünden dönüyor.
Eşine, çocuğuna, anasına babasına gösterdiği vefa ve çektiği cefa sayesinde.

X