Gebeliğe Hazırlık Sezeryan sonrasi normal doğum. 🤔

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Elif_edanur_61_61

Akil fukara olunca dil ukala olurmuş 👍
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2015
6.079
13.424
30
Evet arkadaslar benim uzun suredir aklimi kurcalayan bisi var benim kizim 2 bucuk yasinda esim cocuk istiyor sezeryan ile dogum yaptimve bana anlattiklarina gore sezeryan sonrasi normal dogum olmazmis ols abile en az 7 sene gecmesi gerekiyormus yada 5 yil en az bunuda her doktor yapmazmis ben doktorun aceleisne geldi yani sirf nst de sanci cikti diye bekletmedi beni ters gelen bebek diye sezeryana aldilar kisaca ben normal dogum istoyorum 2 ci cocuk icin ama anlatilanlar ne kadar dogru bilmiyorum k bakmayin uzun oldu esim kiizmiz 4 yasina gelince bi bebek daha dusunelim artik diyor kafam cok karisti sizce dedikleri dogrumu direk sezeryan mi yoksa normal dogumu denemeli miyim yardim edinnnnn kafam cok karıştı 😔

Evet arkadaslar benim uzun suredir aklimi kurcalayan bisi var benim kizim 2 bucuk yasinda esim cocuk istiyor sezeryan ile dogum yaptimve bana anlattiklarina gore sezeryan sonrasi normal dogum olmazmis ols abile en az 7 sene gecmesi gerekiyormus yada 5 yil en az bunuda her doktor yapmazmis ben doktorun aceleisne geldi yani sirf nst de sanci cikti diye bekletmedi beni ters gelen bebek diye sezeryana aldilar kisaca ben normal dogum istoyorum 2 ci cocuk icin ama anlatilanlar ne kadar dogru bilmiyorum k bakmayin uzun oldu esim kiizmiz 4 yasina gelince bi bebek daha dusunelim artik diyor kafam cok karisti sizce dedikleri dogrumu direk sezeryan mi yoksa normal dogumu denemeli miyim yardim edinnnnn kafam cok karıştı 😔
Bi kesim yontemi varmış o pek türkiye de uygulanmıyor demişti bi tanıdığım yurt dışında sezeryandan sonra normal doğum mümkün öyle 5- 7 sene beklemeye gerek yok. Doktorunuzdan bilgi alın

Sezeryan sonrası normal doğum yaptıran bazı doktorlar var . Devlet doktorları desteklemiyor genellikle. Oldukça riskli görülüyor sezeryan dikisleri acilmasi vs .

Evet yanliz ben bi ozel hastanede sordum saygi hastanesinde bana ozelelrde nadir var yapan her doktor yapmiyor riskli oldu icin dedi ve maliyetide cok yüksek dedi ben normal dogumu denemek istiyorum fakat buna zeynzp kamil deki sezeryan sonrası sogum bölümü karar verecekmis😒

Bakin yanlis anladiniz sanirim ilk dogum ters geldi icin bebek sezeryan oldu 2 ci hamileliği de normal dogum dusunuyorum sizce yapilir mi diye sordum
İyi de ters gelen bebeği normal doğurmak ya size ya da bebeğe bir şey olması riskini göze almaktır.
Doktorunuz doğruyu yapmış.
Ayrıca normal doğum yapabilirsiniz, bu konuda ün salmış hocalara giderseniz sizi güzel yönlendireceklerdir.

İyi de ters gelen bebeği normal doğurmak ya size ya da bebeğe bir şey olması riskini göze almaktır.
Doktorunuz doğruyu yapmış.
Ayrıca normal doğum yapabilirsiniz, bu konuda ün salmış hocalara giderseniz sizi güzel yönlendireceklerdir.

Bakin basta yazmistim yanlis anlattiysam k bakmayin

Bakin yanlis anladiniz sanirim ilk dogum ters geldi icin bebek sezeryan oldu 2 ci hamileliği de normal dogum dusunuyorum sizce yapilir mi diye sordum
Doktorun acelesine geldi sırf nst de sancı var ters gelen bebek diye ben normal istiyordum yazmışsınız ya, onaydı cevabım.
Yani yapılan işlem en doğrusu aslında.

Evet ama prf lerin oldu hastanedeydim ve onlar emczvirzbiliyormus ugrasmak istemediler soyledim halde daha once yaptiklari islemmis kendileri amannn nasilsa ters geliyo daha fazla ugrasmayin alin szezryana dediler bende sok oldum ki zaten dahada cikarmadilar beni aldilar sezeryana
Doktorun acelesine geldi sırf nst de sancı var ters gelen bebek diye ben normal istiyordum yazmışsınız ya, onaydı cevabım.
Yani yapılan işlem en doğrusu aslında.

instagram kullanıyorsanız Hacer Cemre Kaplan'ı takip edebilirsiniz. İlk doğumundan 2 sene gibi bi zaman sonra sezeryan sonrası normal doğum yaptı. Çok faydalı olur sizin için.
Cok tesekkur ederim arkadasim inanin esim cok cocuk istiyor acikcasi cesarer edemiyorum denesemmi diye dusundum cunku o duyguyi tatlayi cok isterdim sezeryan cok zor😔

Evet ama prf lerin oldu hastanedeydim ve onlar emczvirzbiliyormus ugrasmak istemediler soyledim halde daha once yaptiklari islemmis kendileri amannn nasilsa ters geliyo daha fazla ugrasmayin alin szezryana dediler bende sok oldum ki zaten dahada cikarmadilar beni aldilar sezeryana
Şöyle anlatayım, 2 normal doğum yaptım ve ikisi de sunni sancı ve doktorumun ısrarı ile.
Ve inanın ikisinin hem doğum hem doğum sonrası süreci o kadar farklı ki, sayfalarca yazarım.
Benim ikisi de kolay olmadı, öyle ertesi gün hop ayaktasınlar hikaye yani.
Bazı şeyleri zorlamamak gerek, sezaryen olmuşsunuz, risk almadan öyle devam etmek daha mantıklı.
Sonuçta ikisi de doğum, daha çok annelik hissi falan öle bir şey yok ki.
Sağlık bu ve ben ikinci doğumumdan sonra herkese aldır sezaryenle diyorum, öyle kötüydü.

Ahh bu türkiyede ki doktorlar.... bu sezaryen bi bizde var galiba. Ben iki yil arayla hamile kaldim ve ikinci kizimi normal dogurdum. Hic bi doktor da bana ama riski var su var bu var demedi. ( yanliz türkiyede yasamiyorum) yani olunca oluyor arkadasim zaten dokuz ay sonra hamile kalmisti o hic beklemedi yani

Çevirebiliyormus bebegi
Bebeği çevirirken kordonu boynuna dolanabilir ve nefessiz kalabilir. Artık kimse bebekleri çevirmiyor. Bebeğin hayatı söz konusu olunca kimse sezeryan mı normal doğum mu diye düşünmüyor. Bebek engelli doğsa veya zeka geriliği oluşsa doktor çevirdi, madem riski vardı sezaryen yapsalardı diyecektiniz. Size kızmıyorum sadece doğruyu anlatmaya çalışıyorum. Lütfen bilmiyorsanız sorun öğrenin. Doktorları suçlamayın.

Sorunuza gelecek olursak sezaryen bölgeniz aktif doğum anında gerilecek. Bunun da uterus rüptürü riski var. Yani eski sezaryen olduğunuz yer normal doğum esnasında ayrılırsa aşırı miktarda kan kaybedersiniz ve ölüm riski olur. Sizi kurtarırlarsa da rahminizi aldırmanız gerekebilir. Sezaryen olmanızı öneririm. Stajyer doktorum bu arada. Yetkili değilim ancak bilgimi paylaşmak istedim.

Bebeğin ters gelmesi(daha doğrusu doğum pozisyonunu alamaması) bundan sonraki doğumları sezaryen olmaya iter. Siz ve bebekler sağlıklı olun. Her ameliyat yarası iyileşir hiç dert etmeyin 😊

Kizmar cok tesekkur ederimmm ya inanin icime su serpildi benim annemin saglik sorunuda cok yordu kafam allak bullak düşünemiyor dum acikcasi aydınlandım sayenizde cok sagolun biraz daha bekleyeyim hayirlisi neyse o olsuk esimde cocuk düşkünü illa bi cocuk daha olsun istiyor ala benil endiseleeim vardi malesef bilmediklerimo size sordul bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp asil sagolun😊

Arkadaşlar vajinal Doğum öyle ahım şahım birşey değil.en kolay en güzel en risksiz doğum olayları yalan dolan.vajinal doğumunda çok fazla komplikasyonu var hem anne hem bebek açısından.bakın benim normal doğumdan sonra ıkınmaktan bağırsak fıtığım oluştu aynı zamanda kronik fissürüm var.ameliyat oldum bu sebepten ama hiç bunları yaşamamayı dilerdim.şimdiki aklım olsa sezeryan olurdum diyorum.şuan ikinciye hamileyim ve kısmetse sezeryan olucam

Kizmar cok tesekkur ederimmm ya inanin icime su serpildi benim annemin saglik sorunuda cok yordu kafam allak bullak düşünemiyor dum acikcasi aydınlandım sayenizde cok sagolun biraz daha bekleyeyim hayirlisi neyse o olsuk esimde cocuk düşkünü illa bi cocuk daha olsun istiyor ala benil endiseleeim vardi malesef bilmediklerimo size sordul bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp asil sagolun😊
5 kere sezaryen olan bile var 😁 hiç endişelenme. 3 iyidir ben de zamanı gelince 3 tane isterim 😊😊

X