Sezeryan sonrası Normal Dogum

Bende ondan korkuyorm
Uyanigim ve beni kesiyorlar düşüncesi
Benim tansiyonumu oynatır :KK70:
Hiç bir şey hissetmiyorsun gayet konforlu hatta doğumdan çıkınca o uyuşukluk sürdüğü için bebeğinle rahatça bağ kuruyorsun, sancı olmuyor geçene kadar.
Genel de sancıyla uyanılıyor değil mi?

Hiç bir şey hissetmiyorsun gayet konforlu hatta doğumdan çıkınca o uyuşukluk sürdüğü için bebeğinle rahatça bağ kuruyorsun, sancı olmuyor geçene kadar.
Genel de sancıyla uyanılıyor değil mi?
İlkinde.oyleydim
Ama.ikinci de çok rahat uyandm
Mutlu uyandım diken doktor iyi dikmiş dedm hatta :KK70:

Bana da suni sancı verdiler 11 cm olması gerekiyormuş falanmis
Eğer belki eşim olsaydi o gün yanmda devlete giderdik çıkıp
Annemle.ikimiz olunca korktuk bebegn nabzı düşmeye başladı nst de çok agladm ağlayarak da çıktım

Aynen her iki durumda risk var
Babam o kdr para verilmez delirmeyin diyor
Annem siz bilirsiniz diyor
Karmakarışık :KK70:
Bence değer normal doğum için, varsa para verin gitsin 😂
10 cm yeterli aslında açıklık. Benimde kuzumun kalp atışları düştüğü için aynen apar topar aldılar

Bence değer normal doğum için, varsa para verin gitsin 😂
10 cm yeterli aslında açıklık. Benimde kuzumun kalp atışları düştüğü için aynen apar topar aldılar
Başka sebeplerle almış olsalardı cidden ortak noktamız kaybetmeye basliyorduk:KK70:

6 milyarın sonunda sezeryan yaparsa kadını gömerim ameliyat masasına :KK70:

Aynen sezeryana biliyorm.cok sancılı geçiyor
Ama normali bilmiyorm
Sezeryandan sonraki korkum zaten dikişler bişey olur mu hayatı riskim ne kdr falan yani

Evet geçti o yüzden yapabilirim diyorm
Sonra da ya yaoamazsam o kdr para gerçek diyorm :KK70:
Doğum denen hadise o kadar basit ve aynı zamanda karmaşık ki :)) Kimse son ana kadar ne olacağını bilemez. O yüzden ben sizin yerinizde olsam, eğer herşey yolunda giderse bana normal doğum yaptıracak bir doktora devam ederdim. Sizin şimdi yaptığınız gibi. Eğer birşeyler ters giderse ve sezeryana dönmek durumunda kalırsanız, sağlık olsun denedim deyip bebişinize adapte olmaya bakarsınız :)

Bu arada sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum :) Benimkilerin arası 22 ay. Küçük olan 18 aylık oldu, büyük olan 3 buçuk yaşında. 3.bebek dendiğinde içim ürperiyor :)))

Açılın ben geldim :KK45:
Sezeryan sonrası normal doğum yaptım ben.Daha önceki sezeryanı neden yaptığına ,aradan kaç sene geçtiğine,bebeğin kilosuna vs.gibi sorular soruyorlar.Hamileliğimde gittiğim dr,doğuma gittiğim hastane ısrarla önceki sezeryan bu da sezeryan olacak dediler.Kontrole prof gelmişti doğum öncesi,normal doğum yapmak istediğimi söyledim.Bahsettiğim soruları sordu.Aradan 12 sene geçmiş olduğu için,önceki bebeğin ters dönmesinden sezeryanolduğu için ve de bebeğin kilosu az olduğu için yapabilir ,normal doğum yaptırın dedi.Önceden hemoroid sıkıntım vardı ,doğumda ıkınmadan dolayı az O sıkıntı oldu ama iyi ki de olmuşum diyorum.

Doğum denen hadise o kadar basit ve aynı zamanda karmaşık ki :)) Kimse son ana kadar ne olacağını bilemez. O yüzden ben sizin yerinizde olsam, eğer herşey yolunda giderse bana normal doğum yaptıracak bir doktora devam ederdim. Sizin şimdi yaptığınız gibi. Eğer birşeyler ters giderse ve sezeryana dönmek durumunda kalırsanız, sağlık olsun denedim deyip bebişinize adapte olmaya bakarsınız :)

Bu arada sizi cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum :) Benimkilerin arası 22 ay. Küçük olan 18 aylık oldu, büyük olan 3 buçuk yaşında. 3.bebek dendiğinde içim ürperiyor :)))
Bende urperiyordum 3. Çocuk fikri asla yoktu fikrimde hatta ömür boyu ikisyle yasarım diyordum ama supriz oldu bu
Çok istekli olan bir durum değil aslnda baya kabullenmek için savaştım :KK70:

Evet son ana kadar normal olarak devam edeyim son anda ne olursa kaderimiz diyeyim (;

Açılın ben geldim :KK45:
Sezeryan sonrası normal doğum yaptım ben.Daha önceki sezeryanı neden yaptığına ,aradan kaç sene geçtiğine,bebeğin kilosuna vs.gibi sorular soruyorlar.Hamileliğimde gittiğim dr,doğuma gittiğim hastane ısrarla önceki sezeryan bu da sezeryan olacak dediler.Kontrole prof gelmişti doğum öncesi,normal doğum yapmak istediğimi söyledim.Bahsettiğim soruları sordu.Aradan 12 sene geçmiş olduğu için,önceki bebeğin ters dönmesinden sezeryanolduğu için ve de bebeğin kilosu az olduğu için yapabilir ,normal doğum yaptırın dedi.Önceden hemoroid sıkıntım vardı ,doğumda ıkınmadan dolayı az O sıkıntı oldu ama iyi ki de olmuşum diyorum.
Yaa bana da aynı soruları sordu doktor ve yapabilirsin dedi
İns öyle.olur cesaret veriyorsunuz valla

Korkmadin mi hiç abla risklerinden falan :-)

Bende urperiyordum 3. Çocuk fikri asla yoktu fikrimde hatta ömür boyu ikisyle yasarım diyordum ama supriz oldu bu
Çok istekli olan bir durum değil aslnda baya kabullenmek için savaştım :KK70:

Evet son ana kadar normal olarak devam edeyim son anda ne olursa kaderimiz diyeyim (;
Benim ikinci de korunurken kaza kurşunu oldu. Üçüncüde yine bir kazaya kurban gidersek başım üstüne tabi, aksini asla düşünemem ama.. yani Allah isteyenlere versin diyorum yani :)

Size de şimdiden kolaylıklar, güç kuvvet diliyorum.

Benim ikinci de korunurken kaza kurşunu oldu. Üçüncüde yine bir kazaya kurban gidersek başım üstüne tabi, aksini asla düşünemem ama.. yani Allah isteyenlere versin diyorum yani :)

Size de şimdiden kolaylıklar, güç kuvvet diliyorum.
Olacak olduktan sonra her türlü oluyor ona sözüm yok :)
Bende aynı şeyi diyorum gerçekten Rabbim isteyen herkese nasip etsin versin :KK70:

Amin ins çok teşekkür ederim

Epidural da korkutuyor beni
Belden uyusmak bilincin açık olmasi
Zaten ben igneydi hastaneydi kan vs korkan bir insanm :KK70:
Serum yerken bile fenalık gelir bana :KK70:
Cesaretini ssvd için topluyorsan epidural içinde topla derim ben canım 🤣

X