Sevgilisi/Eşi kıskanç olanlar burda dertlerimizi,çözüm yollarımızı paylaşalım..

hayır kızlar kesinlikle azaltmaz kıskançlık benim erkegim öncedende kıskançtı evlndik 8 ıl bitti hala aynı hiçbir degişiklik yok ama ben onun yüzünden herşeyden sogudum bunaldım daraldım bıktım daha ne söylenebilir bilmiyorum neden bu kadar kıskanıp bunaldıyosun beni dedigimde gün içinde yani işteyken seni çok özlüyorum bekledigim ilgiyide senden göremeyince hırçınlaşıyorum diyor fakat bu durum beni hiç mutlu etmiyor düşünün beni kızarkadaşlarımdan bile kıskanıyor onlarla çok vakit gecirmene tahammül edemiyorum diyor artık yapacak bişey yok tıp maalesef hala bi çare bulamadı şu kıskançlık illetine bende kendimden ödün verdim ve kabullendim artık ne yapabilirimki sevgilim deil sonuçta eşim cocugumun babası atamamki anlıyacagınız çok çaresizimm.........

kıskanmayan erkek yoktur abartmayan erkek vardır sadece oda senin taviz vermene dayanrı benim sevgilimde cok kıskanctır zaten bende işim olmadıkca evden cıkmam hayatımda birtek o bana yetiyor

düzelir zamanla diyenlerde var kesinlikle düzelmez diyenlerde.ben gerçekten çok çaresizim.artık hiçbişeyden zevk almıyorum,hayatım bi çemberin içinde o çemberin dışına çıkamıyorum.biliyorum ayrılırsam da çok zor olacak,çok emek verdim bu ilişkiye.4 yılımı verdim silip at diyince atılmıyor ama bi yandanda çok bunalıyorum.içimde bi ümit var belki düzelir diye ama gittikçe kötüleşiyor.başta taviz vermeseydim ya yol yakınken ayrılıcaktık ya da beni böyle kabul edecekti ama mutlu olsun diye her dediğini yaptım şimdi işin içinden çıkamıyorum.herkese ders olsun kesinlikle taviz vermeyin kendinizden.artık onunla savamaktanda yoruldum pes ettim.hergün kavga etmeyi kaldırmıyor bünyem.oysa ne mutluyduk ilk 2yılımızda.hep öyle olacak sanmıştım.şimdi ayrılırsam nasıl unutucağımı düşünüyorum cesaret edemiyorum,bi parçam oldu çünkü..çok çıkmazdayım,çok canım acıyor...

canım benim 2 yıllık erkek arkadaşım da önceleri çok kıskançtı ben de daha yeniyiz diye beni bırakmasında korkmuştum herşeye tamam diyordum anladım ki çok büyük bir hataymış sonraları hayır demeyi öğrendim ama çok kavga ediyorduk bu sefer de dayanamayacak hale gelmiştim resmen psikolojim bozulmuştu 1 yıl böyle geçti en sonunda ya çözelim bu konuyu ya da ben böyle devam etmek istemiyorum dedim.bana kötü bi şey olmasından korkuyomuş.bana güven senin istemeyeceğin şeyleri yapan biri değilim zaten bana karışma oluruna bırak her şey daha güzel olcak bi de böyle deneyelim diye resmen ona yalvardım çünkü zaten ben de mini giyen çok gezen biri değilim.gönülsüz olarak kabul etti ama çok geçmeden eski yaptıkları için pişman oldu şimdiye kadar seni engellediğim için özür dilerim seni kısıtlamakla daha çok seni kaybediyomuşum dedi son 1 yıldır çok mutluyum :) ztn tek sorunumuz buydu geçen gün 2. yılımızı kutladık 2 yılda yaşadığımız herşeyi yazıp kitap haline getirip hediye ettim.yaptıklarını okuyunca ağladı daha da iyi anladı beni ben senin yerinde olsam dayanamazdım affet beni dedi yine.önemli olan da pişman olmasıydı zaten nazar değmesin inşallah hep böyle gider :)

o kadar imrendimki okurken...Allah mutluluğunu bozmasın.ben bu kadar üzülmeyi haketmek için ne yaptım bilmiyorum.sadece sevdim.ama yapmışımki bişey Allah beni böyle sınıyor.sen ne güzel oturup konuşmuşsun halletmişsin sevgilinde anlayışlı biriymiş belliki.ama ben ne zaman konuşmaya çalışsam çok daha büyük kavga çıkıyor.çok daraldım artık,bazen yaşamak bile işkence gibi geliyor.onla olsamda ondan ayrılsamda mutsuz olucam biliyorum.hep bi ümitle yaşıyorum belki bigün anlar hatasını diye.sende olduğu gibi.başka elimden gelen bişey yok artık

Son düzenleme:
vallahi benimkinin kıskançlıkları hergün artıyor.. hiççç kıskanmazdı ama geçen facebookum açıktı canım tek resmini koyma ikimizin resmini koyuyorum dedi çok şaşırdım bugün de dershaneye gittim nasıl cnm anlıyo musun diye msj attı cnm çok tatlı bi hocamız var bayılıyorum dedim hmm erkek mi dedi yoo dedim kadın ha iyi o zaman erkek hocaya bayılıyorum deseydin kızacaktım dedi.. daha da artmasın yaa böyle idare ediyorum da fazlasını çekemem ben

esımle 6 yıl sonunda evlendık vede 3 yıl bıttı evlenelı çok kıskanctı tanıdıgımda hep duzelıcek dedım fakat tam tersı oldu daha fazla kıskanç oldu ama olsun ben onu öylede çok sevıyorum hatta hoşumada gıdıyor

kıskançlık kalıcı bir hastalık kızlar..artar ama kesinlikle azalmaz..çaresi de yok gibi.. bu durumdan rahatsız olduğumuzu ve ondan soğumamıza neden olduğunu sürekli anlatırsak ve bunu ona gösterirsek belki daha anlayışlı yaklaşmaya çalışabilir.. içinde çıkılmaz bi konu :uhm:

danskolik; teşekkür ederim inşallah sen de çok mutlu olursun ben de önceleri konuşmaya çalıştığımda hep kavga ederdik ona göre o zamanlar yaptıkları normal gelirdi.ama bak sen de ondan bir şans iste bir süre beni kısıtlamadan deneyelim falan de.Önemli olan bu süreçte seni anlaması.Ben de çok umutsuzluğa düştüm değişmez dedi herkes ama onsuz da olmuyordu yılmadan hep denedim seviyosan sonuna kadar dene arkadaşım seni çok iyi anlıyorum

ohoo haline şükret arkadaşım benimki bunları kıskansa yatıp kalkıp dua edicem ama aştı artık kendini.bu söylediklerin normal kıskançlıklar hiç korkma:çok üzgünüm:

sağol arkadaşım.Allah mutluluğunu bozmasın,sevgilinin kıymetini bil seni anlamış hoşgörüyle yaklaşmış.benimkinde o olgunluk yok.mücadele edecek gücüm kalmadı hiç.denemediğim şey kalmadı ama halabi umut devam ettirmeye çalışıyorum işte.bugün yine kavga ettik.üniversite öğrencisiyim ben.o da öyle ama aynı fakültede değiliz.sınıf değiştirmek zorunda kaldık bi ara onu bile problem ediyor.sıkış tıkış geçmişsinizdir,üstünde ne vardı v.s v.s bi sürü problem çıkarıyor ufacık şeylerden.artık dayanamayacağımı hissediyorum,gittikçe soğutuyo beni kendinden.ondan ayrılınca büyük bi boşluğa düşücem biliyorum.çevremdeki herkes evlenicekler gözüyle bakıyo bize,annem babam,akrabalarım.onun da aynı şekilde.bi taraftan paylaşılmış 4 yıl,beraber atlatılan bir sürü zorluk..o kadar zorki bi sabah uyandığımda onun hayatımda olmadığını anlamak.böyle bişey yaşamak istemiyorum ama ilişki oraya doğru kayıyor.çok yoruldum

benimki de biraz biraz attı sanki kıskançlığını
normalde kıyameti kopardığı bi konu hakkında bugün sakin davrandı sadece dikkat ediyosun dimi gebertirim seni dedi kaydirigubbakcemile3

benimki de biraz biraz attı sanki kıskançlığını
normalde kıyameti kopardığı bi konu hakkında bugün sakin davrandı sadece dikkat ediyosun dimi gebertirim seni dedi kaydirigubbakcemile3

benim de arada öyle durulur ama çok geçmez eski haline döner.inşallah seninkinin kalıcıdır:çok üzgünüm:

aslında benim de öyle canım ama anlayış göstermesi gereken bi konu olduğunu anladı sanırsam
sonuçta işle ilgili ve yapmak zorunda olduğum birşey

psikopata bağlar derecede kıskanç olan erkek asla değişmez

nişanlansanda evlensende çocuğun bile olsa..

çok yanılırsınız böyle düşünmekle çook

kıskançlık dahada artar hakarete ve şiddete varır söyliyim size..

yol yakınken bu insanlardan elinizi ayağını çekin güzel arkadaşlarım

yemin ederimki ondan ayrılarak çektiğiniz aşk acısı ileride onlayken çekiceğiniz acıların tırnağı kadar olmıcak..

bizim yaşadığımız kıskançlık ayrı şehirlerde olmamızdan kaynaklanıyor
yanyanayken bir problemimiz yok çok şükür

kıskançlık derecesi de şu şekilde değişebiliyor mesela kıskançlık yaptığı bi konu artık normal gelebiliyor
en azından bizde öyle oldu zamanında kıyameti kopardığını konuları rahatça konuşup paylaşabiliyorum
zaten her dediğini yapmıyorum aşırıya kaçtığını düşündüğümde resti çekiyorum o da mecbur dizginliyor kendini

Ben de bu durumdan mağdurum.

3 senelik birlikteliğimizde ilk sene neredeyse hiçbirşeye ses çıkarmadı.

Akşamları gezmeye giderdim...

Gece gece tatlı yemeye inerdik merkeze vs...

Hergün bir yerdeydik filan...

1. senenin dolduğu vakit akşam 9 esnaları, bisikletli biri tarafından çok kötü bir şekilde tacizciden zor kurtuldum...

Onun korkusuyla o şok etkisiyle bu durumu ona anlattım. Çıldırdı. O gün bugündür akşam dışarı çıkmama resmen kuduruyor.

Bu olayın etkisi çok fazla işte... Bunun dışında dekoltede abarttığımı düşündüğü zamanlar uyarır. Ama nazik şekilde. ıstersem yapıyorum tabii.
:roflol:

Gene de çooooook zorrrrrrrr! Ben pek memnun değilim yani.

arkadaşlar sizin bahsettiğiniz kıskançlıklar o kadar normalki benim yaşadıklarımın yanında.biliyorum canından çok seviyor beni.zaten kendisine bu rahatsızlıklarımı anlattığımda sevgim bu kadar büyük olmasa kıskançlığımda böyle olmaz diyo.ama artık dayanamıyorum her insanın bi sabır sınırı vardır.ne kadar sabretmeye alttan almaya çalışsam o benim tepeme çıkıyor.ne yapıcam bilmiyorum.ne yapacağım açıkça ortada ama göze alamıyorum birden onsuz kalmayı.o kadar parçam haline geldiki ayrılınca nasıl hayatıma devam edicem bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…